• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 649
9 209
113
Ez nagyon-nagyon nem így van. Már hallottam olyat, hogy a pártfőtitkár irányításával levezényeltek irányváltást, lásd SZU, illetve a Kelet-európai országok politikai irányváltása. Úgy is lehet nézni, hogy elhárították az akadályt a politikai berendezkedés megváltoztatása elöl.:)

Szerintem eddig is lehetőség volt a demokratizálódásra, a mostani lépés meg csak ront a lehetőségeken.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 953
113
Szerintem eddig is lehetőség volt a demokratizálódásra, a mostani lépés meg csak ront a lehetőségeken.
Ki az a hibbant aki demokratizálódni akar? Demokratizálódás = anarchia, polgárháború, destabilizálódás, menekültek, idegen országok általi katonai megszállás.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Szerintem mandarin restauráció zajlik éppen. Talán a nyolcvanas években lehetett valamilyen komolyabb politikai akarat egy fokozatos demokratizálódás felé, de ez a kétezres években már végképp kifulladt. Xi pedig asszem pont ezt a folyamatot fogja felgyorsítani. Egy amolyan digilatizált neo-neokonficuanista mandarinkormányzást.
 
  • Tetszik
Reactions: gonny

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 865
56 567
113
Szerintem mandarin restauráció zajlik éppen. Talán a nyolcvanas években lehetett valamilyen komolyabb politikai akarat egy fokozatos demokratizálódás felé, de ez a kétezres években már végképp kifulladt. Xi pedig asszem pont ezt a folyamatot fogja felgyorsítani. Egy amolyan digilatizált neo-neokonficuanista mandarinkormányzást.
Sajnos a " demokratizàlódàs" manapsàg màr nagyjàból azonos a " kitavaszodàssal".
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Jelenleg ami a "demokratikus országokban van" az egy neo-arisztokrácia, több-kevesebb diktatórikus elemmel. Az ilyen "elvisszük nekik a demokráciát" dolog egyenértékű az "úgy megbasszuk, hogy szűz lesz belőle" és "úgy tiltjuk be a ... kimondását, hogy korlátoznánk vele a szólásszabadságot" szövegekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and dragonette

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 649
9 209
113
Ki az a hibbant aki demokratizálódni akar? Demokratizálódás = anarchia, polgárháború, destabilizálódás, menekültek, idegen országok általi katonai megszállás.

Mint Japán, Dél-Korea, (Nyugat-)Németország stb.

Mások az ázsiai népek. Nekik kell egy vezér. Kínát nem lehetne demokratikusan vezetni. Nem is szabad.

Dél-Korea?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Mint Japán, Dél-Korea, (Nyugat-)Németország stb.
Azért a császárt a japánok nem kötötték fel, csak mert megszállás alatt vannak demokráciában, sőt, de ehelyett tudnának mesélni azokról az atrocitásokról ami éri és érte a lakosságot. A "mi lett volna ha" dolgok csak a fantázia szüleménye legtöbbször, de valószínűleg meglennének a késsel a torkukon összehozott alkotmányuk nélkül is.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Nincs gond a demokráciával, csak sokan elfelejtik, hogy ahhoz, hogy jól működjön egy tehetős művelt középosztály kell. A demokrácia nem csóróknak való.
Szerintem az is számít, mekkora népességű országokról van szó.
Minnél többen élnek egy országban, annál kevésbé működőképes.
A demokráciát is lehet jól csinálni, meg a monarchiát is, meg a teokráciát is, meg az arisztokratikus köztársaságot is.
A helyzettől függ.
Kínában én nem kisérleteznék demokráciával. Na de ez legyen az ő dolguk.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Szerintem az is számít, mekkora népességű országokról van szó.
Minnél többen élnek egy országban, annál kevésbé működőképes.
A demokráciát is lehet jól csinálni, meg a monarchiát is, meg a teokráciát is, meg az arisztokratikus köztársaságot is.
A helyzettől függ.
Kínában én nem kisérleteznék demokráciával. Na de ez legyen az ő dolguk.

Szememben az őrület szikráival, térden állva, könyörögve kérem, hogy magyarázd már meg nekem mi a jó egy olyan rendszerben ahol a a leghülyébbek, diszlexiások, autisták, szövegértelmezési problémával küszködők, funkcionális analfabéták, unatkozó mindent jobban tudók, okoskodók, bohócok is döntéseket hozhatnak vagy legalábbis döntéseikkel befolyásolhatják a közösség működését!!!

Hálásan köszönöm!

Ui. Azért nincs smile mert ez most véresen komoly volt.
Felfoghatatlan számomra, hogy hol látjátok ti a demokráciának nevezett színielőadás előnyeit.
,
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szerintem az is számít, mekkora népességű országokról van szó.
Minnél többen élnek egy országban, annál kevésbé működőképes.
A demokráciát is lehet jól csinálni, meg a monarchiát is, meg a teokráciát is, meg az arisztokratikus köztársaságot is.
A helyzettől függ.
Kínában én nem kisérleteznék demokráciával. Na de ez legyen az ő dolguk.

