• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
szepnek szep, ugyesek is. jol nyomjak. sok helyen a vilagon ilyet nem tudnanak megcsinalni.

csak idonkent...kicsit besporolnak az anyagokkal es ...hat jebi ga..

The data of 302 highway bridge catastrophic collapses occurring in China between 2000 and 2014 due to human causes were collected and statistical analyses were conducted from various viewpoints including accident stages (during construction or service), casualties (death or injury), location, time, life span, bridge type, and primary causes behind the accidents.

 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 483
113
szepnek szep, ugyesek is. jol nyomjak. sok helyen a vilagon ilyet nem tudnanak megcsinalni.

csak idonkent...kicsit besporolnak az anyagokkal es ...hat jebi ga..

The data of 302 highway bridge catastrophic collapses occurring in China between 2000 and 2014 due to human causes were collected and statistical analyses were conducted from various viewpoints including accident stages (during construction or service), casualties (death or injury), location, time, life span, bridge type, and primary causes behind the accidents.

Azért azt látni kell, hogy az itt felsoroltak egy jó része olyan dolog miatt omlott össze ami lehet hogy nálunk is megviselné szerencsétlen hidakat :D 100 tonnás teherautó, hajó nekimegy a pillérnek, na meg az egyértelmű mérnöki és vagy kivitelezési hibák elvitathatatlanok.
Viszont 30 évvel ezelőtt egy nagyrészt koldusszegény ország volt, ennek megfelelő mennyiségű és minőségű szakemberrel és technikai hátérrel, gyorsan kellet olcsón infrastruktúrát építeni, megkérdőjelezhető gyakorlattal rendelkező szakembereknek megépíteni, ott ahol azelőtt sok esetben nem volt semmi.
A kiemelt projekteknél főleg, de egyébként is az ilyen jellegű korrupcióból adódó hibákat manapság sokszor kivégzőosztaggal jutalmazzák, és a minősége általánosan egyre jobb a kínai termékekének, ha arra van igény, ez alól az épített dolgok sem kivételek, kialakult a megfelelő tudású szakember gárda, meg azok a szabályrendszerek amik európában meg az usa ban már évszázados dolgok.
Hatalmas ország és nagyon gyorsan fejlődött, ezért természetes hogy vannak hiányosságok. Népességbe nagyobb mint Európa az usa és Oroszország együtt, területben sem kicsi, és ha így nézzük a Kínában lévő negatív híreket, mint pl ezek a híd-összeomlások, és azt hogy 30 éve hol voltak, nem is annyira vészes, most pedig a világ legnagyobb gátjait építik a halál faszán, saját űr állomásuk van, a vasút-hálózatuk az magáért beszél.

