[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 2822

Guest
Az USA nyomásával szemben lettek azzá, túl sokáig drukkoltak minden ellenlábasnak, ami fenyegetheti vagy gyengítheti az USA hatalmát és egyiket-másikat sajátjukén meg is szerették. Öreg hiba, mert az orosz államban semmi szimpatikus nincs. Potenciálisan csak eszköz nekünk, hogy adott esetben enyhíthessünk a minket fenyegető legjelentősebb hatalom, az USA nyomásán!

De hát pont meg is erősítetted amit SilvioD írt.
- "Potenciálisan csak eszköz nekünk, hogy adott esetben enyhíthessünk a minket fenyegető legjelentősebb hatalom, az USA nyomásán!"

Nekem mint kisembernek vonzó az, hogy egy nagyhatalom képes harcolni a mindennapos deviancia és szélső liberális elmebeteg kicsavart gondolatok ellen. Azok ellen amik az én életemet is érinthetik amint eljutnak ide a felvilágosult nyugatról. Hogy az engem képviselő és elvileg értem dolgozó emberek ne buzi, transzformersz meg f@sztudja még milyen zászló alatt tevékenykedjenek.

Amiért nekem a jelenlegi Oroszország szimpatikus, az a tény, hogy képesek ezt a mai világban lassan egyedülálló konzervatív vonalat képviselni mindenkivel szemben, ráadásul úgy, hogy közben megőrzik a józanságukat és nem fordulnak semmilyen extrémizmus irányába. Sok példát lehetne mondani a világból ahol konzervatívok a vezetők, de 99%-ban mindenhol van valami gebasz a fejekben, általában vallási fanatizmus. Az oroszok viszont lassan az utolsó józanul gondolkodó bástyája a konzervatív gondolkodásnak a világban ahová még nem tört be a szélső-liberális fertő.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Hány ilyen topic lesz még mire eljutunk az orosz helyzetig? Szerintem felesleges az Oroszok erőlködése minden téren. Nekik inkább egy kínai vezette bàb kormányra lett volna szükség ahoz hogy megallitottak volna a nyugati nyomulast. Az oroszoknal ha beüt a káosz akkor kina nagyon gyorsan ra fogja tenni a kezét az orosz keleti részekre
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
De hát pont meg is erősítetted amit SilvioD írt.
- "Potenciálisan csak eszköz nekünk, hogy adott esetben enyhíthessünk a minket fenyegető legjelentősebb hatalom, az USA nyomásán!"

Nekem mint kisembernek vonzó az, hogy egy nagyhatalom képes harcolni a mindennapos deviancia és szélső liberális elmebeteg kicsavart gondolatok ellen. Azok ellen amik az én életemet is érinthetik amint eljutnak ide a felvilágosult nyugatról. Hogy az engem képviselő és elvileg értem dolgozó emberek ne buzi, transzformersz meg f@sztudja még milyen zászló alatt tevékenykedjenek.

Amiért nekem a jelenlegi Oroszország szimpatikus, az a tény, hogy képesek ezt a mai világban lassan egyedülálló konzervatív vonalat képviselni mindenkivel szemben, ráadásul úgy, hogy közben megőrzik a józanságukat és nem fordulnak semmilyen extrémizmus irányába. Sok példát lehetne mondani a világból ahol konzervatívok a vezetők, de 99%-ban mindenhol van valami gebasz a fejekben, általában vallási fanatizmus. Az oroszok viszont lassan az utolsó józanul gondolkodó bástyája a konzervatív gondolkodásnak a világban ahová még nem tört be a szélső-liberális fertő.
Ez is tény. Viszont azt látni kell, hogy ahogy mi is, úgy ŐK is csak használni akarnak és akarnának minket. Érdekek vannak közösek, nem őszinte barátságok. Ez igazából természetesen alapvetés, csak hajlamosak sokan elfelejtkezni erről és romantikázni, sőt még bele is szeretni néhány idegen országba, pláne nagyhatalomba. Nekünk az oroszok arra kell vigyázzunk, soha ne akarjanak direktben rosszat, mert amikor akartak, arra nagyon rábasztunk. Mindig.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hány ilyen topic lesz még mire eljutunk az orosz helyzetig? Szerintem felesleges az Oroszok erőlködése minden téren. Nekik inkább egy kínai vezette bàb kormányra lett volna szükség ahoz hogy megallitottak volna a nyugati nyomulast. Az oroszoknal ha beüt a káosz akkor kina nagyon gyorsan ra fogja tenni a kezét az orosz keleti részekre

