• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 044
113
@Mackensen
a kínaiak fellépnek a tálibok ellen Afganisztánban? Ha igen milyen eredményeket értek el?
Nem léptek fel. Annyi történt-történik, hogy a Wachan folyosóban néha járőröznek, meg a tuloldalt lévő falvakban tartanak valamilyen képzéseket az ottani afgán erőknek.
Azon kívül van rézbányájuk afganisztánban és ha jól értettem a pakik segítségével összehoztak több tálib-afgán vezetőt, hogy egyezkedjenek velük.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 494
10 873
113
Nem léptek fel. Annyi történt-történik, hogy a Wachan folyosóban néha járőröznek, meg a tuloldalt lévő falvakban tartanak valamilyen képzéseket az ottani afgán erőknek.
Azon kívül van rézbányájuk afganisztánban és ha jól értettem a pakik segítségével összehoztak több tálib-afgán vezetőt, hogy egyezkedjenek velük.
Szóval megy a biznisz a tálibokkal is értem
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 044
113
Szóval megy a biznisz a tálibokkal is értem
Simán. Nem akarnak demokráciát exportálni, sőt semmilyen fajta politikai rendszert. Üzletelni akarnak, ha pedig meg tudnak egyezni a tálibokkal akkor részükről minden a legnagyobb rendben.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 494
10 873
113
Simán. Nem akarnak demokráciát exportálni, sőt semmilyen fajta politikai rendszert. Üzletelni akarnak, ha pedig meg tudnak egyezni a tálibokkal akkor részükről minden a legnagyobb rendben.
Néztem a kínai-afgán közös határt a g mapon és egy hatalmas sárga négyszögbe botlottam kíváncsi vagyok mi lehet ott kitakarva
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 044
113
Rájőttem ! Biztosan Ott gyártják a szigorúan titkos sárga lavórokat:)
Nem tudom mi lehet az, viszont állítólag alagutat akarnak ásni azon a környéken. Az év csak néhány hónapjában járható az a hágó, ha lesz alagút akkorkönnyebben lehet majd kereskedni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 044
113

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Kínai osszeomlásokról már olvasok egy jó ideje, de eddig meg nem omlottak össze. Hát, ki tudja? Majd meglátjuk.

Vagy úgy járnak mint az oroszok .
Majd csak azt vesszük észre hogy évekig húzódik egy db type 052/55 átadása az új hordozók építése 2020 táján még sehol sem jár valamire ilyesmitől tartok.

de eddig meg nem omlottak össze

Mert most kezdődött a szankciózás és remélem pár év múlva lesz oylan belső piac ami meg akadályozza hogy a fenti dolgok lelassuljanak.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Kínai osszeomlásokról már olvasok egy jó ideje, de eddig meg nem omlottak össze. Hát, ki tudja? Majd meglátjuk.
Törökországét évekkel ezelőtt megjósolták, persze jóval hamarabbra. Kilehet tolni a dolgot, de elkerülni nem. Hogy Kína is így jár-e? Meglátjuk.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Vagy úgy járnak mint az oroszok .
Majd csak azt vesszük észre hogy évekig húzódik egy db type 052/55 átadása az új hordozók építése 2020 táján még sehol sem jár valamire ilyesmitől tartok.



Mert most kezdődött a szankciózás és remélem pár év múlva lesz oylan belső piac ami meg akadályozza hogy a fenti dolgok lelassuljanak.
A kínaiak mögött alig 30 év kapitalizmus áll. Még csak most tanulják. Igazi válságuk még nem volt. Még nagy az arcuk. Asszem annó kijelentették, hogy bármilyen piaci folyamatnak ellentudnak állni. Aztán amikor összeomlott a tőzsde és kib****k az ablakon 800-1000 milliárd dollárt, rájöttek, hogy mégse. Na most vagy beletanulnak, hogy mi merre hány méter vagy a kínai csoda ennyi volt.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 044
113
Én is kinézek belőlük néhány gazdasági válságot. Van pár "lufijuk" ami kipukkanhat, de ez a haderejüket nagyon nem fogja érinteni.