[BIZTPOL] Jemen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
A szaúdi vezetésű erők elfoglalták Harib városát, a Harib körzet központját Marib tartomány déli részén.

A Shabwa tartomány nyugati részén és Marib tartomány déli részén, az Amaliqah erőket összpontosító szaúdi koalíciós hadművelet követően január 24-én este Harib városa, a Marib tartomány déli részén fekvő Harib körzet központja, a szaúdi koalíció irányítása alá került.
Jelenleg Al-Hajab város keleti részén, Ain kerület központjában, Wadi Harabban és Malaa magaslatán folynak összecsapások.

Az elmúlt 48 órában a szaúdi koalíciós vadászbombázók 46 alkalommal bombázták Marib tartomány déli részét és egyszer a Shabwa tartományban az Ansarullah állásait.

Harib városa 2021. szeptember 22-én került Ansar Allah irányítása alá a Rabi al-Nasr során , és ez a második alkalom, hogy Harib városa a szaúdi koalíció irányítása alá kerül.

Az ezen a területen zajló fejlemények miatt fennáll annak a lehetősége, hogy Ansar Allah kivonul al-Hadzsáb városából. Ha Ansar Allahnak nem sikerül megállítania a szaúdi koalíció előrenyomulását Malaa, al-Arf és Haniah felföldeken, a déli tengelyen lévő Marib város ostroma meggyengül, és Ansar Allah kénytelen lesz visszavonulni az al- Balaq al-Sharqi és al-Balaq al-Owsat magaslatokról.
Harib-22-01-25-EN.jpg

Már a tavalyi év elején aggodalmaskodtam a maribi csata miatt, mivel a terepviszonyok a koalíciós erőknek kedveznek. Sajnos a város stratégiai jelentősége "beszippantotta" a húszi fegyveres erőket, és súlyos veszteségeket szenvedtek(csak halottakban 15-30 000 ember). Az Amaliqah brigádok tavaly év végi átcsoportosítása megváltoztatta az erőviszonyokat a keleti fronton. Ne feledjük az Amaliqah az EAE szponzorálásával egész Jemen valószinűleg legjobban képzett, fizetett és jól felszerelt fegyveres erejét jelenti. Ha folytatódik az "Óriások" előretörése, az elmúlt év eredményei könnyen elveszhetnek.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Amaliqah(Óriás) brigádok
Az Óriásbrigádok (arabul: العمالقة, Al-Amaliqah) azon régi jemeni milíciacsoportok közé tartoznak, amelyek 2017 óta a szaúdi koalíció parancsnoksága alatt szerveződnek, és részt vesznek a jemeni háborúban.
Az Al-Amaliqa vagy Amaliq szó az arab kultúrában erős és nagy embereket jelent. A történelem során a zsidók ellenségeiket Amaliq-nak is nevezték, és az Amalikát ellenségeik jelzőjének tekintették. Legutóbb 2010-ben Benjamin Netanjahu használta ezt a szót a zsidó vezetők beszédében, aki új Amalikának nevezte az irániakat.

De Jemenben az Al-Amaliqah erők egy militáns csoport, amelyet 1971-ben hoztak létre Haszan al-Omari vezérőrnagy javaslatára, Ibrahim al-Hamdi elnöksége alatt.

Az 1994-es polgárháborúban az al-Amaliqah erők a szocialista szakadárokkal harcoltak délen az Északi Szövetség támogatására. Az Al-Amaliqa és a déliekkel való összecsapások Abyan tartományban a déliek vereségéhez és erejük kimerüléséhez vezettek más csatákban, Jemen pedig Ali Abdullah Saleh teljes irányítása alá került.
Al-Amaliqah erőit Ali Abdullah Saleh is bevetette a hat Szaada háború alatt. Különböző csatákban vívtak „Szájed Huszein Badruddin al-Houthi” mártír támogatói ellen Szaadában és Észak-Jemenben. Az Al-Amaliqa erőket ezután a jemeni hadsereg többi dandárjához osztották ki, és gyakorlatilag feloszlatták.

A jemeni forradalom és az Ansar Allah és Abdrabbuh Mansur Hadi hívei közötti csaták kezdete után az Al-Amaliqa egykori parancsnokai a szaúdi koalíció támogatásával újjászervezték csoportjaikat, és részt vettek a harcokban Jemen déli régiói. Az Al-Amaliqa erők szervezete a szaúdi koalíció Jemen nyugati partja elleni támadása során bővült, a szárazföldi támadást az ő részvételükkel hajtották végre.

Az Óriásbrigádokat ma már nagyrészt az Egyesült Arab Emírségek szervezik, és haderejének nagy részét ez az ország toborozza. Ennek a csoportnak a testének nagy része a dammaji vahabiták, a taizi Kataib Abu al-Abbas, valamint a dél-jemeni szalafiak, Yafi területétől Lahijig.

A szaúdi koalíciós média körülbelül 30 000-re teszi az Al-Amaliqah (óriás) brigádok számát. Ezeknek az erőknek a jemeni telepítésétől függően azonban számukat 15-20 ezer főre becsülik.

Az Óriásbrigádoknak Adenben és Lahijban vannak támaszpontjai, és az elmúlt néhány hónapig al-Hudaydah és Taiz frontján állomásoztak. Ám az al-Hudaidában három évig tartó eróziós harcok után a szaúdi koalíció parancsára kivonultak al-Hudaidából, és a Shabwa és Marib frontra küldték őket.
Amaliqa-Brigades-Giant-Brigades.jpg
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Egy hónappal azután, hogy az Amaliqah-erők (Óriásbrigádok) bevonultak a Shabwa és Marib tartományoba, január 28-án ezek az erők bejelentették a katonai műveletek befejezését Shabwa tartomány nyugati részén és Marib déli részén.
A szaúdi-barát koalíciós média szerint az Amaliqah erők parancsnoksága visszahívta öt dandárját Marib déli frontjáról, és átszállította őket Ataq városába.

Megjegyzendő, hogy a Déli Átmeneti Tanács vezetői bejelentették részvételüket a szaúdi koalíciós hadműveletben Shabwa tartomány körzeteinek Ansar Allahtól való visszafoglalásáig. De katonai műveletüket kiterjesztették a Marib tartomány Harib körzetére. A működés végét azonban ma bejelentették.

Ez a váratlan döntés az Amaliqah hadművelet befejezéséről és az Amaliqah erők kivonásáról a következők egyikének vagy többnek az eredménye lehet:
1- A szaúdi koalíciós erők veszteségei és veszteségei, különösen az Ansar Allah elleni csatatéren lévő Amaliqah erők veszteségei és veszteségei sokkal magasabbak voltak. mint a számításaik és az elvárások szintje.
2. Ansar Allah biztonsági és gazdasági csapása az Egyesült Arab Emírségekre a Jemen hurrikán hadművelet két szakaszban történő végrehajtásával.
3. Az Egyesült Államok és az ENSZ nyomást gyakorol az Egyesült Arab Emírségekre és Szaúd-Arábiára a jemeni városok elleni légicsapások leállítására.
4- Nemzetközi közvetítések Ansar Allah és az Egyesült Arab Emírségek között.
5. Az Egyesült Arab Emírségek és Szaúd-Arábia közötti megállapodás megszüntetése és e megállapodás céljainak elérése.

