1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. lancevance

lancevance New Member

Köszi a válaszokat. Amúgy ez a raptor-typhoon csata nekem is kamunak tűnik főleg úgy hogy a red flagen nem egymás ellen hanem egymás mellett gyakoroltak... Az meg hogy kinek mi a legjobb teljesen egyénfüggő, nekem pl. az F-15 de ez az én magánügyem :p

2. tallking

tallking New Member

" Amúgy ez a raptor-typhoon csata nekem is kamunak tűnik főleg úgy hogy a red flagen nem egymás ellen hanem egymás mellett gyakoroltak…"
    Már megkérdezhetem, hogy melyk red flagen és honnan van rá forrásod?
    Tudom, hogy szövetségesek vagyunk és mindig egymás mellett leszünk stb. de speciál gyakorlási helyzeteket nem illő elmasztolni ezzel a nyálas dumával.

3. tallking

tallking New Member

http://www.flightglobal.com/news/articles/in-focus-german-eurofighters-impress-during-red-flag-debut-373312/
    Persze jobban tudod mint a flightglobal.com, defenseindustrydaily.com, stb
    csak írd be a google-ba hogy "red flag alaska eurofighter"

4. barbrady

barbrady New Member

Nagyon jó összefoglalás! A mi szemszögünkből az egész történet olyan mint mikor az asszony 2000 körül rábeszél hogy a 93-as új Lada Samarát cseréljük le egy VW Polora, mert mindenki rajtunk röhög, és 10 év múlva azt veszed észre hogy a szomszéd még mindig a másod kézből vett 30 éves kocka Ladáját bütyköli a garázsban.

5. lancevance

lancevance New Member

tallking nyugi, nem kell egyből kiakadni... Amúgy nem kell messze menni http://htka.hu/2012/06/13/raptor-es-eurofighter-vallvetve-a-vorosok-ellen/

6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

<i>Örülök,hogy az oroszok végre a mi MiG-29 szekerünket tolják !</i>

Ki mondta, hogy a mi gépeinkről van szó, mint 29-es? Szerintem az oroszok arra gondoltak, hogy majd ők adnak el ilyanolyan állapotú vagy változatú gépet...

7. molnibalage

<i>A világ legjobb többfeladatú vadászgépe</i>

Na ne röhögtess már. Egyáltalán mennyi szériaváltozatú T3B gép van...?

8. molnibalage

@onedinkapitany

Csak ezért nem vesznek olyan gépet, amire nem tellik és nincs is szükségük.

9. molnibalage

<i>Molni az USAF kötlékében kb mennyi idős lehet a legöregebb gép és milyen típus?</i>

Valószínűleg valamelyik KC-135 lehet a bajnok. Pár éve Zord tett fel képet egy gépen, amin ő volt fennt. A gép egyes részein látható volt az serial number, még Eisenhower elnöksége (!) idején rendelték meg a gépet.

http://www.airliners.net/aviation-forums/military/read.main/129747/

Itt van egy kis diskurzus. Ez 2010 végén volt és 57-tel kezdődő SN-es gép még repült. Tehát ebben a pénzügyi évben rendelték meg. Valszeg 1-2 éven belül már repültek vele.

A versenyben kicsit lemaradva, de ott lehe a B-52H, az utolsó H változatot 1961-ben adták át emkékeim szerint.

http://www.joebaugher.com/usaf_serials/

Itt évekre lebontva megvannak a gépek, frissítik is a listát. Ez alapján lehet csemegézni.

10. lancevance

lancevance New Member

Köszi, és kimondottan vadász vonalon? Gondolom ott az f-15ös lesz a befutó. ÉRdekes amúgy hogy az is kb 40 éves, mégsem lehet egy lapon említeni a mig-21essel.

11. molnibalage

<i>Amiből az elsőhöz néhány hete készültek el az első részegységek. </i>

Tehát a legjobb multirole gépe az, ami nem is létezik még. Az igen...

Az F-22 bullshit linekek bemásolásának sok értelme nincs, de legalább a hsz szám nő...

12. molnibalage

@tallking

Egyébként valahol nonszensz, hogy néhány imitált WVR killre verik a nyálukat egyesek. Soha senki nem mondta, hogy a Rator legyőzhetetlen WVR-ban. Ha sikerülne értelmezni a Gondolatok cikkemet, akkor ennek illene leesnie. Egyébként meg a Raptor most sem érte el azt, amit kellene ezen a téren. Ugyanis, ha lenne HOBS + AIM-9X, akkor mindjárt más lenne a helyzet.

