[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
És a formosa félék szerint ÉK ezekkel rohanná le délt. :D:D:D:D
"Alamuszi nyúl nagyot ugrik!"
Egy kicsit utána néznél a dolgoknak, mert nem olyan hosszú, mint amilyen széles ez a "mitugrálsz"!
'52-ben csak az ENSZ határozata mentette meg az amerikai hadsereget a Japán tengerbe való "áztatástól"!
A többit a logikádra bízom!
Nem észak fog elindulni dél ellen! Ha az USA és szövetségese indítana támadást észak ellen, akkor minimum a kínai hadsereggel találnák magukat szemben, de az már a harmadik világháborút jelentené.Erre játszik az USA, hogy ő csak visszaadta a "pofont"! Így röviden!
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
"Alamuszi nyúl nagyot ugrik!"
Egy kicsit utána néznél a dolgoknak, mert nem olyan hosszú, mint amilyen széles ez a "mitugrálsz"!
'52-ben csak az ENSZ határozata mentette meg az amerikai hadsereget a Japán tengerbe való "áztatástól"!
A többit a logikádra bízom!
Nem észak fog elindulni dél ellen! Ha az USA és szövetségese indítana támadást észak ellen, akkor minimum a kínai hadsereggel találnák magukat szemben, de az már a harmadik világháborút jelentené.Erre játszik az USA, hogy ő csak visszaadta a "pofont"! Így röviden!

Természetesen mindazzal, amiket leírtál, tisztában vagyok én is. Pont ezért írtam, amit írtam!
De, hogy érthetőbb legyek: Néhányan itt, az északi fenyegetéssel magyarázzák a jelentős amerikai katonai jelenlétet DK-ban.
Annak realitása, hogy ÉK egy minden haderőnemre kiterjedő támadást indít dél ellen, nagyjából szerintem nulla. De ha netán mégis előállna ez az utópisztikus helyzet, akkor a déli hadsereg önmagában is megoldhatatlan feladat elé állítaná ÉK hadseregét, mivel haditechnikai eszközök tekintetében több generációnyi különbség van a déliek javára.
Egy észak vs. dél szerintem simább menet lenne a déliek számára, mint az első öbölháború volt anno Bushéknak.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Természetesen mindazzal, amiket leírtál, tisztában vagyok én is. Pont ezért írtam, amit írtam!
De, hogy érthetőbb legyek: Néhányan itt, az északi fenyegetéssel magyarázzák a jelentős amerikai katonai jelenlétet DK-ban.
Annak realitása, hogy ÉK egy minden haderőnemre kiterjedő támadást indít dél ellen, nagyjából szerintem nulla. De ha netán mégis előállna ez az utópisztikus helyzet, akkor a déli hadsereg önmagában is megoldhatatlan feladat elé állítaná ÉK hadseregét, mivel haditechnikai eszközök tekintetében több generációnyi különbség van a déliek javára.
Egy észak vs. dél szerintem simább menet lenne a déliek számára, mint az első öbölháború volt anno Bushéknak.
Ha, nem avatkozna be egyik oldalon sem "szövetséges", talán igazad lehet! De, ez a lehetetlen kategória.;) A BT fegyverszüneti határozatát kik garantálják? Hiába ugrál a kis dugó és fenyeget, tisztában van néhány egyértelmű dologgal. Ha, őt, vagy országát megtámadják.... hát?
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Mekkora trollok ott Amerikaban, a legutobbi koreai tuzijatekra mar csak annyit irtak hogy eleget kommentaltak mar az ilyet. XD

Az a gyanum meg Trump alatt pontot tesznek ennek az oruletbek a vegere. Kina gazdasaga hanyatlik Oo a szeteses peremen. Nincs szukseg politikara meg udvariassagokra.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Azert azt meg kell emliteni hogy EK nem eppen a jozansagarol hires. Mar egyszer kirobbantot egy helyi konfliktust es azota sem hajlando lezarni azt.

Meg van az eszkoze a nuki csapashoz es a hordozoja is es fenyegetozi hogy beveti. Ki az aki ezt elnezne neki es kockaztatna?

Ott elszigetelve a vezirnek valo megfelelesi kenyszer eltorolt mar regen minden jozansagot. Csak a vezernek jo legyen. Eleg egy tulbuzgo katona vagy egy felreertett parancs es kesz a baj.

En egy sebeszi pontossagu hagyomanyos csapassorozatra szavaznek a raketa gyarto fejleszto es a nuki kozpontokra ( szennyezodes nelkul ).