Ezenkívül egyes helyi elemzők úgy vélik, hogy cserébe azért, hogy segítsen a szaúdi koalíciónak harcolni Ansar Allah ellen Marib tartományban, az Egyesült Arab Emírségek átvette az irányítást a szaúdiaktól Shabwa tartomány egyes körzetei és olajterületei, valamint a Jemen déli partján fekvő Belhaf kikötő felett.

Yemen-22-01-28-EN.jpg


A szaúdi koalíció nemrégiben végrehajtott hadművelete Shabwa és Marib tartományokban az Egyesült Arab Emírségek és Szaúd-Arábia közötti megállapodást jelzi Manszúr Hádi megbuktatott kormányának megmentésére. De milyen engedményeket engedtek át a szaúdiak az Egyesült Arab Emírségeknek Marib megtartása érdekében?
2021. november 12-én a szaúdi koalíciós parancsnokság parancsot adott ki, amely sok elemzőt és a médiát meglepte. Váratlan lépésként elrendelték a koalíciós erők visszavonását al-Hudaydah legtöbb részéből és Jemen nyugati partjáról . E parancs szerint a „Nemzeti Ellenállás” összes hadereje, beleértve a Tariq Saleh, Tihamah, Amaliqa és a közös erők parancsnoksága alatt álló erőket, kiürítette al-Hudaydah északi és keleti, valamint al-Durayhimi nyugati területeit, valamint al-Jah és al-Tuhaita körzetét.

A legésszerűbb elméletnek azt a tényt feltételezték, hogy ez a visszavonulás a Shabwa és Marib frontok megerősítésére szolgál, és ezek a visszavonulások a Hudaydah tartomány Hays-Khukhah régiójáig folytatódnak.

Ansar Allah gyors előrenyomulása a Marib és Shabwa fronton összezavarta és meggyengítette a szaúdi koalíció szárazföldi erőit, és a koalíció nem tudta megállítani Ansar Allahot az al-Kaida és az ISIS fegyveresek küldésével. Képzett és tapasztalt erőkre volt szükségük, hogy megvédjék Marib városát, és távol tartsák Ansar Allahot Ataq városától, Shabwa tartomány fővárosától. A szudániak kivonásával, valamint az al-Kaida és az ISIS elemeinek megsemmisülésével nem maradt más választása a koalíciónak, kivéve az al-Amaliqah (Óriásbrigádok ) és a Tariq Saleh erőket.

A jemeni frontokról származó legfrissebb becslések szerint a szaúdi koalíció a következőképpen osztotta meg erőit a nyugati parton: a Tariq Saleh erők al-Hudadada tartománytól délre maradtak, hogy megakadályozzák az Ansar Allah esetleges támadásait, és egy részük Marib északi és nyugati felére csoportosult.

A Tihamah-erők a Tariq Saleh-erőkkel együtt „ Aranyívnek ” nevezett hadműveletet hajtottak végre Hays városa körül, amely nem járt konkrét eredménnyel. A közös erők és az Amaliqa erők behatoltak Ataq városába is, hogy visszafoglalják Shabwa tartomány nyugati területeit.

Ez az átcsoportosítás a szaúdiak és az Egyesült Arab Emírségek közötti titkos megállapodás eredménye volt. Úgy tűnik, az Egyesült Arab Emírségek megszerezték Shabwa tartomány kulcsait, cserébe azért, hogy segítsenek a szaúdiaknak megtartani Marib városát. Természetesen ez ellen a kérdés ellen tiltakozni fognak a „Mansour Hadihoz” hű törzsek, és Shabwa tartományban összetűzésre lehet számítani Mansour Hadi hívei és a déliek között.

Mindenesetre Amaliqah és a közös erők Szaúd-Arábia parancsnoksága alatt és az Egyesült Arab Emírségek különleges támogatásával beszálltak a shabwai csatákba. Első lépésben az Egyesült Arab Emírségek Usayilan és Bayhan törzseinek sejkjeit csábította, és ez az Ansar Allah és a Belharith törzsek közötti békemegállapodások felmondásához vezetett. Így Ansar Allah védelmi vonalat állított fel Beyhan és Ain körzet déli felföldjén, és felkészült a szaúdi koalíció nagyszabású katonai hadműveletének ellensúlyozására a térségben.

Január 11-től a konfliktus átkerült a Harib körzet északi részére, végül a Harib járás központja január 24-én a szaúdi koalíció ellenőrzése alá került .

A Shabwa és Marib frontról érkező legfrissebb hírek szerint Ansar Allah első védelmi vonala Beyhan déli részén stabil marad. Ám Ain kerületben a helyzet a szaúdi koalíciónak kedvez.

A szaúdi koalíció Marib déli részén igyekszik megtörni Ansar Allah második védelmi vonalát az al-Ma'laa magaslattól a Haniyeh-hegyig, valamint előrenyomulni Abdiyah körzet tengelyén. Ha ez a vonal is megszakad, Ansar Allah pozíciói az al-Dzsuba körzetben meggyengülnek, és megnyílik az út a koalíció előrelépése előtt. Ezeknek a területeknek a bukása végül arra kényszeríti Ansar Allahot, hogy visszavonuljon az al-Balaq magaslatokról és Marib város déli területeiről. Mert kvázi ostrom alá fognak kerülni északról, keletről és délről.

Az Amaliqa erők nagy részének Jemen középső régióiba való áthelyezésével egyidejűleg a szaúdi koalíció irányítása alatt álló más erőket, például az Egyesített Erőket és a Manszúr Hadi erőket is bevetették Marib déli frontjain. Másrészt a Hádi-kormány védelmi minisztere, Mohammad Al-Maqdashi ellátogatott Marib déli frontjára, ami Manszúr Hadi erőinek küszöbön álló hadműveletét jelzi az al-Balaq al-Sharqi magaslatok visszafoglalására, és Ansar Allahnak muszáj. nehéz csatára készülni ezen a fronton.

Általánosságban elmondható, hogy Ansar Allah számára a jövő nem túl kellemes a Marib és Shabwa frontok csatáiban. Ansar Allah késése Marib nyugati és déli frontján – különféle okok miatt – lehetőséget adott a koalíciós erők átcsoportosítására. A szaúdiak pedig lenyűgöző engedményekkel visszahozták az Egyesült Arab Emirátusokat a csatatérre. Az Egyesült Arab Emírségek és Szaúd-Arábia egyesítése és az Amaliqa haderők alkalmazása stb. a maribi háborút felőrlő háborúvá változtatja. Ez megmenti a szaúdiakat attól, hogy rövid távon kikerüljenek a jemeni egyenletből, és növeli az Egyesült Arab Emírségek befolyását Jemen központi régióiban. De Ansar Allahnak is vannak olyan hatékony eszközei, amelyek a múlthoz hasonlóan meghiúsíthatják a szaúdi koalíciós terveket.

usaylan-Al-safhah.jpg

Ansar Allah rakétával támadta a Szaúd-Arábia által támogatott Amaliqah erők gyülekező körletét Usaylan térségében, Shabwa tartomány nyugati részén.
A rakétatámadást, január 28-án hajtották végre az Amaliqah erők (Óriásdandárok) gyülekezője ellen Usaylan al-Safhah területén.

