[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
megpróbálom előkeresni az iráni hírügynökség egyik oldalán olvastam talán múlt héten, én arra gondoltam, egy nullát minimum elütöttek.
- vagy az, hogy ennyi lehet a benzinamit saját szükségletre finomítanak?
linket a laptopomra mentettem el, aaz meg pár kilométerrel odébb van..
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
pontosítva: A bandar-abbasi finomítóval ígérnek a termelésben ekkora ugrást:
http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13920728001369

erre a cikkre viszont emlékeztem:

Iran to import 'a few million liters of gasoline' daily: Zanganeh
Tehran (Platts)--18Sep2013/947 am EDT/1347 GMT

....Zanganeh warned last week that Iran would need to import gasoline, although he said he hoped that 6-7 million liters/day would be added to the country's current production of around 65 million liters/day by the end of the current Iranian year, which ends on March 20, 2014, in order to cover total consumption requirements.

oké...a 6 millió innen ugrott be...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
hiryu

Jah, nekem mindegy, leállnak-e, avagy sem. :) Tudtommal Magyarországot nem akarják eltörölni... Csak azért linkeltem (onnan), nehogy kimaradjon a napi itteni adrenalinadagod. :p
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Adrenalinadag meglesz, mindjárt vár az ejtőernyő:)
A magyarországnak nem akarnak ártani dolgot átgondolnám a helyedben még 1x. (Ponosabban a jelenleg regnáló politikai-vallási vezetés szándékait....)
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
A miseborfogyasztás veszélyei:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2476428/Four-Christians-sentenced-80-lashes-drinking-communion-wine-Iran.html
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 561
5 230
113
Azt hiszem az olajtermelés kapcsán nagyokat csúsztatnak egyesek.
Miért nem néztek utána rendesen. Azt hiszem ezek a híresztelések csak néhány nyugati politikus és olajcég vágyálma. A helyzet az hogy ez hajó elment.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 561
5 230
113
"Nyilvánosan bemutatták egy kamikaze drónt"
Mielőtt beteszünk egy videót érdemes végignézni. Ez nem kamikaze drón volt, hanem a forradalmi gárda gyakorlatán a 2. vagy a 3. napon történt bemutató. A szárnyak alatt valami rakéta volt felfüggesztve azzal támadta a drón a célokat. Vannak ugyan erről az eseményről más videók is ahol látható a rakéták felszerelése. Mivel a legutóbb bemutatott támadó drón később jelent meg ez helyi újítás lehetett. (forradalmi gárda). Ugyan ezt megcsinálták irányítatlan rakétákkal autogiróról is, ami elég elvetemült ötletnek tűnhet, de gerillák ellen elmehet. (a forradalmi gárda sok ilyen ultrakönnyű gépet használ (sárkányrepülő, autogiró, siklóernyő) szerintem nem csak oktatásra hanem katonai taktikai célokra is használnák) De van támadó drónjuk is amit alapból gyakorlásra is használnak de az az izraeli harpy-ra hasonlít. (úgy 80% ban) Sőt van neki egy nagyobb verziója is amit szintén használhatnak hasonlóképpen. Bár ez csak mendemonda szerintem. A képeken az 2x3 nagyobb a harpy verziónál és kacsa vérérsíkok vannak ez elején. (de hogy arra használnák azt nem tudom biztosan, de célgépként videókon már többször előfordult, többen is láthatták)
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Chairman of the National Security and Foreign Policy Committee of Iran’s Parliament, Alaeddin Boroujerdi, said Saturday in an interview to the ISNA news agency that Iran continues to enrich uranium to 20%.