A vilag rogton kategoriakkal biztonsagosabb hely lenne.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Te jó ég! Ezeknek múzeumban lenne a helyük nem még aktív állományban. Lassan már azon sem lepődnék meg ha ÉK IL2-et tartana hadrendben.


Muzeum ide vagy oda de tudod hogy anno a Kubai vlsag lezarasakent letrejott megallapodasban az USA szandekosan kiemelte az IL-28 sok Kubabol valo kivonasat!? Es pediglen azert mert atombomba hordozasara alkalmasak.

Olyan ez mint ha egy regi eloltolto puskaval lonenek meg. Azon sem nevetnel hanem ( ha tulelted) probalnad kivenni az elemet a masikbol mielott ujratolt.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 310
2 688
113
"Alamuszi nyúl nagyot ugrik!"
Egy kicsit utána néznél a dolgoknak, mert nem olyan hosszú, mint amilyen széles ez a "mitugrálsz"!
'52-ben csak az ENSZ határozata mentette meg az amerikai hadsereget a Japán tengerbe való "áztatástól"!
A többit a logikádra bízom!

Hát ha valamikor, akkor 1952-en biztos hogy nem mentette meg az amerikai hadsereget egy ENSZ határozat a tengerbe áztatástól. Sőt, úgy egyáltalán nem mentett meg semmikor egy ENSZ határozat amerikai hadsereget mindenféle kellemetlen vízi élménytől.
Töb ragaszkodást legalább a megtörtént eseményekhez.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 560
5 215
113
Azert azt meg kell emliteni hogy EK nem eppen a jozansagarol hires. Mar egyszer kirobbantot egy helyi konfliktust es azota sem hajlando lezarni azt.

Meg van az eszkoze a nuki csapashoz es a hordozoja is es fenyegetozi hogy beveti. Ki az aki ezt elnezne neki es kockaztatna?

Ott elszigetelve a vezirnek valo megfelelesi kenyszer eltorolt mar regen minden jozansagot. Csak a vezernek jo legyen. Eleg egy tulbuzgo katona vagy egy felreertett parancs es kesz a baj.

En egy sebeszi pontossagu hagyomanyos csapassorozatra szavaznek a raketa gyarto fejleszto es a nuki kozpontokra ( szennyezodes nelkul ).

A vilag rogton kategoriakkal biztonsagosabb hely lenne.
" Úr isten" ezt komolyan gondolod!!!!! :oops:
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hát ha valamikor, akkor 1952-en biztos hogy nem mentette meg az amerikai hadsereget egy ENSZ határozat a tengerbe áztatástól. Sőt, úgy egyáltalán nem mentett meg semmikor egy ENSZ határozat amerikai hadsereget mindenféle kellemetlen vízi élménytől.
Töb ragaszkodást legalább a megtörtént eseményekhez.
Nem '52-ben, hanem ötvenben:
"Az amerikai 8. hadsereg látta el a megszállási feladatokat Japánban, így ez az egység volt a legközelebb a konfliktushoz. A hadsereg azonban rosszul felszerelt volt, katonái pedig főleg fiatal újoncok, akik semmilyen háborús tapasztalattal nem rendelkeztek.[22] Az első amerikai katonák július 1-jén érkeztek meg az országba. Az északiak július 5-én Oszannál egy kisebb amerikai erőt söpörtek félre,[31] 20-án Tedzsonnál pedig ennél sokkal erősebb ellenállást küzdöttek le.[21] Az északi csapatok 1950 szeptemberére szinte a teljes Koreai-félszigetet elfoglalták, csupán a délkeleti rész, Puszan városa és a környező terület (ún. puszani hídfő) maradt a déliek és a velük szövetséges haderők kezén.[32]"
A töBB ragaszkodást saját magadnak kellene címezni, a megtörtént események ismeretében! De, ha akarod, teszek ide fel 10 Ft-os koreai szolidaritási bélyeget, amiből a rákosi érában egy család egy heti kosztpénze volt.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 310
2 688
113
Azert azt meg kell emliteni hogy EK nem eppen a jozansagarol hires. Mar egyszer kirobbantot egy helyi konfliktust es azota sem hajlando lezarni azt.

Meg van az eszkoze a nuki csapashoz es a hordozoja is es fenyegetozi hogy beveti. Ki az aki ezt elnezne neki es kockaztatna?

