• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 133
9 567
113
Nem a hitvallás a lényeg hanem az elmaradott gondolkodásmód. Mi is lehetnénk elmaradottak ha még felgyújtanánk a gyógyszerészeket meg orvosokat, mivel boszorkányok. Szerencsére túlléptünk ezen.
De a keresztenyseg es annak altalanos, emberkozpontu moralis alapallasa hozta el a gyokeres valtozast az addig teljesen torzsi alapon mukodo, kirekeszto, moralisan kompromittalt judaizmussal szemben (no meg peldaul betiltotta a pedofiliat, a buzulast stb stb).
Ketsegtelenul beletelt vagy 1500 evbe, mire kiteljesedett es kinotte sajat gyermekbetegsegeit a keresztenyseg, de a judaizmus allitolagos 5000 eve alatt sem jutott sehova, az iszlam meg meg ugysem, hogy jo reszet gyakorlatilag a keresztenysegrol masoltak egy az egyben (ti. szimplan az arab birodalomhoz kellett egy sajat allamvallas, igy lett belole tomegvallas – nem organikus uton, mint ahogy peldaul a keresztenyseg a duhodt uldoztetes ellenere is mindossze ~300 ev alatt meghoditotta az egesz romai birodalmat).
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 893
21 454
113
Ezzel egyet is értek. A második részét úgy hívják, hogy önbíráskodás ha te megteszed, ha egy ország vagy nép teszi meg akkor azt olvashatjuk mostanában minden nap mi lesz belőle.
Hát ez általában igaz mindig és mindenhol, hogy ha te csinálod az az, ha az állam, akkor a törvény.

De mondtam már, szerintem Bibi és az izraeli jobboldal tényleges célja az új Nakba, megszabadulni a palesztinoktól valahogy, végleg. Erre adódott egy príma ürügy
Stimmt. És ezt ki tagadja?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 120
17 095
113
Hát ez általában igaz mindig és mindenhol, hogy ha te csinálod az az, ha az állam, akkor a törvény.


Stimmt. És ezt ki tagadja?
Ok.
A tavalyi háború is azért tört ki mert augusztusban Bibi ezt az elképzelését mutatta be , térképekkel ilusztrálva az ENSZ közgyülésén (jó videók is vannak erről, ha még nem gyomlálták ki őket). Beszédében egy kissé atomkodott is, amelyet az Izraeli Külügyminisztérium rögtön helyretett, hogy Bibi azt nem is úgy gondolta, kissé félrebeszélt.

Tehát ne csodálkozzunk azon, hogy mikor a palesztin népben tudatosult az, hogy meg lesznek szüntetve az elkövetkezendő 10 20 év alatt (végső megoldás?) - elkeseredésükben mindent egy lapra téve - megtámadták Izraelt.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 893
21 454
113
Ok.
A tavalyi háború is azért tört ki mert augusztusban Bibi ezt az elképzelését mutatta be , térképekkel ilusztrálva az ENSZ közgyülésén (jó videók is vannak erről, ha még nem gyomlálták ki őket). Beszédében egy kissé atomkodott is, amelyet az Izraeli Külügyminisztérium rögtön helyretett, hogy Bibi azt nem is úgy gondolta, kissé félrebeszélt.

Tehát ne csodálkozzunk azon, hogy mikor a palesztin népben tudatosult az, hogy meg lesznek szüntetve az elkövetkezendő 10 20 év alatt (végső megoldás?) - elkeseredésükben mindent egy lapra téve - megtámadták Izraelt.
jaja, nyilván, mert 'palesztin népet' (mintha lenne ilyen...) bármikor is presszionálni kellene erre.
Ezek az alagutak sem csak az elmúlt 10 évben épültek ki.
Illetve pont az elmúlt 10 évben voltak olyan lehetőségeik (ha korlátozottak is voltak még), amik soha előtte:
szabadabb átjárás, munkavállalás IL-ben. Telepesek körmére rá-rácsapás. Közeledés az arab államokhoz. Stb.
Semmi más miatt nem rendeztek mészárlást, pusztán csak Irán utasítására (de még ezt is elbszták, mert feltehetően
bőven idő előtt lépték meg).
 
