[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
"…egy hangárt megtöltő 100 tonnás valami" – pl ilyen volt akkoriban egy számítógép is, aminek a számítási kapacitása kb egy ezrede annak, amit most egy mobiltelefon tud, a fogyasztása meg milliószorosa.

N+1-szer el lett mondva, hogy a mikroelektronikával érvelni minden technológia fejleszthetősége terén alapvetően hibás. Minden technológiára jellemző az, hogy az adott technologiára jellemző fizika szerint lehet gondolkozni. A legkisebb termonukleáris eszköz 100 kt hatóerő tartományban 100-200 kg. Egyszerűen nem lehet egy adott méret és tömeg alá menni.

Vagy nézd meg az belső égésű motorok fejlődését. Közel nincs ahhoz, amit a mikroelektronika produkált. Észre kellene venni, a "nehéz vas" alapú technológiák egészen más pályán mozognak, mint a mikroelektronika.

 

Nem lehet azt mondani, hogyha akkor ennek és ennek az országnak egy ilyen projekt ennyi pénzbe, időbe, mérnökbe, helybe került, akkor most is pont ennyi erőforrás kell hozza.

De lehet. Főleg egy olyan zárt országban, mint ÉK. Valutája szinte semmi, gyak. saját maga állított fel magának a balafsz ideológiája miatt egyfajta COCOM lista szerű gátat. Amit a jenkik megcsináltak 4 év alatt a '40-es évek technikájával azt a '90-es évektől kezdve nekik 20 év alatt sikerült. ICBM fejlesztés? Dettó ugyanez.
 
M

molnibalage

Guest
Egy picit sántít a hasonlat, mivel az államok nem tudják válltoztatni a helyüket a térképen.

Ezzel pontosan arra akarok utalni, hogy ÉK nem azért fontos, mert maga a hely fekvése bír kiemelt jelentőséggel. Ellenben Gibraltár és Boszporusz majdnem mindig fontos volt, igen triviális okokból kifolyólag...

 

Ezen a ponton el kéne dönteni, hogy számít e vagy sem. Az egszerűség kedvéér beszéljünk csak Kóreai félszigetről, ahol "hegyekben állnak a jenkik és a jenkikkel szövetséges támaszpontok", mégis miéert, ha annyira jelentéktelen?

Komoly részeben hidegháborús örökség, amit nem számoltak fel teljesen. Régen US Army egységek is állomásoztak ott emlékeim szerint, ma már csak a USAF, és az is kevesebb eszközzel, mert A RoK most már bőven képes megvédeni magát. Viszont ÉK-ra hivatkozva és egyfajta biztosítékként jó, ha van ott jenki egység is.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
"Ezen a ponton el kéne dönteni, hogy számít e vagy sem. Az egszerűség kedvéér beszéljünk csak Kóreai félszigetről, ahol "hegyekben állnak a jenkik és a jenkikkel szövetséges támaszpontok", mégis miéert, ha annyira jelentéktelen?"

Az ezt megelőző mondat kulcsaszvát én speciel megtaláltam, de ezt majd leharcolod molnival.

Ami az idézetben szerepel 2 okot tudok mondani, miért vannak ott a jenkik.

1: mint már említve volt, egy komcsi van a szomszédban, úgyhogy DK-beli kapitalista jelenlét szükséges.

2: amerika győzött a szovjetek fölött a hidegháborúban, gyakorlatilag azt csinál amit akar a nyereménnyel.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 284
13 700
113
1. Az északi komcsi hadsereg a délihez képest nulla. DK hadserege önmagában elegendő ÉK ellen.

http://youtu.be/cyeluBDyu1I

Ezt a videót 2010-ben töltötték fel. Ezek ellen nincs szügség ami jelenlétre.

 

2. Egy támaszpontot fenntartani sokba kerül. Nem fognak csak a hecc kedvéért a világon támaszpontokat létrehozni.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt a videót 2010-ben töltötték fel. Ezek ellen nincs szügség ami jelenlétre.

Pontosan erre válaszoltam. Már nincs. Ellenben attól, hogy DK-ban vannak jenki gépek az nem jelenti azt, hogy csak ÉK ellen bevethetőek. Ellenben egy DK területén levő jenki támaszpontot támadni enyéhnszólva diplomáciai bonyodalmakat jelentene.

Egy támaszpontot fenntartani sokba kerül. Nem fognak csak a hecc kedvéért a világon támaszpontokat létrehozni.

