[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Tehat ha nemkomaltuk az oszman megszallast es kulturat akkor az iranit sem kene nagyon tamogatni mert aki nem sita annak szopas. A zsido kisebbseget amelyik iranban el sem az iraniak emberbarati tolerans szeretete tartja ott hanem szimplan nem engedik ki oket az orszagbol ( izrael nem csak befogadna oket de meg fizetne is ertuk ) hanem tuszkent tartjak es hasznaljak. Csaladjaik nelkul mehetnek el olykor olykor az ottani zsido oregek vezetok kulfoldre hogy meg veletlenul se jusson eszukbe ottmaradni vagy eppen kitalalni mi is a hlyzet.

Szerintem nem komálja itt senki őket, csak az álszent kettősmérce veri ki a biztosítékot sokaknál.
Én amondó vagyok, hogy Európától távol kell(ett volna) őket tartani és nincs probléma.


tudod ez nem kettos merce hanem a kissebbik rossz valasztasa. Az USA 41 ben megtehete volna hogy nem hasznal kettos mercet es ahogy a nacikat nem tamogatta sot harcolt ellenuk ugy a komunista oroszorszagot amelyik ugyanlyan nepnyomorito tomeggyilkos volt mint a ncik szoval oket sem tamogatja. Megis megtette mert ez volt a kisebbik rossz. Igy van ez most az iran vs szaudi dologban is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Az iraniak hibat kovettek el. Ugyanazt amit a japanok Pearl-nel. Egy amerikai gepet lottek le. Ezen siman lehethazafias erzeseket kelteni egy valaszcsapashoz ami nem keves szavazatot nepszeruseget hozna. Szerintem ha Trump ki is var csak azert teszi hogy a kampanyahoz merten a legmefelelobb idopontban tortenjen a dolog.
Azonban azt mondom hogy az USA sajto nagyon visszafogottan ir barmilyen valaszcsapasrol vagy keszulodesrol plane politikai reakciorol es tteszi ezt azert mert keves ilyen iranyu infot kap a seregtol politikatol. Konyen lehet hogy ez amolyan vihar elotti csend.

Bar komoly ero van jelen Iran kornyeken ettol meg szukseges megerositeni sot atfegyverezni ezeket pl a legvedelmi raketak nagyreszet lecserelni Tomahawkokra.

Szeintem nem az a kerdes mostmar hogy lesz e iran elleni legicsapas hanem csak hogy mikor.

Nagyjából ebben most egyet értek veled.
Szerintem Oroszországban és Kínában már hűtik a pezsgőt. S valószínű hogy a demokrata párt liberálisai is, mert Trump ebbe bele fog bukni jó eséllyel!
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Nagyjából ebben most egyet értek veled.
Szerintem Oroszországban és Kínában már hűtik a pezsgőt. S valószínű hogy a demokrata párt liberálisai is, mert Trump ebbe bele fog bukni jó eséllyel!

Nekem az jár a fejemben hogy ha esetleg nem úgy alakulnak a dolgok ahogy azt a pentagonban elképzelik és a légicsapás során Irán képes lesz számottevően ellenállni (mégiscsak évtizedek óta készülnek erre a háborúra) és lelő pár repülőt meg néhány hajót a tenger fenekére küld vajon ki fogja lebeszélni az öreg Trumpot arról hogy ledobjon pár atomot? Mert hogy a Bolton nem fogja ellenezni arra azért mernék fogadni egy nagyobb összeggel. Titkon abban reménykedem, hogy most majd mindenki nekem esik hogy ez egy hülye gondolat és ez nem történhet meg de valahogy nekem ez is benne van a pakliban. Én simán kinézem a fasziból hogy tol egy üzit Twitteren hogy "BOOOOM" aztán rátenyerel a gombra....
Állítólag már a pentagon is másképp áll az atomfegyverek bevetéséhez mint régen és új doktrínát dolgoztak ki:
https://www.theguardian.com/world/2019/jun/19/nuclear-weapons-pentagon-us-military-doctrine

“Using nuclear weapons could create conditions for decisive results and the restoration of strategic stability,” the joint chiefs’ document says. “Specifically, the use of a nuclear weapon will fundamentally change the scope of a battle and create conditions that affect how commanders will prevail in conflict.”