Álmodsz
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Csak egy kis adalék a Twitter túltoláshoz:
https://gs.statcounter.com/social-media-stats/all/belarus
Fehéroroszországban a Twitter részesedése mindössze 5,4% és a Vkontakte veri a Twittert, a Facebookot, a Youtubeot is (ez egyébként általánosságban az orosz nyelvterületre igaz). Ráadásul ebben a felmérésben nem szerepelnek olyan csatornák, mint az Odnoklassniki, a Moi Mir, a LiveJournal, vagy OK.ru, amelyek orosz nyelvterületen szintén verik a Twitert, de még a Facebookot és a Youtube-ot is.
Nem feltűnő egy kicsit, hogy ehhez képest milyen nagy a Twitter, és a nyugati sajtó videó anyagainak súlya az általad és általad és Python által hivatkozott információknál?
Nem feltűnő, hogy még a Twitter linkek sem fehérorosz felhasználók fiókjai (nagy többségben)?
Nem feltűnő, hogy a forrás sokszor a Nexta telegram, amely lengyel platform ismerten az egyik fő szervező?
Nem feltűnő az érintett Twitter felhasználók láthatóan rendkívül elfogult mivolta és az, hogy szándékosan láttatni szeretnének valamit?
Nem, mert a VKontakte-on is ugyanez megy!

https://vk.com/club103567148
https://vk.com/id183888427
https://vk.com/feed?c%5Bq%5D=%23%E1%E5%EB%E0%F0%F3%F1%FC2020&section=search
stb.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Pedig Belorusziának nagy esélye van egy gyors és sikeres átmenetre és tíz éven belül akár egy NATO csatlakozásra is. Hatalmas szükségünk lenne rájuk, az értéktelen Ukrajnának a geostratégiai fekvése semmit se jelent a beloruszhoz képest. Ukrajna pusztulhat az a NATO-nak nem jelent semmit különösebben, mert az a bukott állam nem képez az oroszokkal szemben semmilyen puffert, de Beloruszia ezzel szemben egy jól szervezett állam, amit gyorsan át lehet állítani és sikerrel fejleszteni! És minden a legjobban alakul, mert ez nem kívülről történik (láttuk Ukrajnában mennyire volt sikeres, igaz az az állam előtte is harmadik világ volt), hanem belorusz belpolitika, amihez külső hatásnak semmi köze. Egyszerűen Lukasenkó ér el példátlan eredményeket a Nyugatnak!

"... az értéktelen Ukrajnának a geostratégiai fekvése semmit se jelent a beloruszhoz képest. Ukrajna pusztulhat az a NATO-nak nem jelent semmit különösebben ..." - Ez nekem kicsit erős. Még akkor is, ha csak NATO és katonapolitikai szempontokat veszünk alapul. Egyrészt Ukrajna még a környéken is igen nagy országnak számít - Fehéroroszországhoz képest 3-4X annyi lakossággal. Tengerparttal (ami Fehéroroszországban nincs). Ráadásul egy olyan környéken ahol éppen kezd "forrósodni a hangulat". Itt értem ez alatt a törökökhöz kötődő dolgokat - pl. a mostani "hiriget" a görögökkel illetve franciákkal (mind a három NATO tag). Amúgy ugyanúgy szomszédos Oroszországgal, mint Fehéroroszország ...

Azt a részét értem, hogy Ukrajnára, mint "bukott államra" gondolsz. Ugyanakkor miért is lettek "bukott állam"? Amennyiben ugyanez megtörténik (NATO felé tendálás), akkor Fehéroroszország meg miért nem lesz az (persze feltételezve, hogy Fehéroroszországban nem lesz háborús állapotok)?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
De hát pont meg is erősítetted amit SilvioD írt.
- "Potenciálisan csak eszköz nekünk, hogy adott esetben enyhíthessünk a minket fenyegető legjelentősebb hatalom, az USA nyomásán!"

Nekem mint kisembernek vonzó az, hogy egy nagyhatalom képes harcolni a mindennapos deviancia és szélső liberális elmebeteg kicsavart gondolatok ellen. Azok ellen amik az én életemet is érinthetik amint eljutnak ide a felvilágosult nyugatról. Hogy az engem képviselő és elvileg értem dolgozó emberek ne buzi, transzformersz meg f@sztudja még milyen zászló alatt tevékenykedjenek.

