Egy elemzés a "99%-ban elhárított" iráni rakétatámadásról:
sonar21.com
Csatoltam három videoklipet, amelyek néhány általam talált forrásból származnak, és úgy állítottam össze őket, hogy remélhetőleg hasznosak lesznek az Ön és kollégái számára.
A videoklipek közül az elsőnek a címe:
P33_480_.mp4 (3,4 MB): Real-Time & Slo Mo of Raw Video Clip of April 14, 2024 Iran Attack On Israel In Umm Al-Fahm P33_480_.mp4 (3,4 MB).
Ez a klip két nagy hatótávolságú iráni rakétát mutat, amint áthaladnak a légkörön, becsapódnak és felrobbannak Izraelben. A beérkező rakéták fényes foltok a videón, mert elég nagy sebességgel haladnak (10-13 Mach) ahhoz, hogy a légköri felmelegedéstől izzóvá váljanak. Egyelőre csak néhány fontos kiemelést közlök, de ebből a konkrét videóból még sok minden más is kiderülhet.
A videó négy részre van vágva.
Az első rész egyszerűen a videó, ahogyan az valós időben megjelenik. Az időszekvencia nagyjából 13 másodperc hosszú. A hangsáv négy éles hangot tartalmaz, mint "lövések", amelyek egyszerűen a földi robbanások hangjai, amelyek időben késleltetve vannak, mivel a hangsebesség sokkal lassabb, mint a fénysebesség. Vegyük észre, hogy csak két földi robbanást láthatunk, de a hang jelzi, hogy további két földi robbanás történt a kamera látómezején kívül.
A második szakasz egyszerűen az első szakasz egyharmados sebességgel történő megismétlése, így nagyobb eséllyel figyelhetjük meg a részleteket.
A következő két szakasz egyszerűen az 1. és a 2. szakasz ismétlése.
Sok más videó is létezik a nem indított ballisztikus rakéták érkezéséről, de mindegyik megszakad, mielőtt a robbanófejek elérnék a földet. Ez szinte biztosan az izraeli minősítési szabályok miatt van, amelyek nem teszik lehetővé a sajtó számára a földi robbanásokról készült videók közzétételét.
A második videoklip címe:
Irán elleni támadás_480_.mp4 (2,8 MB)
Ez a klip a ballisztikus rakétatámadások közvetlen célpontjaként szolgáló két izraeli légibázis egyikének földi kárait mutatja be. Az első szekvencia egy krátert mutat, amely valószínűleg egy 200-400 kilogrammos robbanófejből származik. Vannak felvételek alacsonyabb szintű károkról és kisebb kráterekről is, amelyek valószínűleg olyan drónoktól származhatnak, amelyeket nem fogtak el. A drónokról ismert, hogy 50 kg-os robbanófejekkel rendelkeznek, és így sokkal kisebb mértékű földi károkat és kisebb krátereket okoznának.
A videó egy nagyon érdekes szakasza azt mutatja, hogy az izraeliek egy olyan kifutópályát javítanak, amelyet bizonyára egy lövedék talált el, amihez a légibázison gyorsan be kellett tölteni a krátert, és gyorsan izzó betonnal kellett befedni.
Minden katonai repülőtér rendelkezik ezzel a képességgel, mivel várható, hogy a kifutópályákat megtámadják, hogy korlátozzák a légibázis képességét a harci repülőgépek fel- és leszállására.
A videó utolsó 10 másodpercében egy ballisztikus rakéta érkezik, és a levegőben nincsenek elfogórakéták, amelyek megpróbálnák megtámadni. Ha figyelmesen megnézzük a sötét eget közvetlenül az épület felett, amely mögött a robbanófej elhalad, akkor egy vagy több halvány villanást kell látnunk az égen. Ezek a halvány villanások a földi robbanásból származó intenzív fényt jelzik, amelyet az égen lévő részecskék visszaverik.
A harmadik videó címe:
(Normál és Slo Mo-P35)240.mp4 (1.1 MB)
Ez a videó a repülőgépek "ágyúkamerás" képeit mutatja, amelyeken drónokat és cirkálórakétákat lőnek le levegő-levegő rakétákkal.
A lövegkamera képein cirkálórakéták láthatók:
1.png 2.png
és drónokat:
3.png
A cirkálórakéták nagyjából 500-600 km/h sebességgel haladnak, míg a drónok sokkal lassabban, körülbelül 220-250 km/h sebességgel.
A videók egy rendkívül fontos tényt mutatnak.
Minden célpontot, akár drónok, akár nem, levegő-levegő rakétákkal lőnek le.
Az Egyesült Államok légierejének munkagépe a levegő-levegő rakéta az AIM-9x Sidewinder.
Egyetlen Sidewinder levegő-levegő rakéta ára körülbelül 500 000 dollár.
Egy drón ára talán 10 000 vagy 20 000 dollár, egy iráni cirkálórakéta ára pedig valószínűleg 100 000 dollár körül van.
Az izraeli kormány által nyilvánosságra hozott rendkívül fontos tény, hogy Izrael védelmének költségei ezzel a bizonyos iráni támadással szemben körülbelül 1,3 milliárd dollárra rúgtak!
Ennek az egyetlen számnak jelentősek a következményei.
Ez azt jelzi, hogy az ilyen típusú támadások hullámai elleni védekezés költségei nagy valószínűséggel fenntarthatatlanok egy megfelelően felfegyverzett és elszánt ellenféllel szemben.
Az Izrael fölé érkező ballisztikus rakétákról készült összes videó egyértelmű és egyértelmű bizonyítéka azt mutatja, hogy a Vas Dóm elfogórakétákat lényegében nem használták a ballisztikus rakéták elleni támadásra tett kísérletek során.
Az a döntés, hogy meg sem próbálják támadni a nagy hatótávolságú iráni ballisztikus rakétákat, teljesen megalapozott.
A Vaskupola elfogórakétának jó esélye lenne arra, hogy elfogjon akár egy cirkálórakétát, akár egy drónt, amely átszivárgott a nagyon jelentős repülőgépek által végrehajtott légvédelmi rendszeren.
Ez szinte biztosan azt jelenti, hogy a védelem 1,3 milliárd dolláros költségének nagy részét szinte biztosan a drónok és cirkálórakéták lelövésére fordították a célpontok ellen levegő-levegő rakétákat indító vadászgépekkel.
Mivel lényegében nincs bizonyíték arra, hogy a nagy hatótávolságú ballisztikus rakétákat az Iron Dome támadta volna meg, ez csak azt jelentheti, hogy egyáltalán nem támadták meg őket, vagy pedig az Arrow és a David sling védelmi rendszerekkel próbálták meg támadni őket.
Az a tény, hogy igen nagyszámú, nem harckapott ballisztikus rakétát lehetett látni izzani, amint visszatértek a légkörbe alacsonyabb magasságba, arra utal, hogy bármi is volt a Dávid-csúzli és a Nyíl rakétavédelem hatása, nem voltak különösebben hatékonyak.
Így a bizonyítékok ezen a ponton azt mutatják, hogy lényegében az összes vagy a legtöbb érkező nagy hatótávolságú ballisztikus rakétát nem fogta el az izraeli lég- és rakétavédelmi rendszerek egyike sem.