[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Még korai messzemenő következtetéseket levonni ebből. Nincs konkrét infó semmiről. Szerintem meg nem fognak beavatkozni a belarusz rendvédelmi erők oldalán, hogy a tüntetőket üssék. Ez nem opció. 24 BTR nem csinál nyarat.

Én sem gondolom,hogy ez lenne a cél de egy sima felszerelés átadást eltudok képzelni amivel Lukasenko megint körbe haknizhatja a médiát.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ha Lengyelország "ledarabolna" magának egy bármekkora darabot bármilyen okból Belorusból, akkor Ukrajnának vélhetőleg legkésőbb másnap vége,egy hét múlva meg minimum Moldova kétharmada csatlakozik Transznyisztrához, és másnap kérik felvételüket az Orosz- Belorus-Novorissia államszövetségbe.

Ha egy NATO tagállam, Lengyelo. nem tartja tiszteletben egy CSTO tagállam területi integritását, akkor Oroszo. miért tartsa tiszteletben a NATO integritását.
Ha Lengyelo. Nyugat-Belaruszt szeletelgetni akarja (amihez Szíjjártó épp most adta Magyarország támogatását - ott is élnek lengyelek indokkal), akkor Nyugat-Belarusz védelme érdekében Oroszo. légi desszantot fog dobni Kalinyingrádból a Suwalki-résre és utána bevonul a 3 Balti államba.
Ez kb. aug. végéig megtörténik.
Utána szept. Kaukázus-2020 hadgyakorlat, aztán vagy akár közben, jöhet Ukrajna is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Elég csak a cikkíró nevére ránézni, amint meglátom, hogy ő írta tudom ebből is max elvesztett idő lesz

FT cikk fordítása, a lényege, hogy a Kreml is arra játszik, hogy húzza még ki pár hétig a Lukasenko, amíg megtalálják az elfogadható utódot, és Belarusz így maradhat az oroszok érdekszférájában, Lukasenko meg a rendszere pedig mehet a levesbe.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and nyugger

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Udvarias "zöld" emberek jönnek és rendet tesznek .... némileg hasonlít a helyzet a Krím-félsziget esetéhez.
Semennyire, az egész ország ellenük van. Lukasenkó és az oroszok ellen. Itt nagyon sok zöld emberke csak brutális vérfürdővel tesz "rendet", olyannal, amit Hitler óta nem látott Beloruszia. Két-három nappal ezelőtt lekésték a beavatkozás lehetőségét, tegnap Minszkben az a hatalmas tömeg a habarovszki putyinellenes tüntetőket éltette a Habarovsz, Habarovszk! skandálással. Oroszország a belorusz népnek már nem a megoldás, hanem a probléma része. Néhány napja írom, hogy az oroszok itt mindent elveszthetnek, nohát ez már megtörtént. Mindent elvesztettek.

Itt már nincs nekik kedvező megoldás, csak kivonulás az összes pozíció feladásával vagy vérfürdő és észak-koreai szintű elszigeteltség utána Európától arra a kis időre, amíg végül ki nem vonulnak az ellenséges, forrongó országból, ahol ők a leggyűlöltebb dolog.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Semennyire, az egész ország ellenük van. Lukasenkó és az oroszok ellen. Itt nagyon sok zöld emberke csak brutális vérfürdővel tesz "rendet", olyannal, amit Hitler óta nem látott Beloruszia.

Az oroszok ellen max. Breszt és a térségében élők vannak történelmi okok miatt, az ország többsége orosz párti. Viszont a tegnapi tüntetésen a Lukasenko takarodj skandálás mellett megjelent a Rabomobil skandálás is. Ami arra utal, hogy az átlag tüntetők egyre inkább kezdik úgy érezni, hogy Lukasenkónak nem csak elhúznia kellene a csíkot, hanem le is kéne ültetni a jelenlegi elnököt, és bíróság elé állítani a bűnei miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and zeal

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 724
28 358
113
FT cikk fordítása, a lényege, hogy a Kreml is arra játszik, hogy húzza még ki pár hétig a Lukasenko, amíg megtalálják az elfogadható utódot, és Belarusz így maradhat az oroszok érdekszférájában, Lukasenko meg a rendszere pedig mehet a levesbe.
Köszi az összefoglalót akkor azt tárgyalja amire én is számítok :D
Lukesenko tudja, hogy mennie kell, de még húzza az időt. A hatalom átadását saját szabályai szerint szeretné véghez vinni, ehhez állítólag egy új alkotmány kidolgozása is folymatban.
Elvileg már a harmadik verzión dolgoznak aminek a népszavazásos elfogadása után kész lelépni Luka. Most még 1-2 évet mondott, de biztosan nem tart ki addig.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9218111
 