Yahya al-Sari' dandártábornok, a jemeni fegyveres erők szóvivője szerint több katonai és páncélozott jármű megsemmisült, és legalább 40 fegyveres és az amaliqah erők parancsnoka meghalt és megsebesült a támadás során.

Figyelembe véve az Ansar Allah pozícióinak távolságát az al-Száfha területtől (48 km), valamint az Ansar Allah rakétatámadások történetét, a támadás során valószínűleg a Badr P-1 rakéta volt.

Ansarullah-advances-in-eastern-Sadah-1.jpg

Ansar Allah felszabadította a Taibat al-Esm tábort és Szaada tartomány keleti sivatagának egy részét a szaúdi vezetésű erők irányítása alól.
Ebben a hadműveletben Ansar Allahnak több mint 160 négyzetkilométert sikerült felszabadítania Szaada tartomány keleti sivatagi területeiből, beleértve: Taibat al-Esm tábort, Qadhamil magaslatot, Qahira, al-Rabaa, al-Ramla al-Sawda és al- Mahour.
E támadások során Ansar Allah több mint tíz harckocsit, katonai járművet és páncélozott járművet semmisített meg és gyújtott fel, a szaúdi koalíció fegyvereit pedig a Taibat al-Esm táborban Ansar Allah kifosztotta.


Ansarullah-advances-in-eastern-Sadah-2.jpg

Ansarullah-advances-in-eastern-Sadah-3.jpg
Ansarullah-advances-in-eastern-Sadah-5.jpg

Ansarullah-advances-in-eastern-Sadah-8.jpg

Ansarullah-advances-in-eastern-Sadah-9.jpg

Ansarullah-advances-in-eastern-Sadah-10.jpg
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Húszi hadigépezet(IV.)

A húszik és a Száleh-kormány a 2000-es évek második felében esküdt ellenségek voltak. A Köztársasági Gárda Szaleh-párti része már akkor is a húszikkal működött az 1. páncéloshadosztály ellen, amely a húszi felkelés ellen harcoló fő kormányerő volt. 2014-ben a Szaleh szövetségesei a Köztársasági Gárdában(amelyből feltételezhetően sok volt) ismét találkoztak a húszi vezetőkkel. A húszi befolyás a Köztársasági Gárdában szintén jelentős lehetett, bár nehéz számszerűsíteni. Egy 2012-es névtelen forrás azt állította, hogy a Köztársasági Gárda több mint fele húszi szimpatizáns, 80%-a pedig zaidi volt.

2014 nyarának végén a húszi-barát tüntetők elzárták a szanaai nemzetközi repülőtérhez vezető utat, és körülvették a létfontosságú minisztériumokat a belvárosban, ugyanakkor megerősítették a főváros bekerítését. Szeptember 21-én a húszi harcosok bevonultak Szanaába, és azonnal elfoglalták a korábbi 1. páncéloshadosztály fennmaradó állásait. A kulcsfontosságú létesítmények lefoglalása után nyomást gyakoroltak az átmeneti hatóságokra, hogy alakítsanak egy „nemzeti megmentő” kormányt húszi vezetés alatt. Ali al-Dzsaifi, az egykori Köztársasági Gárda parancsnoka közleményt adott ki, amelyben üdvözölte az új kormányt, és megerősítette az irányítása alatt álló erők semlegességét. A húszik Zakaria al-Shamit, egy prominens hasemita családból származó támogatót nevezték ki a fegyveres erők vezérkari főnökének helyettesévé. Más, a húszikkal rokonszenvező tiszteket neveztek ki a kulcsfontosságú parancsnokságokba, beleértve az Köztársasági Gárdát is.

Egy magas szintű disszidens által kiszivárogtatott dokumentumok szerint a húszik prioritása az volt, hogy a Köztársasági Gárdát saját parancsnoki láncukba vonják be, Abd al-Khaliq al-Huthi, a csoport vezetőjének, Abd al-Maliknak testvére vezetése alatt. Nem sokkal a fővárosba való belépés után a húszik erőszakkal megrohamoztak több Köztársasági Gárda pozíciót, és a mozgalomhoz hűségeseket helyeztek az erők parancsnoki struktúrájába. Húszi harcosok százai kerültek be a Köztársasági Gárda soraiba katonákként. Lehet, hogy a Köztársasági Gárda némileg elvesztette függetlenségét, de a tapasztalt és hűséges gyalogos katonák érkezése újjáélesztette képességeit.

Egyes jemeni sajtóorgánumok azt állították, hogy 2015 nyarára a húszik teljesen átvették az irányítást a Köztársasági Gárda felett, bár úgy tűnik, hogy a Szalehhez hűségesek továbbra is uralták a parancsnokságot. Gyakorlatilag lehetetlen volt számszerűsíteni, hogy az egyik vagy a másik csoportnak milyen hatalma volt e bonyolult és újonnan alkalmazkodó entitás felett. 2015 elejére a Köztársasági Gárda-húszi hibrid haderővé alakult át, amely ideológiailag motivált irreguláris harcosokból állt, akik nehézfegyverzet-kezelők és professzionálisan képzett parancsnokok mellett dolgoztak. Ahelyett, hogy az egyiptomi vagy iraki Köztársasági Gárda, amelyre különféle mintájára épült, a húszi nyomás hatására a Köztársasági Gárda gyorsan a Hizbullahhoz és az Iráni Forradalmi Gárdához (IRGC) szorosabban kötődő struktúra felé sodródott.

Nem sokkal a főváros elfoglalása után a húszik megkezdték a nehézfegyverzet átszállítását a Köztársasági Gárdától és az 1. páncéloshadosztálytól a szaúd-arábiai határ közelében lévő fellegváraikba. Arra hivatkozva, hogy a Köztársasági Gárda raktárkészletéből származó SCUD-rakétákat Szanaától északra szállították át, és 2015 márciusában a Szaúd-Arábia légiereje bombázási kampányt indított különféle katonai célpontok ellen. A leghevesebb szaúdi bombázások a Szanaát körülvevő Köztársasági Gárda bázisokra összpontosultak. 2015 áprilisában a Köztársasági Gárda szóvivője kijelentette, hogy egységeit szétszórták és átcsoportosították a szaúdi csapások fényében. A szaúdi légierővel nyomása alatt a Köztársasági Gárda még jobban összefonódott a húszikkal, és a következő hónapokban a Köztársasági Gárda és a húszi „népi bizottságok” a szaúdi határ menti közös hadműveleteket indítottak, beleértve a szaúdi járőrök csapdába ejtését, szaúdi területekre irányuló rajtaütéseket, elszigetelt határőrállásokat robbantottak fel, és tüzérségi rakétákat lőttek a határ menti szaúdi területekre. 2015 júniusában lőtték ki az elsőt a több tucat ballisztikus rakéta közül Szaúd-Arábia területére. A csatatéren gyakorlatilag lehetetlenné vált a Köztársasági Gárda és a „Népi Bizottság” elválasztása.