Szóval honnan hova jutottak, és hányan vannak, nálunk is van sok ügyeskedő építési vállalkozó, ott ne lenne?
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 965
7 931
113
A kínaiak megmondták, ha borulnak, mindenkit magukkal rántanak. Őket mégegyszer nem húzzák cumira. A koronát is ezért hagyták szétszóródni, hogy ne csak ők szívjanak, ha már egy amcsi szoponzorált laborból "szivárgott ki".
Igen. Ez kevesekben tudatosult. 2020 január végére Kínában már légmentesen lezártak mindent, 50 millió ember éhezett bezárva a lakásába, és teljesen leállították a belföldi repülőjáratokat is. Viszont sokkoló módon, Kína ekkor kifejezetten támogatta a potenciális vírusgazda kínaiak nemzetközi utazásait, a nemzetközi járatok zavartalanul repültek, ostorozta az olaszokat, hogy egyoldalúan tiltották a Kínai gépek leszállását, nyomást gyakorolt a WHO-ra, hogy késleltesse a lezárásokat, "divergent views" - ahogy a WHO fogalmazott, a CAAC (a kínai FAA) felszólította a légitársaságokat, hogy folytassák a repüléseket Kínába, stb.
Erről beszélt a Kínából Amerikába szökött virológus Li Meng-Yan is, csak őróla sem hallani mióta Biden székel (no pun intended) az Ovális Irodában.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Igen. Ez kevesekben tudatosult. 2020 január végére Kínában már légmentesen lezártak mindent, 50 millió ember éhezett bezárva a lakásába, és teljesen leállították a belföldi repülőjáratokat is. Viszont sokkoló módon, Kína ekkor kifejezetten támogatta a potenciális vírusgazda kínaiak nemzetközi utazásait, a nemzetközi járatok zavartalanul repültek, ostorozta az olaszokat, hogy egyoldalúan tiltották a Kínai gépek leszállását, nyomást gyakorolt a WHO-ra, hogy késleltesse a lezárásokat, "divergent views" - ahogy a WHO fogalmazott, a CAAC (a kínai FAA) felszólította a légitársaságokat, hogy folytassák a repüléseket Kínába, stb.
Erről beszélt a Kínából Amerikába szökött virológus Li Meng-Yan is, csak őróla sem hallani mióta Biden székel (no pun intended) az Ovális Irodában.
Van ebben némi ráció persze, DE! nem ismerjük a pontos hátteret, hogy pontosan mi, meg hogyan is történt ott.
Viszont az szerintem így is kijelenthető, hogy elég hirtelen enyhült a vírus által okozott megbetegedés lefolyása. Azért azt el kell mondjam, hogy az első kikerült képek, videók alapján elég ijesztő volt a kép, valójában nem is értem mi a büdös francért nem lehetett azonnal nagyon durva kontrollt és utazási tilalmat bevezetni. Megfelelő lépésekkel akár Kínában meg lehetett volna fogni az egészet és ha más nem akkor legalább a vakcinák kifejlesztéséig fent kellett volna tartani a korlátozásokat.
Mert azért ami ott Vuhanban volt, az egészen máshogy nézett ki mint amit itt látunk. Onnan olyan videók jöttek ki amin emberek utcán, bevásárlóközpontokban stb estek össze és nem is egy olyan videó volt amin legalább 5-6 ember feküdt szanaszét. Ehhez képest itt Európában azért jóval kevesebb a súlyos lefolyású eset. Persze mint akár Csollány Szilveszter esete is mutatja, itt sem mehet senki biztosra, nem az számít hogy ki milyen kondiban van, vagy éppen ki iszik, dohányzik stb...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
FGy8jAEUYAMFtoR



Aerial photo taken on Dec. 15, 2021 shows staff members inspecting a 550 megawatts photovoltaic (PV) power station in Wenzhou, east China's Zhejiang Province. The PV power station in Wenzhou, covering a water area of 4.7 square kilometers, was successfully connected into the grid on Thursday. The project has combined fishery breeding and photovoltaic power generation.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 374
56 036
113
Ujguria, népirtás...



Nahát, ez a Washington post, ezt nevezem, annyira jó, hogy yenki cégek nem fejlesztenek lehallgató softwaret, se fegyvereket....
Ehh.
:mad:
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 244
12 628
113
Nagyon nagy dolog a hit, még akkor is, ha tév.
hmm szerintem is.
De az amerikai szenátusban nem véletlenül szoktak ordítva veszekedni mikor kiderül hogy egy 4-es biztonsági szintű, biokémiai kisérletett egy kétes 3-as szintű laborban végeztettek nem az USA-ban de katonai céllal. Amerikai költségvetési pénzekből ok hogy alapitvány meg egyebek de az állam finanszirozta.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
FGy8jAEUYAMFtoR



