• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 150
7 634
113
Ha bűnbakot keresünk, nem a zsidókra kell mutogatni, hanem a nemzetközi közösségre, a széles nagyvilágra (benne a sok gazdag és befolyásos arab országgal ugye), magunkra, akik közömbösek voltunk ezidáig az ott élő népek sorsával kapcsolatban.
Az "arabok" mindig is megosztottak voltak és most is egy részük Izrael-Amerika oldalán áll..ebben bűnösök, igen. De
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 243
113
egy részük Izrael-Amerika oldalán áll..ebben bűnösök, igen. De
Mondandóm lényege az volt, hogy NE most rinyáljunk, hogy bombáktól omlanak a falak és dózerólják a várost. Korábban megágyaztak ennek a nagyhatalmak, a "nemzetközi közösség", most csak mindenki teszi a dolgát. A palesztinok is, az IDF is. Sem az egyik sem a másik terrorjával nem kivánok azonosulni, de mindenki tudta, hogy majd milyen lépésre milyen válasz várható.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 044
15 027
113
Az izraeli erők a hírek szerint ma két gyereket lelőttek a Jenin táborban.

Természetesen mindannyian tudjuk, hogy a sziklák dobálása (feltételezzük, hogy ezt tették) életveszélyes eszkaláció az IDF számára.

➡️ Szerkesztés: A palesztin fiúkat a 9 éves Adam al-Ghoulként [első videó] és a 15 éves Basel Abulwafát [második videó] azonosították.
A videót nem tudom feltenni...nagyon szomorú... láttam.... az egyik kis picike volt. A kicsi azonnal meghalt, a nagyobb még fél percig emelgette a fejét :(
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 614
17 899
113
Az izraeli erők a hírek szerint ma két gyereket lelőttek a Jenin táborban.

Természetesen mindannyian tudjuk, hogy a sziklák dobálása (feltételezzük, hogy ezt tették) életveszélyes eszkaláció az IDF számára.

➡️ Szerkesztés: A palesztin fiúkat a 9 éves Adam al-Ghoulként [első videó] és a 15 éves Basel Abulwafát [második videó] azonosították.
A videót nem tudom feltenni...nagyon szomorú... láttam.... az egyik kis picike volt. A kicsi azonnal meghalt, a nagyobb még fél percig emelgette a fejét :(
Ehhez asszisztál évtizedek óta a nyugati világ. A mainstream csak a palesztinok terrorizmusát ismételgeti,ha nagyritkán felbukkannak ilyen videók két nap múlva a lőtéri pulikutya nem foglalkozik vele. Ellenben,ha egy zsidót lelőnek,vagy megkéselnek hetekig megy a visítás. Hoztajm egy pólót hat éve Tel-Avivból. A Dizengoffon vettem. Simán árulják,úgy hogy egy terhes arab nő van a célkeresztben. A felirat: one shot,two kills. Azért elgondolkodtató.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 656
113
Ehhez asszisztál évtizedek óta a nyugati világ. A mainstream csak a palesztinok terrorizmusát ismételgeti,ha nagyritkán felbukkannak ilyen videók két nap múlva a lőtéri pulikutya nem foglalkozik vele. Ellenben,ha egy zsidót lelőnek,vagy megkéselnek hetekig megy a visítás. Hoztajm egy pólót hat éve Tel-Avivból. A Dizengoffon vettem. Simán árulják,úgy hogy egy terhes arab nő van a célkeresztben. A felirat: one shot,two kills. Azért elgondolkodtató.
Mondjuk azért az is, hogy vettél egy ilyen pólót! :D
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 614
17 899
113
Mondjuk azért az is, hogy vettél egy ilyen pólót! :D
Elég morbid,de valamiért megvettem.Egy rakás degenerált pólójuk volt,hoztam egy olyat,amin a Freud van rózsaszin fejjel,és a szöveg: Pink Freud. Mondjuk ránézésre akasztottam le mindet,mert nem igazán örültek volna Mózesék,ha kikandikálnak a tetkók. Végig hosszú ujjú volt rajtam mindenhol, még rövidnadrágot se vittem.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 656
113
Elég morbid,de valamiért megvettem.Egy rakás degenerált pólójuk volt,hoztam egy olyat,amin a Freud van rózsaszin fejjel,és a szöveg: Pink Freud. Mondjuk ránézésre akasztottam le mindet,mert nem igazán örültek volna Mózesék,ha kikandikálnak a tetkók. Végig hosszú ujjú volt rajtam mindenhol, még rövidnadrágot se vittem.

Aaahhh értem. Na én ezért kedvelem jobban a hegtetovást. Diszkrétebb kicsit. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Lásd ... Magyarország, ..., a muszlim török megszállás alatt több száz évig, ki is írtották az összes keresztényt,
Igen, kiirtották. A török megszállás alá került területen a magyarságnak elvétve maradtak túlélői. Pár százalék élte csak túl. A tatárjárást nagyobb arányban élte túl a népesség, mint a tőrököt. Ha nincsenek Habsburgok, akik harcolnaak a tőrök ellen, ma nincsenek magyarok.