A Köztársasági Gárda-húszi hibrid erők több mint másfél éven át túlélték a heves szaúdi bombázást. 2016 októberében szaúdi vadászbombázók lecsaptak egy temetésre, és több mint száz jemeni gyászolót öltek meg, köztük kiemelkedő politikai és katonai vezetőket. Az egyik áldozat Ali al-Dzsaifi volt, aki addig névleg a megmaradt Köztársasági Gárda erők parancsnoka maradt. Egyes pletykák azt állították, hogy al-Dzsaifi helyére Murad al-Awbali, a Száleh hűséges képviselője kerül majd, akit 2012-ben elraboltak. Mások azt állították, hogy Abdel Khaleq al-Huthi fogja átvenni a Köztársasági Gárda parancsnokságát. 2016. december elejéig a helyzet tisztázatlan maradt.

A Köztársasági Gárda rugalmas entitásnak bizonyult, amely képes alkalmazkodni a kedvezőtlen körülményekhez. Az átmeneti időszakban (2012-2014) a Szaúd-Arábia által vezetett, az ENSZ által támogatott terv égisze alatt módosult parancsnoki és vezetési struktúrája. A módosítások nagyrészt felszínesnek bizonyultak, mivel amikor a húszik bevonultak Szanaába, az állítólagos Elnöki Védelmi erők nem voltak hajlandók harcolni az átmeneti kormányért. A húszi befolyás korszaka (2014-től napjainkig) ezzel szemben arra kényszerítette a Köztársasági Gárdát, hogy egyesüljön a húszikkal. A nemzetközileg elismert kormány, még mindig Abd Rabbo Mansour Hadi vezetésével, éket akart verni e két entitás közé. A legutóbbi ilyen kísérlet a jemeni központi bank áthelyezését jelentette Szanaából Ádenbe, ami megnehezítette a húszi kormány számára a dühös Köztársasági Gárda parancsnokok járandóságának kifizetését, akik hónapokig fizetés nélkül maradtak.

A Köztársasági Gárda-húszi hibrid haderő egyrészt a fiatal, ideológiailag motivált gyalogos katonák, másrészt a nehézfegyverzet és fejlett felszerelések képzett kezelőinek hatékony összevonását képviseli. Rendkívül ellenállónak bizonyult a szaúdi stratégiával szemben, amely a légierő fölényére épít, és előfordulhat, hogy már nem választható szét az alkotóelemekre. A Köztársasági Gárda-húszi haderő sok tekintetben hasonlít a szíriai és iraki harcterekről feltörő sikeres harci csoportokhoz, és mint ilyen, mintát ad a térség hadműveleti környezetét az elkövetkező években meghatározó haderőtípusokhoz.

Amikor a húszik 2015 márciusában elfoglalták Adent, a 180 mérföldes előrenyomulás volt a leghosszabb hatótávolságú támadó akció, amelyet a csoport valaha végrehajtott, és ez egybeesett számos más, Mar'ib, Hodeida, Ta'izz, Ibb és Bayda és Shabwa elleni offenzívával. Bár ezeknek az offenzíváknak a többsége nem tudta teljesen kiszorítani a védőket, ez az erőfeszítés azt jelezte, hogy a húszi hadsereg sokkal nagyobb és erősebb szervezet, mint 2010-ben volt. A megbuktatott elnökhöz, Ali Abdullah Szalehhez hű katonai egységek részvétele az egyik ilyen tényező, különösen abban, hogy a nagy hatótávolságú helikopterekkel szállított és szárazföldi erők elfoglalják Ádent, de az Anszar Allah kezdettől fogva nem bízott a Száleh hálózatában, és kikényszerítette a Köztársasági Gárda, a rakétaerők és a különleges erők egységeinek leszerelését vagy húszikkal való feltöltését, amelyek nem húszi vezetés alatt működtek. Az olyan nélkülözhetetlen személyeket, mint a rakéta-csoport parancsnoka, Mohammed Nasszer al-Atufi dandártábornok, leváltották, de megtartották a szakszemélyzetet. Összességében azonban Anszar Allah prioritása az volt, hogy minden kritikus képességet „házon belül” tudni és lefegyverezni minden lehetséges ellenzéket, még akkor is, ha ez rövid távon az iráni és libanoni Hezbollah tanácsadókra való nagyobb támaszkodást jelenti.

houthi-network.jpg

houthi-2015b.jpg

houthi-20161101-Sanaa-outskirts.jpg

houthi-fighters.jpg

houthik-20170103.jpg

Houthis-tank-in-Aden-2015-m-jus.jpg

iran-backed-houthi-militants-announce-national-salvation-government-in-yemen-1480362605746.jpg

missile-launching.jpg

houthi-BMP-20150121.jpg

yemen-troops2.png
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Ansar Allah lelőtte a 12. ScanEagle drónt

Január 29-én az Ansar Allah légvédelme lelőtték egy, a szaúdi koalícióhoz tartozó, amerikai gyártmányú Scan Eagle drónt a Marib tartománybeli Jubah körzet felett.
Yahya al-Sari' dandártábornok, a jemeni fegyveres erők szóvivője szerint a drónt tegnap este az Ansar Allah légvédelem észlelte és lelőtte al-Juba körzet egén.

Eddig ez a 12. amerikai Scan Eagle drón, amelyet Ansar Allah lőtt le a jemeni háború során.

12th-Scan-Eagle-Drone-Destroyed.jpg
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Ansar Allah jelentés a 2021 hadiévről
Ansar-Allah-report-2021-EN.jpg

Yahya al-Sari' dandártábornok, a jemeni fegyveres erők szóvivője jelentést készített a 2021-es jemeni háború részleteiről.
Yahya al-Sari' dandártábornok ezen a sajtótájékoztatón kijelentette:

– 2021-ben erőink 223 támadást és 166 beszivárgó támadást vertek vissza az ellenségtől.

– 2021-ben az ellenséges harci gépek 7100 bevetést teljesítettek, ami polgári áldozatokkal és infrastruktúra-károsodással járt. A legtöbb ilyen támadás Marib tartomány különböző területeit célozta.

– 2021-ben erőink 194 támadó hadműveletet és 382 rajtaütést hajtottak végre.
2021-ben erőink olyan műveleteket hajtottak végre, mint például az Al-Nasr Al-Mubin művelet három szakaszban és a Rabi Al-Nasr hadművelet két szakaszban. Szárazföldi műveleteink eredményeként nagy, 12 250 négyzetkilométeres területek szabadultak fel Marib, Al-Jawf, Al-Bayda, Shabwa és Al-Hudaydah tartományokban.

– 5010 hadműveletben a műszaki egységek az ellenséges elemeket, haditechnikát és azok laktanyáit vette célba.

– A tüzérségi egység összes hadművelete 21925 hadműveletet tett ki, beleértve: az ellenséges erődítmények, gyülekezések és katonai felszerelések célba vételét.

– A mesterlövész egység hadműveleteinek száma 2021-ben elérte az 13191-et.