  • Vicces
Reactions: megazez

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 120
17 095
113
jaja, nyilván, mert 'palesztin népet' (mintha lenne ilyen...) bármikor is presszionálni kellene erre.
Ezek az alagutak sem csak az elmúlt 10 évben épültek ki.
Illetve pont az elmúlt 10 évben voltak olyan lehetőségeik (ha korlátozottak is voltak még), amik soha előtte:
szabadabb átjárás, munkavállalás IL-ben. Telepesek körmére rá-rácsapás. Közeledés az arab államokhoz. Stb.
Semmi más miatt nem rendeztek mészárlást, pusztán csak Irán utasítására (de még ezt is elbszták, mert feltehetően
bőven idő előtt lépték meg).
Egyszerűen ők is nézték az ENSZ közgyűlés közvetítését, hogy Bibi mit szán nekik. Mindennél többet mondott az általa büszkén mutogatott, Palesztina mentes térképe:

MUFSNKw.jpg


Ha ma "valamely" ország az ENSZ-ben úgy nyilatkozna, hogy 10 20 év alatt, tevékenységével megszünteti Magyarországot, (még térképet is mutogatna hozzá) hát holnap mennék a seregbe, még golyófogónak jó lennék tán..
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 133
9 567
113
jaja, nyilván, mert 'palesztin népet' (mintha lenne ilyen...)
Biztosan tobb alapjuk van, mint a sosem letezett zsido etnikumnak. A cionizmus leggatlastalanabb okorsege volt ez a 'vilagmeretu zsido nep' orulet - mintha nekem valamifele etnikai kozom lenne mondjuk az afrikai katolikusokhoz.

bármikor is presszionálni kellene erre.
Ezek az alagutak sem csak az elmúlt 10 évben épültek ki.
Illetve pont az elmúlt 10 évben voltak olyan lehetőségeik (ha korlátozottak is voltak még), amik soha előtte:
szabadabb átjárás, munkavállalás IL-ben. Telepesek körmére rá-rácsapás. Közeledés az arab államokhoz. Stb.
Semmi más miatt nem rendeztek mészárlást, pusztán csak Irán utasítására (de még ezt is elbszták, mert feltehetően
bőven idő előtt lépték meg).
70-100 eve eloskodnek meg gyilkolasznak ott a fajgyulolo, rasszista, vereskezu cionistak. A kutya nem hivta oket oda, kulonosen nem a kamu kelet-europai askenaziakat, tortenelmi alapon meg meg a szefardoknak is kb a legkevesebb jogalapjuk lenne mindenki massal szemben.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 161
3 114
113

Biztosan tobb alapjuk van, mint a sosem letezett zsido etnikumnak. A cionizmus leggatlastalanabb okorsege volt ez a 'vilagmeretu zsido nep' orulet - mintha nekem valamifele etnikai kozom lenne mondjuk az afrikai katolikusokhoz.


70-100 eve eloskodnek meg gyilkolasznak ott a fajgyulolo, rasszista, vereskezu cionistak. A kutya nem hivta oket oda, kulonosen nem a kamu kelet-europai askenaziakat, tortenelmi alapon meg meg a szefardoknak is kb a legkevesebb jogalapjuk lenne mindenki massal szemben.

Ha a palesztínok -az eddigi teljesítményük alapján- a szentföldből csinálnának egy délafrika szintű ganyédombot, mivel lennénk beljebb ?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and aamen

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 985
48 513
113
Ha a palesztínok -az eddigi teljesítményük alapján- a szentföldből csinálnának egy délafrika szintű ganyédombot, mivel lennénk beljebb ?
Igazad van, meg engem palesztin barátsággal igen nehéz lenne megvádolni, a legutolsó bannom - teljesen jogosan amúgy - pont azért kaptam mert első lendülettel mikor láttam mit műveltek október 7-én zsidó civilekkel - gyerekeken húztam fel magam főleg - elmondtam minden szarnak cizellálatlan módon a paleszokat!

De!

Az amit AZÓTA a zsidók válaszul elkövettek, az szerintem kimeríti a szisztematikus népírtás fogalmát, hogy kicsit odabasszak, egy holocaustot. Nagyon durván túlzott az izraeli reakció.

Ha nem sajnálnám az ártatlan civileket mindkét oldalon, még tán azt is írhatnám, hogy megérdemlik egymást!

Nem írom ezt, sajnálom őket...
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 893
21 454
113
Igazad van, meg engem palesztin barátsággal igen nehéz lenne megvádolni, a legutolsó bannom - teljesen jogosan amúgy - pont azért kaptam mert első lendülettel mikor láttam mit műveltek október 7-én zsidó civilekkel - gyerekeken húztam fel magam főleg - elmondtam minden szarnak cizellálatlan módon a paleszokat!

De!

