• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Őőőőő,hogy a Kínai szakszolgálatok is annyit tudjanak a népről,mint a többi?

Szerintem ezzel sokkal, de sokkal többet tudnak. Eben benne van, nem csak a chat, hanem FB, Paypal, Instagram minden. Egy teljes ökoszisztéma. Olyan mint egy oprendszer amiből nem kell kilépjél, bármit is szeretnél csinálni.
A legszebb az egészben pedig, hogy a leggyatrább okostelefonon si flottúl üzemel, ami a harmadik világban nem elhanyagolható. Nem kell pluszba külön aplikációkat installálj, elég csak a bővítményeket.
Nekem a fizetési megoldás tetszik nagyon. Egy egyszerű QR kód, amit egyszerüen beszkennelnek az üzletben. Ennél egyszerűbb fizetési módot nem tudok elképzelni.
Zuckerberg többek közt azért is jár annyit Kínába, hogy ezeket a megoldásokat ellesse és idővel beépítse a saját messengerébe.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Őőőőő,hogy a Kínai szakszolgálatok is annyit tudjanak a népről,mint a többi?

Jaaa és még Uber is egyben, de olyan szinten, hogy nem csak autót rendelsz, de a forgalomban ábrázolni tudja a dugókat, mivel ha "mindenki" megadja a helyzetét akkor a forgalom sűrüségéről is képed van. Ebben az esetben ki tudod kerülni a dugókat.
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
294
381
63
Nekem a fizetési megoldás tetszik nagyon. Egy egyszerű QR kód, amit egyszerüen beszkennelnek az üzletben. Ennél egyszerűbb fizetési módot nem tudok elképzelni.

Bizony, ez a resze a legjobb. Es nem csak a "rendes" boltokban mukodik igy, hanem a lakbertol a metrojegyen es a bicajkolcsonzesen at az utcai ujsagarusig mindenhol. A bankkartyas es keszpenzes fizetes fenysebesseggel tunik el.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 390
56 142
113
Bizony, ez a resze a legjobb. Es nem csak a "rendes" boltokban mukodik igy, hanem a lakbertol a metrojegyen es a bicajkolcsonzesen at az utcai ujsagarusig mindenhol. A bankkartyas es keszpenzes fizetes fenysebesseggel tunik el.


Fantasztikus lesz,Mari néni,meg Jóska bácsi az utolsó tojás,meg póréhagyma,paradicsom után is fizethet majd adót,meg mindenki minden xar után,bravó,amit elad a helyi piacon,mert minden kp el fog tűnni,csodálatos lesz,végre megvalósul egy utópia,a nagy tesó mindent lát,minden filléredről tud,egy klikkel lehet földönfutóvá tenni bárkit.....
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
T

Törölt tag 008

Guest
de drogot, fegyvert és kurvát sem fogsz QR kóddal venni. inkább ebben van az előnye.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Fantasztikus lesz,Mari néni,meg Jóska bácsi az utolsó tojás,meg póréhagyma,paradicsom után is fizethet majd adót,meg mindenki minden xar után,bravó,amit elad a helyi piacon,mert minden kp el fog tűnni,csodálatos lesz,végre megvalósul egy utópia,a nagy tesó mindent lát,minden filléredről tud,egy klikkel lehet földönfutóvá tenni bárkit.....

Ez most valósul meg az észteknél. Tervben van, hogy megválnak a készpénztől de ha így mennek a dolgok akkor hamarosan Kínában is ez lesz. A pozitív vetülete a dolognak, hogy Jóska bácsi meg Mari néni nem kell majd könyvelővel megcsináltassa a havi mérlegét és az adóbevallását sem. Ezt autómatikusan generálja majd a rendszer. Akik igazán buknak majd azok a könyvelők. Kínában sem tüntek el a Mari nénik, meg Jóska bácsik, ugyanúgy árulnak, csak van egy szkennerük és online pénztárgépük.
A megfigyelés meg elég érdekes, mivel több 100 millió felhasználó napi csevegését csak mindenféle szűrő algoritmusok tudják végezni. Ha meg valaki a hatóságok látókörébe kerül azt hidd el meg tudják figyelni cshat ide vagy oda.
Nézd meg azt a filmecskét is és gonddolj bele üzleti szempontból milyen lehetőségek rejlenek benne a kisvállalkozóknak
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 893
47 629
113
Azért ha rendszeresen kap valaki csakúgyibul pénzt az lehet be triggerel pár szolgálatnál egy kis megfigyelést.
Nagyon helyesen. Akinek nincs miért tartani a szolgálatoktól, azt pont nem fogják répára húzni. Akinek meg igen, azt meg fogják is meg!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 430
69 178
113
Maradok inkább a hasitasinál. Egyszer már megszívtam a kártyával is, azóta se használtam többet fizetésre. Mikor a rendes havi bevásárlást intéztem gondoltam kivételesen fizetek kártyával mert maradt még a fizetésem levétele után a számlán egy kb 100000-es összeg és így nem kellett volna másnap újra ATM-hez menni. Fizetek a kártyával ahogy kell erre valami errort írt ki a Metro-ban pénztáros nőnek, mondom neki jól van rontsa le fizetek akkor kp-ban. Azt mondja elakat a pénz levétele a kártyáról és vége, konyec nincs tovább. Nem tudja hogy levette -e a pénzt vagy nem, ki se tudott nyugtázni semmi... Odahívta a főpénztárost vagy kit, 10 percig molyoltak , mondják telefonálni kell Pestre valahova. Este kb 7 óra volt péntek, na mondom vége tuti nem dolozik ott már senki. Én addig állok ott a cuccal , néz mindenki mintha loptam volna, egy jó fél óra mire kiderült hogy nem vette le a kártyámról a pénzt, újra kiraktunk mindent, újra belőtték azt fizettem inkább készpénzben.
Soha többet nem szórakozok ilyesmivel, maradok a kp-nál, pláne nem fogok krix kraxokat fényképezgetni, se időm se idegrendszerem nincs arra hogyha elbaxódik valami akkor ott malmozzak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7