Lásd fent. Azt is említettem, hogy a hh óta temérdek támaszpontot bezártak. Ettől még marad jelenlét. Most tényleg linkeljem, hogy Németországban és Ázsiában mit zártak be? Régen pl. a Fülöp-szigeteken is volt jenki támaszpont, ma már asszem nincs egy sem.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Molni én úgy tudom hogy Dél-Koreában állomásozik egy 28.500 fős kontingens ami megfelel egy erős hadosztálynak ! Van itt még regionális parancsnokság meg egy  támogató légierő (min. 1 ezred) , ezekkel eggyütt összesen  37.000 fő állomásozik ott! Hozzá kell számolni ehhez a viszonylag közeli Japánban állomásozó USA erőket amiket 1-2 nap alatt oda lehet szállítani!

Ezen kívűl ha jól emlékszem 2 hadosztálynak elegendő felszerelést is tárolnak Dél-Koreában Amihez csak a legénységet kell odaszállítani! Nem elhanyagolható erő ez az USA részéről!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 284
13 700
113
Lassan kezdem elveszíteni a fonalat. Szóval én azt akarom mondani, hogy a Kóreai félsziget stratégiai szompontból jelentős helyen van. Azt is mondtam, hogy gyakorlatilag Peking kapujának tekinthető, és mikor Kínát meghodították azt a félszigeten keresztűl tették.

Azt is sugalltam, hogy az amerikai csapatok jelenlétére ÉK-t tekintve az ég adta világon semmi szükség. Ők csak és kizárólag azért vannak ott, hogy politikailag sakkban tartsák kicsit Pekinget.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Te írtad mindkettőt: "…egy hangárt megtöltő 100 tonnás valami" -től eljutottunk "...termonukleáris eszköz 100 kt hatóerő tartományban 100-200 kg". Itt alig ezredrészére nyomták össze a cuccot. Ez nem mikroelektrónika, mégis elég látványos méretcsökkenés., akár a hátán is elvihet egy ilyent egy jóltápláltabb északkóreai :)

 

"Amit a jenkik megcsináltak 4 év alatt a '40-es évek technikájával azt a '90-es évektől kezdve nekik 20 év alatt sikerült. ICBM fejlesztés? Dettó ugyanez" - és nehogy azt mond, hogy jelenleg nincs pl abból előnyük, hogy a rengeteg számítást ma egy asztali PC-vel ezerszer vagy milliószor gyorsabban meg tudják csinálni, mint egy 40-es évekbeli jenki szuperszámítógéppel. És valutahiány, meg embargók meg szankciók meg háború 50 éve ide vagy oda, úgyis van használható rakétájuk, ha még nem is ICBM, van atombombájuk is. Szóval az elméleted szar azzal kapcsolatban, hogy meg tudnak-e valamit építeni, ha nagyon akarnak, mert élő példa van rá, hogy képesek.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
A probléma az hogy ÉK szintjén még évekig tart egy az 50es évek szintjének megfelelő hidrogénbomba megalkotása... Hiába 70 éves a technológia ha egyszer nem nyilvános. Mennyi ideig tartott Indiának vagy épp Pakisztánnak kifejleszteni a saját töltetet? Pedig hangyafasznyival komolyabb országok ÉK-nál. Pakisztán ráadásul megkapott pár kínai tervrajzot sőt némi hasadóanyagot is. Nem érdemes számtechhel vagy bármi más elektronikával hasonlítani, mert az ehhez szükséges technológia nem kapható a sarki iparcikkben.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A számtechet csak segédtechnológiaként írtam. De a tervezsnél meg szimulációkban biztosan nagyon hasznos az a számtech fejlődés, amit elértek azóta. Továbbá nem hiszem, hogy nem kaptak segítséget máshonnan a jelenlegi atomfegyverükhöz, ha meg mégis saját maguk fejlesztették ki, vett, kapott, lopott tervek nélkük, akkor rohadt komoly mérnökcsapatuk van akárki akármit mond. Ezen az úton haladva összejöhet a H-bomba is nekik, ez már csak akarat kérdése.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Persze hogy összejöhet, csak éppen ez még évek kérdése. Ne az USA-val vagy a SzU-val hasonlítgasd már ÉK-t mert ez nonszensz.

Ők az egész világból elszívták a nagy koponyákat és hatalmas anyagi erőforrás állt rendelkezésre.
 
M

molnibalage

Guest
Azt is mondtam, hogy gyakorlatilag Peking kapujának tekinthető, és mikor Kínát meghodították azt a félszigeten keresztűl tették.

Nem rémlik, hogy a boxerlázadás leverésekor Koreába ment volna bárki. Az sem rémliik, hogy innen hódítottak volna az európaiak.
 