Ott elszigetelve a vezirnek valo megfelelesi kenyszer eltorolt mar regen minden jozansagot. Csak a vezernek jo legyen. Eleg egy tulbuzgo katona vagy egy felreertett parancs es kesz a baj.

En egy sebeszi pontossagu hagyomanyos csapassorozatra szavaznek a raketa gyarto fejleszto es a nuki kozpontokra ( szennyezodes nelkul ).

A vilag rogton kategoriakkal biztonsagosabb hely lenne.

Nem tudni, hogy megvan-e a megfelelő eszköze és a megfelelő, megbízható hordozója. Bármennyire is furcsa, ez valamilyen szinten még növeli is a kockázatot (illetve inkább a bizonytalanságot).

A túlbuzgó katona részt én valószínűtlennek tartom. Persze, nem zárható ki. Újabb bizonytalansági tényező.

A sebészi beavatkozással is prolémák vannak: sikerül e a megfelelő célpontokat megsemmisíteni? Sikerül-e mindet? Sikerül-e egyáltalán? Erre garanciákat adni nem lehet.
És még ha és amennyiben sikeres és teljeskörű is lenne a nuki létesítmények elleni csapás, még lehetséges hagyományos retorzió mondjuk Szöul ellen, ami akkor is emeréletben, infrastruktúráan, pénzben rutálisan súlyos lenne, ha úgy alapvetően a "földdel teszik egyenlővé a várost" elég nagy hülyeség. Ráadásul egy eszkaláció inettől fogva elég valószínű.
És még ott van a vegyi/iológiai megtorlás lehetősége, amit inká nem is részletezek, garantált eszkalációval.

Másszóval, nem oylan egyszerű ez, brutális kockázatok vannak.
(Csak zárójelben: más kérdés, hogy Trump mennyire "áldozatkész".Korea lakosai jellemzően nem szavaznak az US választásokon.)
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 310
2 688
113
Nem '52-ben, hanem ötvenben:
"Az amerikai 8. hadsereg látta el a megszállási feladatokat Japánban, így ez az egység volt a legközelebb a konfliktushoz. A hadsereg azonban rosszul felszerelt volt, katonái pedig főleg fiatal újoncok, akik semmilyen háborús tapasztalattal nem rendelkeztek.[22] Az első amerikai katonák július 1-jén érkeztek meg az országba. Az északiak július 5-én Oszannál egy kisebb amerikai erőt söpörtek félre,[31] 20-án Tedzsonnál pedig ennél sokkal erősebb ellenállást küzdöttek le.[21] Az északi csapatok 1950 szeptemberére szinte a teljes Koreai-félszigetet elfoglalták, csupán a délkeleti rész, Puszan városa és a környező terület (ún. puszani hídfő) maradt a déliek és a velük szövetséges haderők kezén.[32]"
A töBB ragaszkodást saját magadnak kellene címezni, a megtörtént események ismeretében! De, ha akarod, teszek ide fel 10 Ft-os koreai szolidaritási bélyeget, amiből a rákosi érában egy család egy heti kosztpénze volt.

Az 1952-es dátum a tiéd volt, amit magad cáfolsz/negligálsz most.
Még csak szóba sem hozod most, hogy miféle ENSZ határozat mentette meg az amerikai hadsereget egy kis úszástól, ami pedig egy eléggé sarkalatos állításod volt.
(Megelőzlek: a puszani hídfőt nem holmi ENSZ határozat mentette meg, hanem a beérkező erősítés, aminek segítségével ugye ki is törtek - ez eléggé racionális, logikus, egyszerű dolog szerintem.)

Hogy hogy jön ide a szolidaritási bélyeg a rákosi rendszerből, azt már fel nem foghatom.

Szerintem illő lenne részedről egy "bocs" legalább ezek alapján.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Az 1952-es dátum a tiéd volt, amit magad cáfolsz/negligálsz most.
Még csak szóba sem hozod most, hogy miféle ENSZ határozat mentette meg az amerikai hadsereget egy kis úszástól, ami pedig egy eléggé sarkalatos állításod volt.
(Megelőzlek: a puszani hídfőt nem holmi ENSZ határozat mentette meg, hanem a beérkező erősítés, aminek segítségével ugye ki is törtek - ez eléggé racionális, logikus, egyszerű dolog szerintem.)

Hogy hogy jön ide a szolidaritási bélyeg a rákosi rendszerből, azt már fel nem foghatom.

