[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 883
7 097
113
Néhány szomorú barátunk a fórumon úgy véli, hogy Irán, amelynek országában több mint 20 millió azerbajdzsáni török él, és amelynek egyetlen határkapuja a nyugati civilizáció között Törökország, háborúba fog lépni Örményországért, amelynek nincs stratégiai értéke, és amelynek lakossága 100%-ban keresztény. Azt hiszem, közeledik valakinek a sorozási kérelme. Isten áldja meg. :(
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 883
7 097
113
Néhány szomorú barátunk a fórumon úgy véli, hogy Irán, amelynek országában több mint 20 millió azerbajdzsáni török él, és amelynek egyetlen határkapuja a nyugati civilizáció között Törökország, háborúba fog lépni Örményországért, amelynek nincs stratégiai értéke, és amelynek lakossága 100%-ban keresztény. Azt hiszem, közeledik valakinek a sorozási kérelme. Isten áldja meg. :(

Egyébként ez az első alkalom, hogy olyan hosszú mondatot írok, hogy ha megértesz valamit abból, amit írtam, akkor ilyen örömet fogok érezni.

21515726a436b8909c6942ba3f7150ce.gif
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 313
16 088
113
Néhány szomorú barátunk a fórumon úgy véli, hogy Irán, amelynek országában több mint 20 millió azerbajdzsáni török él, és amelynek egyetlen határkapuja a nyugati civilizáció között Törökország, háborúba fog lépni Örményországért, amelynek nincs stratégiai értéke, és amelynek lakossága 100%-ban keresztény. Azt hiszem, közeledik valakinek a sorozási kérelme. Isten áldja meg. :(
Effendi,szerintem Törökország lakosságának is 20-25%-a nem török.A politika nem abból áll,hogy keresztény,vagy muszlim,hanem mi a stratégiai érdek. A nyugati civilizációba mióta nem tartozik bele az iráni-örmény határszakasz?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A nyugati civilizációba mióta nem tartozik bele az iráni-örmény határszakasz?
Soha nem tartozott bele, tekintve, hogy vagy kétezer kilométerre van a Nyugati civilizációtól és volt mindig is. Az örmények egy ugyanolyan keleti nép, mint a törökök, azeriek vagy perzsák. Ők őrzik annak az ősi és igazi kereszténységnek egyik formáját, amit a Nyugat egy keleti kultuszból a maga képére formált amikor átvette a keleti népektől. De ez semmilyen kapcsolatot nem jelent köztünk, márcsak azért sem, mert a kereszténységük is egy olyan oldalág, aminek semmi köze azokhoz az irányokhoz, amikből a nyugati kereszténység kiszakadt.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 313
16 088
113
Soha nem tartozott bele, tekintve, hogy vagy kétezer kilométerre van a Nyugati civilizációtól és volt mindig is. Az örmények egy ugyanolyan keleti nép, mint a törökök, azeriek vagy perzsák. Ők őrzik annak az ősi és igazi kereszténységnek egyik formáját, amit a Nyugat egy keleti kultuszból a maga képére formált amikor átvette a keleti népektől. De ez semmilyen kapcsolatot nem jelent köztünk, márcsak azért sem, mert a kereszténységük is egy olyan oldalág, aminek semmi köze azokhoz az irányokhoz, amikből a nyugati kereszténység kiszakadt.
Te Nobel várományos,olvasd már vissza,hogy Vlad effendi mit írt,és arra mit reflektáltam. Talán így megérted.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 883
7 097
113
Effendi,szerintem Törökország lakosságának is 20-25%-a nem török.A politika nem abból áll,hogy keresztény,vagy muszlim,hanem mi a stratégiai érdek. A nyugati civilizációba mióta nem tartozik bele az iráni-örmény határszakasz?
Mármint a kontinentális Európa és Irán között. Ki biztosítja a két hely közötti szárazföldi összeköttetést? Két nappal ezelőtt a török hírszerző ügynökség légi műveletet hajtott végre 300 km-re a török határtól, és egy olyan szervezet 4 tagját, amelyben megbízik, szénné változtatta. Ha te lennék, nem támaszkodnék túlságosan arra a 25%-os népességre, amelyről beszélsz.


Mint mondtam, nem akarom, hogy a fórum egyik tagja szenvedjen rokonai sorsától, akiket parancsnokuk megbilincselt, hogy ne meneküljön el az őrhelyről, majd tehetetlenül halt meg egy azeri támadás következtében. Bár nem osztom ugyanazokat a gondolatokat, mert érzelmes ember vagyok, tisztelem azokat az embereket, akikkel a fórumon beszélgetek.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 313
16 088
113
Mármint a kontinentális Európa és Irán között. Ki biztosítja a két hely közötti szárazföldi összeköttetést? Két nappal ezelőtt a török hírszerző ügynökség légi műveletet hajtott végre 300 km-re a török határtól, és egy olyan szervezet 4 tagját, amelyben megbízik, szénné változtatta. Ha te lennék, nem támaszkodnék túlságosan arra a 25%-os népességre, amelyről beszélsz.