  • Tetszik
Reactions: Python

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Az oroszok ellen max. Breszt és a térségében élők vannak történelmi okok miatt, az ország többsége orosz párti. Viszont a tegnapi tüntetésen a Lukasenko takarodj skandálás mellett megjelent a Rabomobil skandálás is. Ami arra utal, hogy az átlag tüntetők egyre inkább kezdik úgy érezni, hogy Lukasenkónak nem csak elhúznia kellene a csíkot, hanem le is kéne ültetni a jelenlegi elnököt, és bíróság elé állítani a bűnei miatt.
Minszkben skandálták, hogy Habarovszk!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
Semennyire, az egész ország ellenük van. Lukasenkó és az oroszok ellen. Itt nagyon sok zöld emberke csak brutális vérfürdővel tesz "rendet", olyannal, amit Hitler óta nem látott Beloruszia.

Hogy írhatsz le ekkora butaságot? Belaruszban Putyin népszerübb mint Lukasenko, ezért pár éve nem közlik közvélemény kutatási eredményeket se. :) Egyetlen tüntetésen sem hallottam még orosz ellenes kirohanásokat.
Épp, hogy ezt a helyzetet kéne Putyinnak okosan kihasználnia.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Elvileg már a harmadik verzión dolgoznak aminek a népszavazásos elfogadása után kész lelépni Luka. Most még 1-2 évet mondott, de biztosan nem tart ki addig.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9218111
Délibábos álmodozás, a kormányzat elvesztette a közbizalmat ehhez, nem lehet már megszervezni egy népszavazást Lukasenkó oldaláról, még a gondolatát se fogadnák el a tömegek, hogy bármit szervezzen ez a figura és ebből adódóan a szükséges intézményi háttér sincs már meg hozzá. Lukasenkónak csak fegyverrel van beleszólása Beloruszia jövőjébe.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Csak szolidaritásból. Habarovszkban a leváltott kormányzó mellet tüntetnek. Felvonulnak a városban és vége.
Hát ez az, Putyin ellenzékével szolidarizálnak! Nem tudnak a Putyin vezette oroszok semmilyen kompromisszummal fellépni itt, mert Putyint lényegében Lukasenkóhoz hasonlítják ezzel!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
OK, de én csak azt tudom leírni, amit a közvetlenül érintett ismerősömtől hallottam, hogy hogyan is vélekedik az átlag belorusz a mostani helyzetről. ;)
Napról-napra változik. Ahogy én látom, ott egyre nő az oroszellenesség (azt hittem én is, hogy lassú folyamat, de a Habarovszk skandálás megdöbbentő volt nekem, hogy mennyire reflektál a köznép az orosz belpolitikára is!) és már most túl van azon, hogy egyáltalán fenntartható legyen a mostani status quo!
 
W

Wilson

Guest
Ez a konvoj a videón épp belépett Belarusz területére (még tegnap), mivel a határon készült a videó, mondja is a fószer.
Viszont ez nem azt jelenti, hogy Putyin Lukasenko mellett tette le a voksát, hanem azt, hogy most Oroszország szépen magához csatolja Belaruszt.

Ennek mindjárt utána érdeklődöm:)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Hogy írhatsz le ekkora butaságot? Belaruszban Putyin népszerübb mint Lukasenko, ezért pár éve nem közlik közvélemény kutatási eredményeket se. :) Egyetlen tüntetésen sem hallottam még orosz ellenes kirohanásokat.
Épp, hogy ezt a helyzetet kéne Putyinnak okosan kihasználnia.
Akkor hallgasd, hogy az eddigi legnagyobb tömegtünetésen hogyan küldik el Putyint melegebb éghajlatra! Akármilyen világban is éltél tegnap, az már megszűnt létezni Belorusziában és egyik pillanatról a másikra alakul az új belorusz identitás és világnézet is!

A videó tegnapi, a nagy tömegtüntetésen készült, a döntő többség skandált, csak egy kisebbség állt összefont kézzel, mert nem ért egyet a Putyin-ellenességgel! És ez már tegnap volt, azóta...:
 
Status
Not open for further replies.