This following a senior Iranian official saying Tuesday that Iran has stopped enriching Uranium past 5%.

no comment
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
hoppá:
http://www.timesofisrael.com/this-is-the-year-for-decision-on-iran-says-yadlin/

Jó, hogy egy másik ország katonatisztje nyilatkozik az USA nevében, már nem is kell Obama, vagy az alalnöke vagy a külügyminisztere esetleg a szóvivő. Ennyi erővel Hajdú János is elmondhatná, hogy az USA mit gondol és mire hogy fog reagálni. Obamáék ha összeszednék magukat, egy tollvonással elvághatnák az izraeli segélyeket és egyből alkupozícióba kerülnének izraeli atomfegyver-ügyben meg hogy ki támad kit és mikor ügyben is.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4445601,00.html
R
eferring to the fail-safe point, he added: "If we've reached a situation in which, god forbid, Iran possesses nuclear weapons and we're too late, it doesn't mean it will stay that way forever. We're not there yet."
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
hiryu

"Adrenalinadag meglesz, mindjárt vár az ejtőernyő:)"

Jó neked... :)

"A magyarországnak nem akarnak ártani dolgot átgondolnám a helyedben még 1x. (Ponosabban a jelenleg regnáló politikai-vallási vezetés szándékait....)"

Melyik politikai-vallási vezetésre gondolsz, az iránira, vagy az itthonira? :DD
De komolyan, az iszlám teokráciaféleségek ilyen alapon mind veszélyesek és ez alapvetően igaz is. De én valahogy nem tenném még az első három közé sem Iránt, a veszélyességi skálán. Akkor már inkább az első helyen Pakisztán, aztán a nem nukik közül Szaúd-Arábia, stb. Csendben azért megjegyezném, nem Izrael, hanem mondjuk Magyarország szempontjából. ;)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 694
113
Tegnap Irán megkezdte a Sayyad 2 légvédelmi rakéták sorozatgyártását.
http://mod.ir/content/%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D8%AE%D8%B7-%D8%AA%D9%88%D9%84%D9%8A%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%B4%D9%83-%D9%BE%D8%AF%D8%A7%D9%81%D9%86%D8%AF-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%B5%D9%8A%D8%A7%D8%AF-2-%D9%88-%D8%AE%D8%A7%D8%AA%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D9%82%D9%8A%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%BE%D8%AF%D8%A7%D9%81%D9%86%D8%AF-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4
841314_original.jpg

sayyad01.jpg

sayyad02.jpg
sayyad04.jpg

sayyad06.jpg

sayyad12.jpg

sayyad16.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
A hatótáv-sebesség-robbanótöltet részben nem sokkal marad el az S-300 rendszerek rakétáitól. Elektrónika-irányítás-radar-zavarvédettség-pontosság téren milyen lehet, összehasonlítva a mai rendszerekkel, pl amik a török tenderen is indultak? Ezután még mindig kell Iránnak az S-300 egy halom pénzért cserébe?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
A török tender mégsem jó összehasonlítás, ezt repülőgépek ellen tervezték ahogy olvasom.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Vannak iráni felszerelések meg rendszerek, amik kamu, gagyi vagy kiforratlan érzést keltenek az emberben, de ennél (számomra) nincs ilyen. Ez valósnak tűnik.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
A mikroelektronikai iparuk lehetőségeiről van.

mellesleg.... hmmm...valamelyik oldal nem azt mutatja, ami a Sayyad-2
http://www.armyrecognition.com/iran_iranian_army_missile_systems_vehicles_uk/sayyad-2_ground-to-air_defence_missile_system_technical_data_sheet_specifications_pictures_video.html
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
mesleg 2011, <b>iráni sajtóból</b>, cikk a Sayyad-2-ről, egy hónappal, ha jól olvasom a próbalövészet után...
idéznék:

Iran had earlier unveiled Sayyad 1 surface-to-air missile which is a two-staged air defense missile that is capable of destroying targets with low Radar Cross Section (RCS) at low and medium altitudes.

The system enjoys the capability to defuse jamming and electronic warfare attacks.

<b>Sayyad 2 is an upgraded version</b> and enjoys higher precision, range and destruction power compared with its previous version.