Elég félelmetesen hangzik...
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 607
8 036
113
Iránnal kapcsolatban egy biztos, amit az USA állít azt egyenlőre nem tudja bizonyítani.
Atomalku megsértése, hajók elleni támadás.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
tudod ez nem kettos merce hanem a kissebbik rossz valasztasa. Az USA 41 ben megtehete volna hogy nem hasznal kettos mercet es ahogy a nacikat nem tamogatta sot harcolt ellenuk ugy a komunista oroszorszagot amelyik ugyanlyan nepnyomorito tomeggyilkos volt mint a ncik szoval oket sem tamogatja. Megis megtette mert ez volt a kisebbik rossz. Igy van ez most az iran vs szaudi dologban is.

Németország veszélyesebb volt az USA gazdasági pozícióira, mint a Szovjetunió.Főleg akkor, ha elfoglalt volna Hitler egy jókora szeletet a SZU-ból.
Az amerikaiak csak azt nézték, hogy éppen akkor ki a veszélyesebb rájuk nézve.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Németország veszélyesebb volt az USA gazdasági pozícióira, mint a Szovjetunió.Főleg akkor, ha elfoglalt volna Hitler egy jókora szeletet a SZU-ból.
Az amerikaiak csak azt nézték, hogy éppen akkor ki a veszélyesebb rájuk nézve.

