A választGondolom az indus lövegek és Szu-30SzM-ek mellé egy századnyi francúz technika is érkezni fog. A fegyverzetre kíváncsi leszek
Török sajtóértesülések szerint Görgün a török és az azerbajdzsáni légierő egyik legfontosabb közös projektjeként méltatta a projektet.
Ezzel a megközelítéssel a két ország légiereje lehetőséget kap közös műveletek végrehajtására, a török gépek pedig korlátlanul juthatnak be az azeri légtérbe. (Nem – bár forrás nem részletezi, valószínűleg ugyanez igaz a török légtérben tartózkodó azerbajdzsáni repülőgépekre is.)
A két fél egyetértett abban, hogy az új projekt szlogenje: "Két állam, egy nemzet, egy légtér".
A projekt életbe lépésével a két ország közös légtere az Égei-tengertől a Kaszpi-tenger medencéjéig terjed.
Jelenleg nem áll rendelkezésre elegendő információ a megállapodás technikai megvalósításáról, de a török elemzési környezetben úgy gondolják, hogy a két ország erre a célra a török cég által gyártott radaron alapuló közös megfigyelési, felderítő és információs rendszert használ majd. Aselsan.
Ez az integrált kétoldalú rendszer a hasonló, de jóval nagyobb NATO-n kívül fog működni, amelynek Törökország is tagja, és amelyen belül a szövetség rendelkezésére bocsátott szenzorokat (radarokat).
A közelmúltban kötött török-azerbajdzsáni megállapodás révén a bakui radaradatok eljutnak Ankarába és fordítva, és mindezt a NATO keretein kívül végzik. Hogy ez zavarja-e és mennyit a többi szövetségest, az biztosan kiderül a jövő héten a litvániai Vilniusban tartandó NATO-csúcson.
Turcia dă bătăi de cap conducerii NATO: Ankara anunță că își va unifică spațiul aerian cu cel al Azerbaidjanului
Noul șef al Autorității Turciei pentru Industriile de Apărare, Haluk Görgün, a declarat că țara sa și Azerbaidjanul au convenit asupra gestionării în comun a spațiilor aeriene ale celor două țări, prin demararea unui proiect comun de comandă și control ae
www.defenseromania.ro