[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 182
12 391
113
3c2e295e4262ebdd4ab1ed435edc5556.jpg
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 182
12 391
113
Украина — это шанс на перерождение для нынешней бездушной Европы.

Происходящее здесь, на Украине имеет первостепенную важность для Европы, для Франции и для всего мира. Потому что сердце Европы бьётся в Киеве, потому что на сегодняшний день лучшие европейцы — это украинцы, потому что европейский дух живёт в Украине.

Украина — это сердце Европы. Если Украину силой вернут в советскую обойму, Европа существовать не будет. Она духовно будет кончена.


3c2e295e4262ebdd4ab1ed435edc5556.jpg

В прошлом году с Зеленским.

Для лучшего понимания, какие силы прячутся за Тихановской и какую судьбу они готовят Белоруссии.
Практика показывает, что в тех нестабильных странах, где появляется эта мразь, скоро начинает литься кровь, в товарных количествах.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Akkor hidegHÁBORÚ volt.
Akkor most is, ezek alapján háború van?
Azért ezt a logika nevű dolgot ne nagyon erőltesd, mert nem áll jól neked!
Szerintem meg próbáld meg inkább arra levezetni, hogy ha akkor HIDEGháború volt, akkor most is hideg van, ez alapján holnap ne felejts el télikabátot venni, amikor kimész a lakásból.
miért kell meglepődni, ha állítólag valaki elcsal néhány százalékkal egy szavazást?
Háát papa te is meglepődnél, ha a következő választást a DK behúzná 80%-kal, ugye? Bagatel. Remélem fel sem lennél háborodva! Miért is lennél? Ez simán belefér..... Szerinted!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Orosz fóbiád teljesen elvakít... Miért nem a 444-en irkálsz, ott vannak hozzád hasonlóak.
Nem én tettem mögé a smile-t!
Különben nem tudom, hogy az miért orosz fóbia, hogy egy kelet és nyugat által is ellenőrzött választást szeretnék látni Belorusziába.
Sejtem, hogy te nem.
Hogy hozzád hasonlók merre vannak azt nem tudom, mert ugye én nem járok orosz nyelvű "fórumokba". :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Provokatív írásra mit vársz.
Én z OF szertném látni Belaruszt.;)
Na látod, ez a különbség kettőnk között. Engem az sem érdekelne, ha így lenne, de ha egyszer lenne erre tiszta lehetőség is, akkor az ne azért történjen így mert egy rohadék a saját hatalmát féltve - és más lehetősége nem lévén - túszként magával rángatja az országot ebbe, hanem mert a belorusz szavazók erre szavaznak, akár egy népszavazás keretein belül.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nekem az volt az érdekes, hogy évek óta írom, hogy Kínát az USA blokád alá fogja vonni és erre kiderül, hogy a lengyelek is tudják - sőt, tényként kezelik. Sőt, azt is tudják, hogy emiatt az USA figyelme Európa iránt jelentősen gyengülni fog - ami meg azért érdekes, mert pont ezért kellene óvatosabbnak lenniük, és erre kiderül, hogy ők ebben nem a veszélyt, hanem a lehetőséget látják.

"mi van, ha Németország az agresszor, vagy ha épp USA összefog az oroszokkal és Lengyelországra semmi szükség nem lesz" - itt meg az volt az érdekes, hogy a kérdező látott előrébb, gyakorlatilag azt a scenario-t kérdezte, amit az utóbbi 2-3 évben mondok (örülök, hogy másnak is eszébe jutott), persze, még az is kiderülhet, hogy az utóbbi esetben a lengyelek hatalmas oroszbarátok lesznek és Németo. ellen fordítják mindazt a hadi felszerelést, amit most az oroszellenesség ürügyén vásároltak össze

