[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Érdemes Stier cikkét elolvasni az ellenzékről:

"Múltidéző. Tévedés, hogy a belarusz ellenzék hatalomra kerülése nem hozna az ország életében külpolitikai fordulatot. Igazolásul itt van egy húsz évvel ezelőtti beszélgetésem Zenon Poznyak belarusz ellenzéki vezetővel az akkor készülő orosz-belarusz államszövetségről. Érdemes hangsúlyozni, nem a belarusz társadalom többségéről, hanem az ellenzéki pártokról van szó."
https://moszkvater.com/hogy-latja-a-belarusz-ellenzek-moszkvat/
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
Teljesen más a két cikk. El kell olvasni az oroszt, feldolgozni fejben, elemezni, majd megérteni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Amimt megláttam Szvetlana Alekszejevicset megkondult a vészharang, hogy itt bizony valami nem kóser. Értem én, hogy Nobel-díjas meg minden, de nagyobb oroszellenest (de főképp Putyin-ellenest) nehezen lehetett volna találni az országban. Engem se győz meg ez a lista és Putyinnak most nagyon észnél kell lennie, hogyan szól bele az eseményekbe.

Tyihanovszkaja esetében pedig a klasszikus politikai taktikát láthatjuk, hogy nagyobbnak akarja mutatni magát, mint amekkora valójában és eközben szerezne minél jobb pozíciókat. Mert ha az összképet nézzük a nemzet vezetője titulus már egy röhej, mivel a tüntetők igazából Luka ellen vannak nem Tyiha mellett. Másrészt lényegében csak azért mondhatja magát az ellenzék vezetőjének, mert mindenki mást vagy lecsuktak vagy még a választás előtt külföldre ment és kb maradékként lett végül ő a közös jelölt. De amilyen könnyen lett olyan könnyen ki is farolhatnak mögüle az eddigi támogatói, ami csak idő kérdése ha Luka távozik. Na és minden csak nem stabil.

"... a nemzet vezetője titulus már egy röhej, mivel a tüntetők igazából Luka ellen vannak nem Tyiha mellett."

Hát ezaz! Pontosan.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and cinikus
W

Wilson

Guest
Szerintem ma mondta el Putyin Lukasenkonak,hogy mi lesz a menetrend.

Augusztus 18-án, Vlagyimir Putyin orosz vezető egy sor tárgyalást folytatott az európai vezetőkkel.

Emmanuel Macron francia elnökkel és Angela Merkel német kancellárral is megbeszélte a belorusz helyzetet .

Ezt követően Putyin telefonon beszélt Alekszandr Lukasenko belorusz vezetõjével .

"Vlagyimir Putyin tájékoztatta belorusz kollégáját Angela Merkel német kancellárral és Emmanuel Macron francia elnökkel folytatott tárgyalásairól Fehéroroszország helyzetéről" - mondta a belorusz elnök képviselői."
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
Amimt megláttam Szvetlana Alekszejevicset megkondult a vészharang, hogy itt bizony valami nem kóser. Értem én, hogy Nobel-díjas meg minden, de nagyobb oroszellenest (de főképp Putyin-ellenest) nehezen lehetett volna találni az országban. Engem se győz meg ez a lista és Putyinnak most nagyon észnél kell lennie, hogyan szól bele az eseményekbe.

Tyihanovszkaja esetében pedig a klasszikus politikai taktikát láthatjuk, hogy nagyobbnak akarja mutatni magát, mint amekkora valójában és eközben szerezne minél jobb pozíciókat. Mert ha az összképet nézzük a nemzet vezetője titulus már egy röhej, mivel a tüntetők igazából Luka ellen vannak nem Tyiha mellett. Másrészt lényegében csak azért mondhatja magát az ellenzék vezetőjének, mert mindenki mást vagy lecsuktak vagy még a választás előtt külföldre ment és kb maradékként lett végül ő a közös jelölt. De amilyen könnyen lett olyan könnyen ki is farolhatnak mögüle az eddigi támogatói, ami csak idő kérdése ha Luka távozik. Na és minden csak nem stabil.