Aerial photo taken on Dec. 15, 2021 shows staff members inspecting a 550 megawatts photovoltaic (PV) power station in Wenzhou, east China's Zhejiang Province. The PV power station in Wenzhou, covering a water area of 4.7 square kilometers, was successfully connected into the grid on Thursday. The project has combined fishery breeding and photovoltaic power generation.
ezekewt ujrahasznositjak a kinaiak, vagy lesz egy ido utan szemet dogivel?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Nem tudom miért állsz szóba egy elmebeteggel, azt meg pláne nem hogy miért lettél a szócsöve.
Ugyan nem akartam már ezzel foglalkozni, de az hogy még a távolból is lebarmozzon ez a patkány azért már egy kicsit erős.
Persze nyilván én vagyok a barom és nem az, Aki képtelen megérteni, hogy kívül tágasabb, mert ugyan az elmebetegség nem feltétlenül kizáró tényező itt, viszont a kis barátod itt privátban konkrétan megfenyegetett embereket és az azért már túlmegy minden határon.
Mindeközben előadta magát elektronikai tótumfaktumnak IS (meg még sokminden másnak amit inkább nem is részleteznék, mert szegény némi segítségre szorulna, de ez privát véleményem) Volt köztünk egy vita az ASML kapcsán és Ő egyszerűen képtelen belátni hogy nincs igaza. Kezdjük azzal hogy az ASML oldalán konkrétan fent van hogy a jelenlegi csúcsot képviselő EUV gépük 3 nm-es csíkszélességet tesz lehetővé (ezek szerint vagy az olvasás nehéz, vagy az angol...)
Aztán teszek ide még pár linket, akit érdekel megnézi és majd eldönti a dolgot. Megismétlem : Én nem értek ehhez, csak hallottam és olvastam ezekről a dolgokról. Viszont az általam olvasott cikkek valahogy pont azt mutatják hogy épp az ASML volt az akiknek a segítségével a TSMC lemosta az Intelt a pályáról (2012-ben kötöttek közös fejlesztési megállapodást) Szóval az a pár évvel ezelőttig futottak még kategóriás cég (ami nyilván nem igaz hiszen korábban linkeltem már mekkora a piaci részesedésük a gyártó gépek terén, ha jól emlékszem az utóbbi 20 évben a legrosszab 30% környéke volt), ehhez képest az EUV gyártástechnológia terén jelenleg monopóliummal rendelkeznek, a sima litográfiai gyártósorok terén 62% a piaci részesedésük.
És akkor a linkek :
Ez kb egy 2 perces google keresés... És ezek után el lehet gondolkodni azon is, hogy ha a saját szakterületén(?) ennyire tájékozatlan, akkor vajon a többi okoskodásának mennyi valóságtartalma lehet...
Erről idén már tettem be videókat az informatikai témába egyébként, van egy, amelyik egesz jól összefoglalja, hogyan lettek a hollandok a piac urai pár év alatt.
 
