Bab al-Mandab az Anszar Allah és a Szaúd-Arábia által vezetett koalíció közötti tengeri összecsapások fő színterévé válik
Az Ansar Allah mozgalom ellenfelei pozícióinak erősödése Jemen délnyugati partvidékén azt jelzi, hogy az Egyesült Államok vezette koalíció a jövőben tengeri háborút tervez. Ezt a tervet az Egyesült Arab Emirátusok (EAE) próbálkozásaival hajtják végre a háború sújtotta ország délnyugati régiójában.
A terv szerint a Tareq Salehhez, a jemeni katonai parancsnokhoz és Ali Abdullah Saleh néhai elnök unokaöccséhez kötődő fegyveres erők fogják ellenőrizni a part menti területeket Hays városától a Bab al-Mandab-szorosig, valamint a Déli Átmeneti Tanácsot. STC) erői ellenőrzik a part menti régiókat Ras al-Ara területétől Aden kormányzóságig. Ennek a tervnek a végrehajtása problémákba ütközik, mivel a dél-jemeni Lahij kormányzóságban lévő al-Sabiha törzsek a maguk részét akarják, és megpróbálják ellenőrizni ezt a régiót.
Az Amaliqa erők hetedik dandárja, valamint az Al-Sabihah törzsi fegyveresek csoportjai július 28-án megakadályozták Tareq Saleh erőit abban, hogy bázist építsenek és letelepedjenek a Bab al-Mandab parti sávban, amely Taiz kormányzóság délnyugati részén található.
A feszültséget Tariq Saleh erőinek leállása kísérte Dhubab város közelében, és az al-Szabiha törzsek óva intették Tareq erőit a Bab al-Mandab felé irányuló katonai megmozdulásoktól. Az esemény után Tareq Saleh elrendelte, hogy több erőt küldjenek Dhubab városába, de végül az al-Sabihah törzsek ellenállása miatt kénytelen volt visszavonulni Dhubabból Mocha irányába.
Az al-Sabiha törzsek azt állítják, hogy Taizz kormányzóság délnyugati területei ezekhez a törzsekhez tartoznak, és Tareq Saleh csapatainak is vissza kell vonulniuk egyéb pozícióikról. Nem álltak meg ennél a feltételnél, és azt követelték, hogy fegyvereseiket hivatalosan ismerjék el a szaúdi vezetésű koalíciós erők keretein belül, valamint Abu Dhiyab al-Alkami térjen vissza a nemzeti ellenállási erők támogatásának parancsnoki pozíciójába (Tareq Saleh parancsnoksága alatt). és átadja egy Saadan Ali Saeed nevű katona gyilkosait is.
Tariq Saleh július 30-án, első reakciójaként a Bab al-Mandabban az al-Szabiha törzsekkel való összecsapásra, nyilatkozatot tett közzé a nemzeti ellenállási erők vezetői nyilatkozata címmel. Száleh ebben a nyilatkozatában Bab al-Mandabot a hadműveleti területén belül tartotta, és utalt egy tervre, amelyet Abdul Rahman Abu Zaraa Al Muharrami, az Amaliqah erők parancsnoka részvételével végzett közös műveletekben hagytak jóvá. Feladatai közé sorolta azt is, hogy Taizz kormányzóság minden területén letelepedik, és a nemzetközi hajózási útvonalakat biztosítsa.
Ezt az eszkalációt követően Tareq Saleh tanácsadója, Nabil Al-Sufi egy tweetben bejelentette, hogy a közös erők felállításának tervét (Tareq Saleh parancsnoksága alatt) az Egyesült Arab Emirátusok dolgozták ki, és az az Al-Hudaydah kormányzóság déli részén fekvő Haystől a területig terjed. Bab al-Mandab. Ezenkívül a Déli Átmeneti Tanács erői megvédik a part menti területeket Ras al-Ara régiótól Adenig, hogy biztosítsák a Bab al-Mandab-szoros biztonságát. Emellett Dzsibuti fegyveres erői a szoros másik oldalán állomásoznak majd.
Ezzel kapcsolatban néhány helyi forrás arról számolt be, hogy a Déli Átmeneti Tanács erői július 31-én átadták a Bab al-Mandab-i al-Ardhi régió irányítását Tareq Saleh erőinek.
A helyszíni körülmények alapján ez a terv az Egyesült Államok vezette koalíció azon bevetésének részének tekinthető, hogy támogassa az Ansar Allah mozgalommal vívott jövőbeni tengeri háborút. Az elmúlt hónapokban az Ansar Allah mozgalom Irán és más ellenállási csoportok támogatásával megerősítette haditengerészetét, és különféle rakétákkal és motorcsónakokkal fegyverezte fel erőit.
Az al-Szabiha törzsek és Tareq Saleh erői közötti feszültség egyes szaúdi tisztviselők szabotázsának is tekinthető, hogy megzavarják az Egyesült Arab Emirátusok tervét, mivel nem érdekli őket az Ansar Allah mozgalommal való ellenségeskedés folytatása, és nem hajlandók teljesen átadja Jemen délnyugati partjait az Egyesült Arab Emirátusnak. Ezért ebben a tengelyben szerepet játszanak az al-Sabiha törzsek kártyájával.
Összességében a Vörös-tenger és a létfontosságú Bab al-Mandab-szoros konfliktusai fontos kérdéseknek tűnnek, amelyek a jemeni háború első évei óta felmerültek, és az Egyesült Államok állandó bevetésével komolyabb témákká váltak. ' haditengerészeti koalíció vagy a 153-as Kombinált Munkacsoport a régió vizeire.
