• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 178
12 343
113
8,1 % csak úgy félkézzel
FJSOcuQXsAE4TDp
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 458
10 391
113
Hozták ezt úgy össze hogy az éves infláció nem éri el az 1% ot, ami az ő esetükben jobb lett volna nekik ha magasabb kicsit. Ugyan ez az egyesült államokban várhatóan 7% körül lesz, ez alatti növekedéssel, úgy hogy már nem győzi a nyomdagép a dollárt, és már a tartalékvaluta szerepet sodorják veszélybe.
Amíg egy átlag kínai nagyvárosban kb másfél dollárból eljutsz a reptérről bárhová, addig ez amerikában 80-100 dollár, egy közepesen jó éteremben egy három fogásos étkezés kb 10 dollár ( nem, nem döghús ) amit meg se bírsz egyedül enni.
A fiatalok nagy részének saját lakással indít a család, a felsőoktatásukba nem rokkan bele egy évtizedekre szóló hitelt felvéve a fiatalok nagy része, és ez a felsőoktatás egyre jobb, már nincs akkora előnyben egy amerikai egyetemen végzett diák, sőt....
A születéskor várható élettartam tekintetében pedig utolérték és lehagyták idén az egyesült államokat.
Igaz hogy a kínai fodrász 10x kevesebbért nyír meg, ha pedig kórházba kerülsz kitudod fizetni a kezelést, és a 4x nagyobb lakosság számához viszonyítva is 18x többet költenek az amcsik a jogi ügyeikre.
Akkor már az alternatív számítási módszerekkel márt adatokkal nem is fárasztok senkit, mert utcahossz...

Repedezik erősen az aranyfesték az amerikai állom díszletén.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 617
5 357
113
Hozták ezt úgy össze hogy az éves infláció nem éri el az 1% ot, ami az ő esetükben jobb lett volna nekik ha magasabb kicsit. Ugyan ez az egyesült államokban várhatóan 7% körül lesz, ez alatti növekedéssel, úgy hogy már nem győzi a nyomdagép a dollárt, és már a tartalékvaluta szerepet sodorják veszélybe.
Amíg egy átlag kínai nagyvárosban kb másfél dollárból eljutsz a reptérről bárhová, addig ez amerikában 80-100 dollár, egy közepesen jó éteremben egy három fogásos étkezés kb 10 dollár ( nem, nem döghús ) amit meg se bírsz egyedül enni.
A fiatalok nagy részének saját lakással indít a család, a felsőoktatásukba nem rokkan bele egy évtizedekre szóló hitelt felvéve a fiatalok nagy része, és ez a felsőoktatás egyre jobb, már nincs akkora előnyben egy amerikai egyetemen végzett diák, sőt....
A születéskor várható élettartam tekintetében pedig utolérték és lehagyták idén az egyesült államokat.
Igaz hogy a kínai fodrász 10x kevesebbért nyír meg, ha pedig kórházba kerülsz kitudod fizetni a kezelést, és a 4x nagyobb lakosság számához viszonyítva is 18x többet költenek az amcsik a jogi ügyeikre.
Akkor már az alternatív számítási módszerekkel márt adatokkal nem is fárasztok senkit, mert utcahossz...

Repedezik erősen az aranyfesték az amerikai állom díszletén.
Az olyan szolgáltatások, ahol nagy az élőmunka igény, csak akkor lehetnek olcsóbbak, ha kevesebbet keresnek azok, akik benne dolgoznak. Vagyis azért kerül tizedébe a hajvágás, mert a fodrász is tizedét keresi. :) Valós életszínvonal különbség akkor lenne, ha a kínai fodrász ugyanannyi idő alatt több emberrel végezne, vagyis nagyobb a termelékenység. Ez nem lehetetlen, de akkor nem ugyanazt a szolgáltatást kapod.

Ezek a számok inkább azt mutatják, hogy a jüan mesterségesen alul értékelt, azért, hogy a kínai gazdaság versenyképes legyen.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Az olyan szolgáltatások, ahol nagy az élőmunka igény, csak akkor lehetnek olcsóbbak, ha kevesebbet keresnek azok, akik benne dolgoznak. Vagyis azért kerül tizedébe a hajvágás, mert a fodrász is tizedét keresi. :) Valós életszínvonal különbség akkor lenne, ha a kínai fodrász ugyanannyi idő alatt több emberrel végezne, vagyis nagyobb a termelékenység. Ez nem lehetetlen, de akkor nem ugyanazt a szolgáltatást kapod.

Ezek a számok inkább azt mutatják, hogy a jüan mesterségesen alul értékelt, azért, hogy a kínai gazdaság versenyképes legyen.

