[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Örökké egymással lesznek azok elfoglalva ha nem engedjük egyik hülyét sem ide. Nekünk az kellene hogy legyen a helyes hozzáállásunk, hogy nem avatkozunk bele egyik oldal mellett sem, és ott tartjuk őket ahol vannak. Ha ide nem hozzák a problémáikat, felőlem ellehetnek egymással az idők végezetéig. Az viszont számomra egyértelműen kettős mérce, és így az igazságérzetemet zavarja nem kicsit, hogy SZA-nak mindent lehet, Iránnak meg semmit ha egy amerikai vezetőt kérdezel.


Szerintem meg az a helyes amit izrael csinal. Mindig a gyengebbet tamogatja. " Ameddig egymassal haboruznak addig nemernek ra velunk foglalkozni" Szerintem az USA tamogatasa nelkul mar irak es Szaudi is Iran fenhatosaga alatt lenne. Ebbol a szempontbol helyesnek tartom az USA politikajat hogy a mocskos Szaudi rendszert tamogatjak. Ez a kisebbik rossz es ha nemtennek akkor nagy kaki alakulna ki.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 598
18 589
113
Egy vallasi teokracia ahol az egy igaz es udvozito istent kepviselve mindenre felhatalmazva erzik magukat. Ha kell tuzzel vassal. Az irani forradalom ota a vallasuk terjesztesen mesterkednek "iszlam forradalmat" probalva kirobbantani irakban szaudiban es mindenhol a kornyeken. Gyakorlatilag ez elso naptol. Izraelt kis satannak az USA-t nagysatannak hivjak es igy is kezelik. Magyarorszag pedig ha "meg nem ter" a nagysatan kategoriajaba tartozik.

Ezek a konszolidaltak. Az oszmanok hozzajuk kepest felvilagosult humanistakent viselkedtek a cca 160 eves megszallas alatt pedig azert "nemi" pusztitast okoztak.
Az oszmánok minden voltak csak nem humanisták. Lehet utána olvasni a pusztamaróti "csatának" ahol kb 30 ezer civilt (nők, öregek, gyerekek) mészároltak le a "humanista" törökök.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and blitzkrieg

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Egy vallasi teokracia ahol az egy igaz es udvozito istent kepviselve mindenre felhatalmazva erzik magukat. Ha kell tuzzel vassal. Az irani forradalom ota a vallasuk terjesztesen mesterkednek "iszlam forradalmat" probalva kirobbantani irakban szaudiban es mindenhol a kornyeken. Gyakorlatilag ez elso naptol. Izraelt kis satannak az USA-t nagysatannak hivjak es igy is kezelik. Magyarorszag pedig ha "meg nem ter" a nagysatan kategoriajaba tartozik.

Ezek a konszolidaltak. Az oszmanok hozzajuk kepest felvilagosult humanistakent viselkedtek a cca 160 eves megszallas alatt pedig azert "nemi" pusztitast okoztak.

Az iszlám forradalom a Khomeini-korszak terméke, de ma már koránt sincs így. Tűzzel-vassal ? Egyedül Iránban nem irtották ki a keresztény, és a zsidó vallási közösségeket. A szaudi-iráni ellentét egy iszlámon belüli hatalmi harc,(csak időnként vallási színezettel) Mo-nak ehhez végképp semmi köze, az irániaknak pedig nincs tevőleges eszközük arra, hogy bárkit is erőszakkal "megtérítsenek".
Az oszmánok, vagyis Török Birodalom ittlétének általad történt megítélése is sokkal árnyaltabb. Egyrészt nem voltunk ott, összehasonlítási alap sincs, de vannak tények amelyek a szultán katonái részéről megtörténtek.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 569
5 291
113
Nem lőtték le hanem ezt is lehozták az oroszokkal, Iráni TV:

