[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Hát én nem tudom, de nekem nem tűnik tuti ötletnek, hogy egy olyan országnak legyen atomfegyvere, aminek a legfőbb vezetője egy vallási személy, aki ráadásul támogatja/meghírdeti a dzsihádot az USA ellen, Nato szövetségesként ez Magyarországra is fenyegetést jelent.
Szerintem nyugodtan nevezhetünk egy országot hunyónak/latornak vagy mit bánom, amelyik egy nemzetközi szerződést kijátszva, titokban folytatja a törekvéseit a saját atomfegyver legyártására.
Szerintem mindenki kiválóan el lenne a térségben, ha az irániak szépen gyarapítanák saját gazdaságukat, kultúrájukat a saját határaikon belül (nem támogatnák a Hezbollahot). Országukat konvencionális fegyverekkel védenék (annyival, amennyit csak akarnak).

Szerintem a térég kiválóan el lenne, ha nem szólnának bele a nagyok az életükbe.Irán szempontjából úgy néz ki a dolog, hogy ott van az USA által megszállt Irak, az amerikaiakkal telepakolt Szaúd-Arábia, Katar, ott van Afganisztán és Pakisztán is.Szóval azért hagy háborodjon már fel azon Irán, hogy minden irányból USA támaszpontokkal van körülvéve.

Azt gondolom, hogy ha bármelyik arab közel-keleti országnak sikerülne atomfegyvert gyártania, az olyan szinten destabilizálná a térséget, hogy pillanatokon belül fel is lenne használva általuk és Izrael által is. Ez meg senkinek sem hiányzik.
a '30-as évek vége óta szerintem a nemzetközi politika sokkal érzékenyebb a lokális hatalmak azon törekvéseire, hogy nagyhatalmakká váljanak.

Én meg azt, hogy senkinek nem lenne szabad atomfegyverrel rendelkeznie, csak az atommal nem rendelkező államok olyan béna pöcsök így, hogy nekik nincs atomfegyverük, hogy soha nem érnék el a totális leszerelést a nagyok részéről.
Az mondjuk mindig megnevettet, hogy attól tartunk, hogy majd valamelyik papucsos paraszt beveti az atomot, miközben az egyetlen ország amelyik élesben többször is atombombát vetett be, az az USA és nem Irán, Pakisztán vagy India.
Az meg végképp idegesít, hogy Izraelnek gyakorlatilag mindent szabad, mert szent és sérthetetlen az ország és senki nem meri bevállalni, hogy leantiszemitázzák.Pedig Izraelről tudjuk, hogy egyszer már majdnem bevetette az atomot és ilyen közel egyetlen ország sem került ehhez ha jól emlékszem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Eddig azt hittem hogy te nem vagy antiszemita, aztán meg ezt látom leírva tőled! Izrael mint lator állam?
Láttál ilyet leírva tőlem?
De ha már ki szeretnéd mindenképpen forgatni a szavaimat:
Az a különbség, hogy ők megcsinálták titokban, és azt már nem lehet visszacsinálni. Iránt még talán..... Mellesleg Israel semmilyen szerződésben nem vállalta, hogy nem gyárt atombombát. Irán pedig igen.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Láttál ilyet leírva tőlem?
De ha már ki szeretnéd mindenképpen forgatni a szavaimat:
Az a különbség, hogy ők megcsinálták titokban, és azt már nem lehet visszacsinálni. Iránt még talán..... Mellesleg Israel semmilyen szerződésben nem vállalta, hogy nem gyárt atombombát. Irán pedig igen.
Dehogy forgattam ki a szavaidat, leírtál valamit, amire kiforgatás nélkül egy az egyben feltakart Izrael, most meg számonkéred rajtam?

JAH ha valaki megcsinálja titokban, megtörtént, akkor az úgy jó, azt ne bántsuk - bíráljuk - ha a másik CSAK LEHET hogy éppen hasonlóra adná a fejét, akkor azt teljesen rendben van megint csak téged idézlek, a kőkorszakba visszabombázni, meg az latorállam???!

Irán is addig vállalta amúgy szerződésben hogy nem csinál ilyet, amíg az USA fel nem mondta, és el nem kezdte őket szopatni.

