Két elf és egy tekercs: a kínai hadsereg animációt adott ki a tajvani „újraegyesítésről”
Peking, október 2. (Reuters) – A kínai hadsereg a nemzeti ünnep alkalmából kiadott egy animációs rövidfilmet, amelyen egy több mint 300 évvel ezelőtt kettészakadt tekercs festmény darabjait mutatják be, amint újraegyesültek, a szárazföld eltökéltségének bemutatásaként, hogy behozza az önuralmon lévő Tajvant. a hajtás. Kína egyik legismertebb ókori festményének, a "Fuchun-hegység lakóházának" darabjait külön őrzik a múzeumokban Kínában és Tajvanon, azon a demokratikusan kormányzott szigeten, amelyet Peking tartományának tekint, és amelynek jogát fenntartja. erőszakkal átvenni.
Vasárnap a nemzeti ünnepen a Népi Felszabadító Hadsereg Keleti Színházi Parancsnoksága, amely a tajvani gyakorlatokról készült harcias videókról ismert, kiadott egy animációs rövidfilmet "Az álmok valóra válnak a Fuchun folyón" címmel, amely a két partján élő emberek közös kulturális gyökereire hív fel. a Tajvani-szoros. A filmben két manó szerepelt, a Yuan-dinasztia mestere, Huang Gongwang festményének két darabját ábrázolva, amelyet a 17. században az egyik tulajdonosa széttépett.
A film végén a két karakter összeállt, varázslatos módon ismét teljessé tették a festményt. A tekercs rövidebb darabja, a "Fennmaradó hegy" néven ismert, körülbelül 51 cm hosszú, Hangzhou városában, a Zhejiang Tartományi Múzeumban található. A tajvani Nemzeti Palotamúzeum az 1950-es évek óta őrzi a 640 cm hosszú "Master Wuyong Tekercset". A két darabot 2011-ben egyesítették, amikor Kína két hónapra kölcsönadta töredékét a tajvani múzeumnak egy melegebb viszony időszakában, miközben Tajvan a Kínához való gazdasági közeledés politikáját folytatta.
De az elmúlt években, ahogy a kapcsolatok lehűltek, Kína felpörgette a katonai tevékenységet Tajvan körül, beleértve az elmúlt hónapban tartott gyakorlatokat, amelyek Peking szerint a szeparatista erők elleni harcot célozták. Ugyanakkor Kína ambiciózus terveket készít Fujian tartománya és Tajvan gazdaságának "integrálására" a Tajvani-szoros mindkét oldalán, lehetőséget kínálva a tajvani cégeknek, hogy részt vegyenek egy közös fejlesztési tervben, amelyet a tajvani kormány elutasított. . Míg Kína gazdasági előnyök ígéreteivel szeretné elkápráztatni Tajvant, a fenyegetés, hogy erőszakkal elfoglalja Tajvant, könyörtelen. A filmben szereplő két manó utazása során a Keleti Színház Parancsnoksága repülőgép-hordozó alakulatokról és J-20-as vadászrepülőgépekről készített felvételeket, emlékeztetve a nézőket harctéri képességeire. Ryan Woo riportja; szerkesztette: Robert Birsel
https://www.reuters.com/world/asia-...es-animation-taiwan-reunification-2023-10-02/
Tajvan Kínával szembeni veresége súlyos következményekkel járna az Egyesült Államok számára
A demokráciáért folytatott idealista keresztes hadjárattól távol áll Amerika Tajvan iránti érdeke: gazdasági biztonság, szövetségek, a nagyhatalmi politika és a katonai elrettentés.
Ebben a hónapban történelmi csúcsot értek el a kínai katonai "járatok" Tajvan közelében. Szeptemberben egyetlen nap alatt a Népi Felszabadító Hadsereg repülőgépei több mint 100 alkalommal léptek át Tajvan légvédelmi azonosítási zónájába. Amint Kína katonai megfélemlítési kampánya az önkormányzó sziget felé új magasságokba emelkedik, fontos emlékeznünk arra, hogy az Egyesült Államok miért létfontosságú, hogy támogassa a szigetországot, mint valaha. Az Egyesült Államok létfontosságú érdeke, hogy Kínát elrettentse Tajvan inváziójától, és uralja a világ legnagyobb piaci övezetét. Ez nem egyszerűen azért van így, mert Tajvan a demokráciák és az autokráciák közötti ezoterikus globális küzdelem része, hanem azért, mert Kínával szembeni elvesztése súlyos következményekkel járna az amerikai biztonságra és jólétre nézve.
A „világ legveszélyesebb lobbanáspontjának” nevezett Tajvan ritkán áll távol a címlapoktól. Az elmúlt években a Kínai Kommunista Párt vezetője, Hszi Csin-ping alatt Kína retorikája és katonai megfélemlítési taktikái a sziget ellen irányultak, és egyre agresszívebbé és eszkalálóbbá váltak, és vészharangot kongattak Washingtonban és Amerika regionális szövetségesei körében. 2021-ben Phil Davidson admirális, az Indo-Csendes-óceáni Parancsnokság (INDOPACOM) vezetője arra figyelmeztetett, hogy a Kínai Népköztársaság Tajvant fenyegető veszélye „a következő hat évben” megnyilvánul. Tavaly Antony Blinken külügyminiszter nehezményezte, hogy „Peking eltökélt szándéka az újraegyesítés [Tajvannal], sokkal gyorsabb ütemben való folytatása”, mint azt korábban gondolták. Még ha nem is határoztak meg hivatalos inváziós ütemtervet, Kína retorikája tagadhatatlan, és tevékenysége egyre provokatívabbá vált. Az elmúlt években éles tüzelésű rakétateszteket és hadgyakorlatokat hajtott végre a sziget körül, és hadihajókkal vették körül Tajvant, hogy álblokádot hajtsanak végre. Peking drákói gazdasági szankciókat vezetett be a szigeten, és 22-ről 13-ra csökkentette a Tajvant hivatalosan elismerő országok számát. Tudjuk, hogy Tajvan miért számít nagyon a Kínai Kommunista Pártnak (KKP). Egyrészt a párt szorosan kötötte legitimitását és nemzeti narratíváját a szigettel való „újraegyesítés” terveihez. Másrészt Tajvan virágzó demokrácia státusza csalárdnak tárja a KKP azon narratíváját, amely szerint a kínai nép nem alkalmas a politikai szabadságra és a demokratikus kormányzásra.
Végül a párt úgy látja, Tajvan de facto független státusza fájdalmas emlékeztető Kína „százados megaláztatására”. Az „újraegyesítést” Kína nemzeti megfiatalításának létfontosságú lépéseként mutatja be, amely projekt révén Kína – a párt álláspontja szerint – nem csak Ázsia hegemónjaként, hanem a világ legerősebb nemzeteként is visszanyerheti az őt megillető helyet. Tajvan biztonsága az Egyesült Államok számára is nagyon fontos. A szigetnek létfontosságú szerepe van Kína hegemóniájának megtagadásában a létfontosságú globális ellátási láncok és tengeri kereskedelmi útvonalak felett. Alapvető fontosságú az Amerika első szigetlánc védelmi stratégiája integritásának megőrzéséhez, valamint az indo-csendes-óceáni fővárosok koalíciójának fenntartásához, amely elkötelezett a kínai birodalmi ambíciók ellen.
Folyt. köv.