[BIZTPOL] Kínai-indiai határkonfliktus (1962 - ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 938
113
Persze hogy kiállt ! Nincs indiának ott közeli ellenfele ? akit jól felszerelve neki lehetne küldeni indiának kína által ? A pakikat hagyjuk ők atomhatalom !
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 467
5 260
113
Persze hogy kiállt ! Nincs indiának ott közeli ellenfele ? akit jól felszerelve neki lehetne küldeni indiának kína által ? A pakikat hagyjuk ők atomhatalom !
Egyrészt hagyjuk ezt az atomhatalom kifejezést, mert félrevezető, másrészt Kína maga is el tudja ezt intézni, nem kell oda proxyháború. Az az USA-nak amúgy is jobban fekszik.

Aztán ott van az, hogy Kína és a délkeletiek soha nem voltak igazán jóban. Kína vs. India (a szubkontinens, nem ez a sohasem volt ország amit ma Indiának hívunk), Kína vs. Vietnam, Kína vs. bármely délkeleti tengerparttal rendelkező állam. Ennek, az egyik oldalról, rettentően régi történelmi gyökerei vannak, mert Kína mindig is úgy tekintett magára, mint a világ (az ő értelmezésükben a világ, tehát a mai Kelet-, Délkelet-Ázsia) közepe. Ezek az államok is Kínához képest határozták meg magukat. Persze az elmúlt 5000 évben az, hogy mit nevezünk kínának igencsak sokszor és nagyot változott, de, mindig ott volt. Megkerülhetetlenül.
A másik ok az a mai Kína nyersanyag igénye. Minden olyan területre igényt tart, ahol ipari nyersanyag található. Na ebben mondjuk nem különbözik az USA-tól, csak ők a demokrácia terjesztését hazudják mögé, Kína meg ara hivatkozik legtöbbször, hogy történelmileg az az övé. Persze, mint fentebb is jeleztem, a történelmileg az jelenthet bármit az elmúlt pár évezredből. Márpedig ha te vagy az az ország ami egykor vazallusa volt Kínának, akkor sajnos Kína azt fogja mondani, hogy az a terület az én érdekszférámba esik.
A harmadik ok, a saját határainak védelme. Ezért van szüksége Tibetre, Észak-Koreára, a nyugati sivatagjaira. Jelenleg nem tudsz eljutni Pekingbe a nélkül, hogy előbb ne verekednéd át magad pár ezer kilométer hegységen (a Himalája nem egy mátrai kék jelzés), vagy egy kiadós sivatagi túrán, vagy egy többmilliós észak-koreai hadseregen (mindegy milyen elavult a fegyverzete). Az egyetlen igazán komoly probléma ilyen szempontból Oroszország nekik, mert északkeletről bizony eléggé nyitottak. De hát azokkal meg jelenleg jóban vannak. Na ez a különbség köztük meg az USA közt. Nekik van politikai tapasztalatuk. Olyan 3-4000 év nagyjából, sacc per kb.
Nem igazán szeretem a jelenlegi kínai vezetést, de ettől még nem becsülöm le őket. Az USA + EU legnagyobb hibája, hogy semmilyen más fejjel nem tud gondolkodni, csak is a borostyánligás amerikai egyetemek politológia szakán végzett idiótákéval. Soha meg sem próbálta megérteni Oroszországot, Kínát, Indiát. Nem is akarja észrevenni, hogy azok nem az ő észjárásával gondolkodnak. Tipikus nyálas, újgazdag hülyegyerek hozzáállás.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
42 235
81 118
113

India-China-Mcmahan-Line.jpg


Operation Falcon (1986–1987)

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 935
35 075
113

India-China-Mcmahan-Line.jpg


Operation Falcon (1986–1987)

 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 771
5 127
113
https://www.portfolio.hu/global/202...alkodni-a-panik-a-legnagyobb-rivalison-691743
"Kína évek óta folyamatosan egyre jobban növeli a hadereje fejlesztésére szánt összeget, amelynek köszönhetően folyamatosan egyre modernebb eszközöket mutatnak be. Peking ambiciózus tervei között szerepel, hogy 2035-re már ezer darabosra növelje az ötödik generációs vadászgépek számát a légierő kötelékében, miközben India pánikolva igyekszik behozni a lemaradását - írja az EurasianTimes."
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 935
35 075
113
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 935
35 075
113