Azt gondolom hogy itt lenne az ideje hogy abbahagyd ezen a vonalon a vitát, mert egyre szarabb pozícióból erőlködsz, csak kinevetteted magad.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Szerintem a térég kiválóan el lenne, ha nem szólnának bele a nagyok az életükbe.Irán szempontjából úgy néz ki a dolog, hogy ott van az USA által megszállt Irak, az amerikaiakkal telepakolt Szaúd-Arábia, Katar, ott van Afganisztán és Pakisztán is.Szóval azért hagy háborodjon már fel azon Irán, hogy minden irányból USA támaszpontokkal van körülvéve.
Irántól 1 dolgot kértek: Hagyja abba az atomfegyver fejlesztést. Működhetett volna a velük kötött egyezmény....
De nem értem, ha van körülötted x amerikai támaszpont, akkor már nem kell betartanod a vállalásaidat?
A Balti államok miért nem robbantgatnak orosz hajókat, csak mert körül vannak véve orosz támaszpontokkal?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Irántól 1 dolgot kértek: Hagyja abba az atomfegyver fejlesztést. Működhetett volna a velük kötött egyezmény....
De nem értem, ha van körülötted x amerikai támaszpont, akkor már nem kell betartanod a vállalásaidat?
A Balti államok miért nem robbantgatnak orosz hajókat, csak mert körül vannak véve orosz támaszpontokkal?
Leginkább azért, mert a balti államok csak Oroszország felől vannak körbevéve Orosz támaszpontokkal(igen, Kalinyingrád is Oroszország), Iránnak viszont nem szomszédja az USA, s mégis mindenhol amerikaiakkal vannak körbevéve, tengeren - levegőben (jelen időben - 1 USA drónnal), és folyamatosan azon dolgozik az USA, hogy Iránnak ne legyen túl jó a helyzete, embargóktól, katonai fenyegetéstől, ellenzéki mozgalmak támogatásától sem visszariadva.

Szerintem is működhetett volna a velük kötött egyezmény, meg igazából még sok ország vezetősége szerint is működhetett volna, az USA köpött bele ebbe az enyhülési folyamatba, Izraeli érdekből, ezt azért tegyük nagyon gyorsan tisztába, mielőtt elhiszed amiket irkálsz!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Dehogy forgattam ki a szavaidat, leírtál valamit, amire kiforgatás nélkül egy az egyben feltakart Izrael, most meg számonkéred rajtam?
Ehhez képest én ezt írtam:
Szerintem nyugodtan nevezhetünk egy országot hunyónak/latornak vagy mit bánom, amelyik egy nemzetközi szerződést kijátszva, titokban folytatja a törekvéseit a saját atomfegyver legyártására.
Még egyszer: Izrael milyen szerződést is szegett meg az atomfegyverének a fejlesztésével?

Iránnak viszont nem szomszédja az USA, s mégis mindenhol amerikaiakkal vannak körbevéve, tengeren - levegőben (jelen időben - 1 USA drónnal), és folyamatosan azon dolgozik az USA, hogy Iránnak ne legyen túl jó a helyzete, embargóktól, katonai fenyegetéstől, ellenzéki mozgalmak támogatásától sem visszariadva.
...és ezért írt alá egy tulajdonképpeni "kiegyezési" szerződést Iránnal, amilyet. Már az Obama adminisztráció is tudott az iráni genyaságól, csak nem akart velük konfrontálódni. Trump bácsinak meg ez a lételeme....
Mégis mit kellene tennie Irán ellen?
Mert szerintem az a minimum, hogy visszacuppantani rá a szankciókat. Az meg, hogy nemzetközi vizeken robbantgatnak hajókat! Buksi simit ér?
Azon gondolkodtál már, hogy az angolok mennyire utálhatják a tengert? Mindenhol azzal vannak körülvéve! OMFG
Kanadának is kifordul a bele az amerikaiaktól. A szárazföldi határai mentén atomfegyvereket tárol az USA. PPFFFEEEJJ!
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Irán légvédelme 2018-ban.

S-200VE: 5 sites, range rings in purple. 240 km range.

S-300PMU2: All 4 purchased batteries deployed, red. 200 km range.

HQ-2/Sayyad-1: 4 sites, yellow. 45 km range

MIM-23 Hawk: 19 sites, light blue/turquoise. 45 km range.

2K12 Kub: 2 sites, dark green. 24 km range.

Tor-1ME: 2 sites, light green. 12 km range.

Sayyad-2/Talash: 3 sites, dark blue. 70 km range.

Raad: 2 sites, orange. 70 km.

Overall.JPG
Tehran.JPG
Esfahan.JPG
Shiraz.JPG


És a 2018-ban felvázolt jövő, ami úgy látszik, elkezdődött...

S-300 in red, 200 km range.

S-200 in purple, 240 km range.

Bavar-373 in blue, 200 km range.

Talash/Sayyad system (with Sayyad-3 missiles) in green, 120 km range.