Akartam is kérdezni, hogy nem e Te voltál a kérdező. :D
Érdekes, hogy sem a V4-ekkel, sem a NATO többi országával nem számolt. Mert az egyértelmű, hogy minden fronton nem tud ott lenni az USArmy és felértékelődnek a szövetségesek, ebben lehet ráció Lengyel részről; főleg, hogy ha az Oroszok is több fronton le lesznek kötve, akárcsak segítségnyújtás terén. Na de ebben az esetben meg nem Oo. lesz az agresszor, mert neki se érdeke a magterületeken vagy annak közelében levő háborúzás. Meg amúgy a németeknek se. Sőt! És akkor tényleg lehet az a forgatókönyv, hogy Lo. mint agresszor lép fel (ebben az esetben még a NATO sem jelent védelmet és tényleg egyedül, vagy gyenge szövetségesekkel marad); és akár érvényessé válik a kérdés, hogy "miért csak Kelet fele figyelünk".
Hogy a lengyelek kik ellen fordítják a mijüket...Nem Te pedzegeted először; meg kell nézni, mondjuk, hogy hol tartják fennt a laktanyáikat. Meg hol és ki állomásozik.
De sok kimenetelű a dolog, sok nyitott kérdéssel.Meg hát megmondták, hogy ne erőltessem a logikát. :D

holnap ne felejts el télikabátot venni, amikor kimész a lakásból
Nem lakásban lakom és nincs vastag téli ancúgom. Mellé ment.

Háát papa te is meglepődnél, ha a következő választást a DK behúzná 80%-kal, ugye? Bagatel. Remélem fel sem lennél háborodva! Miért is lennél? Ez simán belefér..... Szerinted!
"Hát papa" te ma este is benéztél valamit. Nem lennék meglepődve se ezen se máson. Ne fárasszál már, Te ilyen felháborodós, meglepődős, negyvenfokban télikabátos primadonna vagy, vagy mi? Mi a francokat kell meglepődni, meg felháborodni? :D :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem lakásban lakom és nincs vastag téli ancúgom. Mellé ment.

"Hát papa" te ma este is benéztél valamit. Nem lennék meglepődve se ezen se máson. Ne fárasszál már, Te ilyen felháborodós, meglepődős, negyvenfokban télikabátos primadonna vagy, vagy mi? Mi a francokat kell meglepődni, meg felháborodni? :D :D
Az a kemény, hogy azt sem veszed észre, ha leoltanak. :p:D
De ez már múltkor is lejött, hogy feleslegesen pazarlom rád az időmet.
Ignore
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 778
113
Off

Nem is olyan rég teljesen megszűnt a kommentelési lehetőség a 444-en. Ezért lehet most mindenfelé találkozni az ottani mindenhez jobban értő zsenikkel... :rolleyes:
On

Na ezt nem tudtam.Az évek során kétszer olvastam bele, egyszer próbáltam kommentelni, de törölték mert nem volt orosz ellenes és azonnal blokkoltak. Na ennyit 444-ről. :)
 
G

Galthran

Guest
Vannak köztük, a fehér-vörös ellenzéki lobogó sokaknál a nacionalisták-nacionalizmus jelképe.

Szép számmal harcoltak a neonáci ukrán Azov oldalán. Ha még nem láttál belorusz neonácit:
teror1904-bqy4w.jpg
ez nevetséges. azért mert találtak néhány iylen faszkalapot még nem jelenti azt hogy a piros-fehér zászlót lengetők nácik
nacionalizmus jelképe, és? a hazaszeretet nem egyenlő a kefebajszúval. ugyanolyan démonizálás az általad megosztott kép mint amit göbbelsék vagy épp a szovjetúnió csinált. :D

... az nyilvánvaló hgoy nyugatról próbálják befolyásolni a közvéleményt, de nem kéne úgy tenni mintha lukasenka valami kedves vezető lenne aki prosperitást hozott a népének. egy langyos.- kádár-rendszerhez hasonló kis világ volt belarusz ami most úgy tűnik egy kicsit sok lett a lakosságnak. megjegyzem, az általam neten látottak(pl twitter) alapján a többségnek marhára nem kell egy szivárványos forradalom, az inkább a nagyhangú kisebbség mániája
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 778
113
ez nevetséges. azért mert találtak néhány iylen faszkalapot még nem jelenti azt hogy a piros-fehér zászlót lengetők nácik
nacionalizmus jelképe, és? a hazaszeretet nem egyenlő a kefebajszúval. ugyanolyan démonizálás az általad megosztott kép mint amit göbbelsék vagy épp a szovjetúnió csinált. :D

