[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
... micsoda zsarolásnak, fenyegetésnek vannak kitéve a németek az Északi Áramlat 2 miatt.
Amilyen cirkuszt csinálnak az agyatlan jenkik az már felháborító.

Bizony! És még milyennek lesznek kitéve, miután továbbra is Oo.-tól akarják majd venni a gázt, még egy esetleges orosz beavatkozás után is!
Amit nem tudnak leverni Oo.-on az amerikaiak, mind Németo.-on fogják leverni.
Ezért is mondom régóta, hogy kódolva van a folyamatokba a háborúig élesedő USA-Németo. ellentét.
Beszédes volt az is, amikor valaki - nemrég - linkelt egy képet, hogy melyik európai országban mennyi % az amerikai külpolitika elfogadottsága, és az összes német nyelvű országban (de még Svédországban is!) 11-13% volt csak! Magyarán, a német nyelvű területeken verték ki legjobban a biztosítékot az amerikaiak...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Miután egyáltalán nem tudni, mi volt a választás tényleges végeredménye kompromisszumos megoldásként egy átmeneti közös kormányzás lehetne szerintem az, amit mindkét fél elfogad. Lenne benne a mostani és az ellenzéki garnitúrából is, míg az államfői tisztséget egy semleges töltené be. Luka valszeg Jelcinhez hasonlóan vagy tényleges vagy hallgatólagos amnesztiával lépne le, nem lesz káosz és a komplett menetrendet kidolgozhatják, bár lehet kicsit vízbe lóg a kezem. Aztán a tényleges választásokon kiderülhet mégis ki-hogyan-miként. Viszont Tyihanovszkaja egymagában nem lenne teljesen problémáktól mentes (mert Lukát azért vidéken támogatták még ha nem is annyian), sem elég erős vezetni az országot a külső nyomás ellenében.

"Viszont Tyihanovszkaja egymagában nem lenne teljesen problémáktól mentes (mert Lukát azért vidéken támogatták még ha nem is annyian), sem elég erős..."

Az a gyanúm, hogy ezért is választották őt erre a célra - ha nem elég erős, akkor a Nyugat majd nyomást gyakorolhat rá.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
W

Wilson

Guest
Miután egyáltalán nem tudni, mi volt a választás tényleges végeredménye kompromisszumos megoldásként egy átmeneti közös kormányzás lehetne szerintem az, amit mindkét fél elfogad. Lenne benne a mostani és az ellenzéki garnitúrából is, míg az államfői tisztséget egy semleges töltené be. Luka valszeg Jelcinhez hasonlóan vagy tényleges vagy hallgatólagos amnesztiával lépne le, nem lesz káosz és a komplett menetrendet kidolgozhatják, bár lehet kicsit vízbe lóg a kezem. Aztán a tényleges választásokon kiderülhet mégis ki-hogyan-miként. Viszont Tyihanovszkaja egymagában nem lenne teljesen problémáktól mentes (mert Lukát azért vidéken támogatták még ha nem is annyian), sem elég erős vezetni az országot a külső nyomás ellenében.

Az a kérdés,hogy Tyihanovszkaja egyáltalán elindul-e a választásokon vagy a jelenleg bebörtönzött férje indul helyette.Lukasenkonak pedig kicsivel nagyobb esélye van arra,hogy lelépjen minthogy felelősségre vonják.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az a kérdés,hogy Tyihanovszkaja egyáltalán elindul-e a választásokon vagy a jelenleg bebörtönzött férje indul helyette.Lukasenkonak pedig kicsivel nagyobb esélye van arra,hogy lelépjen minthogy felelősségre vonják.