Raad in yellow, 70 km range (operated by IRGC).


Overall.JPG
Shiraz.JPG
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
A többi résztvevő ország szerint viszont az egyetlen jó garancia a térség stabilitására az lett volna ha az USA nem rúgja fel az Iráni atomszerződést.

Innentől ez már hitbéli meggyőződés ami nálad van, ha akarom elhiszem hogy Irán hunyó, ha akarom nem. Mást mond Izrael-SZA-USA és mást mondanak sokan mások, pl. a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség.
Egy biztos, azért fikázol most egy országot mert több évtized késéssel LEHET hogy megpróbálja azt megcsinálni, amit egy régi ősellensége már megcsinált. Ez egyértelműen kettős mérce a részedről, az ilyet meg nem szeretem.
A tartályhajó robbantásról a mai napig nem tudom hogy mit gondoljak, örülök hogy TE pont úgy mint Dinamo fixre tudod hogy mi történt ott.

Az angol - kanadai példáddal igazából nem tudok mit kezdeni, nettó hülyeség és semmire sem való analógia mindkettő, témához köze nincsen. Mondhatnám gyenge terelési kísérletnek is.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Látszik hogy lövésed sincs a szituról, az iráni siiták éppen hogy az iszlám konszolidált ágát képviselik.


Egy vallasi teokracia ahol az egy igaz es udvozito istent kepviselve mindenre felhatalmazva erzik magukat. Ha kell tuzzel vassal. Az irani forradalom ota a vallasuk terjesztesen mesterkednek "iszlam forradalmat" probalva kirobbantani irakban szaudiban es mindenhol a kornyeken. Gyakorlatilag ez elso naptol. Izraelt kis satannak az USA-t nagysatannak hivjak es igy is kezelik. Magyarorszag pedig ha "meg nem ter" a nagysatan kategoriajaba tartozik.

Ezek a konszolidaltak. Az oszmanok hozzajuk kepest felvilagosult humanistakent viselkedtek a cca 160 eves megszallas alatt pedig azert "nemi" pusztitast okoztak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Egy vallasi teokracia ahol az egy igaz es udvozito istent kepviselve mindenre felhatalmazva erzik magukat. Ha kell tuzzel vassal. Az irani forradalom ota a vallasuk terjesztesen mesterkednek "iszlam forradalmat" probalva kirobbantani irakban szaudiban es mindenhol a kornyeken. Gyakorlatilag ez elso naptol. Izraelt kis satannak az USA-t nagysatannak hivjak es igy is kezelik. Magyarorszag pedig ha "meg nem ter" a nagysatan kategoriajaba tartozik.

Ezek a konszolidaltak. Az oszmanok hozzajuk kepest felvilagosult humanistakent viselkedtek a cca 160 eves megszallas alatt pedig azert "nemi" pusztitast okoztak.
Messze nem vagyok Irán szakértő, de azért egy Iráni meg egy Szaudi átlag utcaképet összevetve nekem az jött le eddig folyamatosan, hogy az amerikai vezetés által csak "kiváló szövetséges" Szaud-Arábiában jóval nagyobb bajok vannak a fejekben.

Azzal nincs baj hogy a szaudiak legalább egy nagyságrenddel jobban vallási teokráciának tűnnek? Az a Ti hülyétek, sokat költ nálatok fegyverre, így belefér?

Hogy éled ezt meg, nem zavar?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Ennyit a beismerésről. Nyilván ettől még lehettek valójában ŐK, csak amikor Dinamo azon pörgött, hogy gyakorlatilag Irán beismerte, azt azért egy hangyafasznyit mulatságosnak tartottam...

Ismerte be a francokat, tagadnak, a Japánok is mást mondanak, ellenben az USA-nak vannak szép videói.

Hogy mi történt ott tényleg?

Én nem tudnám megmondani.

Egy biztos, hogy az incidensnek köze van: az olajárhoz, (egyből kilőtt, és azért a tőzsdén egy nagy kasza valakinek igen jól jött) az iráni olajhoz, a választáshoz (USA belpolitika).
Az urándúsítás csak ürügy, mivel annak valódi - tényszerű hátterét - hát hogy fogalmazzunk finoman, nem ismerjük.
A NAÜ enyhén szólva sem pártatlan, a finanszírozási háttérből adódóan főleg.
Szóval az igazi indokokat valószínűleg egy óriási dollárjellel lehetne kifejezni :) (Made by)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
De előbb jól felpumpolták a nácikat zsugával.