D9gDfBMX4AESDc_.jpg
Egész jó fotoshop.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Egy biztos, azért fikázol most egy országot mert több évtized késéssel LEHET hogy megpróbálja azt megcsinálni, amit egy régi ősellensége már megcsinált. Ez egyértelműen kettős mérce a részedről, az ilyet meg nem szeretem.
Dehogy fikázom!
Még azt sem írtam, hogy szét kell bombázni Iránt.
Én annyit írtam, hogy szét FOGJÁK bombázni, ha nem hagyja abba a szarakodást. És nem az egész országot, csak azokat a fegyvereit, amelyekkel veszélyt jelenthet a Hormuzi szorosra. Tehát a haditengerészetét és az olyan tüzérségi fegyvereit, létesítményeit, amivel megtámadhatja a nemzetközi vizeken folyó hajóforgalmat. Persze ennek folyománya lesz a légvédelmének a megsemmisítése is. Továbbá a nukleáris létesítményeit is.
Ha nem lesznek ilyenek, akkor szépen vissza kell ülni velük a tárgyalóasztalhoz, és újra hatályba helyezni a mindenki által elfogadott megállapodást. Amit vagy elfogadnak, vagy okafogyott módon (nem lesz mivel uránt dúsítsanak) tovább erőlködnek, és maradnak a szankciók.
Izrael atom fegyvere annyiban más helyzet, hogy alapvetően nem oszt vagy szoroz a megléte. Van annyi eszük, hogy csak a "legvégső esetben" vetik be. Ellenkező esetben az addig "barátságos" arab országok is ellenük fordulnak, és az egyet jelentene az elpusztulásukkal.
Én azért vigyáznék, hogy mit kívánok. Nem vagyok meggyőződve arról hogy jó ötlet lenne az ha egy olyan állam kezébe atomfegyver kerülne, akinek a vezetője (nem mellesleg a vallási is egyben) dzsihádot hirdet Izrael és az USA ellen. Ha tisztában vagy a dzsihád fogalmával, akkor megérted, hogy miért.
 
  • Tetszik
Reactions: DINAMO

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 889
47 568
113
Dehogy fikázom!
Még azt sem írtam, hogy szét kell bombázni Iránt.
Én annyit írtam, hogy szét FOGJÁK bombázni, ha nem hagyja abba a szarakodást. És nem az egész országot, csak azokat a fegyvereit, amelyekkel veszélyt jelenthet a Hormuzi szorosra. Tehát a haditengerészetét és az olyan tüzérségi fegyvereit, létesítményeit, amivel megtámadhatja a nemzetközi vizeken folyó hajóforgalmat. Persze ennek folyománya lesz a légvédelmének a megsemmisítése is. Továbbá a nukleáris létesítményeit is.
Ha nem lesznek ilyenek, akkor szépen vissza kell ülni velük a tárgyalóasztalhoz, és újra hatályba helyezni a mindenki által elfogadott megállapodást. Amit vagy elfogadnak, vagy okafogyott módon (nem lesz mivel uránt dúsítsanak) tovább erőlködnek, és maradnak a szankciók.
Izrael atom fegyvere annyiban más helyzet, hogy alapvetően nem oszt vagy szoroz a megléte. Van annyi eszük, hogy csak a "legvégső esetben" vetik be. Ellenkező esetben az addig "barátságos" arab országok is ellenük fordulnak, és az egyet jelentene az elpusztulásukkal.
Én azért vigyáznék, hogy mit kívánok. Nem vagyok meggyőződve arról hogy jó ötlet lenne az ha egy olyan állam kezébe atomfegyver kerülne, akinek a vezetője (nem mellesleg a vallási is egyben) dzsihádot hirdet Izrael és az USA ellen. Ha tisztában vagy a dzsihád fogalmával, akkor megérted, hogy miért.
Komolyan azt gondolod, hogy szét lehet bombázni a teljes Iráni haditengerészetet, légvédelmet, légierőt, partvédelmi ütegeket, vélt vagy valós nukleáris létesítményeket, fegyverraktárait hogy utána csak le kell velük ülni újratárgyalni az egyezményt, és minden megy szépen úgy tovább ahogy ez előtt 2 évvel mondjuk, vagy ha nem akkor is belenyugodnak ebbe és tudomásul veszik hogy bepálcázták őket a sarokba?

Teljesen elrugaszkodsz a valóságtól! Egy ilyen támadást az USA sikerrel jelen helyzetben sok sok előkészülettel tudna csak sikeresen végrehajtani, lehet hogy hónapok kellenek a kellő hadianyag felhalmozásához. Én élek a gyanúperrel, ha megkezdődne egy ilyen hadjárat Irán ellen, Ők kb. azonnal amijük van megtámadnák az oda felvonuló US flottát, és pl. Izraelt is lőnék minden irányból a Palesztinok, Szíria/Irak területén el tudok képzelni szárazföldi összecsapásokat Izraeli/szaudi - Iráni csapatok közt etc... Ha az USA meg nagyon beleállna a dologba, akkor az meghívó azonnal Kínának(amúgy is érdekelt a buliban mint Irán legnagyobb olaj vásárlója) és az oroszoknak is, pusztán az miatt a tény miatt hogy szopathassák és gyengíthessék az USA-t.

