[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
"Ne tereljük az ügyet mellékvágányokra, most nem rólam van szó."

Nem megmagyrázás kellene, hanem válasz három, alapvetően egyszerű kérdésre.
Ebből egy már határeset, de elfogadom. Igaz, talán a korrekt forma minimum egy "bocs, elírtam" lett volna, de hát ám legyen, ne legyünk telhetetlenek.

Maradt még két kérdés:
Melyik ENSZ határozat akadályozta meg ezek szerint akkor 1950-ben a jenkik tengeri fürdőzését és hogyan?

Menni fog, hiszek benned :)
Fog ez menni:
"A konfliktus akkor vált nyílt háborúvá, amikor 1950. június 25-én az északi csapatok – kínai és szovjet támogatást élvezve – támadást indítottak Dél-Korea ellen. Ugyanezen a napon az ENSZ BT inváziónak minősítette az északi támadást és azonnali tűzszünetre szólított fel.[2] Június 27-én a szervezet 83. számú határozatában döntött egy nemzetközi ENSZ kontingens felállításáról és kiküldéséről, amely 90%-ban az Egyesült Államok, valamint húsz más ország által felajánlott fegyveres erőkből állt össze."
Jegyzed?
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 330
2 758
113
Fog ez menni:
"A konfliktus akkor vált nyílt háborúvá, amikor 1950. június 25-én az északi csapatok – kínai és szovjet támogatást élvezve – támadást indítottak Dél-Korea ellen. Ugyanezen a napon az ENSZ BT inváziónak minősítette az északi támadást és azonnali tűzszünetre szólított fel.[2] Június 27-én a szervezet 83. számú határozatában döntött egy nemzetközi ENSZ kontingens felállításáról és kiküldéséről, amely 90%-ban az Egyesült Államok, valamint húsz más ország által felajánlott fegyveres erőkből állt össze."
Jegyzed?

Haladunk, haladunk. Nagyvonalú vagyok, a wikipédia copypastét elfogadom önálló válasznak, bár lesznek ezzel majd problémáim, de hát az élet nem habostorta.

Megvan tehát akkor msot már a határozat is. Remek.
Tehát tulajdonképpen te msot ezzel azt akarod állítani, hogy a 83. sz. határozat, született június 27-én akadályozta meg még nem tudom, mi módon, hogy a túlnyomórészt ezen időpont után érkező amerikai csapatokat a kb szeptemberen kialakuló puszani hídfőt a tengerbe szorítsák.

Remélem, gyanítod, hogy időutazás hiányában a fenti elgondolás legalábis hülyeség.

Amennyiben nem így gondoltad, hogy a júniusi 83. sz határozat szeptemerben megmentette az amerikai hadsereget a tengeri fürdőzéstől, úgy várom indokaidat - ha lehet, ne wikipédia copypaste formájában, mert tippelgetni, hogy mi a fenét is akarsz mondani mérsékelten produktív.
 
  • Tetszik
Reactions: akagi

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Haladunk, haladunk. Nagyvonalú vagyok, a wikipédia copypastét elfogadom önálló válasznak, bár lesznek ezzel majd problémáim, de hát az élet nem habostorta.

Megvan tehát akkor msot már a határozat is. Remek.
Tehát tulajdonképpen te msot ezzel azt akarod állítani, hogy a 83. sz. határozat, született június 27-én akadályozta meg még nem tudom, mi módon, hogy a túlnyomórészt ezen időpont után érkező amerikai csapatokat a kb szeptemberen kialakuló puszani hídfőt a tengerbe szorítsák.

Remélem, gyanítod, hogy időutazás hiányában a fenti elgondolás legalábis hülyeség.

