• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 094
18 847
113

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 953
9 114
113
Nem egy iráni megmozduláson lehet nem egy hangot hallani, hogy dugjátok fel a palesztin zászlót a seggetekbe...


Még nem. De ha eljön az a pont, akkor inkább fog IL ilyet tenni, mint bárki más.
Haha, na akkor mentek a levesbe. Konkrétan a mi carrier strike groupjaink fogjak leszedni őket, majd kiiktatjak az osszes inditotokat. Ha valami nem all az amerikai politika érdekében, aklor az egy zsidók által indított atomháború.
Simán letorolnek titeket a térképről, és semmit nem tudtok tenni, bocs.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: tomcat1 and Flamand

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 717
18 446
113
Feltehetően az iráni lehetőségek, a Hezbollah aktivizálásában kimerülnek. Szárazföldön nem tudják iráni erőkkel megtámadni Izraelt, rakétázás nem igazán hatásos. Marad a terror a Hezbollah által. Nagyjából erre számítok. Amire az izraeli válasz Libanon lerohanása lesz, feltehetően. Katonai értelemben kiszorítják onnan a Hezbollahot, talán Szíriába. Ott meg úgyis mindegy ki van, mert a polgárháborús állapotok továbbra is még megvannak. Katonai értelemben nem is nagyon lesz más választása Izraelnek. Nincs hova hátráljanak, mert olyan kis területen vannak. Ki kell használniuk katonai fölényüket és úgy kell megoldaniuk ezt a problémát.
Egyébként itt a lehetőség az iráni vezetés kiiktatására is, ha úgy akarják. Az ottani társadalom nem biztos hogy annyira allaha akbározó lesz, ha megérzi a középkori vallási elnyomásból történő kiszabadulás lehetőségét. Kérdés, bele vágnak-e, vagy hagyják őket tovább a helyzetükben. Ennek a történetnek békés befejezése sosem lesz, ez alaphelyzet szerintem.
Az izraeli válasz már 2006-ban is milyen jól sikerült. Ne vicceskedjünk már. Olvass utána,elég jó irodalma van a híres izraeli haderő vergődésének.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Bubu bocs

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 125
25 048
113
Sajnálom, hogy te sem érted
ne menjünk bele parttalan vitába Szőr ..

leírtam véleményem szerint miért nem fog eljönni soha az a pont .. de nekifutok mégegyszer,a kedvedért ..

egy nagyon komoly támadás éri Izraelt. és ők (véleményed szerint) atomfegyvert/fegyvereket vetnek be mondjuk Irán ellen.
a radioaktív kiszóródás minden térségbeli országot érint majd széljárástól függően, illetve ide soroltam/sorolhatom az egész Földközi-tengeri régiót beleértve számos európai országot is

majd Irán cserébe visszabasz nekik a nem létező (szerintem meg valós veszélyt magába hordozhatóan létező) atomfegyvereivel, és Izraelből (méreteit ismeredt) egy Mad Max környezetet generál majd (itt teljesen mindegy hogy mennyi lesz a CEP-je az iráni balisztikusnak vagy hiperszinonikusnak .. tuti nem a Negev lesz betáplálva mint célpont,hanem olyan helyek mint Haifa, Tel-Aviv,Rison Lecijon,Beér Seva stb ..
Izrael méreteit figyelembe véve meg (szintén véleményem szerint) nem igazán elképzelhető,hogy a derék állampolgárok ott szeretnének maradni majd abban a sugárzó környezetben, így elindulnak tömegesen valamerre .. erre ment a kérdés hogy hova ? kihez ? ki fogja őket befogadni ? (a viselkedési kultúrát,bár ez nem a teljes népességre kivetithető reprezentálják nálunk is évente Bodrogkeresztúron),milyen marketingmunkával kozmetikáznák ki ezt a "leatmoztuk a perzsákat,ők meg cserébe minket" mutatványt, amikor a jelenlegi gázai műveleteket is sikerült úgy túltolniuk,hogy az ENSZ-ben alig találtak olyan tagországot aki mellettük szavazott volna (aki igen az meg vélhetően valamilyen érdekből,beleérvwe a magyar kormányt is),de ha tudsz nekem több bizonyítákot hozni arra,hogy inkább tüntetgetnek a világban a gáaziak ellen mint a jelenleg ott harcoló izraeli kormány ellen akkor én kérek elnézést !