Egyébként alig várom annak kifejtését, hogy nagyszámú F-22-höz hogyan ér közel az EF...

Ugyanis a Red Flag forgatókönyveknél volt olyan, ami a megközelítési fáziban történt BVR kill ellenére engedi folytassák az akciót, hogy kevesebb felszállásból gyakorolják a dogfightot is. Tehát a scenario gyak. előírja azt, hogy legyen WVR, annak ellenére, hogy az 'ellenség' már 'halott'. A MiG-29 gépekkel is így gyakoroltak a '90-es években...

13. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

@molnibalage

<i>Ki mondta, hogy a mi gépeinkről van szó, mint 29-es? Szerintem az oroszok arra gondoltak, hogy majd ők adnak el ilyanolyan állapotú vagy változatú gépet…</i>

"Az RSK “MiG” és a Roszoboronexport következő javaslatukat tavaly szeptemberben 23-án adták át a horvátoknak. A Honvédelmi Minisztériumban tartott előadásukban hangsúlyozták, hogy a legígéretesebb iránya modernizációnak a jelenlegi géppark lecserélése MiG-29-esekre. Erre a célra az orosz küldöttség a <b>magyar légierő leállított MiG-29-es repülőgépeit javasolta!</b>

Az orosz fél véleménye szerint, az eladásra kínált magyar MiG-29-eseket 1993-ban gyártották, így 2033-ig tudnák meghosszabbítani az élettartamukat. Tíz 9.12B és két UB megvásárlását, élettartam hosszabbítását, NATO kompatibilis navigációs és kommunikációs eszközökkel felszerelését, valamint a fegyverrendszer korszerűsítését és R-77-es rakéták integrációját ajánlották."

14. molnibalage

Upsz, kevésbé kómásan kellen olvasni. Az ajánlat furcsa. Tudják az oroszok, hogy milyen állapotó gépekből kellene valamit csinálni? Persze, ahogy már írta valaki 2 éve, egy gőzmozdonyból is lehet kellő erőfeszítéssel hajót csinálni, csak megéri...? Megéri bárkinek a gyak. roncsnak tekinthető gépeinkkel foglalkozni? A kétezres években üzemidő hosszabbítás előtt leállított gépek eleve kiesnek. A fennmaradó gépek is milyen állapotban vannak? A végon ott spóroltunk rajtuk ahol tudtunk. A gázhő lejebb volt véve ÉS utánégető még így sem mehetett. Hát én, biztos, hogy nem ezt a megoldást választanám. Ennél még egy XXI. századosított MiG-21 bisz is jobb az én szememben.

15. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

@molnibalage

Lehet, hogy politikai oka volt ennek a verziónak, mert hogy tőlünk talán könnyebben elfogadnák a 29-eseket, mint máshonnan, persze előtte mindent kompletten cserélni kint az oroszoknál jó kis pénzért.

16. Terminator

Terminator Well-Known Member

aerophyl szerint: 2012. október 14. vasárnap @ 10:02

Ha az F-22 cikkre gondolsz, akkor azt tallking-nak kellene elolvasni. Én olvastam.

17. Terminator

molnibalage szerint: 2012. október 14. vasárnap @ 16:14

Molni merre jártál az utóbbi napokban? Elvittek az ufók és memóriatörlést csináltak? Még cikk is volt róla itt a HTKA-n hogy orosz szakembergárda járt Kecskeméten és felmérte a gépek állapotát és még hozzá is szóltál:

http://htka.hu/2012/08/23/szabadul-a-ballaszttol-a-honvedseg/

18. dudi

dudi Well-Known Member

Hans

A MIG-29-hez hozzá tartozik az is,hogy azért mészárolták őket halálra többek közt Jugoszlávia felett is mert a volt NDK-s gépeket az amik ez első csavartól az utolsóig átvizsgálhatták,így nem volt nehéz elérni azt,hogy minden szerb 29-es pilóta panaszkodott a kommunikációs rendszer,fegyverrendszer és a navigációs rendszer hibájára...

19. Terminator

aerophyl: az amerikai F-16 flotta életkoráról tudnál adatokat mondani?

20. Terminator

molni: "Elvittek az ufók és memóriatörlést csináltak?" -> ez vicces akart lenni.

Hogy állsz az F-15 cikkel?

Ezen oldal megosztása