Amiért nekem a jelenlegi Oroszország szimpatikus, az a tény, hogy képesek ezt a mai világban lassan egyedülálló konzervatív vonalat képviselni mindenkivel szemben, ráadásul úgy, hogy közben megőrzik a józanságukat és nem fordulnak semmilyen extrémizmus irányába. Sok példát lehetne mondani a világból ahol konzervatívok a vezetők, de 99%-ban mindenhol van valami gebasz a fejekben, általában vallási fanatizmus. Az oroszok viszont lassan az utolsó józanul gondolkodó bástyája a konzervatív gondolkodásnak a világban ahová még nem tört be a szélső-liberális fertő.
Nézd, nem mindegy, hogy visszautasítjuk a nyugati dekadenciát és a liberális zsarnokságot a klasszikus nyugati szabadság védelmében mint azt tesszük mi keleteurópai illiberálisok, vagy visszautasítja azt a sötét orosz despotizmus a saját zsarnoki monopóliumai védelmében! Nagyon nem, erős különbség van a kettő között!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 133
113
Amennyiben a Putyin beküldi a hadsereget is valószínűleg a légideszantosok mennek elsőnek.
Nagy hiba lenne a ruszkik részéről. Egy belső katonai puccs talán, de így 2 évre megnyerik az orszagot, de 50 évre elvesztik a beloruszok bizalmát, mert a többség váltást akar. Plusz beszopják a szankciókat, elvesztik a németeket meg minket is. Ha ezt teszi, Putyin már nem a régi jó taktikus.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
"... az értéktelen Ukrajnának a geostratégiai fekvése semmit se jelent a beloruszhoz képest. Ukrajna pusztulhat az a NATO-nak nem jelent semmit különösebben ..." - Ez nekem kicsit erős. Még akkor is, ha csak NATO és katonapolitikai szempontokat veszünk alapul. Egyrészt Ukrajna még a környéken is igen nagy országnak számít - Fehéroroszországhoz képest 3-4X annyi lakossággal. Tengerparttal (ami Fehéroroszországban nincs). Ráadásul egy olyan környéken ahol éppen kezd "forrósodni a hangulat". Itt értem ez alatt a törökökhöz kötődő dolgokat - pl. a mostani "hiriget" a görögökkel illetve franciákkal (mind a három NATO tag). Amúgy ugyanúgy szomszédos Oroszországgal, mint Fehéroroszország ...

Azt a részét értem, hogy Ukrajnára, mint "bukott államra" gondolsz. Ugyanakkor miért is lettek "bukott állam"? Amennyiben ugyanez megtörténik (NATO felé tendálás), akkor Fehéroroszország meg miért nem lesz az (persze feltételezve, hogy Fehéroroszországban nem lesz háborús állapotok)?

Ukrajna előtte is az volt a CIA puccs után meg méginkább az lett. Haszontalan állam, erő nélkül. Beloruszia viszont nyugati értelemben véve is jól szervezett, népe nem fehér afrikai típusú ukrán harmadik világbeli elem, hanem fegyelemezett mint a baltiak vagy lengyelek. A belorusz alapokra működő államot lehet építeni, az ukránra azt, ami most ott van. Ez nem fog változni hosszú távon se, a kulturális örökség determinálja az államok sorsát!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
MAZ -ba megy Lukasenko, a sztrájkoló dolgozókat megpróbálták kint tartani az MZKT -s "fiaskó" után. Nem nagyon jött össze a dolog:



Minszkben meg bement a MAZ melósainak egy része a belvárosba tiltakozni:



Elég dühös Belshina alkalmazott, mert felvitték őket Minszkbe, de levonják a fizetésből a kiesett időt. De majd lefordítják az oroszosok.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nagy hiba lenne a ruszkik részéről. Egy belső katonai puccs talán, de így 2 évre megnyerik az orszagot, de 50 évre elvesztik a beloruszok bizalmát, mert a többség váltást akar. Plusz beszopják a szankciókat, elvesztik a németeket meg minket is. Ha ezt teszi, Putyin már nem a régi jó taktikus.

Semmi gond nem lesz. Az USA is már alig várja ezt a fejleményt, mert utána keményen ütheti Németországot majd, ha az gázt akar venni az oroszoktól. Az USA-nak már nem Oroszország a célpont, hanem Németország és az EU.
A váltást meg megkapják, mert Lukasenko helyett Putyin lesz az elnökük.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
6QGb1mvSQpA.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Hát itt már nem tudná Putyin megmenteni őket Lukasenkótól: Habarovsz, Habarovszk! - skandálja a belorusz tömeg...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Ukrajna előtte is az volt a CIA puccs után meg méginkább az lett. Haszontalan állam, erő nélkül. Beloruszia viszont nyugati értelemben véve is jól szervezett, népe nem fehér afrikai típusú ukrán harmadik világbeli elem, hanem fegyelemezett mint a baltiak vagy lengyelek. A belorusz alapokra működő államot lehet építeni, az ukránra azt, ami most ott van. Ez nem fog változni hosszú távon se, a kulturális örökség determinálja az államok sorsát!

Fehéroroszország azt, hogy nem "népe nem fehér afrikai típusú ukrán harmadik világbeli" azt javarészt annak is köszönhette, hogy eleddig nem volt a Nyugat figyelmének középpontjában (most azt, hogy az oroszok mennyire segítették Őket ezzel-azzal az lehet mellékes is). Ugye az ukránok is ezt követően váltak igazán azzá - ahogy emlegetted a "CIA puccsal". Persze még a fehéroroszokból is lehet "afrikai típusú harmadik világbeli" állam ...
 
Status
Not open for further replies.