[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
"Valahol itt olvastam, hogy Irakkal kapcsolatban talán voltak ilyen tervek, hogy atomot nekik de csak EMP szinten és az nem tetszett az oroszoknak ezért nem vetették be."

Ezt én írtam, de az orosz rész nélkül. Az nem derült ki hogy a vezérkar vagy a politika döntött.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Közbe nekem is leesett, hogy te írtad, csak már el volt küldve ebben a formában a hozzászólás. Én megértem, hogy átszolnak ide vagy oda, csak kérdés, hogy azt mondják, hogy: "gond-e, ha átlövünk Iránba atommal, mert ha az akkor mással lövünk át?" vagy azt, hogy "kedden délbe 1-kor átlövünk Iránba atommal". És mi van akkor ha valamelyik azt mondja, hogy ő nem akarja, hogy Iránba atomfegyvert vessenek be?

Na de remélem, hogy megmarad az atomfegyverek bevetése és annak következményei meg mikéntje itt a fórumon témának amolyan szimulációként.
 
G

Guest

Guest
2006ban libanonban a hezbollah beültette a tizenkét éves kislányt a robbanószerrel megrakott autóba, szét is szállt a merkava. ugyanott ugyanakkor két merkavát lőttek ki kornetekkel. aszimmetrikusnak aszimmetrikus csak nem sokat mondtunk el ezzel. az ilyen vagy olyan szerkóval elfoglalod az harcállásodat és azt látod szomszéd manyi néni műanyag evőszeközzel megrohamozza az ellent.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 034
113
"comandante, mégis mire gondolsz? hogy 30+ év után valamilyen szinten lemásolták a Phoenixet?"

Engemet is izgat a kérdés, mert pár nappal ezelőtt jelentették be a tesztet. A rakéta neve: Fakur-90, vagy Fakoor-90 AA rakéta és a F14- tesztelte. Onnét gondoltam hogy nem a hawk alapú rendszer hogy annak a neve sejil vagy sedjeel,  és állítólag aktív útmutatás (kereső) is lehetséges opció. Néhol közepesnek hatótávolságúnak jelzik. Nem jelent meg eddig fotó vagy videó.
 
M

molnibalage

Guest
A rakéta nem konvencionális hajtóművének nagyobb a légellenállása, ami annyira komoly mértékű, hogy az EF gépekkel nekiálltak lemérni azt, hogy mennyire ver oda a hatósugárnak, ha hordozza a gép. Lehetne számolgatni is, de ezek szerint ennyire komoly a hatásuk. A másik fele az, hogy az RCS növekedés is jóval nagyobb, mint mondjuk egy AMRAAM esetén.

Bár a rakéta szerkezetét nem ismerem, de az, hogy a tolóerő szabályozhat valószínűleg bonyolultabb konstrukciót jelent a hajtómá tekintetében. Majd kiderül, hogy mennyire bírja a fárasztó igénybevételt.

Vannak még hátrányai, de most nem sorolom fel mindet. Az mostani vagy múlthavi AS-ben vagy egy 5-6 oldalas írás róla meg az új AMRAAM-ról, ami egyszer talán jön.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
<a title="Profile" rel="nofollow">molnibalage</a>

 

Szóval akkor a légellenállás miatt lehetőség szerint belső fegyvertérbe kéne pakolni... Na, majd ha integrálják az F-35-re, pláne, ha megoldják végre, hogy 3-3 légiharc-rakétát is hordozhasson a belső terekben.

Kár, hogy nem soroltad fel a többit, ugyanis szánom-bánom, de nem szoktam megvenni az Aranysast...
sf-embarassed.gif
 

omega

Member
2011. december 9.
35
2
8
wolfram !

Nekem megjelenésétől jár  az AS  meg a jogelődje,   érdemes megvenni  vagy pláne előfizetni rá !  Hazánkban  szerintem a legjobb   HT. lap !

Az  AS cikk szerint a legnagyobb hátránya a nagy légellenállása, a második meg az ára  - több mint egy millió  font  !

