• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Kongói dok. filmben láttam, hogy az ottaniak nagy álma, hogy kínai bányában dolgozhassanak, mivel másfélszeresét keresik annak amit az európaiak adnak az ércekért, gépekkel dolgoznak nem két kézzel, még biztonsági ruházatot is kapnak, legfőképp pedig nem halnak éhen ha elfogy az ér amit év(tized)ekig követtek.


Az "amerikai álmot" felváltja a "kínai álom".
Szép új világ.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
  • Tetszik
Reactions: silversisko
T

Törölt tag 008

Guest
Nem értem miért vernek szét mindent. Néha azért úgy érzem egy része a tüntetőknek megérdemli a kiadós verést.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 798
113
En azt nem ertem hogy a briteket miert kell belekeverni. /jo ertem a tortenelemmel es a jelen kor esemenyeivel is tisztaba vagyok.../ de akkor is felfoghatatlan szamomra hogy honkongba hogy lehetnek ekkora marhak sajat maguk alatt vagjak a fat folyamatosan... Nem is akarnak ezek semmirt se elerni csak hogy minel nagyobb kart okozzanak kinanak /nem hiaba nem hajlandoak targyalni se meg rendes koveteleseik sincsenek amit kina hajlando lett volna targyalni mar mast akartak de az elozoekrol targyalni mar nem.../de a nyugatot se ertem ezzel pont hogy kina malmara hajtjak a vizet.../honkong rendezodik bizony bizony minden akadaly elharul tajvan felol.../
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
En azt nem ertem hogy a briteket miert kell belekeverni. /jo ertem a tortenelemmel es a jelen kor esemenyeivel is tisztaba vagyok.../ de akkor is felfoghatatlan szamomra hogy honkongba hogy lehetnek ekkora marhak sajat maguk alatt vagjak a fat folyamatosan... Nem is akarnak ezek semmirt se elerni csak hogy minel nagyobb kart okozzanak kinanak /nem hiaba nem hajlandoak targyalni se meg rendes koveteleseik sincsenek amit kina hajlando lett volna targyalni mar mast akartak de az elozoekrol targyalni mar nem.../de a nyugatot se ertem ezzel pont hogy kina malmara hajtjak a vizet.../honkong rendezodik bizony bizony minden akadaly elharul tajvan felol.../
Rutinosan hazudozó tömeggyilkosokkal tárgyalni minek? Miről? Igazából az egyes ember számára csak a menekülés az opció sztem
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
vágatlanul jó minőségben a metro attak. Nagyon brutal.
Igy bannak a sajatjaikkal. Hogy fognak banni velunk majd velunk ha mar ok diktalhatnak ? Senki ne gondolja hogy messzevannak. Ma marnincs tavolsag raadasu a politikai rendszer konyen exportalhato. Az oroszoknal meg van is hajlam az ikyen rendszerre. Aki azt hiszi hogy a PAX Americanak egy kinai megerosodes jot fog tenni azannyibol lesz elegedett mint akik anno nagy remnyeket taplaltak a komunista forradalom es a nacik hatalomrakerulesenel a Brit imperializmussal szemben.
 
  • Tetszik
Reactions: Python and Bleroka
T

Törölt tag 008

Guest
Én edzek pár éve de 120 kilósan úgy érzem hogy egyedül beöltözve pajzsba bottal egymagam szétverném a kis sárga tüntizőket :hadonaszos::hadonaszos:
A tüntetők nagyrészét sajnálom. Valóban szar lehet ha megszoktad a viszonylagos demokráciát, jogbiztonságot, közbiztonságot szólás és vélemény szabadságot és egyszercsak nekiállnak ezt elvenni.
EDdDI9-U8AEyVlg
 
  • Tetszik
Reactions: Python and DINAMO

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 049
113

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 815
113
Igy bannak a sajatjaikkal. Hogy fognak banni velunk majd velunk ha mar ok diktalhatnak ? Senki ne gondolja hogy messzevannak. Ma marnincs tavolsag raadasu a politikai rendszer konyen exportalhato. Az oroszoknal meg van is hajlam az ikyen rendszerre. Aki azt hiszi hogy a PAX Americanak egy kinai megerosodes jot fog tenni azannyibol lesz elegedett mint akik anno nagy remnyeket taplaltak a komunista forradalom es a nacik hatalomrakerulesenel a Brit imperializmussal szemben.
Nem hinném, hogy ép eszű ember szeretné ha Kína venné át a világ feletti hatalmat. A konkrét tények viszont jelen pillanatban úgy állnak, hogy ezt csak egy háborúval lehet megakadályozni. Abban viszont meg senki ne reménykedjen, hogy ez megúszható atom nélkül. Az meg kinek jó? Senkinek.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 798
113
Nem ertem ezt a folytonos hatalomatveteli erolkodest a forumon.

Nem kell hatalmat atvenni senkinek ezt a rendellenesseget kell megszuntetni hogy egy orszag van a hatalmon ennyi... Minel tobb polusu a vilag az atlag embernek itt a foldon annal jobb...

En se usa bukasat vesztet varom hanem azt hogy tobb polusuva valjon a vilag es ne egy vahy ket polusuva /a ket polus se sokkal jobb.../

Van eleg kontinens es a kontinenseken van eleg hely.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 798
113
Kontorlt a masik felett csak tobb polus tud gyakorolni... Igy eggyik se mer tul messzire menni...de megis eleg szabad az onallo /kultura/ kialakitasahoz.

Az 1. Vh elotti europa modelje tenne jot a vilagnak... Tobb nagyjabol egyforman eros hatalom. De oszinten megmomdom hogy az okori laza torzsszovetsegek is inkabb az emberek tuleleset ezen a foldon es jobbletet szolgalna...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nem tudom hogy 4 műszakos munkásként mi érintene ezekből engem! :oops:



Erről probléma van szerte Európában és telibe szarják ahogy csak lehet. Közben meg kicserélődik az őshonos lakosság is


Off téma: Minden személyeskedés nélkül, én is nyomtam 3 műszakban anno. Biorobot vagy így is, aztán úgy érzed nem érint. Majd akkor fog amikor ugyan ilyen "biorobot" leszel, csak jóval kevesebb fizetésért. Persze nem a végösszegben, csak közben elinflálják totálisan azt a valutát, amiben a fizetésed kapod. Akkor majd érinteni fog, de ha szóvá mered majd tenni...!
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Igy bannak a sajatjaikkal. Hogy fognak banni velunk majd velunk ha mar ok diktalhatnak ? Senki ne gondolja hogy messzevannak. Ma marnincs tavolsag raadasu a politikai rendszer konyen exportalhato. Az oroszoknal meg van is hajlam az ikyen rendszerre. Aki azt hiszi hogy a PAX Americanak egy kinai megerosodes jot fog tenni azannyibol lesz elegedett mint akik anno nagy remnyeket taplaltak a komunista forradalom es a nacik hatalomrakerulesenel a Brit imperializmussal szemben.
Hagyjad már. Occupy Wall street vagy sárga mellényesek szétverése nem kevésbé volt brutál. Mondhatnám a spanyol rendôrök sem éppen simogatták a katalánokat nem is oly rég.