[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 631
113
Zavar támadt az iszlám erőben ? Az 98% letiltott induló az rengeteg. Gyakorlatilag a mérsékelteket kidobták a választásról. Így az egész választás irányított, torz, semmi köze a valósághoz. A zavar érezhető távolról is. Érzik a hokedli billegését, és tartanak attól hogy leesnek róla.
Sose volt tisztességes választás Iránban.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ha most mindenki visszaadná Izraelnek a "kölcsönkenyeret" amit tőle kapott....háát.
Én azért a Hamasz és Irán között nem tennék egyenlőségjelet. Meg talán a Hamasz sem ok nélkül rakétázgat.
Maradjunk annyiban, hogy megint gyülekeznek a viharfelhők a Holt-tenger felett.
azt hogy arrafele ki kezdte a szarkavarast, ara a valasz kb olyan hogy mi volt elso, tyuk v tojas :D
nincs ott sem jobb sem rosszabb, hanem az egesz kocaraj ott be van kenve szarral.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
De legszélsőségesebb elemeiket is kizárták. Itt az Únióshoz hasonló elképzelés van folyamatban csak iszlám köntösben. Tessék választani az ugyanazt mondó emberek közül. Gondolom van egy vonal, amit eldöntöttek, hogy követni szeretnének a közeljövőben.
Persze, van egy vonal amit tartani szeretnének, de egyre inkább a világi szavazók vannak túlsúlyban. Kezd átbillenni a mérleg, ahogy anno nálunk az 1980-as évekre. Ha nem lenne ilyen radikális a vezetés én nem bánnám ha maradna az Iráni rendszer. De így... Iránnal ugyanis egyensúlyban maradna a közelkelet. Sem a síta sem a szunnita oldal nem lenne döntően túlerőben.
Azért lássuk be, az Usa éppen javuló visznyban van Iránnal. Irak nem ellenséges vele, Oo. sokmindenben támogatja, Szíria szövetségese, Töröko. pedig szintén inkább baráti, Libanon meg...A Szaudiak még szóba jöhetnek, mint jemeni törlesztés, de sajnos minden ujj egy irányba mutat. Főleg, hogy az Usa egyelőre tárgyalásokat folytat Iránnal, ezek meghiúsulása megint csak Izrael érdeke. Nos? Kenjük a piréz ellenállási mozgalomra?
Srílankánál is leégett egy konténerhajó. Az is Izrael számlája, vagy Iráné ? Vagy Pakisztáné ? Akikkel Irán jó viszonyban van... Vagy fogjuk rá a "nagy kutyákra" ? :)

Vannak balesetek is. Meg van sok iráni akik lehet hogy szívesen szabotásoznak külső segítség nélkül is ? Innen ezt szerintem nem lehet átlátni mi volt a valódi ok. Akár a választásról kizárt iráni erők is szervezhették bosszúból. Nyíltan nem léphetnek fel, ilyenkor jön a gerilla hadviselés. Én ezt tartom a legvalószínűbbnek. A belső ellenzék bosszúja a választás elcsalásáért.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 813
113
Persze, van egy vonal amit tartani szeretnének, de egyre inkább a világi szavazók vannak túlsúlyban. Kezd átbillenni a mérleg, ahogy anno nálunk az 1980-as évekre. Ha nem lenne ilyen radikális a vezetés én nem bánnám ha maradna az Iráni rendszer. De így... Iránnal ugyanis egyensúlyban maradna a közelkelet. Sem a síta sem a szunnita oldal nem lenne döntően túlerőben.

Srílankánál is leégett egy konténerhajó. Az is Izrael számlája, vagy Iráné ? Vagy Pakisztáné ? Akikkel Irán jó viszonyban van... Vagy fogjuk rá a "nagy kutyákra" ? :)

Vannak balesetek is. Meg van sok iráni akik lehet hogy szívesen szabotásoznak külső segítség nélkül is ? Innen ezt szerintem nem lehet átlátni mi volt a valódi ok. Akár a választásról kizárt iráni erők is szervezhették bosszúból. Nyíltan nem léphetnek fel, ilyenkor jön a gerilla hadviselés. Én ezt tartom a legvalószínűbbnek. A belső ellenzék bosszúja a választás elcsalásáért.
Részben egyetértek, ezért a lájk, de ha a saját tengerészeteden állsz bosszút a választás miatt, ahhoz szerintem konkrétan ilyennek kell lenni:
when_everyone_gets_a_trophy_11-10-16-1.jpg


