• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 167
9 702
113
1. Az izraeliek mélyen megosztottak voltak az elmúlt években. Öt választás után úgy döntöttek, hogy elbocsátják a Lapid/Gantz csapatot, és egy új koalíciót - amely Netanjahu és a kis zsidó szupremácista pártok körül alakult - juttatnak hatalomra.
Nem sokkal az új kormány megalakulása után azonban folytatódott a politikai válság, és az izraeliek egy jelentős része, úgy tűnt, szinte bármire hajlandó lenne, hogy megbuktassa kormányát. Rendszeresen tüntetések zajlottak Izrael-szerte, hogy megakadályozzák, hogy az ország - egy volt Moszad-igazgató szavaival élve - „rasszista és erőszakos állammá váljon, amely nem maradhat fenn”. A bírósági reformot a demokrácia felszámolásának állították be stb.

És akkor jött október 7. Nem is jöhetett volna jobbkor Netanyahunak.

2. A cionizmusnak két különböző irányzata van: A megosztottság a zsidó származás lényegét érinti. Benjamin Netanjahu „revizionista cionista”, azaz Vladimir Dzsabotinszkij követője (akinek apja, Benzion Netanjahu a magántitkáraként szolgált): A „revizionista cionizmus” szöges ellentéte a Zsidó Világkongresszus kulturális cionizmusának.

Netanjahu fiatalemberként azt vallotta, hogy Palesztina „nép nélküli föld egy nép számára, amelynek nincs földje”. Következésképpen támogatta az összes arab kiűzését. Továbbá azt az elképzelést támogatta, hogy Izrael Állam „a Nílustól az Eufráteszig” terjed.

Netanjahu 16 éves miniszterelnöksége alatt azonban úgy tűnt, hogy mérséklődött (pragmatikusabbá vált), de utólag visszatekintve egyszerűen csak alkalmazkodott az időkhöz. Vagy Leo Strauss „kettős igazságát” gyakorolta - aki szerint ez az egyetlen eszköz az „igaz” judaizmus megőrzésére az átfogó „liberális-európai” (nagyrészt askenázi) ethoszon belül. Strauss „ezoterizmusa” (amelyet Maimonidésztől, a korai zsidó misztikustól merített) a „világi dolgok” külsődleges megvallását jelentette, míg belsőleg a világnak egy teljesen ellentétes ezoterikus olvasatát őrizte meg.

Csak hogy tisztázzuk: a revizionista cionisták (akik közé Netanjahu is tartozik) közé tartozott Menachem Begin és Ariel Sharon, akik 1948-ban a Nakbával (a palesztinok tömeges elűzésével) bizonyították, hogy mire képesek.

Netanjahu ehhez a „vonalhoz” tartozik - és így van ezzel Washington egyik meghatározó domináns frakciója is.

3. Október 7. után Washington Izrael azonnali és feltétel nélküli támogatásával reagált, megvétózva az ENSZ BT különböző tűzszüneti határozatait, és teljes mértékben biztosítva Izrael katonai szükségleteit a gázai palesztin enklávé elpusztításához. Az amerikai establishment szemében elképzelhetetlen volt, hogy bármi mást tegyenek, mint Izrael támogatását. Izrael minőségi katonai előnye az egyik olyan alapnak van tekintve, amelyen az amerikai hegemónia nyugszik.

Az egyszerű amerikaiak (és néhányan az adminisztrációban) azonban a mobiltelefonjukon „élőben” nézték a népirtás borzalmait. A Demokrata Párt kezdett csúnyán megroppanni. A háttérben lévő „hatalmi brókerek” nyomást kezdtek gyakorolni az izraeli háborús kabinetre, hogy tárgyaljon a túszok szabadon bocsátásáról és kössön tűzszünetet Gázában - remélve a status quo ante-hoz való visszatérést.

Washington némileg megkésve értette meg, hogy október 7-e most ürügy volt Jabotinsky követői számára, hogy megtegyék azt, amit mindig is meg akartak tenni: Kiűzni a palesztinokat Palesztinából.

Az izraeli üzenetet Washington vezető rétegei tökéletesen „fogadták és megértették”: A revizionista cionisták (akik mintegy 2 millió izraelit képviselnek) nem haboznának az USA-t egy széles regionális háborúba belevonni, ha a Fehér Ház megpróbálná aláásni a neo-Nakba projektet.

Annak ellenére, hogy Izrael abszolút támogatást élvez egész Washingtonban, úgy tűnik, hogy az uralkodó osztály úgy döntött, hogy a ezt nem lehet tolerálni. Egy döntő fontosságú amerikai választás volt folyamatban. Az USA puha hatalma világszerte összeomlóban volt. Bárki, aki világszerte figyelte az eseményeket, megértette, hogy több mint 40 000 ártatlan ember megölésének semmi köze a Hamász felszámolásához.