– A légvédelem 1025 hadműveletet hajtott végre, ami konfrontációhoz és az ellenséges repülőgépek pálya elhagyására kényszerült.

– 22 szaúdi repülőgépet lőttek le, köztük: 6 CH-4 UAV-t, 12 ScanEagle-t, egy MQ-9-et, két RQ-20-at és egy Karayelt. Ezenkívül 2021-ben két UAE Wing Loong 2 drónt és 64 kis kém drónt lőttek le.

– A rakétaerő 440 hadműveletet hajtott végre, ebből 340 a belső ellenséges erőket, 100 pedig Jemenen kívüli ellenséges csoportokat és létesítményeket vett célba.

– Légierőnk (UAV) 4497 felderítő és támadó műveletet hajtott végre ellenséges célpontok ellen Jemenen belül és kívül.

– 2021-ben 394 szaúdi katona és tiszt, valamint 745 szudáni halt meg és sebesült meg. A helyi zsoldosok áldozatainak száma több mint 24 000-re emelkedett.

– 2021-ben 1749 páncélozott és személyszállító jármű, valamint 253 tüzérségi eszköz pusztult el vagy sérült meg, és 39 raktár semmisült le.

Továbbra is ellátjuk feladatainkat, amíg el nem érjük a szabadságot, a függetlenséget és a Jemeni Köztársaság teljes területének felszabadítását.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Ansar Allah lelőtte a 12. ScanEagle drónt

Január 29-én az Ansar Allah légvédelme lelőtték egy, a szaúdi koalícióhoz tartozó, amerikai gyártmányú Scan Eagle drónt a Marib tartománybeli Jubah körzet felett.
Yahya al-Sari' dandártábornok, a jemeni fegyveres erők szóvivője szerint a drónt tegnap este az Ansar Allah légvédelem észlelte és lelőtte al-Juba körzet egén.

Eddig ez a 12. amerikai Scan Eagle drón, amelyet Ansar Allah lőtt le a jemeni háború során.

12th-Scan-Eagle-Drone-Destroyed.jpg
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Áttekintés a legfontosabb katonai változásokról, amelyek tavaly Jemenben különböző frontokon történtek.
Saada:
Az Ansar Allah hadművelet során 2021 május végén a Malahit régióban található Szaada tartomány és a dél-szaúd-arábiai Jizan tartomány délnyugati frontján mintegy 150 négyzetkilométernyi terület szabadult fel a szaúdi koalíció megszállása alól.

Al-Jawf:
Az Ansar Allah hadművelet alatt, december 4. és 23. között, „ Fajr Al-Sahara ” néven több mint 1200 négyzetkilométernyi elfoglalt terület al-Jawf tartományban, beleértve Yatmah fontos városát, a város központját. Khab és Shaaf körzet felszabadult a szaúdi vezetésű erők alól.
Az al-Jawf keleti frontjain folytatódnak az összecsapások Khanjar tábor külvárosában Maraziq keleti sivatagáig és Alam magaslatáig, és a vonalak még nem stabilizálódtak.

Marib:
Marib tartományban Ansar Allah továbbra is megtartja pozícióit a három fő fronton, Marib nyugati részén, Raghwanban, Madghalban és Sarwahban.
A raghwani fronton nem történt jelentős változás az elmúlt évben, és az Asdas törzsek továbbra is a szaúdi koalíciót követik. Ansar Allahnak szintén nem áll szándékában előrelépni ezen a fronton.
A Madghal és Sarwah fronton az Ansar Allah támadásai a Kufil bázis és a Zena tábor felszabadításához vezettek.
Jelenleg a Marib nyugati frontjain zajló összecsapások a Marib-gát mögött az al-Atif és al-Khashab magaslatokig több ok miatt abbamaradtak, például a szaúdi koalíció heves ellenállása, az Ansar Allah pozícióinak a szaúdi koalíció harci repülőgépei általi erős bombázása stb. .
De Marib tartomány déli részén Ansar Allahnak sikerült felszabadítania Rahba, Harib, Abdiyah, Jabal Murad (összecsapások nélkül) és Jubah körzeteit a Rabi al-Nasr hadművelet végrehajtásával . Ez a fontos előrelépés Ansar Allahot Marib városának déli bejáratához vezette, és november 2-a óta heves összecsapások zajlanak az al-Balaq al-Sharqi és az al-Balaq al-Awsat magaslatok külvárosában .

Al-Baydha:
A Fajr al-Hurriya hadművelet során Ansar Allahnak sikerült teljesen megtisztítania Nu'man, Nate', al-Musawara, al-Sawma'ah és Mukayras körzeteit, mintegy 2500 négyzetkilométernyi területen. a szaúdi koalíció, valamint az al-Kaida és az ISIS terrorista csoportok ellenőrzése.

Shabwa:
A jemeni központi frontokon történt fejleményeket követően Ansar Allah három szakaszban hajtotta végre a Naszr al-Mubin hadműveletet , és a műveletet a Rabi al-Nasr hadművelet elindításával fejezte be a térségben. Összességében a műveletek 3200 négyzetkilométernyi föld felszabadításához vezettek Shabwa és Marib tartományokban, beleértve az Usaylan, Beyhan és Ain körzeteket Shabwa tartományban.

Taiz:
A Taiz fronton január 9-én Ansar Allah biztonsági hírszerzési művelettel visszaverte az ISIS felkelését Taiz tartomány északi részén található Azlat al-Haima térségében.
Al-Kadhah tengelyén és Muqbanah körzetében folytatódnak az összecsapások , és az említett területek továbbra is Ansar Allah ellenőrzése alatt állnak.

Al-Hudaydah:
November 12 -én a szaúdi koalíciós parancsnokság parancsot adott ki, hogy vonja ki erőit Al-Hudaydah városából és Jemen nyugati partjáról. Ezzel a visszavonulással a Nemzeti Ellenállási erők, beleértve a Tariq Saleh parancsnoksága alatt álló erőket, a Tihamah erőket, az Amaliqa Brigádokat és a közös erőket kiürítették al-Hudaydah város északi és keleti területeit, valamint al-Durayhami, al-Jah és nyugati területeit. al-Tuhayta.
Másrészt november 18-án a Tariq Saleh erők „ Aranyív ” elnevezésű hadműveletet indítottak” al-Hudaydah tartomány déli részén és Taiz tartomány nyugati részén, azzal a céllal, hogy biztosítsa a szaúdi koalíció pozícióit Hudaydah tartomány déli régióiban, amely eddig nem ért el jelentős eredményeket. Ansar Allahnak eddig sikerült visszavernie a legtöbb Tariq Saleh támadást a Nyolcadik Elrettentő Egyensúly hadművelet és számos más rakéta- és drónművelet végrehajtásával.

Az összecsapások más frontokon is folytatódnak, például al-Dhale' és al-Hajjah tartományokban, szórványosan a szaúdi vezetésű erők és Ansar Allah között, és ezeken a területeken nem történt jelentős változás a harcvonalban.
Ansar-Allah-in-2021-EN-copy.jpg
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Január 30-án az Ansar Allah drón- és rakétaerő több rakétával és drónnal megtámadta Abu-Dzabit és Dubait.