Valós életszínvonal különbség akkor lenne, ha ugyanazok a szolgáltatások amiket egy amerikai fodrász használ több mint tízszer olcsóbbak lennének Kínában. (tegyük fel, ugyanannyit dolgoznak egy nap, ugyanannyi klienst fogadnak, ami nyilvánvalóan nem igaz, lsd. lent)

De még ez is kevés lenne az életszínvonal különbség megítéléséhez, hiszen számtalan tényező van még, amit nem vettünk figyelembe és nem is tudunk figyelembe venni, mert egyrészt minden apró tényezőt nem tudunk összegyűjteni, másrészt nem is áll rendelkezésünkre minden információ.

Hogy csak a legfontosabbakat említsük: lakhatás, légszennyezettség, bűnözés, oktatás, egészségügy, szabadidő mennyisége, stb.

Lehet, hogy a kínai fodrász több szolgáltatást tud megvásárolni magának, mint az amerikai ( amit én kétlek), de ugyanakkor meg lehet, hogy ott nyomorog tíz másik emberrel egy szobában, miután látástól-vakulásig dolgozott, ami azért elég gyakori ott...

Ezek alapján inkább lennék fodrász valamelyik Kanadával határos államban ( ezek nyugisabbak), mint mondjuk Shanghaiban, de ez csak az én magánvéleményem.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 617
5 357
113
Valós életszínvonal különbség akkor lenne, ha ugyanazok a szolgáltatások amiket egy amerikai fodrász használ több mint tízszer olcsóbbak lennének Kínában. (tegyük fel, ugyanannyit dolgoznak egy nap, ugyanannyi klienst fogadnak, ami nyilvánvalóan nem igaz, lsd. lent)

De még ez is kevés lenne az életszínvonal különbség megítéléséhez, hiszen számtalan tényező van még, amit nem vettünk figyelembe és nem is tudunk figyelembe venni, mert egyrészt minden apró tényezőt nem tudunk összegyűjteni, másrészt nem is áll rendelkezésünkre minden információ.

Hogy csak a legfontosabbakat említsük: lakhatás, légszennyezettség, bűnözés, oktatás, egészségügy, szabadidő mennyisége, stb.

Lehet, hogy a kínai fodrász több szolgáltatást tud megvásárolni magának, mint az amerikai ( amit én kétlek), de ugyanakkor meg lehet, hogy ott nyomorog tíz másik emberrel egy szobában, miután látástól-vakulásig dolgozott, ami azért elég gyakori ott...

Ezek alapján inkább lennék fodrász valamelyik Kanadával határos államban ( ezek nyugisabbak), mint mondjuk Shanghaiban, de ez csak az én magánvéleményem.
Ha jól értettem, akkor @Morishima azt tartja pozitívnak, hogy milyen olcsók ezek a szolgáltatások Kínában. Erre írtam válaszként, hogy csak akkor tud olcsó lenni egy ilyen szolgáltatás, ha az emberek, akik a szolgáltatást nyújtják, keveset keresnek. Persze ha te turistaként mész egy országba, akkor annak örülsz, ha minden olcsó.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 837
113
Valós életszínvonal különbség akkor lenne, ha ugyanazok a szolgáltatások amiket egy amerikai fodrász használ több mint tízszer olcsóbbak lennének Kínában. (tegyük fel, ugyanannyit dolgoznak egy nap, ugyanannyi klienst fogadnak, ami nyilvánvalóan nem igaz, lsd. lent)

De még ez is kevés lenne az életszínvonal különbség megítéléséhez, hiszen számtalan tényező van még, amit nem vettünk figyelembe és nem is tudunk figyelembe venni, mert egyrészt minden apró tényezőt nem tudunk összegyűjteni, másrészt nem is áll rendelkezésünkre minden információ.

Hogy csak a legfontosabbakat említsük: lakhatás, légszennyezettség, bűnözés, oktatás, egészségügy, szabadidő mennyisége, stb.

Lehet, hogy a kínai fodrász több szolgáltatást tud megvásárolni magának, mint az amerikai ( amit én kétlek), de ugyanakkor meg lehet, hogy ott nyomorog tíz másik emberrel egy szobában, miután látástól-vakulásig dolgozott, ami azért elég gyakori ott...