Van benne sok igazsag, par komoly tevedes, meg par nagyon hibas kozvetkeztetes.
Ki irta ezt? Egyertelmuen nem a tema ismeroje (pl Zsabotinszkij nevet az angolositott atirassal irta. :p)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 288
113
Feljebb, mert chief warrant officer.


De nem az. Amerikai ill NATO rendszer szerint CW2 es felfele commissined officer rank.


Nem az, de bezony commissioned officer, kozvetlenul a rendes commissined officer class (O-1 es felfele) alatt van, azaz nem is alacsony, az osszes NCO felett van, mert nem NCO mar.
WO külön kategória.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 026
21 637
113
A tzahalban nco a: sergeant 1st class, master srgt, srgt major, warrant officer, chief warrant officer
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 774
34 737
113
Van benne sok igazsag, par komoly tevedes, meg par nagyon hibas kozvetkeztetes.
Ki irta ezt? Egyertelmuen nem a tema ismeroje (pl Zsabotinszkij nevet az angolositott atirassal irta. :p)

Az előző hozzászólásban van az eredeti, én csak az első felét kivonatoltam. Igazad van, Vlagyimir Zsabotinszkij. Vagy Vologyimirnek kellene már írni esetleg? :D
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 167
9 702
113
WO külön kategória.
Ez CW, nem WO. Akugy ezt irtam komkrrtan, hogy kulon paygrade, de attol meg bezony commissioned a CW.

Lövése sincs, csak okoskodik :D
Nem tudom mit vigyorogsz ilyen együgyűen, mert nem volt igaz, amit állítottal, és ő sem cáfolta, amit írtam. FYI altalaban kevés fogalmad van katonai meg történelmi tényekről, de ez konkrétan csak amerikai ill NATO ranks, egyszerű ám ellenőrizni amit írok - és bezony commissioned.
 
  • Vicces
Reactions: SirHiggins

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 288
113
Ez CW, nem WO. Akugy ezt irtam komkrrtan, hogy kulon paygrade, de attol meg bezony commissioned a CW.


Nem tudom mit vigyorogsz ilyen együgyűen, mert nem volt igaz, amit állítottal, és ő sem cáfolta, amit írtam. FYI altalaban kevés fogalmad van katonai meg történelmi tényekről, de ez konkrétan csak amerikai ill NATO ranks, egyszerű ám ellenőrizni amit írok - és bezony commissioned.
A chief warrant officer a wo kategóriában van és noncom.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 026
21 637
113
Ez CW, nem WO. Akugy ezt irtam komkrrtan, hogy kulon paygrade, de attol meg bezony commissioned a CW.


Nem tudom mit vigyorogsz ilyen együgyűen, mert nem volt igaz, amit állítottal, és ő sem cáfolta, amit írtam. FYI altalaban kevés fogalmad van katonai meg történelmi tényekről, de ez konkrétan csak amerikai ill NATO ranks, egyszerű ám ellenőrizni amit írok - és bezony commissioned.
Ügyvédke, te nekem ne akard megmagyarázni a tzahal rendfokozatait.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 167
9 702
113
A cw2 az az army vezénylő zàszlósa nem? A cw meg alakulat.

A legtobb nato országban ez nco. Nálunk is az.
CW2 és felfelé mindenkeppen commissioned ugyanugy, mint O-1-tol felfele, oket is az elnok nevezi már ki.
Érdekes, szóval ez is eltér? Mert a történelmi eltéréseket értem (pl szakaszvezetot master corporalra szokásom forditani, amikor feljön egy beszélgetésben, de már megszoktam, hogy itt nincs olyan), de ez érdekes eltérés, hiszen ez a beosztás nálunk nem is létezett kommunista időkben, nem?

Ügyvédke, te nekem ne akard megmagyarázni a tzahal rendfokozatait.
Nem voltam ügyvéd, jó sansszal nem is leszek. Mérnök vagyok és a mastersemen is technológiai ill policy-making (gov) irányban dolgozom. Ami remdfokozatokat illeti, ahogyan irtam a US CWO ranks nem NCO, hanem commissioned, egy az egyben ugyanúgy, ahogyan az O rendfokozatuak. Ezt amúgy anno azt hiszem egy Navy CWO magyarazta el egyszer nekem, vagy 15+ eve, amikor egyszer egy Fleet Week során egy pubban egymás mellett nyakaltunk. :cool: Civilben azt hiszem technikusok plusz szakirányú military képzéssel a beosztasukhoz (Warfare Systems CWO, Information Systems CWO etc). Az Army is ugyanez, csak mások a beosztások nevei.