"Az a kérdés,hogy Tyihanovszkaja egyáltalán elindul-e a választásokon"

Dehogy indul, épp nemrég jelentette ki, hogy készen áll a hatalomra! Ő lezártnak tekinti a választásokat azzal, hogy ő győzött. Elnöknek tekinti magát.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kedden délelőtt telefonon beszélt egymással Angela Merkel német kancellár és Vlagyimir Putyin orosz elnök. A téma természetesen a két ország közötti Európa legfontosabb aktuális ügye, a belarusz helyzet volt. Hogy mi hangzott el a két, Kelet-Európa sorsát meghatározó ország vezetője közt, csak a két fél által kiadott kurta közleményekből tudjuk.
A németek szerint Merkel „nyomatékosította, hogy a belarusz kormánynak véget kell vetnie a békés tüntetők elleni erőszaknak, azonnal szabadon kell engednie minden politikai foglyot, és nemzeti párbeszédbe kell fognia az ellenzékkel és a társadalommal, hogy sikerüljön túllendülni a válságon”.
Az oroszok még ennél is szűkszavúbbak voltak, ők csak annyit közöltek, hogy „Oroszország számára elfogadhatatlan bármilyen külső beavatkozás Belarusz belügyeibe”, és Putyin reményét fejezte ki, hogy a helyzet minél előbb rendeződik. Azt viszont az oroszok hangsúlyozták, hogy a telefonbeszélgetést a német fél kezdeményezte. Ami a diplomácia nyelvén jelen esetben azt jelenti, hogy ők úriemberek, mindenkit meghallgatnak, de Moszkvában egyáltalán nem érzik úgy, hogy nekik, akik Belaruszt a saját érdekszférájuk részének tekintik, a minszki helyzetről bárkivel konzultálniuk kellene.
Miközben a két nagyhatalom vezetője a belaruszok mögött, vagy ha úgy tetszik a fejük felett egyezkedett, MInszkben és az ország többi nagyvárosában a keddi nap valamivel csendesebben alakult, mint amit az augusztus 9-én elcsalt választás óta megszoktunk.
Lehet, hogy ma eldőlt a belaruszok sorsa

Olga Szemasko tizennyolc éve dolgozik a belarusz állami rádiónál, eddig gazdasági műsort vezetett. Az elnökválasztás és az azt követő rendőri erőszak után csakúgy, mint a közmédia több más dolgozója, ő is sztrájkba kezdett. De milyen az élet újságíróként Belaruszban? Ki az az egyetlen ember, akinek az egész közmédia készül? Interjú!
EXKLUZÍV INTERJÚ: A BELARUSZ KÖZRÁDIÓNAK DOLGOZOTT, DE A RENDŐRTERRORT LÁTVÁN SZTRÁJKBA KEZDETT
 
T

Törölt tag 008

Guest
A németek szerint Merkel „nyomatékosította, hogy a belarusz kormánynak véget kell vetnie a békés tüntetők elleni erőszaknak, azonnal szabadon kell engednie minden politikai foglyot, és nemzeti párbeszédbe kell fognia az ellenzékkel és a társadalommal, hogy sikerüljön túllendülni a válságon”.

A németek szerint Merkel „nyomatékosította, hogy a francia kormánynak véget kell vetnie a békés tüntetők elleni erőszaknak, azonnal szabadon kell engednie minden politikai foglyot, és nemzeti párbeszédbe kell fognia az ellenzékkel és a társadalommal, hogy sikerüljön túllendülni a válságon”.

Ennek így kellett volna hangzania az elmúlt 80 hétben bármikor. Osztménem he, Merki?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Dehogy indul, épp nemrég jelentette ki, hogy készen áll a hatalomra! Ő lezártnak tekinti a választásokat azzal, hogy ő győzött. Elnöknek tekinti magát.
Én is pont ebben látom a problémát, hogy most kezdődött el a halászás a zavarosban. Valaki szerint kis marzzsal Luka, más szerint Tyihanovszkaja győzött és ezt mindenki a saját irányába hajlíthatja. Mert az sicher hogy Luka nem kapott 80%-t, de Tyihánál ugyanúgy biztos nincs ennyi. Ha Luka esetében legitimitási problémákról beszélünk akkor itt szintén zenész. Ezért mondom, hogy átmenetben kell rendezni bár tudom, hogy diplomatikus megoldásként szépen néz ki csak épp simán elsodorhatják az események. Most kell óvatosnak lenni
 
W

Wilson

Guest
"Az a kérdés,hogy Tyihanovszkaja egyáltalán elindul-e a választásokon"

Dehogy indul, épp nemrég jelentette ki, hogy készen áll a hatalomra! Ő lezártnak tekinti a választásokat azzal, hogy ő győzött. Elnöknek tekinti magát.