Az ilyen rendszerek soha nem léteznek csak időlegesen, már a megteremtésük magukban hordozzák a bukást.


Ez a felpumpaltak a nacikat penzel egy hagy hulyeseg. USA cgek fektettek be a nemeteknel. GM Ford stb stb. Maganemberek tamogattak Hitlert de ez nem azt jelenti hogy az USA tette volna. A nacikkal valo uzleteles melett az USA ugyanugy uzletelt az oroszokkal . Az osszes vizieromuvet traktor/harckocsigyarat vegyimuveket , finomitot a 30 as evekben az USA epitette az oroszoknak. Penzert termeszetesen. Ezekszerint az oroszokat is jol felpumpaltak penzel.

Sot!

Magyarorszagon is fektettek be az amerikaiak. A Zalai olajmezoket ok tartak fel es kezdtek meg a kitermelest. A magyar cegek fujtak az amerikaiakra mert ok hoztak be anno a 3x8oras napirendet. Micsoda skandallum volt. Minket is jol kitomtek penzzel.

De ha mar tamogatasrol van szo. Tudod ki volt a nacik legnagyobb tamogatoja 1939 Szeptember 1 utan a Lengyelek Britek Franciak stb stb elleni harcban? Tudod ki volt az aki iszonyat mennyisegben szallitott elelmiszert mutragyat erceket otvozoanyagokat ? Oroszorszag ! Baratsagi szerozdest kotottek anacikkal. Nem csak meg nemtamadasit hanem baratsagit amit nagyon szeretnenek elfelejteni kitorolni csak hat nem megy. A francia munkasok kozott agitaltak hogy azok ne dolgozzanak mert a francia allamnak buknia kell. Sztalin rendszeresen gratulat Hitlernek a nyugati fronton elert gyozelmekhez.

Washingtonban a Capitolium elott 24 oras tuntetest tartottak az oroszok tablakkal hogy ok nem tamogatjak az USA-t abban hogy az europai ugyekbe beleszoljon, es milyen dolog a Briteknek hadianyagot szallitani.

Aztan 41 nyaran hogy hogy nem az egyik napon a tablak eltuntek es egy szemelyes kuldottseg kereteben uj uzenetet adtak at szenatoroknak. " Oroszorszag mar nem ellenzi az USA europai beavatkozasat"

Kitalalod melyik nap volt ez ?


Roviden ez az amerikai penzkitomes (naciknak) csak egy olyan mitosz ami az oroszoktol indult el hogy megprobaljak relativizalni a sajat buneiket.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Messze nem vagyok Irán szakértő, de azért egy Iráni meg egy Szaudi átlag utcaképet összevetve nekem az jött le eddig folyamatosan, hogy az amerikai vezetés által csak "kiváló szövetséges" Szaud-Arábiában jóval nagyobb bajok vannak a fejekben.

Azzal nincs baj hogy a szaudiak legalább egy nagyságrenddel jobban vallási teokráciának tűnnek? Az a Ti hülyétek, sokat költ nálatok fegyverre, így belefér?

Hogy éled ezt meg, nem zavar?


A Szaudiak ugyanzaok csak tobb penzuk van . Nincs kulonbseg a ketto kozott Iran Szaudi mindketto vallasi teokracia kuldetestudattal. En egyiket sem komalom . Az iraniakat veszelyesebbnek tartom mert inteligensebbek. Az egyetlen szerencsenk hogy a Sita-Szunnita gyulolet nagyobb mint barmi mas igy egymassal vannak elfoglalva. MEG !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
A Szaudiak ugyanzaok csak tobb penzuk van . Nincs kulonbseg a ketto kozott Iran Szaudi mindketto vallasi teokracia kuldetestudattal. En egyiket sem komalom . Az iraniakat veszelyesebbnek tartom mert inteligensebbek. Az egyetlen szerencsenk hogy a Sita-Szunnita gyulolet nagyobb mint barmi mas igy egymassal vannak elfoglalva. MEG !
Örökké egymással lesznek azok elfoglalva ha nem engedjük egyik hülyét sem ide. Nekünk az kellene hogy legyen a helyes hozzáállásunk, hogy nem avatkozunk bele egyik oldal mellett sem, és ott tartjuk őket ahol vannak. Ha ide nem hozzák a problémáikat, felőlem ellehetnek egymással az idők végezetéig. Az viszont számomra egyértelműen kettős mérce, és így az igazságérzetemet zavarja nem kicsit, hogy SZA-nak mindent lehet, Iránnak meg semmit ha egy amerikai vezetőt kérdezel.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and blitzkrieg