Nagyon nem így működne ez a mutatvány, ahogy te elképzeled, hogy 1-2 éjjel alatt taccsra teszi az USA majd néhány CM salvo-val meg pár stealth géppel repült bevetéssel Iránt, nagyon leegyszerűsítesz mindent.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Egy biztos, hogy az incidensnek köze van: az olajárhoz, (egyből kilőtt, és azért a tőzsdén egy nagy kasza valakinek igen jól jött) az iráni olajhoz, a választáshoz (USA belpolitika).
Az urándúsítás csak ürügy, mivel annak valódi - tényszerű hátterét - hát hogy fogalmazzunk finoman, nem ismerjük.
A NAÜ enyhén szólva sem pártatlan, a finanszírozási háttérből adódóan főleg.
Szóval az igazi indokokat valószínűleg egy óriási dollárjellel lehetne kifejezni :) (Made by)
És ezekkel meg is válaszoltad, hogy az egyik utolsó fél a képletben az USA, akinek érdekében állna balhézni Iránnal.
Az USA gazdaságát hátrányosan érinti a magas olajár. Az USA belpolitikában pedig nem igazán lehet szerintem háborúval voksokat szerezni manapság (Trump is többek között azzal nyert, hogy a Közel-Keletről kivonulnak).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 889
47 568
113
És ezekkel meg is válaszoltad, hogy az egyik utolsó fél a képletben az USA, akinek érdekében állna balhézni Iránnal.
Az USA gazdaságát hátrányosan érinti a magas olajár. Az USA belpolitikában pedig nem igazán lehet szerintem háborúval voksokat szerezni manapság (Trump is többek között azzal nyert, hogy a Közel-Keletről kivonulnak).
Az USA gazdasága egyre inkább önellátó olajból, és konkrétan a gázból meg hatalmas exportőrök, ezért is erőltetik mindenkire a palagázukat. Az olaj és gáz ára viszont kéz a kézben jár. Az USA-ban simán lehet voksokat szerezni BÁRMIKOR, ha kellően jól démonizálták az ellenséget, és faszán meg van ideologizálva hogy miért szükséges valahova elvinni a demokráciát. Ez mindig is így működött, Bush is ezzel terelte el a kellemetlen dolgairól a figyelmet, majd maradt hivatalban.

Tényleg nem tudom eldönteni még, hogy csak szimplán nem érted a világot, vagy egy új versenyző vagy az amúgy sem gyenge mezőnyben :D!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 890
5 256
113
Ha az USA meg nagyon beleállna a dologba, akkor az meghívó azonnal Kínának(amúgy is érdekelt a buliban mint Irán legnagyobb olaj vásárlója) és az oroszoknak is, pusztán az miatt a tény miatt hogy szopathassák és gyengíthessék az USA-t.

Kínaiak ha nyíltan nem is de tuti beállnának mögésjük, más nem fegyverek kipróbálása okán. Amúgy az USA most Kínával is összerúgta a port, Ruszkikkal is, Eu val sincsen öröm és bódottág, jól nem jönne ki egy háborúból. Nagy terület, nem kecskepásztorok, ki tudja mit halmoztak fel stb...amíg meg mondjuk Irán lekötné a US haderő jórészét akkor azt máshonnan el kell vonni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 889
47 568
113
Ha az USA meg nagyon beleállna a dologba, akkor az meghívó azonnal Kínának(amúgy is érdekelt a buliban mint Irán legnagyobb olaj vásárlója) és az oroszoknak is, pusztán az miatt a tény miatt hogy szopathassák és gyengíthessék az USA-t.