A támadást követően bizonytalansági hullám robbant ki a Dubai Expo ünnepségei és az izraeli elnök egyesült arab emírségekbeli látogatási terve miatt. Az Abu Dhabi piaci index is több mint 1 százalékot, a dubai piaci index pedig több mint 1,2 százalékot esett.

Az Egyesült Arab Emírségek védelmi minisztériuma bejelentette, hogy Abu Dhabi egén lelőtték egy Ansar Allah rakétát.

Az Egyesült Arab Emírségek védelmi minisztériuma szerint az Ansar Allah rakétát helyi idő szerint 00:20-kor tartóztatták fel és semmisítették meg az Egyesült Arab Emírségek égboltján, kilövőállását pedig 00:50-kor bombázták.

Megjegyzendő, hogy Ansar Allah január 17-e óta két drón- és rakétaműveletet hajtott végre az Egyesült Arab Emírségek ellen „Operation Hurricane Jemen” néven. A jemeni fegyveres erők ezeket a támadásokat legális és legitim válasznak nevezik az Egyesült Arab Emírségek folyamatos ellenségeskedésére és a jemeni nép elleni támadásra.
Abu-Dhabi.jpg

A Jemeni Fegyveres Erők szóvivője, Yahya al-Sari dandártábornok ismertette az Egyesült Arab Emírségek elleni "Jemen Hurrikán 3 hadművelet" részleteit.
Az Egyesült Arab Emírségek ellen tegnap este, január 30-án végrehajtott hadművelettel kapcsolatban Yahya al-Sari' dandártábornok azt mondta:

„A jemeni fegyveres erők a Mindenható Isten segítségével végrehajtották a Jemen Hurrikán 3 hadműveletet az Egyesült Arab Emírségek ellenséges országának mélyén, amelynek részletei a következők:
Támadás fontos célpontok ellen Abu Dhabi Emirátusában számos Zulfiqar ballisztikus rakéta.
Támadjon érzékeny célpontokat Dubai Emirátusában számos Samad-3 drónnal.

Isten segítségével ez a művelet sikeresen elérte céljait. Az Egyesült Arab Emírségek mindaddig ellenség marad, amíg az izraeli ellenség Abu-Dzabit és Dubait eszközként használja népünk és országunk megtámadására.

Ennek megfelelően figyelmeztetjük az állampolgárokat és a vállalatokat, hogy tartózkodjanak távol a kritikus helyektől és létesítményektől. Mert ezek a célpontok a jövőben támadásoknak lesznek kitéve.
A fegyveres erők nem tétlenkednek, amikor látják, hogy Jemen nagy népe szenved az ostromtól, és az agresszorok ellenük elkövetett bűnei egyre nőnek.

A Mindenható Isten segítségével a drága Jemen jogos védelme a háború végéig és az ostrom megszüntetéséig folytatódik, és Isten tanúja annak, amit mondunk.”

Az elmúlt napokban ez az Egyesült Arab Emírségek elleni „Hurrikán hadművelet” harmadik fordulója. Az utolsó két, január 17-i és január 24-i hadművelet során Ansar Allah több pontot célzott meg Abu Dhabiban, Dubaiban és Szaúd-Arábia déli városaiban, ami széles körű gazdasági és politikai bizonytalansághoz vezetett ezeken a területeken.
Yahya-al-Sari-Yemen-Armed-Forces-Spox.jpg
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 635
113
Holnap velem lesz egy jemeni ember(nem szeretnék róla konkrétan irni, valaki).
Ha van kérdés, érdeklődés, akkor holnap válaszol mindenre, megkértem, szán erre időt.
A konkrékt katonai felszerelésekben nincs otthon, de társadalmi, gazdasági vagy politikai folyamatokról, eseményekről, ha van kérdés, akkor holnap jemeni szemmel tud válaszolni.
Szóval hajrá, tolmácsolom....amennyire tudom, de autentikus az biztos.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 867
72 742
113
Holnap velem lesz egy jemeni ember(nem szeretnék róla konkrétan irni, valaki).
Ha van kérdés, érdeklődés, akkor holnap válaszol mindenre, megkértem, szán erre időt.
A konkrékt katonai felszerelésekben nincs otthon, de társadalmi, gazdasági vagy politikai folyamatokról, eseményekről, ha van kérdés, akkor holnap jemeni szemmel tud válaszolni.
Szóval hajrá, tolmácsolom....amennyire tudom, de autentikus az biztos.
Mennyire latja egysegesnek a huszi jelenlegi teruleteken levo torzseket? Kepes volna egy onallo allamkent letezni ha hagyjak es tullepni a szokasos torzsek kozti kisebb nagyobb viszalyon? Hol latja a veget ennek a jelenlegi polgarhaborunak?
Mennyire tartja szamon egy Jemenbol huzamosabb idore kiszakadt kulfoldon elo jemeni a torzsi hovatartozasat. Ha mas torzsbol valo jemenivel kerul kapcsolatba kulfoldon mennyire szamit naluk a kapcsolatukban, plane ha otthon epp all a bal a ket tozs kozott? Ez a tudat regionalisan vagy egyenileg lehet inkabb eltero?
Van - e olyan torzs vagy terulete a jelenlegi orszagnak akiket valamiert orszagosan megvetnek vagy leneznek es miert?
Ja es hogy birja khat nelkul?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 867
72 742
113
Holnap velem lesz egy jemeni ember(nem szeretnék róla konkrétan irni, valaki).
Ha van kérdés, érdeklődés, akkor holnap válaszol mindenre, megkértem, szán erre időt.
A konkrékt katonai felszerelésekben nincs otthon, de társadalmi, gazdasági vagy politikai folyamatokról, eseményekről, ha van kérdés, akkor holnap jemeni szemmel tud válaszolni.
Szóval hajrá, tolmácsolom....amennyire tudom, de autentikus az biztos.
Milyen orszagokkal van szamontartott barati vagy uzleti kapcsolatuk a konfliktusban jelenleg resztvevo orszagokat nem szamitva?
Jobbara hova jarnak ki tanulni a jemeni diakok nagyobb szamban, melyik orszagokba?
Hazai felsobb oktatasi intezmenyekbe hogy latja, mindig ugyanazon reteg vagy csaladok gyerekei jutnak be vagy szamottevo "egyszeru videki" gyerek is bekerulhet valami uton modon? Mennyire latja kasztosodottnak az allam hivatalnokreteget, van - e fel le mozgas?
Mennyire erintette a polgarhaborus helyzet a csaladi, ismerosi koret, halotak, menekultek, ingo es ingatlan dolgok?
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 635
113
Mennyire latja egysegesnek a huszi jelenlegi teruleteken levo torzseket?
Azt mondja, hogy nem szeretik, de ha tudnak valamilyen formában hasznot húzni, akkor nem állnk ellen, nem harcolnak.
Kepes volna egy onallo allamkent letezni ha hagyjak es tullepni a szokasos torzsek kozti kisebb nagyobb viszalyon?
Ameddig Irán támogatja tudnak alapitani egy országot és más törzsek nem szólnak bele.
Van az Al Ahmar törzs északon, akik az iszlám testvériséget alapítottak és a kormányban is jelen vannak ezért, ha Irán nem támogat, akkor elkezdenek egymással harcolni a hatalomért. Amit most is csinálnak, csak más a mese kifelé.
Hol latja a veget ennek a jelenlegi polgarhaborunak?
Szerinte csak úgy, ha újra két külön ország lesz. A Huthi északon és a déli kormány délen, a mostani kormány vezetésével az lenne a probléma, hogy ugyan déli, de a kormányban vannak az Al Ahmar törzsből lévő testvériséghez tartozók. Ezért is nem engedik, hogy újra legyen két külön ország.
Mennyire tartja szamon egy Jemenbol huzamosabb idore kiszakadt kulfoldon elo jemeni a torzsi hovatartozasat.
Számon tartja, ki beduin, ki északi, ki más törzsből való, de itt ....
Ha mas torzsbol valo jemenivel kerul kapcsolatba kulfoldon mennyire szamit naluk a kapcsolatukban, plane ha otthon epp all a bal a ket tozs kozott?
....ha összegyülnek, akkor ha szóba kerül a politika, akkor inkább elengedik a témát, inkább nem beszélnek erről. Mert akkor vita kezdődne. Számít, de nem annyira, mint egy európai embernek, ha a két ország háborúzik. Sőt, előfordul, hogy segitenek is egymásnak ha a szükség kivánja.
Ez a tudat regionalisan vagy egyenileg lehet inkabb eltero?
Nagyban, csak az számít, hogy északi, vagy déli, de ha két északi, vagy két déli találkozik, akkor egymástól megkülönbőztetik egymást, hogy hova, melyik törzshöz tartozik és igy lefelé a családokig. Például ha találkozik egy északi és egy déli, akkor ők "csak" északik és déliek, de ha találkozik két déli, akkor lehet, hogy ők már nem "csak déliek", hanem Bedui és Dala'ai, annyiban bonyolultabb, hogy a családok között lehet összefonódás.
Van - e olyan torzs vagy terulete a jelenlegi orszagnak akiket valamiert orszagosan megvetnek vagy leneznek es miert?
A helyzettől függ, például a Hudaida-ak, most a leggyengébbek, de ez nem jelenti azt, hogy lenézik, csak elnyomják őket.
Akiket lenéznek, általában mindenhol Jemenben, azok a Akhadam-ok, akik Afrikából oda települt, általában segédmunkások, vagy szolgák voltak, a régi szultánok idején, és ezek leszármazottjai.