Nem hinném, hogy értelmes mégha dühös ellenzék is van, ami a saját országát gyengítené.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 018
113
Zavar támadt az iszlám erőben ? Az 98% letiltott induló az rengeteg. Gyakorlatilag a mérsékelteket kidobták a választásról. Így az egész választás irányított, torz, semmi köze a valósághoz. A zavar érezhető távolról is. Érzik a hokedli billegését, és tartanak attól hogy leesnek róla.
Ilyenkor mindig a demokracia mintaorszagat kell alapul venni, es ahhoz merheto ez is igen, tehat a legnagyobb rendebn van :D
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Részben egyetértek, ezért a lájk, de ha a saját tengerészeteden állsz bosszút a választás miatt, ahhoz szerintem konkrétan ilyennek kell lenni:
when_everyone_gets_a_trophy_11-10-16-1.jpg


Nem hinném, hogy értelmes mégha dühös ellenzék is van, ami a saját országát gyengítené.
42 éve van hatalmon a vallásos vezetés. Azelőtt Irán nem volt ilyen fanatikusan vallásos. Mostanra szerintem elszállt a varázslat amivel eddig mentek előre. Ilyen hosszú ideje az elnyomott kevésbé vallásosak megszervezhettek titkos ellenálló szervezeteket. Ennyi elnyomás után már az ország gyengítése is belefér a gerilla hadviselésbe. 40 év az rengeteg.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ilyenkor mindig a demokracia mintaorszagat kell alapul venni, es ahhoz merheto ez is igen, tehat a legnagyobb rendebn van :D
A "minta ország" (a magát annak kinevező US) az utóbbi évtizedben elég zavaros "nem minta" választásokat produkált. Más országokat már
említeni sem merek... :D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 684
113
42 éve van hatalmon a vallásos vezetés. Azelőtt Irán nem volt ilyen fanatikusan vallásos. Mostanra szerintem elszállt a varázslat amivel eddig mentek előre. Ilyen hosszú ideje az elnyomott kevésbé vallásosak megszervezhettek titkos ellenálló szervezeteket. Ennyi elnyomás után már az ország gyengítése is belefér a gerilla hadviselésbe. 40 év az rengeteg.

Vannak gerillák, mint a MEK, akik Szaddám oldalán is harcoltak, aztán az USA Albániába költöztette őket, most ott van kiképzőtáboruk.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
42 éve van hatalmon a vallásos vezetés. Azelőtt Irán nem volt ilyen fanatikusan vallásos. Mostanra szerintem elszállt a varázslat amivel eddig mentek előre. Ilyen hosszú ideje az elnyomott kevésbé vallásosak megszervezhettek titkos ellenálló szervezeteket. Ennyi elnyomás után már az ország gyengítése is belefér a gerilla hadviselésbe. 40 év az rengeteg.
Most éppen a mérsékelt vallási vezetök vannak hatalmon. Mivel csak a híradóból értesülsz az ottani dolgokról, ezért gondolod így. A sah rendszere egy korript, Usa/nyugat kiszolgáló monarchia volt. A mostani rendszerben nyilván vannak feszültségek, de az iráni rendszer messze nem olyan radikálisan bigottan vallásos, mint a szaudiak.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 631
113
Most éppen a mérsékelt vallási vezetök vannak hatalmon. Mivel csak a híradóból értesülsz az ottani dolgokról, ezért gondolod így. A sah rendszere egy korript, Usa/nyugat kiszolgáló monarchia volt. A mostani rendszerben nyilván vannak feszültségek, de az iráni rendszer messze nem olyan radikálisan bigottan vallásos, mint a szaudiak.
O ha tudnad mit gondolnak a nyugatra emigralt iraniak az irani vezetesrol.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Most éppen a mérsékelt vallási vezetök vannak hatalmon. Mivel csak a híradóból értesülsz az ottani dolgokról, ezért gondolod így.
Ebben nem értünk egyet.
A mostani rendszerben nyilván vannak feszültségek, de az iráni rendszer messze nem olyan radikálisan bigottan vallásos, mint a szaudiak.
Talán nem olyan látványosan vallásos a mostani Irán, de egyértelműen az. A szaúdi rendszer az a legelvadultabban, de ezzel nincs egyedül a környéken.
Mivel csak a híradóból értesülsz az ottani dolgokról, ezért gondolod így.
Szó sincs erről. (te lehet hogy azon nézel híradókat, DE ÉN EGYÁLTALÁN NEM ! :D :D kizárólag internet direktben, minden azon megy, már több mint 10 éve, ha tv-t nézek ritkán azt is a neten) A közelkelet az egy külön világ. Nem is hasonlítható európához. :)