Kínaiak ha nyíltan nem is de tuti beállnának mögésjük, más nem fegyverek kipróbálása okán. Amúgy az USA most Kínával is összerúgta a port, Ruszkikkal is, Eu val sincsen öröm és bódottág, jól nem jönne ki egy háborúból. Nagy terület, nem kecskepásztorok, ki tudja mit halmoztak fel stb...amíg meg mondjuk Irán lekötné a US haderő jórészét akkor azt máshonnan el kell vonni.
Ugyan ezt látom én is. Én halál komolyan írtam napokkal ezelőtt, hogy szerintem az USA ebből jól nem jönne ki, és messze nem az Ő érdekük ott felvenni egy ilyen pozíciót. Izraelé lehet, Szaud Arábiáé lehet, de az USA-é most biztosan nem. Ettől jobb lehetőséget én egy kínai vagy orosz felső vezető lennék, nem is kérnék mint egy ilyen US ballépés, úsznak az adósságban, és nem rám lövik a legdrágább fegyvereik hanem a perzsákra, de én meg szépen a mi hazánktól biztonságos távolban annyira kell csak támogassam iránt, hogy a lehető legjobban elhúzódjon a konfliktus, ahol kipróbálhatok mindent amit akarok, tömhetem fegyverrel Iránt hogy cserébe még pénzt is adnak érte/ha az már nincs, adják az olajukat etc...

Sakk-matt helyzet ez akkor ha beleáll az USA egy hasonló adottságokkal rendelkező országba mint Afganisztán, ami jóval nagyobb és fejlettebb meg egységesebb is, és tutira minden ellenfele tolni fogja minden jóval mint süket csengőt!
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Irántól 1 dolgot kértek: Hagyja abba az atomfegyver fejlesztést. Működhetett volna a velük kötött egyezmény....
De nem értem, ha van körülötted x amerikai támaszpont, akkor már nem kell betartanod a vállalásaidat?
A Balti államok miért nem robbantgatnak orosz hajókat, csak mert körül vannak véve orosz támaszpontokkal?

Nézd már meg a térképen, hogy a balti államok körül hol vannak orosz támaszpontok, aztán nézd már meg, hogy Irán körül hol vannak amerikai támaszpontok.Előbbiek orosz területen, utóbbiak mindenhol.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 890
5 256
113
Ugyan ezt látom én is. Én halál komolyan írtam napokkal ezelőtt, hogy szerintem az USA ebből jól nem jönne ki, és messze nem az Ő érdekük ott felvenni egy ilyen pozíciót. Izraelé lehet, Szaud Arábiáé lehet, de az USA-é most biztosan nem. Ettől jobb lehetőséget én egy kínai vagy orosz felső vezető lennék, nem is kérnék mint egy ilyen US ballépés, úsznak az adósságban, és nem rám lövik a legdrágább fegyvereik hanem a perzsákra, de én meg szépen a mi hazánktól biztonságos távolban annyira kell csak támogassam iránt, hogy a lehető legjobban elhúzódjon a konfliktus, ahol kipróbálhatok mindent amit akarok, tömhetem fegyverrel Iránt hogy cserébe még pénzt is adnak érte/ha az már nincs, adják az olajukat etc...

Sakk-matt helyzet ez akkor ha beleáll az USA egy hasonló adottságokkal rendelkező országba mint Afganisztán, ami jóval nagyobb és fejlettebb meg egységesebb is, és tutira minden ellenfele tolni fogja minden jóval mint süket csengőt!

Tuti lennének utána fanatikusok is USA érdekletségek ellen, akár öngyilkos merénylők.
Tehát azokat is fokozottan védeni kellene mindenhol. Illetve ha Kínába is nagyon beleállnak, hogy az tényleg veszélyessé válik a kínai vezetés számára, nem tartom kizártnak hogy átadjanak nekik néhány nuki töltetet. (persze nekik semmi közük hozzá...azért egy hordozó vagy akár egy csoport elvesztését nem teszik zsebre a nagyvízen túl sem.)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 383
56 114
113
Egy vallasi teokracia ahol az egy igaz es udvozito istent kepviselve mindenre felhatalmazva erzik magukat. Ha kell tuzzel vassal. Az irani forradalom ota a vallasuk terjesztesen mesterkednek "iszlam forradalmat" probalva kirobbantani irakban szaudiban es mindenhol a kornyeken. Gyakorlatilag ez elso naptol. Izraelt kis satannak az USA-t nagysatannak hivjak es igy is kezelik. Magyarorszag pedig ha "meg nem ter" a nagysatan kategoriajaba tartozik.