Ja es hogy birja khat nelkul?
"Qrva nehezen b+, de szerencsére itt van vodka".
Milyen orszagokkal van szamontartott barati vagy uzleti kapcsolatuk a konfliktusban jelenleg resztvevo orszagokat nem szamitva?
Régebben volt ilyen, például Irak, vagy Oroszország illetve Kina, de most a háború és a megosztottság miatt, inkább lekezelik őket.
Aki most korrekt a jemeni emberekkel, az Malajzia és egy kicsit Egyiptom, csak ők azok akik fogadnak onnan embereket vízum nélkül. Egyiptom ugyan kér dolgokat, de inkább csak formális, mert segítenek megkapni. E mellett még Törökország aki segített.
Jobbara hova jarnak ki tanulni a jemeni diakok nagyobb szamban, melyik orszagokba?
Ukrajna, Magyarország, Kina, Németország és Malajzia.
Hazai felsobb oktatasi intezmenyekbe hogy latja, mindig ugyanazon reteg vagy csaladok gyerekei jutnak be vagy szamottevo "egyszeru videki" gyerek is bekerulhet valami uton modon? Mennyire latja kasztosodottnak az allam hivatalnokreteget, van - e fel le mozgas?
A háború előtt ingyenes volt, bárki be tudott jutni bárhová, ha volt érettségije és jó eredménye volt.
Még most is ingyenes az oktatás, de a világ országai nem fogadják el érvényes diplomának egyiket sem, kivétel az Ádeni Egyetem diplomáját. Libanon tart fent egy magán egyetemet, ez fizető és ez az amit még elfogad más ország.

Amikor Saleh volt az elnök, akkor csak a ö közeli törzséből lehetett hivatalnok, vagy aki a "barátja" volt. Most is majdnem ugyan az, csak egyes törzsek harca dönti el ki ad embert, viszont ismerős nélkül, vagy származás nélkül nem lehet. "Ha van származás, de nincs ismeretséged, sem jutsz."
Mennyire erintette a polgarhaborus helyzet a csaladi, ismerosi koret, halotak, menekultek, ingo es ingatlan dolgok?
A család szétszóródott, érdekesség, hogy Sana'a és Áden mellett a családból élnek, Európa több helyén, USA, török, Kuala Lumpur....stb.
Károk vannak, például családi ház Sana'a-ban, de ugyan ez Adenben is, család másik tagjának a lakását, nemrégiben a déliek közötti csetepatéban lőttek szét, a másik rokon háza mellett a Szaudiak bombáztak a múlt héten, ilyen a háború.
Halottak is vannak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 867
72 742
113
Mennyire latja egysegesnek a huszi jelenlegi teruleteken levo torzseket?
Azt mondja, hogy nem szeretik, de ha tudnak valamilyen formában hasznot húzni, akkor nem állnk ellen, nem harcolnak.
Kepes volna egy onallo allamkent letezni ha hagyjak es tullepni a szokasos torzsek kozti kisebb nagyobb viszalyon?
Ameddig Irán támogatja tudnak alapitani egy országot és más törzsek nem szólnak bele.
Van az Al Ahmar törzs északon, akik az iszlám testvériséget alapítottak és a kormányban is jelen vannak ezért, ha Irán nem támogat, akkor elkezdenek egymással harcolni a hatalomért. Amit most is csinálnak, csak más a mese kifelé.
Hol latja a veget ennek a jelenlegi polgarhaborunak?
Szerinte csak úgy, ha újra két külön ország lesz. A Huthi északon és a déli kormány délen, a mostani kormány vezetésével az lenne a probléma, hogy ugyan déli, de a kormányban vannak az Al Ahmar törzsből lévő testvériséghez tartozók. Ezért is nem engedik, hogy újra legyen két külön ország.
Mennyire tartja szamon egy Jemenbol huzamosabb idore kiszakadt kulfoldon elo jemeni a torzsi hovatartozasat.
Számon tartja, ki beduin, ki északi, ki más törzsből való, de itt ....
Ha mas torzsbol valo jemenivel kerul kapcsolatba kulfoldon mennyire szamit naluk a kapcsolatukban, plane ha otthon epp all a bal a ket tozs kozott?
....ha összegyülnek, akkor ha szóba kerül a politika, akkor inkább elengedik a témát, inkább nem beszélnek erről. Mert akkor vita kezdődne. Számít, de nem annyira, mint egy európai embernek, ha a két ország háborúzik. Sőt, előfordul, hogy segitenek is egymásnak ha a szükség kivánja.
Ez a tudat regionalisan vagy egyenileg lehet inkabb eltero?
Nagyban, csak az számít, hogy északi, vagy déli, de ha két északi, vagy két déli találkozik, akkor egymástól megkülönbőztetik egymást, hogy hova, melyik törzshöz tartozik és igy lefelé a családokig. Például ha találkozik egy északi és egy déli, akkor ők "csak" északik és déliek, de ha találkozik két déli, akkor lehet, hogy ők már nem "csak déliek", hanem Bedui és Dala'ai, annyiban bonyolultabb, hogy a családok között lehet összefonódás.
Van - e olyan torzs vagy terulete a jelenlegi orszagnak akiket valamiert orszagosan megvetnek vagy leneznek es miert?
A helyzettől függ, például a Hudaida-ak, most a leggyengébbek, de ez nem jelenti azt, hogy lenézik, csak elnyomják őket.
Akiket lenéznek, általában mindenhol Jemenben, azok a Akhadam-ok, akik Afrikából oda települt, általában segédmunkások, vagy szolgák voltak, a régi szultánok idején, és ezek leszármazottjai.