Szerintem illő lenne részedről egy "bocs" legalább ezek alapján.
Mindenféle személyeskedés nélkül olvasni tudni kell:
"
A területért a csata még augusztus 1-jén kezdődött meg, mikor az amerikaiak felrobbantották a Naktongon átívelő utolsó ép hidat,[31] és ezután a 200 kilométeres frontvonalat az amerikai 8. hadsereg és a dél-koreai erők sikeresen védték meg. Az északi vezetés elkövette azt a hibát, hogy csapatait a front egészén felvonultatta, ahelyett, hogy döntő áttörésre törekedett volna. Az amerikai légierő az északi utánpótlási vonalakra folyamatos csapásokat mért, a helyi parasztok pedig visszatartották az élelmet, emiatt csökkent a nyomás a fronton, és szeptember közepére az amerikaikhoz került a kezdeményezés lehetősége.[32] Időközben újabb és újabb erősítések érkeztek: a brit távol-keleti és nemzetközösségi flotta, két brit zászlóalj Hongkongból, egy dandár Angliából és egy ausztrál dandár Japánból,[33] ezekhez később egy újabb brit és egy kanadai dandár, valamint új-zélandi erők is csatlakoztak, belőlük jött létre a nemzetközösségi hadosztály. Bár a brit hadvezetés kezdetben ellenezte szárazföldi csapatok küldését, a hadi helyzet romlásával a politikai előnyök nagyobbnak bizonyultak a katonai hátrányoknál.[34]

Ekkor az ENSZ égisze alatt, szeptember 15-én MacArthur vezetésével két amerikai hadosztály, mintegy 50 000 katona szállt partra az északiak hátában, a félsziget közepe táján, Incshon kikötőjének térségében, és 11 napon belül visszafoglalták Szöult. A siker után nem sokkal az északi Vonszan kikötőjében is partra szálltak csapatok.[7] Szeptember 16-án az amerikai és dél-koreai erők több irányba is kitörtek a puszani hídfőből, 26-án egyesültek a partra szállt amerikai erőkkel, így sok északi katonát csapdába ejtve délen. Szeptember 30-ra minden szervezett északi ellenállás megszűnt a félsziget déli részén. Az ENSZ ekkor felhatalmazást adott Douglas MacArthur tábornoknak észak megszállására.[32]"
A "bocs" nekem jár! Csókoltatlak!
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Mekkora trollok ott Amerikaban, a legutobbi koreai tuzijatekra mar csak annyit irtak hogy eleget kommentaltak mar az ilyet. XD

Az a gyanum meg Trump alatt pontot tesznek ennek az oruletbek a vegere. Kina gazdasaga hanyatlik Oo a szeteses peremen. Nincs szukseg politikara meg udvariassagokra.

Melyik bolygón hanyatlik a kínai gazdaság és hullik szét Oroszország? Elég jól el döcögnek még pár évtizedet, vagy századot. Az usában már inkább vannak gondok.

Egyébkét Trumpli politikájából azt szűrtem le amit eddig is sejteni lehetett az USA külpolitikájában: Eddig bárkit hajlandóak voltak lerohanni demokrácia-export címén, mára szintet léptek, és hajlandóak bárkit beáldozni ha a saját érdekeik úgy kívánják. Észak- és Dél-Korea nem jelent nekik semmit, viszont ha balhé lesz a délieket győzelemre viszik, ami persze ki is üti jó pár évtizedre a Dél-Koreai gazdaságot (Koreai egyesítés vagy bármi révén) és máris egy konkurensel kevesebb a piacon
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 310
2 688
113
Mindenféle személyeskedés nélkül olvasni tudni kell:
"...."
A "bocs" nekem jár! Csókoltatlak!

Vannak olyan napok, amikor eleállok az ilyesmibe, mert valamiylen perverziótól vezérelve valahogy szórakoztat a dolog.

Értelemszerűen a fenti mellébeszélés mérsékelten érdekel.

Ellenben:


"Alamuszi nyúl nagyot ugrik!"
Egy kicsit utána néznél a dolgoknak, mert nem olyan hosszú, mint amilyen széles ez a "mitugrálsz"!
'52-ben csak az ENSZ határozata mentette meg az amerikai hadsereget a Japán tengerbe való "áztatástól"!
A többit a logikádra bízom!
Nem észak fog elindulni dél ellen! Ha az USA és szövetségese indítana támadást észak ellen, akkor minimum a kínai hadsereggel találnák magukat szemben, de az már a harmadik világháborút jelentené.Erre játszik az USA, hogy ő csak visszaadta a "pofont"! Így röviden!