Amennyiben nem így gondoltad, hogy a júniusi 83. sz határozat szeptemerben megmentette az amerikai hadsereget a tengeri fürdőzéstől, úgy várom indokaidat - ha lehet, ne wikipédia copypaste formájában, mert tippelgetni, hogy mi a fenét is akarsz mondani mérsékelten produktív.
Nézzük, hogy most tényleg magas lovon ülsz, vagy pónin:bár lesznek ezzel majd problémáim, de hát az élet nem habostorta. Akkor mutasd! (min a pókerben szokás volt mondani!).
Tudod, a hülyék mindig oda át vannak: (Remélem, gyanítod, hogy időutazás hiányában a fenti elgondolás legalábis hülyeség.)!
Ha, a kötözködésed negatív visszacsatolás:(mert tippelgetni, hogy mi a fenét is akarsz mondani mérsékelten produktív).?
Remélem, hogy a harminckét karakterből az első kettő a Dr-t jelenti, habár, a helyesírás...
PS:.
hogy jobban értsd a kiemelés tőlem!
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 330
2 758
113
Nézzük, hogy most tényleg magas lovon ülsz, vagy pónin:bár lesznek ezzel majd problémáim, de hát az élet nem habostorta. Akkor mutasd! (min a pókerben szokás volt mondani!).
Tudod, a hülyék mindig oda át vannak: (Remélem, gyanítod, hogy időutazás hiányában a fenti elgondolás legalábis hülyeség.)!
Ha, a kötözködésed negatív visszacsatolás:(mert tippelgetni, hogy mi a fenét is akarsz mondani mérsékelten produktív).?
Remélem, hogy a harminckét karakterből az első kettő a Dr-t jelenti, habár, a helyesírás...
PS:.
hogy jobban értsd a kiemelés tőlem!

Ennyit?

No, akkor nem is tudom, hány poszt után végre megegyezhetünk aban, hogy az a posztod, amelyen azt állítottad, hogy 1952-ben egy ENSZ-határozat mentette meg az amerikai sereget a Japán-tengerbe szorítástól, bizony hülyeség volt?
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Ennyit?

No, akkor nem is tudom, hány poszt után végre megegyezhetünk aban, hogy az a posztod, amelyen azt állítottad, hogy 1952-ben egy ENSZ-határozat mentette meg az amerikai sereget a Japán-tengerbe szorítástól, bizony hülyeség volt?
Te, mindig megmondod a frankót! Igaz? De, nem látom! Van még valami mondandód számomra? Nem ártana valami értelmes....
Eh, de mit is kívánhatnék?
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 330
2 758
113
Te, mindig megmondod a frankót! Igaz? De, nem látom! Van még valami mondandód számomra? Nem ártana valami értelmes....
Eh, de mit is kívánhatnék?

Nem mindig, csak amikor szükséges.

Most őszintén, nem volt volna egyszerűb még az elején azt mondani, hogy "Bocs, tévedtem, eleve nem is 1952-re gondoltam és végiggondolva nem is egy ENSZ-határozat mentettte meg az amerikai erőket a tengerbe szorítástól."
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 849
113
Hát ha egyszer iylen kedvem van, akkor ilyen kedvem van :)

Mondjuk, kíváncsi leszke, mikor jön a csősz és zavar szét minket, mert ennek a topik témájához már egyre keveseb köze van, de hát istenem, a veszély csak izgalmasabá teszi az életet .:)


Már látlak benneteket lista topikban.:rolleyes:
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Éljen a háború...
Én kerek perec örülnék ha ÉK megszabadulna az elnyomó sztálinista rezsimtől és egyesülne DK-val.

Ráadásul ha tetszik ha nem egyetlen alternatíva az Amerika barát DK-ba beolvadni.
Az egész világon senki sem ajánlott vagy célzott más alternatívára sem. Senki.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Egy erős szövetséges mindig jó aki nem csak szavakban hanem tettekben is kiáll a közös értékek fenntartásáért.
Nem érzem őket "erős szövetségesnek" inkább önkényeskedő agresszornak. Elkerülte vajon a figyelmemet,hogy a NATO tagországok elismerték,hogy be kell avatkozni ott is? Kétségeim is vannak az egyesítéssel kapcsolatban.
Törökök-USA már nem megbízható partnerek..