Ezek alapján inkább lennék fodrász valamelyik Kanadával határos államban ( ezek nyugisabbak), mint mondjuk Shanghaiban, de ez csak az én magánvéleményem.
Már mitől nyomorogna középtávon tíz másik emberrel egyszobában, ha épp ingatlanpiaci problémáik vannak, annyi eladatlan lakás van a kínaiaknál? És jó hogy nem Kanadát írtál, igaz ott lecsuknak, ha a fiadnak megpróbálod elmagyarázni, hogy az épp menő trendek ellenére rossz hosszútávú döntés levágatni a farkát. Na de legyen igazad, ott van fent Detroit, Cleveland, Milwaukee, tiszta utópisztikus helyek a kanadai határtól egy köpésre.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Már mitől nyomorogna középtávon tíz másik emberrel egyszobában, ha épp ingatlanpiaci problémáik vannak, annyi eladatlan lakás van a kínaiaknál? És jó hogy nem Kanadát írtál, igaz ott lecsuknak, ha a fiadnak megpróbálod elmagyarázni, hogy az épp menő trendek ellenére rossz hosszútávú döntés levágatni a farkát. Na de legyen igazad, ott van fent Detroit, Cleveland, Milwaukee, tiszta utópisztikus helyek a kanadai határtól egy köpésre.

Mondjuk a kifizethetetlen ingatlanárak miatt? Egyébként örülök, hogy személyes támadásnak sikerült venned a kommentem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 837
113
Mondjuk a kifizethetetlen ingatlanárak miatt? Egyébként örülök, hogy személyes támadásnak sikerült venned a kommentem.
Nem tudom mi az oka, a "kifizethetetlen ingatlanárakat" viszont nem tartom valószínűnek. Nem érdeke az építőnek, ha eladásra szánja, hogy olyanokat építsen, amit nem tud eladni. Később úgyis lennebb kell jöjjön az árral, ahol a kereslet meg a kínálat találkozik, hanem neki maradnak a lakások százezer számra és becsődöl. Ha meg le is folytatják a csődeljárást és értékesítik a cég vagyonát, abban benne lesz pl egymillió lakás, amit el kell adjanak, és megintcsak olyan áron tudják eladni, amin valaki meg is veszi. Így ha valakik tízen vannak egy szobában úgy, hogy van munkahelye mindegyiknek, annál más van a háttérben szerintem és a jelenlegi vagy középtávú ingatlanpiaci helyzetben van ebből kiút.
És nem vettem személyes támadásnak, de nagyon unalmas, hogy "az USA-ban minden fasza és ott a legjobb és minden máshol szar" mantra.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Nem tudom mi az oka, a "kifizethetetlen ingatlanárakat" viszont nem tartom valószínűnek. Nem érdeke az építőnek, ha eladásra szánja, hogy olyanokat építsen, amit nem tud eladni. Később úgyis lennebb kell jöjjön az árral, ahol a kereslet meg a kínálat találkozik, hanem neki maradnak a lakások százezer számra és becsődöl. Ha meg le is folytatják a csődeljárást és értékesítik a cég vagyonát, abban benne lesz pl egymillió lakás, amit el kell adjanak, és megintcsak olyan áron tudják eladni, amin valaki meg is veszi. Így ha valakik tízen vannak egy szobában úgy, hogy van munkahelye mindegyiknek, annál más van a háttérben szerintem és a jelenlegi vagy középtávú ingatlanpiaci helyzetben van ebből kiút.
És nem vettem személyes támadásnak, de nagyon unalmas, hogy "az USA-ban minden fasza és ott a legjobb és minden máshol szar" mantra.

Jó, akkor nézd meg az ingatlanárakat Hong Kongban.

"És nem vettem személyes támadásnak, de nagyon unalmas, hogy "az USA-ban minden fasza és ott a legjobb és minden máshol szar" mantra."

Ilyet egy szóval sem írtam. Azt viszont állítom, hogy fehér emberként inkább élnék az USA-ban, mint Kínában. Még úgy is, hogy látom annak a civilizációnak is az előnyeit.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 837
113
Jó, akkor nézd meg az ingatlanárakat Hong Kongban.

"És nem vettem személyes támadásnak, de nagyon unalmas, hogy "az USA-ban minden fasza és ott a legjobb és minden máshol szar" mantra."