Ismét tétlenség -hallgatás jellemző Putyinra, ahelyett, hogy intézne egy üzenetet a belarusz népnek, amelyben elmondaná , hogy továbbra is baráti és testvérnépként tekint rájuk bárki is legyen az elnökük. Ezután találni kell egy megfelelő elnökjelöltet , azt támogatni és megnyerni a megismételt elnökválasztást. Mert, ahogy már 2x írtam a mai nap folyamán,azt hogy mit nyilatkozik egy Tyihanovszkaja partner nem sokat számít. Ha ellenzéki nyer nem számít a nép véleménye még ha többségben vannak is az oroszpártiak. Ráerőltetik akaratukat a többségre lásd Ukrajnát - Banderista térnyerés.

Minden az amerikai színes forradalom technológia forgatókönyv alapján van kidolgozva. Nincs választási lehetőség nyugat vagy semmi. Is-is nem lehet.
Visszatérve Putyinra megértem, hogy kiváró taktikát folytat mert Lukasenkó kiszámíthatalan partner lett az utóbbi években(2014 után)
 
W

Wilson

Guest
Érdemes Stier cikkét elolvasni az ellenzékről:

"Múltidéző. Tévedés, hogy a belarusz ellenzék hatalomra kerülése nem hozna az ország életében külpolitikai fordulatot. Igazolásul itt van egy húsz évvel ezelőtti beszélgetésem Zenon Poznyak belarusz ellenzéki vezetővel az akkor készülő orosz-belarusz államszövetségről. Érdemes hangsúlyozni, nem a belarusz társadalom többségéről, hanem az ellenzéki pártokról van szó."
https://moszkvater.com/hogy-latja-a-belarusz-ellenzek-moszkvat/

Érdekes a cikk felvezetése én kicsit tájékozódtam ez ügyben de engem úgy informáltak,hogy ennek Zenon Poznyaknak elhanyagolható a politikai jelentősége ráadásul száműzetésben él és jelenleg Fehéroroszországban nincs társadalmi bázisa az oroszellenes belorusz nacionalizmusnak.
 
B

b4l4g3

Guest
A menetrend
Amint az időjárást is meg tudjuk jósolni az égre felnézve, ugyanúgy, egy kis rutinnal, a politikát is előre tudjuk jelezni, ha van egy kis emlékezőtehetségünk. Amint egy zivatar kialakulása is megérthető, modellezhető és kiszámolható, ugyanúgy egy forradalomé is. Sőt sokkal egyszerűbb, lévén hogy ezt, a zivatarral ellentétben, emberek csinálják, és még csak nem is túl komplikált modellek alapján.
https://tutiblog.pestisracok.hu/a-menetrend/
 
W

Wilson

Guest
Konsztantyin Shishmakovot a Bagration Hadtörténeti Múzeum igazgatóját holtan találták. A holttestét a Neman mentõi találták meg.
Shishmakov egyike volt a Vaukavyski szavazóhelyiségben működő bizottság két tagjának, akik megtagadták a választási jegyzőkönyv aláírását. A következő héten szabadságon volt, és augusztus 15-én elment dolgozni. Ugyanezen a nap végén felhívta a feleségét, és azt mondta neki : Nem akarok többé itt dolgozni, és nem is tudok.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Érdekes a cikk felvezetése én kicsit tájékozódtam ez ügyben de engem úgy informáltak,hogy ennek Zenon Poznyaknak elhanyagolható a politikai jelentősége ráadásul száműzetésben él és jelenleg Fehéroroszországban nincs társadalmi bázisa az oroszellenes belorusz nacionalizmusnak.

Szerintem nem értetted meg miről szól a cikk. A cikk egy 20 évvel (!) ezelőtti helyzet leírása, hogy már akkor is mit akart a Nyugat.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A menetrend
Amint az időjárást is meg tudjuk jósolni az égre felnézve, ugyanúgy, egy kis rutinnal, a politikát is előre tudjuk jelezni, ha van egy kis emlékezőtehetségünk. Amint egy zivatar kialakulása is megérthető, modellezhető és kiszámolható, ugyanúgy egy forradalomé is. Sőt sokkal egyszerűbb, lévén hogy ezt, a zivatarral ellentétben, emberek csinálják, és még csak nem is túl komplikált modellek alapján.
https://tutiblog.pestisracok.hu/a-menetrend/

Qrvjó :D
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Ajvé kezdődik:
"Экс-претендент на пост президента Белоруссии Валерий Цепкало считает, что Запад должен признать Светлану Тихановскую "легитимным лидером".