Pontosabban ő az elcsatolt választások győztesnek tekinti magát.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Mióta a hírek között vezető helyen szerepel, hogy a belorusz ellenzék NEM KÍVÁN SZAKÍTANI MOSZKVÁVAL, valahogy alábbhagyott a fenenagy hősi szeretet. Csak másod-, harmadlagos hírként foglalkoznak Belorussziával. Karácsonyék itthon ellenben kifejezték szimpátiájukat a belarusz ellenzékkel, így Moszkvával is... :) Jóóóóóó
 
W

Wilson

Guest
Igen, és készen áll a hatalomra (szó szerint ezt mondta) - egy elcsalt választás eredménye alapján.


Szerintem ha Lukasenko elhúzna akkor sem lehetne a 08.09.választásokat érvényesnek tekinteni,abban is erősen kételkedem,hogy egyáltalán fizikailag lehetséges lenne-e szavazatok újraszámlálása.Tehát csak egy új választáson elért győzelme után tekintheti magát Tyihanovszkaja a belorusz elnökének addig ő csak az ellenzék vezetője,tehát az egy dolog,hogy mit mond de a valóság teljesen más.Amúgy szerintem az a kijelentése,hogy kész átvenni a hatalmat legalabb annyira (szerintem inkább ennek) szólt annak a ténynek,hogy az ellenzéknek a tüntetőknek nincs vezére.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Csak ismételni tudom magamat...

Az egy dolog, hogy mit mond valaki másik dolog, hogy mit cselekszik.

Azt nyilatkozta Kolesznyikova Babarenko választási stábjának vezetője, hogy nem szakítanak Oroszországgal.

Viszont a belarusz ellenzék(irányítóik és szponzoraik) már meg is alapította az ún. "A hatalomátadási koordinációs tanácsot" , melybe ruszofóbok és nacionalisták kerültek.

Hogy kik vannak benne:
https://www.kp.ru/daily/217170/4272...agfUp267lLBUlHspfm4iGUvlUvDBqtdn0xlXRSSdsNKB0
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szerintem ha Lukasenko elhúzna akkor sem lehetne a 08.09.választásokat érvényesnek tekinteni,abban is erősen kételkedem,hogy egyáltalán fizikailag lehetséges lenne-e szavazatok újraszámlálása.Tehát csak egy új választáson elért győzelme után tekintheti magát Tyihanovszkaja a belorusz elnökének addig ő csak az ellenzék vezetője,tehát az egy dolog,hogy mit mond de a valóság teljesen más.Amúgy szerintem az a kijelentése,hogy kész átvenni a hatalmat legalabb annyira (szerintem inkább ennek) szólt annak a ténynek,hogy az ellenzéknek a tüntetőknek nincs vezére.

"Amúgy szerintem az a kijelentése,hogy kész átvenni a hatalmat legalabb annyira (szerintem inkább ennek) szólt annak a ténynek,hogy az ellenzéknek a tüntetőknek nincs vezére."

Szándékosan homályosan fogalmazott, hogy ő készen áll arra, hogy a "nemzet vezetője" legyen, amit érthetünk akár úgy is, hogy ő elnöknek tartja magát, de ha ez ellenkezést váltana ki, akkor még mindig mondhatja azt, hogy csak az ellenzék vezetői szerepét akarja (ahogy te is mondtad) - bár ennek ellentmond, hogy az ellenzéki szerep nem egyenlő az egész nemzettel.
 