Így van. A képviseleti demokrácia nem demokrácia. Amikor 1 képviselő képvisel 1,000,000 embert, akkor el lehet képzelni, hogy mennyire kéri ki mind az 1,000,000 ember véleményét. Úgy értem rendszeresen. Nyilván semminyere, esetleg alig. Az, hogy 4 évente lehet szavazni valaki(k)re, akik aztán azt csinálnak, amit akarnak, az nem demokrácia. Mondjuk, ha rendszeresen (például hetente) lehetne - elektronikusan - szavazni tényleges döntésekről (nem pártokról!), akkor az már közelítené az igazi demokráciát. A mai informatika ezt simán lehetővé tenné, mégsincs egy ország sem a világon, amelyik bevezette volna, vagy akár csak érdeklődene ilyen irányban.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nincs gond a demokráciával, csak sokan elfelejtik, hogy ahhoz, hogy jól működjön egy tehetős művelt középosztály kell. A demokrácia nem csóróknak való.

Igen, nincs gond az általános választójoggal, azzal, hogy mindenki szavazhat, viszont törekedni kell a nép általános műveltségének növelésére (mint például ahogy a Kádár-rendszer is tette - ingyenes oktatás, olcsó ismeretterjesztő - természettudományos - könyvek, kultúrházak, könyvtárak stb.), hogy minél okosabban döntsön a nép pl. a választásokon, vagy úgy általában, amikor megkérdezik.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szememben az őrület szikráival, térden állva, könyörögve kérem, hogy magyarázd már meg nekem mi a jó egy olyan rendszerben ahol a a leghülyébbek, diszlexiások, autisták, szövegértelmezési problémával küszködők, funkcionális analfabéták, unatkozó mindent jobban tudók, okoskodók, bohócok is döntéseket hozhatnak vagy legalábbis döntéseikkel befolyásolhatják a közösség működését!!!

Hálásan köszönöm!

Ui. Azért nincs smile mert ez most véresen komoly volt.
Felfoghatatlan számomra, hogy hol látjátok ti a demokráciának nevezett színielőadás előnyeit.
,

Ennek az érvelésnek ott a gyengéje, hogy ki határozza meg, hogy ki nem szavazhat...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Így van. A képviseleti demokrácia nem demokrácia. Amikor 1 képviselő képvisel 1,000,000 embert, akkor el lehet képzelni, hogy mennyire kéri ki mind az 1,000,000 ember véleményét. Úgy értem rendszeresen. Nyilván semminyere, esetleg alig. Az, hogy 4 évente lehet szavazni valaki(k)re, akik aztán azt csinálnak, amit akarnak, az nem demokrácia. Mondjuk, ha rendszeresen (például hetente) lehetne - elektronikusan - szavazni tényleges döntésekről (nem pártokról!), akkor az már közelítené az igazi demokráciát. A mai informatika ezt simán lehetővé tenné, mégsincs egy ország sem a világon, amelyik bevezette volna, vagy akár csak érdeklődene ilyen irányban.
Az észtek úgy tudom elektrónikusan szavazhatnak, a svájciaknál meg gyakoriak a népszavazások, adóügyekben egyenesen kötelező. Ez eléggé demokratikus, persze ott sem mindenről kérdezik meg a népet. Ennek viszont megvan a jó oldala is, mert ugy-e mindenki szavazata ugyanannyit ér, ha túlélted 18 évig akkor szavazhatsz az adott témában és ez nincs szakképzettséghez, érettségihez, bűntetlen előélethez, pozitív társadalmi mérleghez (többet adtrál mint amennyit kiszedtél az országból) stb kötve, csak korhoz. Ennek függvényében jó is, hogy nem akkora a demokrácia, mert egyesek Paks2-ről is népszavazást akartak, miközben az ország egy ezreléke sem atomtudós, s ennél nem sokkal többen tudnak egy megtérülést vagy nettó jelenértéket normálisan kiszámolni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az észtek úgy tudom elektrónikusan szavazhatnak, a svájciaknál meg gyakoriak a népszavazások, adóügyekben egyenesen kötelező. Ez eléggé demokratikus, persze ott sem mindenről kérdezik meg a népet. Ennek viszont megvan a jó oldala is, mert ugy-e mindenki szavazata ugyanannyit ér, ha túlélted 18 évig akkor szavazhatsz az adott témában és ez nincs szakképzettséghez, érettségihez, bűntetlen előélethez, pozitív társadalmi mérleghez (többet adtrál mint amennyit kiszedtél az országból) stb kötve, csak korhoz. Ennek függvényében jó is, hogy nem akkora a demokrácia, mert egyesek Paks2-ről is népszavazást akartak, miközben az ország egy ezreléke sem atomtudós, s ennél nem sokkal többen tudnak egy megtérülést vagy nettó jelenértéket normálisan kiszámolni.

Mondjuk az elektronikus szavazásnál bizonyos témákat köthetnénk végzettséghez is.