Gratulálok a török egységnek,de azért ne akarj Rambot csinálni belőlük.Személy szerint egyetértek a YPG elpusztításával,de ebből ne akarjunk következtetéseket levonni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 568
113
Néhány szomorú barátunk a fórumon úgy véli, hogy Irán, amelynek országában több mint 20 millió azerbajdzsáni török él, és amelynek egyetlen határkapuja a nyugati civilizáció között Törökország, háborúba fog lépni Örményországért, amelynek nincs stratégiai értéke, és amelynek lakossága 100%-ban keresztény. Azt hiszem, közeledik valakinek a sorozási kérelme. Isten áldja meg. :(
Ellenségem ellensége a barátom. Anatóliában ezt a mondást nem ismerik? Olyan is volt már, hogy szunnita és izraelita ország jóban volt. De sose tudjuk meg mi lenne ha.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 883
7 097
113
Ellenségem ellensége a barátom. Anatóliában ezt a mondást nem ismerik? Olyan is volt már, hogy szunnita és izraelita ország jóban volt. De sose tudjuk meg mi lenne ha.
Az örmények nem gazdagok, nem síiták, nem szunniták. Ha minden szunnita ország undorodik Öntől, és arra készül, hogy megtámadja a síita lakosság többségével rendelkező két állam egyikét, még akkor is, ha polgárháborút fontolgat a saját országában, azt javaslom, gondolja át terveit. Mert nem vagyok biztos abban, hogy Örményország, amelynek nincs értéke, képes egyensúlyba hozni az Izraeltől megszerezhető politikai eszközök, a Törökországtól megszerezhető stratégiai eszközök és az Öböl-menti arab országoktól kapott pénzügyi lehetőségek elvesztését. Még csak nem is számoltam a határszomszédodat, Pakisztánt, amely szövetséget kötött Azerbajdzsánnal, mert vitatható, hogy India, Örményország régi barátja mekkora hasznot fog tenni érted, amikor ilyen közel vagy Kínához.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 568
113
Az örmények nem gazdagok, nem síiták, nem szunniták. Ha minden szunnita ország undorodik Öntől, és arra készül, hogy megtámadja a síita lakosság többségével rendelkező két állam egyikét, még akkor is, ha polgárháborút fontolgat a saját országában, azt javaslom, gondolja át terveit. Mert nem vagyok biztos abban, hogy Örményország, amelynek nincs értéke, képes egyensúlyba hozni az Izraeltől megszerezhető politikai eszközök, a Törökországtól megszerezhető stratégiai eszközök és az Öböl-menti arab országoktól kapott pénzügyi lehetőségek elvesztését. Még csak nem is számoltam a határszomszédodat, Pakisztánt, amely szövetséget kötött Azerbajdzsánnal, mert vitatható, hogy India, Örményország régi barátja mekkora hasznot fog tenni érted, amikor ilyen közel vagy Kínához.
Áá. Nem állna abba bele más. Ukránba is csak közvetve.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Az örmények nem gazdagok, nem síiták, nem szunniták. Ha minden szunnita ország undorodik Öntől, és arra készül, hogy megtámadja a síita lakosság többségével rendelkező két állam egyikét, még akkor is, ha polgárháborút fontolgat a saját országában, azt javaslom, gondolja át terveit. Mert nem vagyok biztos abban, hogy Örményország, amelynek nincs értéke, képes egyensúlyba hozni az Izraeltől megszerezhető politikai eszközök, a Törökországtól megszerezhető stratégiai eszközök és az Öböl-menti arab országoktól kapott pénzügyi lehetőségek elvesztését. Még csak nem is számoltam a határszomszédodat, Pakisztánt, amely szövetséget kötött Azerbajdzsánnal, mert vitatható, hogy India, Örményország régi barátja mekkora hasznot fog tenni érted, amikor ilyen közel vagy Kínához.
Nem vagyok biztos, hogy az irániak ne mernének esetleg nagyot álmodni, főleg, ha a nukleáris képességük eléggé előre haladott, de mindenképp erősek az érveid!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 883
7 097
113
Nem vagyok biztos, hogy az irániak ne mernének esetleg nagyot álmodni, főleg, ha a nukleáris képességük eléggé előre haladott, de mindenképp erősek az érveid!
Egyetértek azzal, amit mondott, de amint Irán kifejleszt egy nukleáris robbanófejet, Pakisztán többé nem lesz Irán egyetlen nukleáris robbanófejjel rendelkező szomszédja.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
@Vlad elnézést, hogy letegeztelek, itt a fórumon így szoktuk, de ha zavar, jelezd, és én is magázlak akkor. Nem a tiszteletlenség jelének szántam. Ha úgy érzed, nyugodtan tegezhetsz engem te is, de tégy úgy, ahogy neked a legkényelmesebb.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 883
7 097
113
@Vlad elnézést, hogy letegeztelek, itt a fórumon így szoktuk, de ha zavar, jelezd, és én is magázlak akkor. Nem a tiszteletlenség jelének szántam. Ha úgy érzed, nyugodtan tegezhetsz engem te is, de tégy úgy, ahogy neked a legkényelmesebb.
Sajnálom, nem értem, mire gondolsz, miért zavarna ?