W

Wilson

Guest
"Amúgy szerintem az a kijelentése,hogy kész átvenni a hatalmat legalabb annyira (szerintem inkább ennek) szólt annak a ténynek,hogy az ellenzéknek a tüntetőknek nincs vezére."

Szándékosan homályosan fogalmazott, hogy ő készen áll arra, hogy a "nemzet vezetője" legyen, amit érthetünk akár úgy is, hogy ő elnöknek tartja magát, de ha ez ellenkezést váltana ki, akkor még mindig mondhatja azt, hogy csak az ellenzék vezetői szerepét akarja (ahogy te is mondtad) - bár ennek ellentmond, hogy az ellenzéki szerep nem egyenlő az egész nemzettel.

Szerintem nem mond ellen hiszen ő Lukasenkonak és rendszerének az ellenzéke és nem a belorusz nemzeté.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Istenem Wilson, te ezt úgy értelmezted, hogy azt mondom, hogy készen áll arra, hogy a belarusz nemzet ellenzéke legyen? :D Basszus, mennyiféleképpen lehet kicsavargatni, amit valaki mond...
 
W

Wilson

Guest
Istenem Wilson, te ezt úgy értelmezted, hogy azt mondom, hogy készen áll arra, hogy a belarusz nemzet ellenzéke legyen? :D Basszus, mennyiféleképpen lehet kicsavargatni, amit valaki mond...

Nem én erre a megállapításodra válaszoltam:)

"bár ennek ellentmond, hogy az ellenzéki szerep nem egyenlő az egész nemzettel."
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem én erre a megállapításodra válaszoltam:)

"bár ennek ellentmond, hogy az ellenzéki szerep nem egyenlő az egész nemzettel."

Ezt úgy értettem, hogy gondolhatnánk azt, hogy Tyihanovszkaja csak az ellenzék vezetőjének képzeli magát, de ennek ellentmond, hogy az ellenzéki szerep
nem egyelő az egész nemzettel, holott ő a nemzet vezetőjének mondta magát.

Vagyis, burkoltan elnöknek tekinti magát, csak ezt nem mondta ki ilyen nyíltan, mert így visszavonhatja, vagy átértelmezheti később a kijelentését.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Csak ismételni tudom magamat...

Az egy dolog, hogy mit mond valaki másik dolog, hogy mit cselekszik.

Azt nyilatkozta Kolesznyikova Babarenko választási stábjának vezetője, hogy nem szakítanak Oroszországgal.

Viszont a belarusz ellenzék(irányítóik és szponzoraik) már meg is alapította az ún. "A hatalomátadási koordinációs tanácsot" , melybe ruszofóbok és nacionalisták kerültek.

Hogy kik vannak benne:
https://www.kp.ru/daily/217170/4272...agfUp267lLBUlHspfm4iGUvlUvDBqtdn0xlXRSSdsNKB0
Amimt megláttam Szvetlana Alekszejevicset megkondult a vészharang, hogy itt bizony valami nem kóser. Értem én, hogy Nobel-díjas meg minden, de nagyobb oroszellenest (de főképp Putyin-ellenest) nehezen lehetett volna találni az országban. Engem se győz meg ez a lista és Putyinnak most nagyon észnél kell lennie, hogyan szól bele az eseményekbe.

Tyihanovszkaja esetében pedig a klasszikus politikai taktikát láthatjuk, hogy nagyobbnak akarja mutatni magát, mint amekkora valójában és eközben szerezne minél jobb pozíciókat. Mert ha az összképet nézzük a nemzet vezetője titulus már egy röhej, mivel a tüntetők igazából Luka ellen vannak nem Tyiha mellett. Másrészt lényegében csak azért mondhatja magát az ellenzék vezetőjének, mert mindenki mást vagy lecsuktak vagy még a választás előtt külföldre ment és kb maradékként lett végül ő a közös jelölt. De amilyen könnyen lett olyan könnyen ki is farolhatnak mögüle az eddigi támogatói, ami csak idő kérdése ha Luka távozik. Na és minden csak nem stabil.
 
Status
Not open for further replies.