Ezek a konszolidaltak. Az oszmanok hozzajuk kepest felvilagosult humanistakent viselkedtek a cca 160 eves megszallas alatt pedig azert "nemi" pusztitast okoztak.


Csak kérdem,usa mivel különb?
Max annyival,hogy a saját népét nem írtja(még).:D
Helyettesítsd be a vallás helyére a demokráciát,vagy a kapitalizmust,vagy a fedet/dollárt,ugyanolyan végeredményt kapsz.
Ugyanúgy vallási fanatikusok/szélsőségesek irányítják,ugyanúgy tűzzel,vassal terjesztik az említett termékeket,kicsit nézz már körül mit sikerült összehozni az usának csak 45 óta.
Hány országot támadott meg, és hány embert ölt meg közvetlenül,meg közvetve?
Hány országot tart nyomorban,káoszban,kuplerájban?!
Mindegy, felesleges volt válaszolnom.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 889
47 568
113
Ugyan ezt látom én is. Én halál komolyan írtam napokkal ezelőtt, hogy szerintem az USA ebből jól nem jönne ki, és messze nem az Ő érdekük ott felvenni egy ilyen pozíciót. Izraelé lehet, Szaud Arábiáé lehet, de az USA-é most biztosan nem. Ettől jobb lehetőséget én egy kínai vagy orosz felső vezető lennék, nem is kérnék mint egy ilyen US ballépés, úsznak az adósságban, és nem rám lövik a legdrágább fegyvereik hanem a perzsákra, de én meg szépen a mi hazánktól biztonságos távolban annyira kell csak támogassam iránt, hogy a lehető legjobban elhúzódjon a konfliktus, ahol kipróbálhatok mindent amit akarok, tömhetem fegyverrel Iránt hogy cserébe még pénzt is adnak érte/ha az már nincs, adják az olajukat etc...

Sakk-matt helyzet ez akkor ha beleáll az USA egy hasonló adottságokkal rendelkező országba mint Afganisztán, ami jóval nagyobb és fejlettebb meg egységesebb is, és tutira minden ellenfele tolni fogja minden jóval mint süket csengőt!

Tuti lennének utána fanatikusok is USA érdekletségek ellen, akár öngyilkos merénylők.
Tehát azokat is fokozottan védeni kellene mindenhol. Illetve ha Kínába is nagyon beleállnak, hogy az tényleg veszélyessé válik a kínai vezetés számára, nem tartom kizártnak hogy átadjanak nekik néhány nuki töltetet. (persze nekik semmi közük hozzá...azért egy hordozó vagy akár egy csoport elvesztését nem teszik zsebre a nagyvízen túl sem.)
Nyilván.

Illetve mivel az USA flotta le lenne kötve a Perzsa öbölben, egy része meg állandóan karbantartás miatt nem bevethető, több pontján a világnak ahol szintén folyamatosan próbálnak nyomást de minimum érezhető erővel jelenlétet fenntartani, ott gyengülne ez az erő projekció. Ez is szülhetne további kellemetlen perceket az USA érdekeknek, mondjuk Tajvan, vagy Spratly szigetek környékén a teljesség igénye nélkül.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az oszmánok minden voltak csak nem humanisták. Lehet utána olvasni a pusztamaróti "csatának" ahol kb 30 ezer civilt (nők, öregek, gyerekek) mészároltak le a "humanista" törökök.

Tisztaban vagyok vele hogy nem voltak az oszmanok humanistak es nem is ezt irtam hanem hogy az iraniakhoz kepest humanistak az oszmanok. Tehat ha nemkomaltuk az oszman megszallast es kulturat akkor az iranit sem kene nagyon tamogatni mert aki nem sita annak szopas. A zsido kisebbseget amelyik iranban el sem az iraniak emberbarati tolerans szeretete tartja ott hanem szimplan nem engedik ki oket az orszagbol ( izrael nem csak befogadna oket de meg fizetne is ertuk ) hanem tuszkent tartjak es hasznaljak. Csaladjaik nelkul mehetnek el olykor olykor az ottani zsido oregek vezetok kulfoldre hogy meg veletlenul se jusson eszukbe ottmaradni vagy eppen kitalalni mi is a hlyzet.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 890
5 256
113
Tehat ha nemkomaltuk az oszman megszallast es kulturat akkor az iranit sem kene nagyon tamogatni mert aki nem sita annak szopas. A zsido kisebbseget amelyik iranban el sem az iraniak emberbarati tolerans szeretete tartja ott hanem szimplan nem engedik ki oket az orszagbol ( izrael nem csak befogadna oket de meg fizetne is ertuk ) hanem tuszkent tartjak es hasznaljak. Csaladjaik nelkul mehetnek el olykor olykor az ottani zsido oregek vezetok kulfoldre hogy meg veletlenul se jusson eszukbe ottmaradni vagy eppen kitalalni mi is a hlyzet.