Az amit AZÓTA a zsidók válaszul elkövettek, az szerintem kimeríti a szisztematikus népírtás fogalmát, hogy kicsit odabasszak, egy holocaustot. Nagyon durván túlzott az izraeli reakció.

Ha nem sajnálnám az ártatlan civileket mindkét oldalon, még tán azt is írhatnám, hogy megérdemlik egymást!

Nem írom ezt, sajnálom őket...
Lehet kicsit aránytalan, de 48-óta próbált IL velük együtt élni. Mikor így, mikor úgy.
Most tele szaladt a csuka és pontot kell a dolog végére tenni. Vagy így, vagy úgy.
Nna megyek tekerni, csak felszárad már ez a sz@r :D
 
  • Vicces
Reactions: megazez

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 985
48 513
113
Lehet kicsit aránytalan, de 48-óta próbált IL velük együtt élni. Mikor így, mikor úgy.
Most tele szaladt a csuka és pontot kell a dolog végére tenni. Vagy így, vagy úgy.
Nna megyek tekerni, csak felszárad már ez a sz@r :D
A faszodat aránytalan... Lehenteltek mindenkit válogatás nélkül a technikai előnyötök biztos tudatában, gyereket, nőt, öreget, gondolkodás nélkül.

Mondjuk zsidó lennék, pont ezt követelném én is. Kivülről nézve akkor is gusztustalan az is amit TI csináltok.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 415
21 145
113
De a keresztenyseg es annak altalanos, emberkozpontu moralis alapallasa hozta el a gyokeres valtozast az addig teljesen torzsi alapon mukodo, kirekeszto, moralisan kompromittalt judaizmussal szemben (no meg peldaul betiltotta a pedofiliat, a buzulast stb stb).
Ketsegtelenul beletelt vagy 1500 evbe, mire kiteljesedett es kinotte sajat gyermekbetegsegeit a keresztenyseg, de a judaizmus allitolagos 5000 eve alatt sem jutott sehova, az iszlam meg meg ugysem, hogy jo reszet gyakorlatilag a keresztenysegrol masoltak egy az egyben (ti. szimplan az arab birodalomhoz kellett egy sajat allamvallas, igy lett belole tomegvallas – nem organikus uton, mint ahogy peldaul a keresztenyseg a duhodt uldoztetes ellenere is mindossze ~300 ev alatt meghoditotta az egesz romai birodalmat).
Akkor a muzulmánoknak még adsz pár száz évet? Őket 622-től számítjuk. :)
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 138
15 823
113
Gáza....egy IDF katonának valamiért nem tetszett a ló ami a menekült cuccait húzta...
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 814
18 890
113
Felhívta 'valaki', hogy menjen fel a tetőre...
Felment.
Levegőből likvidálva.
(Lemming bameg :D )
Fuad felment a tetőre,és likvidálták.
Jichak,meg Mordechai bement Gázába,és őket is likvidálták.
That's life.


 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 893
21 454
113
A faszodat aránytalan... Lehenteltek mindenkit válogatás nélkül a technikai előnyötök biztos tudatában, gyereket, nőt, öreget, gondolkodás nélkül.

Mondjuk zsidó lennék, pont ezt követelném én is. Kivülről nézve akkor is gusztustalan az is amit TI csináltok.
Gondoltam jófej leszek és elismergetem, hogy aránytalan, erre most meg ezért basztok le :D
Nem lehet veletek jót tenni :D
Nem értem, tehát nem arra van a mindenféle előnye valakinek, hogy éljen vele?
És továbbra is állítom, ha nem kéne emberségi megfontolásokat szem előtt tartani,
akkor 1. már meg lenne oldva a helyzet, 2. kevesebb izraeli halott lenne.
(és persze sajnálatosan több civil áldozat)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 814
18 890
113
Gondoltam jófej leszek és elismergetem, hogy aránytalan, erre most meg ezért basztok le :D
Nem lehet veletek jót tenni :D
Nem értem, tehát nem arra van a mindenféle előnye valakinek, hogy éljen vele?
És továbbra is állítom, ha nem kéne emberségi megfontolásokat szem előtt tartani,
akkor 1. már meg lenne oldva a helyzet, 2. kevesebb izraeli halott lenne.
(és persze sajnálatosan több civil áldozat)
Igazad van,semmilyen emberiességi megfontolást nem kellene szem előtt tartani. Ebben az esetben ugyanúgy rá lehet robbantani az iskolát,kórházat az izraeliekre. Kell még valamit mondanom Ildikó?