1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Ezt komolyan gondolod? Részvétem.
    Nem bizony. Ők az orosz fóbiájukról híresek. ( aminek teljesen jogos alapjai vannak, de attól ez még tény)

2. Python

Python Well-Known Member

3. megazez

megazez Well-Known Member

A kis zöld emberkékre utal?

4. Python

Python Well-Known Member

5. boki

boki Well-Known Member

Udvarias emberek már rendet tehetnének.

6. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Miért kell külső beavatkozás??
    Az vért szülne.

Sztem ezt belülről kell megoldani.
    Megkérik Lukasenkot menjen a családja után nyaralni Törökországba, aztán a sereg a következő választásokig elirányítja az országot.

jimkirk, Galthran and Bleroka like this.
  7. boki

boki Well-Known Member

Udvarias zöld emberek vér nélkül megoldották. Épp az miatt utalt arra.

8. Rferi66

Rferi66 Active Member

Egy kis magyarázat, hogy mi a bajuk a belorusz tüntetőknek:

"Ha valaki meg akarja nézni, hogy milyen egy posztszovjet gazdaság orosz hatással és orosz hatás nélkül, akkor érdemes összehasonlítania Belarusz és Észtország 1993 óta mutatott teljesítményét. A Világbank adatai szerint az észtek egy főre eső GDP-jének 60 százalékán álltak még 1993-ban a beloruszok, tavaly viszont már az észt színvonalnak a 27 százalékát sem érték el."

https://24.hu/kulfold/2020/08/14/aljakszandr-lukasenka-portre-feheroroszorszag-belarusz/

HAndrás likes this.
  9. Galthran

Galthran Well-Known Member

lol :D mikor azt mondtad az usa kitakarodhatna európából akkor utána valami ilyesmire gondoltál? :D
    nem kösz, inkább zabálok hamburgert :D

jimkirk likes this.
  10. boki

boki Well-Known Member

Ezzel a zagyvasággal jösz? :) Észtország lakossága 1,3 millió Belorussziáé 9,5 millió. Nyilván, hogy az egy főre jutó GDP magasabb és az is lesz Esztóniában.
    Az egész irás egy propaganda, már irritáló a sok agyatlan firkásztól, hogy Lukasenko helyett Lukasenkát írnak.

jimkirk, ghullaire and b4l4g3 like this.
  11. boki

boki Well-Known Member

A Belarusz KVB épp az imént tette közzé a végleges eredményeket. Ezek szerint a választások győztese Lukasenko -80,1%, Tyihanovszkaja -10,1%

b4l4g3 likes this.
  12. alali77

alali77 Well-Known Member

már ha kisebb a lakosság akkor nagyobb a GDP?
    Akkor értem miért olyan gazdag Luxemburg!
    A Comorre szigeteket meg nem értem, az miért nem gazdag?

13. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ott mellettük állt a helyi lakosság 90%-a. Itt lehet forditott lenne az arány.

14. boki

boki Well-Known Member

Ezt írta Szimonyjan, fordítottam te jenki fanatikus :) Egyébként minden a SZU-n belül a bolsevikok által létrehozott minden mesterséges állam orosz érdekszféra(kivéve a 3 balti állam) Ezt minden államnak tiszteletben kéne tartani.

b4l4g3 and Rex meus Deus meus like this.
  15. boki

boki Well-Known Member

Nincs rajtad szemüveg? az 1 főre jutó!

16. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Akkor miért van az, hogy minden fiatal menekül a 3 Balti államból Nyugatra? Gyakorlatilag kiürül a 3 ország, miért, ha olyan nagyon jó a gazdasági teljesítményük?

jimkirk, ghullaire, b4l4g3 and 2 others like this.
  17. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Tkp egyről beszélünk. Amit itt elítèlünk, az máshol se legyen elfogadott.

18. boki

boki Well-Known Member

Csak óhaját fejezte ki Szimonyjan, én többször írtam, hogy az oroszok nem fognak katonailag beavatkozni.

19. Python

Python Well-Known Member

20. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Az olyan kis országok, mint pl. Luxemburg, vagy a Cayman Islands stb. adóparadicsomok, azért olyan gazdagok.

Gyengébbek kedvéért a gazdagság úgy függ össze a lakosságszámmal, hogy amelyik ország pici, de adóparadicsom, azoknál a beáramló külföldről átmosott pénzek jelentősen megdobják az ország GDP-jét, mivel a kis országhoz képest a be- és kiáramló pénzek jelentős arányúak. Úgy is összefügg, hogy a kis ország területe kicsi, kevés az infrastruktúra, keves a lakosság is, amelyet nem kerül sokba az államnak karbantartania ill. ellátnia. Ezért kis országban könnyű nagy 1 főre eső GDP-t produkálni (főleg, ha adóparadicsom is).

Ezen oldal megosztása