Kérlek, figyelmesen olvasd el a vastagbetűs kiemelést.
Kérlek, indokold meg, hogy 1952-ben hol és miképpen fenyegette az amerikai hadsereget áztatás a Japán-tengereben!
Kérlek, nevezd meg azt az ENSZ-határozatot, amelyik megakadályozta ezt az ázást!
Kérlek, indokold meg, hogy a megnevezett ENSZ-határozat mi módon akadályozta meg az áztatást!

Egyszerű egy feladat.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
52-ben ENSZ BT tagok:
USA, Egyesült Királyság, Franciaország, Kínai Köztársaság, ellenpólus nélkül olyan határozatokat hoztak amilyet csak akartak...
Nem véletlenül reklámozzák a mai napig, hogy az ENSZ haderők álltak szemben a kommunistákkal.


Szovjetek csak Sztálin halála után ültek vissza, Kínai Népköztársaság 1971-ben kapott helyet, miután Tajvant kihajították a nemzetközi helyzet fokozódása miatt...
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 310
2 688
113
52-ben ENSZ BT tagok:
USA, Egyesült Királyság, Franciaország, Kínai Köztársaság, ellenpólus nélkül olyan határozatokat hoztak amilyet csak akartak...
Nem véletlenül reklámozzák a mai napig, hogy az ENSZ haderők álltak szemben a kommunistákkal.


Szovjetek csak Sztálin halála után ültek vissza, Kínai Népköztársaság 1971-ben kapott helyet, miután Tajvant kihajították a nemzetközi helyzet fokozódása miatt...
Olyannyira nem reklámozták, hogy a parancsnokság neve United Nations Command volt vala.

Szovjetek BT-ől való kivonulása ordas nagy hiba volt - Népszövetség reflexek, na - de én úgy emlékszem ,még Sztálin halála előtt abafejezték a bojkottot. Ebben viszont kicsit bizonytalan vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 310
2 688
113
Jaj, ezt meg kifelejtettem:

Az 52-es dátum egyéként kb szerintem lényegtelen, egyéként meg a Szu is tagja volt. Csak volt egy idő, amikor nem jártak be :)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Vannak olyan napok, amikor eleállok az ilyesmibe, mert valamiylen perverziótól vezérelve valahogy szórakoztat a dolog.

Értelemszerűen a fenti mellébeszélés mérsékelten érdekel.

Ellenben:




Kérlek, figyelmesen olvasd el a vastagbetűs kiemelést.
Kérlek, indokold meg, hogy 1952-ben hol és miképpen fenyegette az amerikai hadsereget áztatás a Japán-tengereben!
Kérlek, nevezd meg azt az ENSZ-határozatot, amelyik megakadályozta ezt az ázást!
Kérlek, indokold meg, hogy a megnevezett ENSZ-határozat mi módon akadályozta meg az áztatást!

Egyszerű egy feladat.
Mond neked ez valamit: "Nem '52-ben, hanem ötvenben:", de lovagold még egyszer!
Tudod, a besorolásaim szerint három csoportba osztom az itt hozzászolókat:
- magát mindenképp megmondó ember,
- másikat alázattal tanítónak tartó, vagy
- ismereteket akaró emberekre!
Te, hova sorolod magad?
Puszillak! (mielőtt ezt is félreértenéd: "csak a punci!")
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 310
2 688
113
Mond neked ez valamit: "Nem '52-ben, hanem ötvenben:", de lovagold még egyszer!
Tudod, a besorolásaim szerint három csoportba osztom az itt hozzászolókat:
- magát mindenképp megmondó ember,
- másikat alázattal tanítónak tartó, vagy
- ismereteket akaró emberekre!
Te, hova sorolod magad?
Puszillak! (mielőtt ezt is félreértenéd: "csak a punci!")

"Ne tereljük az ügyet mellékvágányokra, most nem rólam van szó."

Nem megmagyrázás kellene, hanem válasz három, alapvetően egyszerű kérdésre.
Ebből egy már határeset, de elfogadom. Igaz, talán a korrekt forma minimum egy "bocs, elírtam" lett volna, de hát ám legyen, ne legyünk telhetetlenek.

Maradt még két kérdés:
Melyik ENSZ határozat akadályozta meg ezek szerint akkor 1950-ben a jenkik tengeri fürdőzését és hogyan?

Menni fog, hiszek benned :)