Szóval ezzel a tv/híradóval nagyon mellélőttél :) Engem nem befolyásolnak a híradók/mainstrem médiák elfogultságai. Volt hogy fel is dobtam országos portáloknak hogy nem igaz amit írnak, persze alátámasztva linkekkel. Sokszor át is vették és alaposan utána ástak mindennek. :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
Ebben nem értünk egyet.

Talán nem olyan látványosan vallásos a mostani Irán, de egyértelműen az. A szaúdi rendszer az a legelvadultabban, de ezzel nincs egyedül a környéken.

Szó sincs erről. (te lehet hogy azon nézel híradókat, DE ÉN EGYÁLTALÁN NEM ! :D :D kizárólag internet direktben, minden azon megy, már több mint 10 éve, ha tv-t nézek ritkán azt is a neten) A közelkelet az egy külön világ. Nem is hasonlítható európához. :)

Szóval ezzel a tv/híradóval nagyon mellélőttél :) Engem nem befolyásolnak a híradók/mainstrem médiák elfogultságai. Volt hogy fel is dobtam országos portáloknak hogy nem igaz amit írnak, persze alátámasztva linkekkel. Sokszor át is vették és alaposan utána ástak mindennek. :)
Igazad van. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
Tipikus maszatolas, osszemosas, ez a trukk reg leleplezodott az autokrata allamok eszkoztarabol. Igen, a legtobb allamban tisztessegesebb szavazasok vannak. A viz nedves, az eg kek.
Ezek szerint az Usa egy "autokratikus demokrarúra"? Mert ott valasztási csalás, tömegtüntetés, utcai háború, fosztogatás, faji megkülönböztetés, boszorkányégetés lincselés megszokott. A kormányt/elnököt/lkogresszust, folyamatosan lobbyzzák, zsarolják, korrumpálják. A hadiipari konglomerátumok, techcégek befolyásolják a törvényeket, a szavazók véleményét, és még nem beszéltem a socialmédia befolyásáról....Ehhez képest Irán, az aminek mondja magát, Iráni Iszlám Köztársaság.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Tipikus maszatolas, osszemosas, ez a trukk reg leleplezodott az autokrata allamok eszkoztarabol. Igen, a legtobb allamban tisztessegesebb szavazasok vannak. A viz nedves, az eg kek.
Mitől tisztességesebb legtöbb államban egy választás, ha ugyanúgy annyit csalnak amennyit csak tudnak? Na meg milyen konkrét információid vannak arról, hogy Iránban mekkora a csalás és mennyire láttsz bele abba, hogy mennyit tudnak csalni egy német vagy orosz választáson?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
Nem kell annyira messze keletre nézni, csak ide né, a határon túl. Ha akarsz vallási agyhalottakat nézni tömegével és papok (pontosabban pópák) által kontrollált országot, akkor Románia a nyerő.
Iránban vannak szabályok! Ott betartattják veled, állampolgárként és túristaként is. Viszont. Ritka az olyan eset, hogy meglincselnek az utcán. Nincs keresztény/zoroasztriánus üldözés, a történelmüket tudják, büszkék is rá van is nekik, a siíta iszlám vallásukra is. De nem elvakultan, mint az öbölmenti d(emokráciá)iktatúrákban. Iránban magas az iskolázottság és magas a fiatalok aránya. Nők is járhatnak egyetemre, nyilván a nagyobb városok "felvilágosultabbak".
Bezzeg Románia....