és ez kurvára nem antiszemitizmus hanem a tények .. én sem tudom mi lett volna a jó megoldás, én sem értek egyet azzal amikor betámadták az izraelieket,de szerintem elsőként írtam itt le,hogy ha túltolják a biciklit az nekik nagyon de nagyon kontraproduktív lesz. (így is lett)

erre te jössz egy autoskártya szintű "érveléssel" hogy mert csak .. ezért mondom,ha nem fejted ki bővebben akkor inkább ejtsük a témát ne foglaljon itt felesleges oldalakat,én próbáltam a kollégáknak érveket felsorakoztatni ellenben veled,pedig ettől okosabbnak gondollak.

*szerk után,mert ez lemaradt .. semmi nem garantálja hogy egy ilyen izraeli lépés után a környék összes arab állama nem inditja el az összes rakétáját,légierejét,csodaszőnyegét,harci tevéjét a sivatag ezer dzsinnjét , a ghoulokat stb stb tökömtudja milyét azonnal izrael ellen ..
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 102
13 214
113
Haha, na akkor mentek a levesbe. Konkrétan a mi carrier strike groupjaink fogjak leszedni őket, majd kiiktatjak az osszes inditotokat. Ha valami nem all az amerikai politika érdekében, aklor az egy zsidók által indított atomháború.
Simán letorolnek titeket a térképről, és semmit nem tudtok tenni, bocs.
Ezt a viccet ki ismeri?

Ket magyar beszelget.
Az egyik amerikainak kepzeli magat a masik meg ex-brit izraelinek. :p :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 531
21 062
113
na szóval mégis csak autóskártya .. oké akkor itt részemről be is fejeztem veled a párbeszédet :)
Valóban fölösleges ha a sok idiótát hozod fel példának, akik Izrael ellen tüntetnek.
Közben meg nagy kegyesen elfelejtik, hogy a hamasz egy terrorszervezet, meg még sok mindent.
De nem fogom megint a kályhánál kezdeni.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 717
18 446
113
Mózesék így lopnak. Mi kell hozzá? Cionista telepesek,és néhány IDF katona.

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 125
25 048
113
Valóban fölösleges ha a sok idiótát hozod fel példának, akik Izrael ellen tüntetnek.
Közben meg nagy kegyesen elfelejtik, hogy a hamasz egy terrorszervezet, meg még sok mindent.
De nem fogom megint a kályhánál kezdeni.
nem hiszem hogy a tüntetőkkel kezdtem volna, az hogy érvelés helyet kiragadsz egy sort ráadásul nem is abból a kommentből amire első körben reagáltál .. nem is tudom hogy szánalmas vagy vicces inkább :D

én elengedtem a veled való kommunikációt
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 531
21 062
113
nem hiszem hogy a tüntetőkkel kezdtem volna, az hogy érvelés helyet kiragadsz egy sort ráadásul nem is abból a kommentből amire első körben reagáltál .. nem is tudom hogy szánalmas vagy vicces inkább :D

én elengedtem a veled való kommunikációt
Ok Legyen: Golda is már majdnem bevetette. Bibi szerintem még hajlamosabb lenne rá
végromlás esetének fennforgása esetén.
Azt meg, hogy előbb vetné be Izrael, mint más atomhatalom:
ha nincs akkora területed, mint US, RU, akkor ugye mindent elveszíthetsz, tehát nem veszíthetsz semmit.
Meg hát a zsidók hajlamosak túlreagálni a dolgokat és belelovalni magukat :D
De persze ehhez nyilván olyan helyzet kéne, mint Yom Kippur-i hb-kor, ilyet meg nem tartok valószínűnek.
Amúgy semmi konkrét, inkább megérzés.