Ja es hogy birja khat nelkul?
"Qrva nehezen b+, de szerencsére itt van vodka".
Milyen orszagokkal van szamontartott barati vagy uzleti kapcsolatuk a konfliktusban jelenleg resztvevo orszagokat nem szamitva?
Régebben volt ilyen, például Irak, vagy Oroszország illetve Kina, de most a háború és a megosztottság miatt, inkább lekezelik őket.
Aki most korrekt a jemeni emberekkel, az Malajzia és egy kicsit Egyiptom, csak ők azok akik fogadnak onnan embereket vízum nélkül. Egyiptom ugyan kér dolgokat, de inkább csak formális, mert segítenek megkapni. E mellett még Törökország aki segített.
Jobbara hova jarnak ki tanulni a jemeni diakok nagyobb szamban, melyik orszagokba?
Ukrajna, Magyarország, Kina, Németország és Malajzia.
Hazai felsobb oktatasi intezmenyekbe hogy latja, mindig ugyanazon reteg vagy csaladok gyerekei jutnak be vagy szamottevo "egyszeru videki" gyerek is bekerulhet valami uton modon? Mennyire latja kasztosodottnak az allam hivatalnokreteget, van - e fel le mozgas?
A háború előtt ingyenes volt, bárki be tudott jutni bárhová, ha volt érettségije és jó eredménye volt.
Még most is ingyenes az oktatás, de a világ országai nem fogadják el érvényes diplomának egyiket sem, kivétel az Ádeni Egyetem diplomáját. Libanon tart fent egy magán egyetemet, ez fizető és ez az amit még elfogad más ország.

Amikor Saleh volt az elnök, akkor csak a ö közeli törzséből lehetett hivatalnok, vagy aki a "barátja" volt. Most is majdnem ugyan az, csak egyes törzsek harca dönti el ki ad embert, viszont ismerős nélkül, vagy származás nélkül nem lehet. "Ha van származás, de nincs ismeretséged, sem jutsz."
Mennyire erintette a polgarhaborus helyzet a csaladi, ismerosi koret, halotak, menekultek, ingo es ingatlan dolgok?
A család szétszóródott, érdekesség, hogy Sana'a és Áden mellett a családból élnek, Európa több helyén, USA, török, Kuala Lumpur....stb.
Károk vannak, például családi ház Sana'a-ban, de ugyan ez Adenben is, család másik tagjának a lakását, nemrégiben a déliek közötti csetepatéban lőttek szét, a másik rokon háza mellett a Szaudiak bombáztak a múlt héten, ilyen a háború.
Halottak is vannak.
Koszonjuk szepen az elso kezbol informaciot. Igy hitelesebb mintha a CNN-t neznenk.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Franciaország megerősíti az Egyesült Arab Emírségek (EAE) légvédelmét, miután Jemenből a húszik (Ansar Allah) indítottak öngyilkos drónokat és ballisztikus rakétákat az ország ellen – jelentette be a francia fegyveres erők minisztere február 4-én.

"Az Egyesült Arab Emírségek januárban súlyos támadások áldozata lett a területén" - írta Florence Parly a Twitteren. „Annak érdekében, hogy kifejezzük szolidaritásunkat ezzel a baráti országgal, Franciaország katonai támogatás mellett döntött, különös tekintettel a légtér minden behatolás elleni védelmére.”

A húszik öngyilkos drónokkal és ballisztikus rakétákkal támadták meg az Egyesült Arab Emirátusokat január 17-én, 24-én és 31-én. Egy másik támadás, amelyet a Righteous Promise Brigades(Alwiyat al-Waad al-Haq-Igaz Ígéret Brigádok) néven ismert, a húszik támogatására hajtott végre, február 2-án az Emirátusokat célozta meg.

A francia fegyveres erők minisztériuma közölte, hogy az Abu-Dzabival kötött megállapodás értelmében az Al-Dhafra légibázisról végeznek hadműveleteket, amelyek üzemanyag-utántöltést és föld-levegő kapacitásokat kínálnak. Az Al-Dhafrában állomásozó francia Rafale vadászrepülőgépek is rendszeresen végeznek megfigyelő küldetéseket az ország területe felett.

„Légi hadműveleteket terveznek… az emirátusi légierőkkel együttműködve, hogy észleljék és elfogják az Egyesült Arab Emírségekre irányuló dróncsapásokat vagy cirkálórakétákat” – közölte a minisztérium.

Franciaország szoros gazdasági és politikai kapcsolatokat ápol az Egyesült Arab Emirátusokkal. Tavaly decemberben Abu-Dzabi 19,20 milliárd dolláros szerződést írt alá 80 francia gyártmányú Rafale vadászrepülőgép és 12 Caracal helikopter beszerzésére. A megállapodás valószínűleg az egyik fő motívum Párizs azon döntése mögött, hogy megvédi az Emirátus területét.

A húszik valószínűleg úgy tekintenek Franciaország lépésére, mint a szaúdiak által vezetett Jemen elleni háború közvetlen támogatására. A csoport hamarosan katonai akcióba léphet francia erők vagy gazdasági eszközök ellen, válaszul Párizsnak az Egyesült Arab Emírségeknek nyújtott támogatására.
Az-em-rs-gek-katon-i-rep-l-g-pek-k-zel-ben-llnak-az-els-francia-katonai-b-zison-az-b-lben.jpg
Az emírségek katonái repülőgépek közelében állnak az első francia katonai bázison az Öbölben(2009)

Az álszentség netovábbja, van a pofájukon bőr az biztos...Az emirátusok 2015. márciusa óta avatkozik be a jemeni polgárháborúba csapatokkal, légitámogatással és pénzzel. Számos déli szeparatista és szalafista miliciát képzett ki, fegyverzett fel Jemenben(Biztonsági Öv Erők, Hadrami Elit Erők, Shabwai Elit Erők és az Amaliqah brigádok), emellett ellenőrzésük alatt tartják az egykori Dél-Jemen partvidéki városait és Socotra szigetét. Ezek után a húszik csapást mérnek az emírségekre, és az USA és Franciaország nagy elánnal siet az agresszor miniállam megsegítésére. :mad: