[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Azért illik ismerni a koreaiakat annyira, hogy nagyot mondásban nem sokan tudják überelni őket. :)

Nem nagyot mondás.
A Kossuth-on oktattak közelharcot. Az akkor MN3100-nak nevezett szolnoki alakulattól több tiszt és tiszthelyettes is tanult tőlük. Mondjuk úgy hogy Furkó Kálmánnak is mutattak egyet és mást. Ha jól tudom, akkor cserébe magyar műszaki tisztek voltak kint Koreában.
Van ahol 3 főt említenek, én két főről tudok, ezt tartom igaznak a lent link miatt is.

http://uni-nke.hu/downloads/konyvtar/digitgy/phd/2003/zollei_zoltan.pdf (91. oldalon keresd)

Hogy miért nem nagyot mondás: valamikor a 90' évek elején északi mini tengeralattjárót fedeztek fel a déli partoknál. A legénység az elfogás előtt öngyilkos lett (vagy a pk megölte őket) de azt a személyt akit ki kellet volna emelni, a déliek nem tudták elfogni. Végig üldözték a fél országon de mégis átjutott északra.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Nem nagyot mondás.
A Kossuth-on oktattak közelharcot. Az akkor MN3100-nak nevezett szolnoki alakulattól több tiszt és tiszthelyettes is tanult tőlük. Mondjuk úgy hogy Furkó Kálmánnak is mutattak egyet és mást. Ha jól tudom, akkor cserébe magyar műszaki tisztek voltak kint Koreában.
Van ahol 3 főt említenek, én két főről tudok, ezt tartom igaznak a lent link miatt is.

http://uni-nke.hu/downloads/konyvtar/digitgy/phd/2003/zollei_zoltan.pdf (91. oldalon keresd)

Hogy miért nem nagyot mondás: valamikor a 90' évek elején északi mini tengeralattjárót fedeztek fel a déli partoknál. A legénység az elfogás előtt öngyilkos lett (vagy a pk megölte őket) de azt a személyt akit ki kellet volna emelni, a déliek nem tudták elfogni. Végig üldözték a fél országon de mégis átjutott északra.

Grigorij3 hitelesebb. Köszönet a leírtakért. Én csak másodkézből halottam.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Nem nagyot mondás.
A Kossuth-on oktattak közelharcot. Az akkor MN3100-nak nevezett szolnoki alakulattól több tiszt és tiszthelyettes is tanult tőlük. Mondjuk úgy hogy Furkó Kálmánnak is mutattak egyet és mást. Ha jól tudom, akkor cserébe magyar műszaki tisztek voltak kint Koreában.
Van ahol 3 főt említenek, én két főről tudok, ezt tartom igaznak a lent link miatt is.

http://uni-nke.hu/downloads/konyvtar/digitgy/phd/2003/zollei_zoltan.pdf (91. oldalon keresd)

Hogy miért nem nagyot mondás: valamikor a 90' évek elején északi mini tengeralattjárót fedeztek fel a déli partoknál. A legénység az elfogás előtt öngyilkos lett (vagy a pk megölte őket) de azt a személyt akit ki kellet volna emelni, a déliek nem tudták elfogni. Végig üldözték a fél országon de mégis átjutott északra.

Nagyon jó egy ilyen írás. Sokkal többet tudunk így. Több új nick név is ír itt mostanában csak remélni tudom hogy aktív, vagy volt katonák. Emelik hozzászólásaikkal a honlap szakmai színvonalát. Én örülök neki.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az én gondolatom szerin É-Koreánál nem a nukleáris fegyver a veszélyes hanem a biológiai. (Ez igaz bármely országra!)
Ha kiszabadul vagy bevetik olyan mutációk jöhetnek létre amely ellen sz*-t se érnek a gyógyszerek. Amíg egy korlátozott atomháborúnál csak (!!!) a kiszóródással kell számolni mondjuk néhány ezer kilométerre, addig a vírusok, baktériumok ugyanakkora pusztítás végezhetnek a világ bármely területén mint a bevetési területen.

Bár nem katonai az eset de jól szemlélteti a problémát:
1, Brazíliában európai méheket kereszteztek afrikai méhekkel. Az eredmény a "gyilkos méheknek" nevezett egyed létrejötte. Emberi okok miatt kiszabadultak és már az USA déli részét is elérték. https://hu.wikipedia.org/wiki/Afrikanizált_méh
A beszúrt link azt is sugallhatja, hogy ez milyen jó dolog hiszen ellenállóbbak a betegségekkel szemben, nagyobb a gyűjtési hajlam stb., csakhogy a velük kapcsolatba kerülő méhészek gyakorlatilag vegyvédelmi szintű felszerelésben kell hogy dolgozzanak.

A biológiai hadviselés története
http://www.zoologia.hu/list/Biol-Had-1.pdf
http://www.zoologia.hu/list/Biol-Had-2.pdf
Úgy tudom, valóban bevethető biológiai fegyver csak egy van, az antrax, azaz lépfene.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 342
113
Ma írta egyik dél-koreai fickó:
Amíg minden nem koreai aggódik a növekvő észak-koreai fenyegetettség miatt én elmegyek pecázni és sörözni.

Na ennyire aggódnak odaát. :)
Ezek is úgy vannak a fenyegetettséggel ahogy kb mi. Megmagyarázzák nekik a médiában meg Washingtonból hogy félniük kell. 50 éve gyakorlatilag ül a seggén ÉK, pár kisebb incidenst leszámítva. Most meg belekergetnék Szöult egy háborúba Washingtonból. Gondolom a jenkik meg a slepp bombázgatnának bőszen, a déli meg az északi katona meg ölné egymást a dzsindzsásban.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Úgy tudom, valóban bevethető biológiai fegyver csak egy van, az antrax, azaz lépfene.

Igazad lehet ha tüzérségi lövedéket vagy rakétaát veszel alapul. De!

Már az ókorban is használtak biológiai fegyvert. A középkorban biztos. Pestisben elhunyt tetemét lőtték be katapultal az ostromlott várba. (Később az ostromlók is jól megszívták)
http://www.zoologia.hu/list/Biol-Had-1.pdf egyszer már linkeltem

Két-három fertőző betegség elterjesztése egy időben egy nagy városban.....
Nincs az az eü rendszer amelyik ezt kezelni tudná. Ez láncreakciót indít el, pánik, fosztogatás menekülés, végső soron a lakosság a tehetetlen politikai vezetés ellen fordulhat.

Kijuttatás egyik módja
https://hu.wikipedia.org/wiki/Entomológiai_hadviselés
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hogy zár le? Még a dél kínai tengeren is csak lökdösődni és vízágyúzni mertek.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 695
113
Ahhoz lehet erősebb motor és futómű kellene.

Kb lepkefing +1-3tonna egy mbtnek,szerintem. Ha a kotrógépek platformjait tudják -+ 10%- súlyra tervezni,akkor egy mbt se kellene,hogy zavarba jöjjön,csak az üzemanyag,meg a teljes muníció bő 2tonna bele,bírja az,még békebeli cucc.;)