Ez nagyon nagyon leegyszerusitett latasmod. Ugye hol volt meg a nacik hoditasa amikor elsonek a nyugati orszagok kozzul az USA ismerte el a SZU-t 33 ban. Hol volt meg a nacik hoditasa amikor az USA hitelt adott a SZU-nak es segitett neki az iparositasnban es a mezogazdasagban? Az USA oroszorszagra mint partnerre nezett mar a cari idoktol. A nagy komunista vilagforradalom ezt a hozzaallast felfuggesztette ( nem csoda mert Sztalin meg az USA dollart is nagytetelben hamisitotta ) es ezek ellenere megis mikor a legkisebb esely mutatkozott normalizalni a kapcsolatokat akkor elsokent ismerte el es lepett vele gazdasagi kapcsolatba.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Tisztaban vagyok vele hogy nem voltak az oszmanok humanistak es nem is ezt irtam hanem hogy az iraniakhoz kepest humanistak az oszmanok. Tehat ha nemkomaltuk az oszman megszallast es kulturat akkor az iranit sem kene nagyon tamogatni mert aki nem sita annak szopas. A zsido kisebbseget amelyik iranban el sem az iraniak emberbarati tolerans szeretete tartja ott hanem szimplan nem engedik ki oket az orszagbol ( izrael nem csak befogadna oket de meg fizetne is ertuk ) hanem tuszkent tartjak es hasznaljak. Csaladjaik nelkul mehetnek el olykor olykor az ottani zsido oregek vezetok kulfoldre hogy meg veletlenul se jusson eszukbe ottmaradni vagy eppen kitalalni mi is a hlyzet.
Mesélj már légy szives, hol és hány embernek nyiszálták le a fejét késsel nyilvánosan, kamerák előtt ezek az "aljas irániak"?!! Én úgy tudom, pont az ilyen lenyakazó oszmánokkal szemben lévő oldalon harcoltak/nak a fekete ingesek ellen. Biztos nem szentek az irániak sem, de ti se vagytok azok. Vered itt a tamtamot hogy nyilatkozzon mindenki ki hogyan büntetné az irániakat a tankhajók elleni - állítólagos - támadásaik miatt, amibe mellékesen még senki se halt bele. Viszont még mindig nem szóltál arról, szerinted hogyan kellene büntetni azokat a US NAVY-nél szolgálókat, akik nemzetközi légtérben lerobbantottak az égről egy Airbust és megöltek többszáz civilt. Melyik is a kisebbik rossz amiről itt papolsz?! Pont a napokban vádoltak meg név szerint embereket, hogy ők személyesen felelősek a maláj Boeing lelövésében Ukrajna fölött, és körözést adott ki ellenük a nemzetközi bíróság. Hadd kérdezzem már, mikor álltak/nak ugyanezen nemzetközi bíróság elé azok az US NAVY-nél szolgálók akik elkövették ugyanezt csak más területen és Airbust lőttek le?!! Airbust le szabad lőni mert nem USA gyártmány, Boeingot meg bűncselekmény mert azt Sam bácsi gyártotta?!! Mitől kisebbik rossz szerinted egyik a másikhoz képest?!!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mesélj már légy szives, hol és hány embernek nyiszálták le a fejét késsel nyilvánosan, kamerák előtt ezek az "aljas irániak"?!! Én úgy tudom, pont az ilyen lenyakazó oszmánokkal szemben lévő oldalon harcoltak/nak a fekete ingesek ellen. Biztos nem szentek az irániak sem, de ti se vagytok azok. Vered itt a tamtamot hogy nyilatkozzon mindenki ki hogyan büntetné az irániakat a tankhajók elleni - állítólagos - támadásaik miatt, amibe mellékesen még senki se halt bele. Viszont még mindig nem szóltál arról, szerinted hogyan kellene büntetni azokat a US NAVY-nél szolgálókat, akik nemzetközi légtérben lerobbantottak az égről egy Airbust és megöltek többszáz civilt. Melyik is a kisebbik rossz amiről itt papolsz?! Pont a napokban vádoltak meg név szerint embereket, hogy ők személyesen felelősek a maláj Boeing lelövésében Ukrajna fölött, és körözést adott ki ellenük a nemzetközi bíróság. Hadd kérdezzem már, mikor álltak/nak ugyanezen nemzetközi bíróság elé azok az US NAVY-nél szolgálók akik elkövették ugyanezt csak más területen és Airbust lőttek le?!! Airbust le szabad lőni mert nem USA gyártmány, Boeingot meg bűncselekmény mert azt Sam bácsi gyártotta?!! Mitől kisebbik rossz szerinted egyik a másikhoz képest?!!


A Boeing nem akar teged eltorolni felesegedet meggyalazni gyermekeidet szolgava tenni.
A US NAVY sem akar teged eltorolni felesegedet meggyalazni gyermekeidet szolgava tenni
Az US kormanyzat sem akar teged eltorolni felesegedet meggyalazni gyermekeidet szolgava tenni
stb
stb
stb

Azonban az irani iszlam "koztarsasagnak" ez deklaralt celja. Lehet ezt nem komolyan venni mint anno a Mein Kampf ot de akkor ugyanugy is fogunk jarni.
A Szaudi vahabitak is idetartoznak es ahogy irtam en nem feketenek es fehernek latom a feleket hanem rossz es kevesbe rossz.

Csak gondold vegig. Szerinted milyen kovetkjezmenyei lennenek ha magyarorszagot az USA vagy iran foglalna el ? Melyikkel jarna jobban a csaladod te ? Rossz rosszabb!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
A Boeing nem akar teged eltorolni felesegedet meggyalazni gyermekeidet szolgava tenni.
A US NAVY sem akar teged eltorolni felesegedet meggyalazni gyermekeidet szolgava tenni
Az US kormanyzat sem akar teged eltorolni felesegedet meggyalazni gyermekeidet szolgava tenni
stb
stb
stb

Azonban az irani iszlam "koztarsasagnak" ez deklaralt celja. Lehet ezt nem komolyan venni mint anno a Mein Kampf ot de akkor ugyanugy is fogunk jarni.
A Szaudi vahabitak is idetartoznak es ahogy irtam en nem feketenek es fehernek latom a feleket hanem rossz es kevesbe rossz.