"Наше видение состоит в том, что западные страны не должны признавать результаты президентских выборов [в Белоруссии]. Им следует признать Светлану Тихановскую единственным легитимным лидером. Россия признала Александра Лукашенко победителем на выборах и поздравила его. Это то, чего западные страны не должны делать", — сказал он на видеоконференции вашингтонского Центра стратегических и международных исследований."
Cepkalo arra szólította fel a nyugati országokat, hogy nem csak ne ismerjék el a választások eredményét, de hivatalosan ismerjék el mellette Tyihanovszkaját Belarusz egyetlen legitim vezetőjének. "Oroszország elismerte Lukasenko győzelmét a választásokon és gratulált neki. Ez az amit a nyugati országoknak nem szabadna csinálniuk- mondta awashingtoni CSIS intézet által szervezett videókonferencián. A szervezetről azt érdemes tudni, hogy kvázi a NATO és az USA egyik fő think-tank szervezete.

Szerintem nem értetted meg miről szól a cikk. A cikk egy 20 évvel (!) ezelőtti helyzet leírása, hogy már akkor is mit akart a Nyugat.
Igen egy múltidéző akart lenni, hogy ellenzéki részről esetleg mik várhatóak külpol részen kormányra kerülve még ha a nép oroszbarát is.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ajvé kezdődik:
"Экс-претендент на пост президента Белоруссии Валерий Цепкало считает, что Запад должен признать Светлану Тихановскую "легитимным лидером".

"Наше видение состоит в том, что западные страны не должны признавать результаты президентских выборов [в Белоруссии]. Им следует признать Светлану Тихановскую единственным легитимным лидером. Россия признала Александра Лукашенко победителем на выборах и поздравила его. Это то, чего западные страны не должны делать", — сказал он на видеоконференции вашингтонского Центра стратегических и международных исследований."
Cepkalo arra szólította fel a nyugati országokat, hogy nem csak ne ismerjék el a választások eredményét, de hivatalosan ismerjék el mellette Tyihanovszkaját Belarusz egyetlen legitim vezetőjének. "Oroszország elismerte Lukasenko győzelmét a választásokon és gratulált neki. Ez az amit a nyugati országoknak nem szabadna csinálniuk- mondta awashingtoni CSIS intézet által szervezett videókonferencián. A szervezetről azt érdemes tudni, hogy kvázi a NATO és az USA egyik fő think-tank szervezete.


Igen egy múltidéző akart lenni, hogy ellenzéki részről esetleg mik várhatóak külpol részen kormányra kerülve még ha a nép oroszbarát is.

"что Запад должен признать Светлану Тихановскую "легитимным лидером".
""that the West should recognize Svetlana Tikhonovskaya as the "legitimate leader".

jaj tudtam előre...! most, hogy Lukáék belementek, kiderül, hogy Tyiháék már nem is akarnak új választásokat, minek is az :rolleyes:

Luka ugyan nem lehet elnök egy elcsalt választás alapján, de Tyiha igen... :confused:
 
W

Wilson

Guest
Szerintem nem értetted meg miről szól a cikk. A cikk egy 20 évvel (!) ezelőtti helyzet leírása, hogy már akkor is mit akart a Nyugat.

Én értem de ha elolvasod akkor a cikk szerzője a felvezetésében a jelenlegi helyzetről beszél és ennek alátámasztására idézi ezt a 20 évvel ezelőtti interjút.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én értem de ha elolvasod akkor a cikk szerzője a felvezetésében a jelenlegi helyzetről beszél és ennek alátámasztására idézi ezt a 20 évvel ezelőtti interjút.

Igen, azt próbálja ezzel magyarázni, hogy már 20 évvel ezelőtt is orosz-ellenes fordulatot szerettek volna, tehát kizárt dolog, hogy most is ne azt akarnának.

(Érdekes, hogy mennyien nem értitek az indirekt érvelést!)
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and b4l4g3
Status
Not open for further replies.