Ilyet egy szóval sem írtam. Azt viszont állítom, hogy fehér emberként inkább élnék az USA-ban, mint Kínában. Még úgy is, hogy látom annak a civilizációnak is az előnyeit.
Nézd meg az ingatlan árakat New Yorkban a Central Parknál, ugy-e milyen olcsók a Hong Kong-i lakások?! De ugyanannyiból Detroitban vehetsz egy egész negyedet magadnak. Akkor most melyikek az amerikai lakásárak és mennyire releváns egy Hong Kong-i lakásár kína egészét nézve. És Hong Kongban hol? Mert Manhattan és Bronx közt kurvanagy a különbség, pedig mind a kettő New York City és közel is vannak egymáshoz.
Fehér emberként meg szép lassan csak K-Európában lesz élhető a hely, nem kell majd gondolkozz, hogy USA vagy távolkelet.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 458
10 391
113
Az olyan szolgáltatások, ahol nagy az élőmunka igény, csak akkor lehetnek olcsóbbak, ha kevesebbet keresnek azok, akik benne dolgoznak. Vagyis azért kerül tizedébe a hajvágás, mert a fodrász is tizedét keresi. :) Valós életszínvonal különbség akkor lenne, ha a kínai fodrász ugyanannyi idő alatt több emberrel végezne, vagyis nagyobb a termelékenység. Ez nem lehetetlen, de akkor nem ugyanazt a szolgáltatást kapod.

Ezek a számok inkább azt mutatják, hogy a jüan mesterségesen alul értékelt, azért, hogy a kínai gazdaság versenyképes legyen.
Van igazsága annak amit mondasz. Az hogy ezt kibontsuk, és a lehető legtöbb faktort megvizsgáljuk elég sok idő kéne és meg kellene írnunk pár könyvet amiben ezt össze is foglaljuk mert annyira összetett téma. Én pedig nem kapok elég yuant ahhoz hogy védelmezzem Kínát ilyen mértékben :)

Egyébként az az érdekes hogy ugyan onnan végzett közgazdászok teljesen más megközelítésből más eredményt tudnak elérni, az egyik hatalomra kerülve csődbe viszi az országot, pedig azt tette ami a könyvben le volt írva, a másik csinál valami hajmeresztőt, és teljesen másat és az ország szárnyal, azt hinné az ember hogy pedig csak matek és jól kell összehozni, pedig nem csak az. Viszont a jó GDP adatok nem jelentenek egyenlőt az emberek boldogságával, valaki lehet milliárdosként is boldogtalan, és szegényként is nagyon boldog. Mint ahogy két ugyan abból a környezetből kikerülő ember is elérheti a mélységet és a legnagyobb magasságokat is, az emberek nem egyenlőek ezen képességükben és végképen nem egyformák. Ezért meghatározni azt hogy hol jobb élni és ki a boldogabb, gazdasági mutatók alapján ismét csak nem vállalkoznék. Magamnak eltudom dönteni, de ez rád vagy másokra már nem érvényes mert azt csak te tudod.
yuantValós életszínvonal különbség akkor lenne, ha ugyanazok a szolgáltatások amiket egy amerikai fodrász használ több mint tízszer olcsóbbak lennének Kínában. (tegyük fel, ugyanannyit dolgoznak egy nap, ugyanannyi klienst fogadnak, ami nyilvánvalóan nem igaz, lsd. lent)

De még ez is kevés lenne az életszínvonal különbség megítéléséhez, hiszen számtalan tényező van még, amit nem vettünk figyelembe és nem is tudunk figyelembe venni, mert egyrészt minden apró tényezőt nem tudunk összegyűjteni, másrészt nem is áll rendelkezésünkre minden információ.

Hogy csak a legfontosabbakat említsük: lakhatás, légszennyezettség, bűnözés, oktatás, egészségügy, szabadidő mennyisége, stb.

Lehet, hogy a kínai fodrász több szolgáltatást tud megvásárolni magának, mint az amerikai ( amit én kétlek), de ugyanakkor meg lehet, hogy ott nyomorog tíz másik emberrel egy szobában, miután látástól-vakulásig dolgozott, ami azért elég gyakori ott...

Ezek alapján inkább lennék fodrász valamelyik Kanadával határos államban ( ezek nyugisabbak), mint mondjuk Shanghaiban, de ez csak az én magánvéleményem.
Az a baj hogy nem tudjuk a szokásos közgázon tanított módszerekkel reálisan összehasonlítani egymással az USA Kína és mondjuk Magyarország gazdaságának emberek életszínvonalára és fogyasztási szokásaira és ennek visszahatásaira a gazdaság egészére gyakorolt hatásait. Mert annyira más a gazdaságok szerkezete, és két előbbinél a méret meghatározza a villagazdaság egészét.
Ha jól értettem, akkor @Morishima azt tartja pozitívnak, hogy milyen olcsók ezek a szolgáltatások Kínában. Erre írtam válaszként, hogy csak akkor tud olcsó lenni egy ilyen szolgáltatás, ha az emberek, akik a szolgáltatást nyújtják, keveset keresnek. Persze ha te turistaként mész egy országba, akkor annak örülsz, ha minden olcsó.
Igen, nem mindegy hogy honnan jön a bevételi forrásod, állatába a többségnek ez onnan jön ahol él, ezért ezzel számolunk egy teljes kép megalkotásánál.