K

kamm

Guest
Utoljára reagálok a baromságaidra. Kezdjük ott, amikor előadtad micsoda nemesi ősökkel rendelkezel és milyen geci kemény gyerek voltál Te, meg a kiccsaládod is, mind igaz spártai harcosok... Aztán egy technikai kérdés kapcsán előadod itt magad, hogy akkora sztár voltál az elektronikai iparágban, hogy másodmagaddal kirángattad egy multi magyar részlegét a szarból. Én mindössze annyit mondtam, hogy a gyártástechnológiát fejlesztik a hollandok és azt licenszelik ki a gyártóknak. (Ehhez tudni kell, hogy a hollandok igazi kufár népség, szeretik hosszú távon, folyamatosan nyírni a birkát, amíg csak lehet) Erre Te ezt válaszoltad :
"40 éve vagyok az elektronikában, nem amatőr szinten, de holland chipgyártási licencekről én még nem hallottam az életben, pedig aztán ismerem a gyártókat és a piacokat. Szóval számomra a holland chipgyártás szabadalmak és licencek az hihetetlen kategória. Kizárt dolog hogy a 40 év alatt ne futottam volna bele ja létezne."
Ehhez képest én itt azt olvasom hogy a chipgyártáshoz szükséges litográfiai berendezések piacát hosszú ideje Ők uralják...
"ASML's led the semiconductor lithography equipment market for its 12th straight year, with a market share of more than 60% for system sales. The company led the market in revenue share for its 16th straight year, achieving a share of more than 85% in 2017.
Mikor leírtam hogy véletlenül pont egy ASML mérnöktől hallottam én magam is a cégről, Te azonnal durva személyeskedésbe mentél (nem először), közölted hogy hazudok, az ember tulajdonképpen egy piti tolvaj/orgazda/drogos mint ahogy én is. És mindezen személyeskedések/rágalmazások és becsületsértések után Te még bármi jót vársz???
Hát mégis kinek képzeled magad, Te féreg? Ha ezt a szemembe mondtad volna, ott a helyszínen téplek szét és fojtalak a véredbe akármilyen spártainak hiszed magad... És elhúzhatsz a jó k...a anyádba , meg mehetsz panaszkodni akárkihez is. EZT A STÍLUST NEM TŰRÖM EL SENKITŐL.
Szóval a továbbiakban leszel szíves kerülni.
Ebbe csak most futottam bele, percek óta röhögök, igy háromnegyed kettő tájékán... :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ebbe csak most futottam bele, percek óta röhögök, igy háromnegyed kettő tájékán... :D
Pitiáner dolgon kezdtünk vitázni, de az eset konkrétan kidomborította, hogy elmebeteg. Arra aki az elérakott tények és adatok ellenére is képtelen változtatni az álláspontján nem tudok mást mondani. Konkrét adatok, statisztikák vannak arról hogy az utóbbi 10-15 évben már ez volt a helyzet. Olvastam több helyen és több cikket erről, azokat is amik a terjeszkedésükról, kisebb cégek bekebelezéséről vagy éppen a 2012-es TSMC fejlesztési együttműködésről szól, aminek következménye az lett, hogy az Intelt egyszerűen lemosták a pályáról és most az Intel is az ASML-nél kopogtat... Szerintem elég világos a helyzet.
Persze egy dolog az elmebetegsége, a hülyeségein csak röhögünk, viszont a csörte láttán többen is megkerestek spártai barátunkkal kapcsolatban, ugyanis (gondolom összeszólalkozások kapcsán) pár embert meg is fenyegetett (nyilván azokban az üzenetekben is volt némi Münchausen bárós ihlet), ami azért nem frankó. Ha olyan kurva nagy harcos, adjon egy randiidőpontot és akkor majd kiderül ki is fingja azt a passzátszelet. :D
 
K

kamm

Guest
Pitiáner dolgon kezdtünk vitázni, de az eset konkrétan kidomborította, hogy elmebeteg. Arra aki az elérakott tények és adatok ellenére is képtelen változtatni az álláspontján nem tudok mást mondani. Konkrét adatok, statisztikák vannak arról hogy az utóbbi 10-15 évben már ez volt a helyzet. Olvastam több helyen és több cikket erről, azokat is amik a terjeszkedésükról, kisebb cégek bekebelezéséről vagy éppen a 2012-es TSMC fejlesztési együttműködésről szól, aminek következménye az lett, hogy az Intelt egyszerűen lemosták a pályáról és most az Intel is az ASML-nél kopogtat... Szerintem elég világos a helyzet.
Persze egy dolog az elmebetegsége, a hülyeségein csak röhögünk, viszont a csörte láttán többen is megkerestek spártai barátunkkal kapcsolatban, ugyanis (gondolom összeszólalkozások kapcsán) pár embert meg is fenyegetett (nyilván azokban az üzenetekben is volt némi Münchausen bárós ihlet), ami azért nem frankó. Ha olyan kurva nagy harcos, adjon egy randiidőpontot és akkor majd kiderül ki is fingja azt a passzátszelet. :D
Ezen a bekezdésen hangosan röhögtem, újra és újra: "Hát mégis kinek képzeled magad, Te féreg?"
:D
 
  • Vicces
Reactions: Pogány