Csak gondold vegig. Szerinted milyen kovetkjezmenyei lennenek ha magyarorszagot az USA vagy iran foglalna el ? Melyikkel jarna jobban a csaladod te ? Rossz rosszabb!

Magyarországot az USA már "elfoglalta", itt masírozik a katonáival az országban, repked a légterében stb... Persze szövetséges, meg a magyar kormány beleegyezésével, tudom. Ahogy anno a szovjetek is (papíron legalábbis), tudom akkor nem demokratikusan megválasztott kormány volt meg minden.
Az USA forszírozza azt a globalista politikát, amely az európai fehér ember civilizációjának végét jelentheti előbb-utóbb, ha így folyatódik ahogy az elmúlt 50 évben.
Irán egy kis nyomi ország negyven éves haditechnikával, finoman szólva röhejes az egykori harmadik birodalommal összevetni, vagy felvetni, hogy el tudnák foglalni Magyarországot (el tudnák, ha szomszédaink lennének, persze).
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Nekem az jár a fejemben hogy ha esetleg nem úgy alakulnak a dolgok ahogy azt a pentagonban elképzelik és a légicsapás során Irán képes lesz számottevően ellenállni (mégiscsak évtizedek óta készülnek erre a háborúra) és lelő pár repülőt meg néhány hajót a tenger fenekére küld vajon ki fogja lebeszélni az öreg Trumpot arról hogy ledobjon pár atomot? Mert hogy a Bolton nem fogja ellenezni arra azért mernék fogadni egy nagyobb összeggel. Titkon abban reménykedem, hogy most majd mindenki nekem esik hogy ez egy hülye gondolat és ez nem történhet meg de valahogy nekem ez is benne van a pakliban. Én simán kinézem a fasziból hogy tol egy üzit Twitteren hogy "BOOOOM" aztán rátenyerel a gombra....
Állítólag már a pentagon is másképp áll az atomfegyverek bevetéséhez mint régen és új doktrínát dolgoztak ki:
https://www.theguardian.com/world/2019/jun/19/nuclear-weapons-pentagon-us-military-doctrine

“Using nuclear weapons could create conditions for decisive results and the restoration of strategic stability,” the joint chiefs’ document says. “Specifically, the use of a nuclear weapon will fundamentally change the scope of a battle and create conditions that affect how commanders will prevail in conflict.”

Elég félelmetesen hangzik...
Félelmetesen hangzik, de én nem Trumptól tartok igazán, hanem attól a csoporttól akikből most éppen Bolton látszik a legjobban.

Megatomozzák Iránt ha nem megy jól a légi hadjáratuk?
Abban a pillanatban nemzetközi páriák lesznek, utánuk fognak köpni a föld legtöbb helyén(nagyjából a gazdag szunnita országokon és Izraelen kívül mindenhol).

Teljes joggal.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Magyarországot az USA már "elfoglalta", itt masírozik a katonáival az országban, repked a légterében stb... Persze szövetséges, meg a magyar kormány beleegyezésével, tudom. Ahogy anno a szovjetek is (papíron legalábbis), tudom akkor nem demokratikusan megválasztott kormány volt meg minden.
Az USA forszírozza azt a globalista politikát, amely az európai fehér ember civilizációjának végét jelentheti előbb-utóbb, ha így folyatódik ahogy az elmúlt 50 évben.
Irán egy kis nyomi ország negyven éves haditechnikával, finoman szólva röhejes az egykori harmadik birodalommal összevetni, vagy felvetni, hogy el tudnák foglalni Magyarországot (el tudnák, ha szomszédaink lennének, persze).

Addig ameddig a muszlim vilag egymassal haboruzik addig ez valoban rohejes. De amikor akad egy Salahadin vagy egy Nagy Szulejman es aki osszefogja a muszlimok akkor mar a helyzet nem ennyire rohajes sot evszazados szopas jon a nyugati kulturanak. Egyelore iran ott van tartva ahol meg kontrolalhato. Ti meg itt sokan azert drukkoltok hogy hagy tegye mar azt amit akar.