... az nyilvánvaló hgoy nyugatról próbálják befolyásolni a közvéleményt, de nem kéne úgy tenni mintha lukasenka valami kedves vezető lenne aki prosperitást hozott a népének. egy langyos.- kádár-rendszerhez hasonló kis világ volt belarusz ami most úgy tűnik egy kicsit sok lett a lakosságnak. megjegyzem, az általam neten látottak(pl twitter) alapján a többségnek marhára nem kell egy szivárványos forradalom, az inkább a nagyhangú kisebbség mániája
A tematika megértéséhez meg kell nézni ezt a videót:
 
W

Wilson

Guest
Na látod, ez a különbség kettőnk között. Engem az sem érdekelne, ha így lenne, de ha egyszer lenne erre tiszta lehetőség is, akkor az ne azért történjen így mert egy rohadék a saját hatalmát féltve - és más lehetősége nem lévén - túszként magával rángatja az országot ebbe, hanem mert a belorusz szavazók erre szavaznak, akár egy népszavazás keretein belül.

Az az érdekes,hogy eddig a hatalmát féltve pont Lukasenko volt az aki elszabotálta az integrációt.Ha esetleg hatalmon marad hogy akkor mi lesz az jó kérdés,de nem nagyon lesz más választása mint Putyin.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az az érdekes,hogy eddig a hatalmát féltve pont Lukasenko volt az aki elszabotálta az integrációt.
Nem érdekes. Csak a hatalmához, a címéhez ragaszkodott. Ehhez meg kellett egy független állam. A Föderáción belül max egy sokadrangú terület helyi vezetőcskéjének számított volna. Ha kellene a nyugatnak, akkor szívesen oda dörgölőzne, de tudja, hogy ott nem rúg labdába; marad a másik lehetőség, hogy akkor még hátha a nyugdíjig megmarad az oroszok kegyeiben. Csak ahhoz már túl sokat engedett meg magának, hogy ebben maradéktalanul biztos lehessen és az oroszok sem ringatják magabiztosságba a különféle lehetőségek, különböző nevek feldobásával. Legalább így bizonyítási kényszerben van. Persze ez csak Lukasenkó mint ember szemszögéből. Az ország helyzete és egyébként Lukasenkó mint politikai termék sem nem fekete fehér; egész jól el van úgy, ahogy van az ország. Meg hát rossz helyen van az ország.
 
W

Wilson

Guest
Na de ki sérti meg a nyugati határt ? :)

Természetesen katonailag senki,maximum néhány eltévedt lengyel gombaszedő "behatolási kísérletét" tudják meghiúsítani:).Mondjuk ha van pár gyilkos galóca a kosarukba akkor a KGB abból még kitud hozni egy lengyel diverzáns merénylet kísérletet Lukasenko ellen:)Szerintem amúgy nem kell túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítani ezeknek az eseményeknek Lukasenko elment a "falig"a hadsereg ott van a határon a légvédelem készenlétben a hadsereg tisztjei szintén távol a minszki eseményektől,Lukasenko ezzel azt próbálja megmutatni mindenkinek,hogy szilárdan a kezében tartja a fegyveres erők irányítását és a külső katonai támadás veszélyének hangsúlyozzásával próbálja maga mögé állítani a belorusz társadalmat.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 778
113
Egy belarusz FB bejegyzése augusztus 11(automatikus fordítás)
Nyikita Zolotov:

"A fehérorosz nacionalisták a véres ellenségeim.
Soha nem felejtem el, és a gyerekek megparancsolták, hogy emlékezzenek arra, hogy 1942-ben a fehérorosz rendőrség felakasztotta a nagyapámat - '' partizánokkal való kapcsolatért ". Mosolyogva és fantáziával - egy fán, a ház ablakai előtt , hogy a kis gyermekei, felesége, felesége mindennap lássa ezt. És akkor ellopták a 17 éves anyámat Németországba. A nagymamám megőrült akkoriban. Ezek a rendőrök fehérorosz nacionalisták voltak, zászlóik mindkét horogkeresztes zászlók voltak, fehér-piros-fehérek, de a gazdájuk nem is Hitler volt, hanem aki többet fizet. Az eszmék pedig egyszerű haszonszomjat jelentenek, még akkor is, ha honfitársai vérén nyerik. Örök pokol nekik, és mindazoknak, akik felvetik a jeleiket és eszméiket"
117335902_3480773025267658_6758641878078102430_o.jpg

117338209_3480773028600991_7293410095874301173_o.jpg
 
Status
Not open for further replies.