Szerintem nem komálja itt senki őket, csak az álszent kettősmérce veri ki a biztosítékot sokaknál.
Én amondó vagyok, hogy Európától távol kell(ett volna) őket tartani és nincs probléma.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
És ezekkel meg is válaszoltad, hogy az egyik utolsó fél a képletben az USA, akinek érdekében állna balhézni Iránnal.
Az USA gazdaságát hátrányosan érinti a magas olajár. Az USA belpolitikában pedig nem igazán lehet szerintem háborúval voksokat szerezni manapság (Trump is többek között azzal nyert, hogy a Közel-Keletről kivonulnak).


Az iraniak hibat kovettek el. Ugyanazt amit a japanok Pearl-nel. Egy amerikai gepet lottek le. Ezen siman lehethazafias erzeseket kelteni egy valaszcsapashoz ami nem keves szavazatot nepszeruseget hozna. Szerintem ha Trump ki is var csak azert teszi hogy a kampanyahoz merten a legmefelelobb idopontban tortenjen a dolog.
Azonban azt mondom hogy az USA sajto nagyon visszafogottan ir barmilyen valaszcsapasrol vagy keszulodesrol plane politikai reakciorol es tteszi ezt azert mert keves ilyen iranyu infot kap a seregtol politikatol. Konyen lehet hogy ez amolyan vihar elotti csend.

Bar komoly ero van jelen Iran kornyeken ettol meg szukseges megerositeni sot atfegyverezni ezeket pl a legvedelmi raketak nagyreszet lecserelni Tomahawkokra.

Szeintem nem az a kerdes mostmar hogy lesz e iran elleni legicsapas hanem csak hogy mikor.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hát én nem tudom, de nekem nem tűnik tuti ötletnek, hogy egy olyan országnak legyen atomfegyvere, aminek a legfőbb vezetője egy vallási személy, aki ráadásul támogatja/meghírdeti a dzsihádot az USA ellen, Nato szövetségesként ez Magyarországra is fenyegetést jelent.
Szerintem nyugodtan nevezhetünk egy országot hunyónak/latornak vagy mit bánom, amelyik egy nemzetközi szerződést kijátszva, titokban folytatja a törekvéseit a saját atomfegyver legyártására.
Szerintem mindenki kiválóan el lenne a térségben, ha az irániak szépen gyarapítanák saját gazdaságukat, kultúrájukat a saját határaikon belül (nem támogatnák a Hezbollahot). Országukat konvencionális fegyverekkel védenék (annyival, amennyit csak akarnak).
Azt gondolom, hogy ha bármelyik arab közel-keleti országnak sikerülne atomfegyvert gyártania, az olyan szinten destabilizálná a térséget, hogy pillanatokon belül fel is lenne használva általuk és Izrael által is. Ez meg senkinek sem hiányzik.
a '30-as évek vége óta szerintem a nemzetközi politika sokkal érzékenyebb a lokális hatalmak azon törekvéseire, hogy nagyhatalmakká váljanak.

Lemaradtam valamiről?
Az atomszerzőtést Irán nem csak az USA-val írta alá, hanem többek között Franciaországgal és Németországgal is, akik USA szövetségesként azt mondták, hogy nincs rá bizonyíték, hogy az irániak megsértenék. Az USA sem mutatott bizonyítékot rá. Az EU nemhogy szankciókat vezesen be Irán ellen, hanem épp megpróbálja kijátszani, az USA meg az EU vállalatait fenyegeti. Szóval akkor ki is a latorállam?
Az meg, hogy dzsihádot hirdetett az USA ellen kb. ugyanolyan, mint ahogy az USA terrorszervezetté nyilvánította az iráni forradalmi hadsereget.