Az oszmanok is az 1200 as evek elejen egy regionalis kishatalom voltak. Senki nem vette oket komolyan. A Bizanci birodalom sem!!! Komolytalan buta embereknek tartottak. Aztan 230 evvel kesobb Bizancot mar Konstantinapolynak hivtak es hivjak a mai napig is!!! Szerinted ha kiegyeznek a muszlimok akik uraljak az olaj es gazpiacot akkor neked mennyi kedved lesz majd nevetgelni ?

Kicsit felkene emelni a fejeteket es elvonatkoztatni az USA elleni utalatotoktol mert amit csinal az a ti erdeketek is. Amikor a nacikat szembeszalt az a ti erdeketek is volt.
Amikor az oroszokkal szembeszalt az is a ti erdeketekben volt.
Most amikor irannal szembeszal esprobalja a fedot a szarosbodon tetejen tartani az is a ti erdeketek miatt is van.
 
  • Tetszik
Reactions: angelsoul

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Addig ameddig a muszlim vilag egymassal haboruzik addig ez valoban rohejes. De amikor akad egy Salahadin vagy egy Nagy Szulejman es aki osszefogja a muszlimok akkor mar a helyzet nem ennyire rohajes sot evszazados szopas jon a nyugati kulturanak. Egyelore iran ott van tartva ahol meg kontrolalhato. Ti meg itt sokan azert drukkoltok hogy hagy tegye mar azt amit akar.

Az oszmanok is az 1200 as evek elejen egy regionalis kishatalom voltak. Senki nem vette oket komolyan. A Bizanci birodalom sem!!! Komolytalan buta embereknek tartottak. Aztan 230 evvel kesobb Bizancot mar Konstantinapolynak hivtak es hivjak a mai napig is!!! Szerinted ha kiegyeznek a muszlimok akik uraljak az olaj es gazpiacot akkor neked mennyi kedved lesz majd nevetgelni ?

Kicsit felkene emelni a fejeteket es elvonatkoztatni az USA elleni utalatotoktol mert amit csinal az a ti erdeketek is. Amikor a nacikat szembeszalt az a ti erdeketek is volt.
Amikor az oroszokkal szembeszalt az is a ti erdeketekben volt.
Most amikor irannal szembeszal esprobalja a fedot a szarosbodon tetejen tartani az is a ti erdeketek miatt is van.
Azért azt vegyük figyelembe, hogy 70 év alatt a picsányi Izraelt nem tudták lenyomni. Az araboktól katonailag nem tartok.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Azért azt vegyük figyelembe, hogy 70 év alatt a picsányi Izraelt nem tudták lenyomni. Az araboktól katonailag nem tartok.


Az izraelieknel is mozgott a lec foleg 73 ban es azota csak azert nincs egyseges arab tamadas mert a nukinak visszatarto ereje van. Az ami megy nekik az sajnos nem megy menne nekunk. Volt lehetosegunk bizonyitani es bar hosiesen kitartottunk de azert a vegen megis elbuktunk Mohacs. Raadasul szerintem Izrael is elbukna ha nem lenne nukija. Nincs annyi eroforrasa hogy kepes legyen ellenallni.

Nem veletlen hogy meg teruletek visszaadasa aran is de beket kotott majdnem mindegyik szomszedjaval. A Sinai felsziget visszament egyiptomnak a templomhegy amihez talan csak a magyar koronat tudnam hasonlitani azt meg Jordan fenhatosag ala helyeztek. Eltudod kepzelni azt hogy a beke erdekeben a magyar szentkoronat odaadjuk a romanoknak?
No ok ezt megtettek a beke erdekeben mertannak a haborunak nincs gyoztese. Csak akkor gyoznek ha megtanulnak egymasmelett elni.