Az Egyesült Államok és Izrael a jemeni békefolyamat szabotálásához és az Irán és Szaúd-Arábia közötti kapcsolatok tönkretételéhez folyamodik, hogy Szaúd-Arábiát visszaküldje az Ansar Allah mozgalom elleni háborúba. Annak ellenére, hogy elkerülték az újbóli jemeni szerepvállalást, a szaúdi hatóságok továbbra is rugalmatlan reakciókat mutatnak a tárgyalásokon, valamint a katonai bevetésen, hogy megőrizzék pozícióikat! Ez a hozzáállás azonban várhatóan gyengíti a jemeni béke megteremtésével összhangban lévő politikai megoldás megtalálására irányuló erőfeszítéseket.
A jemeni nemzeti megmentési kormány védelmi miniszterének legutóbbi nyilatkozatai szerint az arab ország haditengerészete számos modern és fejlett rakétát és katonai hajót kapott, és a közeljövőben bemutatja a fegyvereket.
Mohammed Nasszer al-Atifi vezérőrnagy, a jemeni nemzeti megmentési kormány védelmi minisztere találkozott a jemeni hadsereg haditengerészetének és partvédelmi parancsnokainak parancsnokaival és magas rangú tisztjeivel, és bejelentette a sikeres rakétateszteket és új fegyverzetek gyártását a jemeni hadsereg számára. az ország haditengerészete, beleértve a modern és fejlett fegyveres csónakokat, valamint a fejlett rakétákat.
Al-Atifi gratulált a jemeni hadsereg haditengerészeti erőinek is a közelmúltban elért sikerekhez, mondván, hogy teljes kapacitással rendelkezünk a nemzetközi hajózási útvonalak biztosítására, védelmére és stabilizálására valamennyi felségvizünk mentén.
A megszállók illegális katonai jelenléte Jemen vizein nagyon magas költségekkel jár, és bármely országgal vagy rezsimmel aláírt, a nemzeti szuverenitásunkat érintő katonai vagy biztonsági létesítmények létrehozására vonatkozó szerződés gyanúsnak minősül, és értéktelen lesz.
Az Ansar Allah mozgalom a jemeni hadsereg haditengerészeti haderejének fejlesztését és előremozdítását tervezi, amelyet a Vörös-tengeren és az Ádeni-öbölben az ellenállási tengely egyik stratégiai céljaként tartanak számon.
Az ellenállási erők rakétákkal és rakétákkal, valamint gyors felfegyverzett csónakokkal való felfegyverzése több lehetőséget nyithat meg az ellenállási mozgalom számára, hogy reagáljon a Szaúd-Arábia vezette koalíció, valamint az Egyesült Államok vezette haditengerészeti koalíció ellenséges és provokatív akcióira.
Az Egyesült Államok vezette koalíció és Irán, valamint az ellenállási tengely közötti feszültség fokozódását követően az amerikai haditengerészet 3000 tengerészgyalogost telepített a Vörös-tengerre a USS Bataan (LHD 50) és a USS Carter Hall (LSD 50) segítségével. .
Az Egyesült Államok ötödik flottájának terrorista hadserege 3000 amerikai tengerészgyalogos és tengerész bevetését jelentette be a nyugat-ázsiai térségbe az Egyesült Államok védelmi minisztériuma korábban bejelentett tervének részeként, hogy a haderőket a régió stratégiai tengeri területein telepítsék, beleértve a Vörös-tenger és Bab al-Mandab tengerszoros.
Az Egyesült Államok haditengerészete a Szuezi-csatornán keresztül is belépett a Vörös-tengerbe, miután átkelt a Földközi-tengeren a USS Bataan helikopter-hordozóval, amely több mint 20 helikopter szállítására alkalmas, valamint a USS Carter Hall-t, amely egy Harpers Ferry-osztályú partraszálló hajó.
Az Egyesült Államok ezen lépésének célja feszültség szítása és a tengeri biztonság megzavarása a nyugat-ázsiai régióban.
Egyes elemzők a nehéz amerikai katonai felszerelések és fegyverek bevetését az Irán elleni katonai fellépésre és a jemeni háborúba való beavatkozásra való felkészülésnek tekintik.
Ezeket az állításokat azért hangoztatják, mert az Egyesült Államok beavatkozása következtében leálltak Szaúd-Arábia tárgyalásai az Ansar Allah mozgalommal, és Ansar Allah nyilvánosan megerősítette és felszerelte haditengerészeti haderejét új rakétákkal és fegyveres hajókkal válaszul a szaúdi katonai megmozdulásokra. koalíciót vezetett Bab al-Mandabban és az amerikai erők bevetését a nyugat-ázsiai régióba.
Az Iráni Iszlám Köztársaság bemutatta és üzembe helyezte az Abu Mahdi cirkálórakétákat, valamint végrehajtotta az Iszlám Forradalmi Gárda (IRGC) közelmúltbeli haditengerészeti gyakorlatát, kinyilvánítva, hogy készen áll szembenézni bármilyen forgatókönyvvel, beleértve a tengeri háborút is, és hangsúlyozta, hogy Irán és más regionális országok biztosítják a Perzsa-öböl biztonságát; tehát ebben a régióban nincs szükség külföldi csizmára.
Általánosságban elmondható, hogy a regionális fejlesztések olyan pályán haladnak előre, hogy az USA vezette koalíció és az ellenállási tengely közvetlen konfrontációjának lehetősége fennáll.