Képes - nagy magasságban 2 percig tartani a  4 M  sebességet.  Jelentősen növelték a megbízhatóságát, már  ezer  repült órát is kibír  -  igaz, félidőnél hajtómű  szekciót kell cserélni !

Az biztos,hogy az európai igényeknek   kiválóan megfelel, bár az ára miatt nem lesz igazán népszerű......
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Majd meglátjuk, ha valóban történt valami akkor úgyis lesz kép vagy valami. Mindenesetre az USA lassan átgondolhatja az ilyen műveleteit ha ez igaz. egy egy ilyen stikli nem kevés pénzbe kerül. Ezalatt azt értem hogy Adott esetben a komplett adatátviteli rendszer kompromittálódhat ami veszélyezteti a műveleteket.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
<a title="Profile" rel="nofollow">omega</a>

 

Már jópár éve semmilyen papír alapú sajtóterméket nem vettem...

Köszi neked, meg molninak is az infókat.
sf-smile.gif
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Az embargók ellenére a nyugat és az USA fő exportcikke Iránba a dróntechnológia :D Szerintem valami kisebb drónt fogtak be, mert ha egy újabb Sentinel vagy egy Raptor, Reaper, X-47B lenne a fogás, akkor sokkal jobban világgákürtölnék az irániak, plusz a jútúbon élőben lehetne nézni a Pentagon belső udvarán a kivégzéseket.
 
M

molnibalage

Guest
Szóval akkor a légellenállás miatt lehetőség szerint belső fegyvertérbe kéne pakolni… Na, majd ha integrálják az F-35-re, pláne, ha megoldják végre, hogy 3-3 légiharc-rakétát is hordozhasson a belső terekben.

Igen, az F-35 számára is célszerű lenne az integráció, vagy ahhoz kifejleszteni egy kicsit eltérő alváltozatot. Mivel USA-n kívül is több száz F-35 lesz ostobaság lenne ekkora potenciális piacot figyelmen kívül hagyni. Ezen felül az AMRAAM rakéták élettartama és életciklusa sem végtelen hosszú...A sokat emlegetett kanadai írás kritikájában erre is kitérek.

A rakéta a belső térben az egy sci-fi rajz tudtommal, nincs lehetőség rá AMRAAM-mal, talán egy új rakétával. Az említett AS cikk erről a rakétáról is ír. Vedd meg, olvasd el érdemes.

Kár, hogy nem soroltad fel a többit, ugyanis szánom-bánom, de nem szoktam megvenni az Aranysast…

Pedig ajánlott. Nem azért mert szentírás, de "sorvezetőnek" eszméletlen jó . Ha abban látok valamit, akkor elkezdek kutakodni utána. Nekem közel sem annyira főállású hobbim a HT, mint azok, akik odaírnak. Nagyobb rálátásuk van az aktualitásokra, de a múltra is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Irán elfogott egy ellenséges drónt?
Ez már lejött kb minden hírportálon, itt a fórumon is tartottunk egy perc néma csendet az elesett nyugati drón miatt. De ebből a hírből sem derül ki semmi. Pl hogy igaz-e a történet (lényeges), ki vesztette el a madárkáját (nem túl fontos) és hogy milyen drónról van szó (fontos részlet). Elvégre nem mindegy, hogy valami csapattámogató leskelődő kis egy méteres izéről van-e szó, vagy a Raptor / Reaper / Globalhawk / Sentinel / X47-B nagyfiuk közül szereztek egyet maguknak a perzsák.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Siettem na, de lényeg, hogy érthető volt így is. Egy olyan elvesztéséért hullnának a fejek rendesen, de legalább hamar kiderülne, hogy melyik az a "nyugati ország" aki elvesztette a drónt :D
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Irán elfogott egy ellenséges drónt?
jahh és -Raptor LoL
talán Predator/Reaperre gondoltál, de azért azon is erősen gondolkozz el... felfegyverzett drónt küldeni idegen ország légterébe? Ez azért kicsit erős lenne szerintem. Fegyverzet nélkül meg felesleges lenne ezen típusok alkalmazása.