Mondjuk a kifizethetetlen ingatlanárak miatt? Egyébként örülök, hogy személyes támadásnak sikerült venned a kommentem.
Ez nagyon sok dologtól függ, egy vidéki mély szegény család valóban nem tud egyik napról a másikra lakást venni Sanghajban, de szerintem az átlag angol sem a City közepét lövi be ilyen téren mert 20x tovább kéne élnie hogy meglegyen az átlag jövedelméből.
Valóban vannak nyomorgók, ( érdekesség, sokan azt mondják akik kikerülnek egy többgenerációs háztartásból, vagy amit mi nyomorgásnak nevezünk, hogy régen sokkal boldogabbak voltak és bár a jobb pénz és lakás jó, de nem lettek pusztán ettől boldogabbak ) és főleg mély vidék és városok tekintetében van különbség, de a világon a legnagyobb a lakástulajdonos millennialisok aránya Kínában 70% a világon ez állagban 40%.
Mondok még egy érdekes dolgot, Kína megépített sok vasútvonalat nagyon szegény térségekbe és 200-300 kilométeres vonatjegyet kínálnak 1 dollárért, az üzemeltetés közvetlenül teljesen veszteséges, de azért teszi ezt hogy a vidéki eljusson a városba és maradjon pénze, a városi pedig elmehessen és az adott lehetőségekben elkölthessen a szegény térségben még több pénzt. Ők közvetlenül nem akarnak neked segélyt adni, mert az emberek nem egyenlőek és nem egyformák, van aki elissza van aki elkurvázza, van aki valóban kiemelkedik belőle, viszont így, azokat támogatják akik felkelnek és darálják maguk előtt a feladatokat, dolgoznak a saját boldogulásukért, és előrébb is jutnak nagy valószínűséggel. Ők jobb lakást fognak éveken belül szerezni, az egész leszakadt térség elkezd felzárkózni, és igen lesznek olyanok akik ugyan úgy fognak élni nyomorban, mert ők ennyire voltak képesek, persze lesz köztük aki mindenféle kifogást fog keresni, de végső soron nem az állam, nem is a társadalom hanem ő maga a helyzetéért a felelős.

Ezt azért írtam le mert továbbra is állítom nincs mesterképlet ahhoz hogy leírjuk az emberek boldogságát a gazdasági eredményekhez viszonyítva.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Szerintem is egyszerűsítsünk. Azoknak az országoknak a listáját szeretném kérni, akiknek van pénzük, nincsenek kizárva se az orosz se a nyugati fegyver beszerzésekből, és kínai fegyvert rendszeresítettek.
Mert jelenleg azt látom, hogy kínai fegyvert két féle ország vesz. Akinek van pénze, de csak kínait tud szerezni, és akinek semmire sincs pénze, és nem érdekli a vezetést, hogy a fegyverekért cserébe kínai koronagyarmat lesz.
Az előbbi azért nem fog max morogni, mert máshonnan nem tud beszerezni, az utóbbi lehet tényleg full meg lesz elégedve, csak a T-55ös váltótípusaként a majom T-72est is űrtechnikának találnák.
Kuweit, Szaud Arábia nekik van pénzük is és nincsenek kizárva sehonnan sem. Indonézia? Nekik van pénzük?
Afrikai országokkal kicsit zavarban vagyok, mert van, amel y vegyesen vesz fegyvereket innen is, meg onnan is. Tehát ha pl Nigéria JF-17 vásárol, akkor kínai gyarmat lesz, ha meg Mi35 harci helit, akkor már nem lesz orosz?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 262
55 395
113
Csak nekem cseng a fulem a csendtol, amit Kína eload az Ukrán sztori kapcsán?
Usánka helyében dupla oldali aggódást gyakorolnék,10x olyan veszélyes az az ellenség, amelyik csendben, nyugodtan várja a neki legjobb alkalmat....
Szerintem nagyobb kakiban van usánka, mint elsöre látszik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 837
113
Csak nekem cseng a fulem a csendtol, amit Kína eload az Ukrán sztori kapcsán?
Usánka helyében dupla oldali aggódást gyakorolnék,10x olyan veszélyes az az ellenség, amelyik csendben, nyugodtan várja a neki legjobb alkalmat....
Szerintem nagyobb kakiban van usánka, mint elsöre látszik.
A kínai külügyminiszter valamit nyilatkozott a napokban az oroszok mellett, de tényleg nagyon csendben vannak. Lehet örülnek neki, hogy nem rajtuk a világ szeme s amúgy is el vannak foglalva az F-35-ös kihalászásával. :D