De ez itt off.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A Fehér Házban a Nemzetbiztonsági Tanács kibővített ülésén tárgyalják a kialakult helyzetet.
Trump eddigi Twitter reakciója hozza képest szokatlanul szűkszavú. Csak ennyi: Irán nagyon nagy hibát követett el!
Kérdés hogy katonai válasz lesz vagy csak politikai?
Szerintem a tól - ig lehetőségek:
azonnali katonai válasz - lebombázzák a környék légvédelmi állásait
politikai következmények - még szigorúbb szankciók és további csapatok az öbölbe

Lehet megtenni a téteket...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 362
14 243
113
A Fehér Házban a Nemzetbiztonsági Tanács kibővített ülésén tárgyalják a kialakult helyzetet.
Trump eddigi Twitter reakciója hozza képest szokatlanul szűkszavú. Csak ennyi: Irán nagyon nagy hibát követett el!
Kérdés hogy katonai válasz lesz vagy csak politikai?
Szerintem a tól - ig lehetőségek:
azonnali katonai válasz - lebombázzák a környék légvédelmi állásait
politikai következmények - még szigorúbb szankciók és további csapatok az öbölbe

Lehet megtenni a téteket...

Izrael egy ilyen lelövés után fel szokta szántani a kilövőket meg úgy mindent, ami azokhoz kapcsolódik...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
A Fehér Házban a Nemzetbiztonsági Tanács kibővített ülésén tárgyalják a kialakult helyzetet.
Trump eddigi Twitter reakciója hozza képest szokatlanul szűkszavú. Csak ennyi: Irán nagyon nagy hibát követett el!
Kérdés hogy katonai válasz lesz vagy csak politikai?
Szerintem a tól - ig lehetőségek:
azonnali katonai válasz - lebombázzák a környék légvédelmi állásait
politikai következmények - még szigorúbb szankciók és további csapatok az öbölbe

Lehet megtenni a téteket...
Valami legalább alibi katonai is lesz, lennie kell mert az giga arcvesztés lenne nekik, hogy csak úgy ledurrantják kis középhatalmacskák a 150 millás kémdrónjukat, aztán nem követi semmi csak ökölrázás, meg szitkozódás. Erre még Izrael is lép mindig katonailag, az USA-nak kötelező.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A Fehér Házban a Nemzetbiztonsági Tanács kibővített ülésén tárgyalják a kialakult helyzetet.
Trump eddigi Twitter reakciója hozza képest szokatlanul szűkszavú. Csak ennyi: Irán nagyon nagy hibát követett el!
Kérdés hogy katonai válasz lesz vagy csak politikai?
Szerintem a tól - ig lehetőségek:
azonnali katonai válasz - lebombázzák a környék légvédelmi állásait
politikai következmények - még szigorúbb szankciók és további csapatok az öbölbe

Lehet megtenni a téteket...


Csak az a kerdes mikor es mekkora lesz a csapas/csapassorozat. Talan iran meguszhatta volna ezt a robbantast de igy hogy lelottek az ami gepet igy lepeskenyszerbe nyomtak Trumpot. O meg nem szokott szarozni ami lehet jo is rossz is. Kiderul. Csak jelzem hogy tobb orszag hadihajoja elhagyta Bahrein kikotojet es a Hormuzi fele tart. Nem akarnak az egerfogoba maradni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
A Fehér Házban a Nemzetbiztonsági Tanács kibővített ülésén tárgyalják a kialakult helyzetet.
Trump eddigi Twitter reakciója hozza képest szokatlanul szűkszavú. Csak ennyi: Irán nagyon nagy hibát követett el!
Kérdés hogy katonai válasz lesz vagy csak politikai?
Szerintem a tól - ig lehetőségek:
azonnali katonai válasz - lebombázzák a környék légvédelmi állásait
politikai következmények - még szigorúbb szankciók és további csapatok az öbölbe

Lehet megtenni a téteket...

https://www.vg.hu/kozelet/kozeleti-...sereg-hogy-lelottek-az-egyik-dronjat-1583753/

Biztos hogy lesz válasz.