Egészen undorító, hogy az antiszemitizmus miatt az törökök alatti magyar holokausztot is eltagadják...

A Koránt meg érdemes lenne már egyszer elolvasnod, mert az a népirtás forgatókönyve is. Az "irtsátok ki őket" egy megszokott fordulat ott. Semmi köze a gyilkos iszlámnak a kereszténységhez. A buddhizmus mellett csak a kereszténység tanítása épült eddig békére és tolarenciára.
 
  • Tetszik
Reactions: Kalormen

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 317
37 336
113
A katari repülőtéren felejtették a német elnököt

A német elnök annyira felesleges figura a politikában, hogy még azok is megfeledkeztek róla, akik meghívták látogatásra. Frank-Walter Steinmeier előző nap Katarba repült, hogy találkozzon az ország emírjével. Érkezéskor azonban nem fogadták.

Szegény Steinmeiernek mintegy fél órát kellett állnia a saját repülőgépének rámpáján, várva, hogy valaki a fogadó diplomáciai csoportból érkezzen. Az elnököt végül elvitték a repülőtérről, és sikeresen elbeszélgetett Al-Thani emírjével, de a maradék, ahogy mondani szokták, maradt.
A közösségi oldalakon azonban már azt az elméletet terjesztik, hogy a történtek nem baleset és nem Katar hibája volt. Az ilyen találkozókat nagyon magas szinten készítik elő, és kevés az esélye annak, hogy Steinmeierről egyszerűen megfeledkeztek.

Ezt bizonyítja a német elnök savanyú arca is, amely az Al Thani-val való találkozó után sem változott. Maga az emír nem volt hajlandó közös sajtótájékoztatót tartani, és nem is nyilatkozott a Steinmeierrel való találkozó eredményeiről.

 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Minden nemzetközi szabályt megszegve Erdogan kizárólagos gazdasági övezetet akart Palesztinával

A háború tönkretette a terveit!
A török elnök megállapítja, hogy a Gázai övezetben zajló háború miatt elhalasztották a Palesztinával közös kizárólagos gazdasági övezet kijelölésére vonatkozó terveit.
Erdogan első számú célja a Hamász politikai szárnyának megmentése, hogy az szerepet vállalhasson a háború utáni időszakban a Gázai övezetben, de ez utópiának tűnik, hiszen Izrael teljesen szét akarja verni a Hamászt, és az arab országok is marginalizálták.

Megítélésünk szerint a háború befejezése után a Wadi-völgytől északra fekvő Gázai övezet izraeli militarizált terület lesz, mint pufferzóna, amely a környező falvak és városok biztonságát biztosítja, míg a déli részt egy palesztin kormány fogja irányítani, amelyet arab állami megbízottak segítenek.

Korábban az is felmerült, hogy a Hamász fölfegyverezése is hozzájuk köthetö, nem a perzsákhoz. Kardigán nagyon kavar.


Törökországról köztudott, hogy a többi NATO-tagállammal szemben teljesen autonóm irányvonalat követ Oroszországgal szemben, nem vezet be szankciókat ellene, ugyanakkor komoly gyanú merült fel, hogy a Nyugat "trójai falova", amelyen keresztül Putyin a fegyverrendszerekre vonatkozó embargó és a kritikus szállítástiltás ellenére is szállít.
Erdogan így olyan előnyöket remél Putyintól, amelyek a következő területekre összpontosulnak: A rakéta know-how és technológia megszerzése, ami úgy tűnik, hogy meghozza gyümölcsét, tekintettel a Typhoon felszíni-felszíni rakéta fejlesztésére, amelynek hatótávolsága 561 km, és tendenciák mutatkoznak ennek további növelésére.

Szuverenitás a Fekete-tengeren: Tatlioglu török tengernagy nemrégiben kijelentette, hogy nem akarja a NATO jelenlétét a Fekete-tengeren, ami egyértelműen jelzi a török szándékot, hogy a Fekete-tengert orosz-török tóvá alakítsák.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 996
5 451
113
Netanjahu úgy vonult be a történelembe, mint "Gáza mészárosa", mondja Erdogan
Szerinte Törökország "minden rendelkezésre álló eszközt fel fog használni, hogy az izraeli kormányt felelősségre vonja a nemzetközi jog és az emberiség lelkiismerete előtt".
Azeri gáz meg olaj meg szépen megy rajtuk keresztül Izraelbe.De javítson ki valaki ha rosszul tudom.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 070
88 021
113
Támadás Jeruzsálem bejáratánál: A palesztinok automata fegyverekkel nyitottak tüzet
▪️Lövöldözés történt a központi pályaudvar irányában Jeruzsálem bejáratánál, melynek következtében 7 ember megsérült.
▪️Az áldozatok egy része rendkívül súlyos állapotban van.
▪️A Hamász emberei gépfegyverrel voltak felfegyverkezve, és a megállóban lőttek. Két támadó a helyszínen életét vesztette.
▪️Eközben az izraeli hadsereg és a Hamász bejelentette a humanitárius fegyverszünet meghosszabbítását a Gázai övezetben.