M

molnibalage

Guest
és nehogy azt mond, hogy jelenleg nincs pl abból előnyük, hogy a rengeteg számítást ma egy asztali PC-vel ezerszer vagy milliószor gyorsabban meg tudják csinálni, mint egy 40-es évekbeli jenki szuperszámítógéppel.

Öregem, a valóság cáfol téged...

 

Egyébként meg lehet bármilyen kurvagyors számítógéped, ha a nem tudod megalkotni a szükséges matematikai modelllt... Nekem is szupergyors gépem van a 10 évvel ezelőttihez, de sem 10 éve sem ma nem tudok programozni...

 

 
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 960
113
Szóval, akkor összegezném.......

Megtudtuk, hogy az Okos  Vezető III. szuperszámítógép azért tud még üzemelni, mert a HTC és a ZTE támogatja. Az Apple egy hadosztályt tart Samsungéknál. Legjobban a Toshiba és Tsai félnek egy Kék Haláltól. Rosszija és zenit pedig jót röhög a processzorán. Értem én...... Hülye azért nem vagyok! :) :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Little!

Én csak egy új dolgot tudtam meg ma, az pedig annyi, hogy a Koreai-félszigetnek (beleértve ÉK-t is) nincs gyakorlatilag semmiféle stratégiai jelentősége, pláne nem 2013-ban és ezen a bolygón.

Erre tényleg nem lehet mit mondani.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 960
113
Monte.....

Veled egy baj van..... Te egy párhuzamos Univerzumban élsz, ahol miután MEGHALLGATTÁK, ELOLVASTÁK valakinek az észrevételeit. azon elgondolkodnak és megfogalmazzák KULTURÁLT keretek között a saját véleményüket. MINDEGY, hogy kinek van igaza (IGAZA?), a vélemény szabad, a hír pedig szent. Ha esetleg leírnád, hogyan jutottál oda......

Némi iróniával: annyira jelentéktelen, hogy már nukirobbantással is alig hívja fel magára a figyelmet. Lődözi a rakettákat, de a kutyát sem érdekli. Talán az bekerül a médiákba, ha az északi vezetés tömeges öngyilkosságot követ  el, mert nem tudja tovább elviselni saját magát. Samsungéknak pedig kell tenni valamit az északi Androidokkal..... Majd összerakják óccsón a win8-akat, mert az igényes OS-eket már a fejlett Kínában rakják össze a 9 éves szakmérnökök.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 284
13 700
113
Nem is nagyon mehettek, mert Japán megszállás alatt volt. Nem európaiak mentek, hanem Japánok a másosdik Japán-Kínai háború idején.

Végül is még mindíg nem értem, hogy mi mellett érvelsz? Szerinted a Kóreai félszigetnek minimális a stratégiai jelentősége?
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Adott korban, adott hatalmakkal és technológiával más és más a jelentősége egy-egy földrajzi területnek. Jelen pillanatban az a 120000 km2 nem oszt, nem szoroz ha Amerika vagy esetleg Kína invázióra készülne egymás ellenében. Ha hídfőállás kell Pekinghez arra ott van Dél-Korea. Közelebb van Pekinghez, mint bármilyen Kínával szomszédos ország.
 
M

molnibalage

Guest
Én csak egy új dolgot tudtam meg ma, az pedig annyi, hogy a Koreai-félszigetnek (beleértve ÉK-t is) nincs gyakorlatilag semmiféle stratégiai jelentősége, pláne nem 2013-ban és ezen a bolygón.

Erre tényleg nem lehet mit mondani.

A baj az, hogy képtelen vagy szétválasztani és megérteni azt, hogy miért fontos ÉK. Nem ÉK területe, csak ÉK. Maga az állam fontos. Ha nem az a balfaszköcsög állam lenne ott, aki "hadban áll a világgal", akkor le sem szarná senki, hogy mi történik ott a nagy összképet nézve.

Most assszed, hogy ilyen "vicces" voltál, akkor most király vagy...?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Molni:

Nem hinném, hogy vicces voltam, summáztam a tömör végeredményt a kérdésben. Nem akarok olyan dolgon vitázni, ami nyilvánvaló.

 

Little:

Igen, igazad van, én tényleg azt gondolom, hogy elolvassák amit leírok folyamatában, mivel én is ezt teszem. Máskülönben tényleg, miről beszélünk? Meg hogyan?

Hülyegyerek a vonaton néz kifelé az ablakon:

-Anyaaaaaaaaa, az ott miiiiiiii?

-Tehén.

-Hol?