• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 534
70 869
113
Mi folyik itt kérem szépen?
Ekkora merénylet nem volt 2011.09.11 óta!
Az ugye tiszta sor hogy mi nagyon meg fogjuk szívni ezt . Mi magyarok akik pont lexarjak ezt a közel keleti törzsi háborút.
Ebből nagy copas lesz. Megérte Izraelhez dorgolozni éveken át és a szolgáltatóknak mindent megengedni,szabad mozgást és kezet adni a Moszadnak Magyarországon?
Diplomáciai és gazdasági kapcsolatok elvesztése a muszlim világgal meg csak hagyján,de az se éri meg,de egy támadás vagy merénylet már más tészta lesz.
Nyilvántartott muszlim ellenesek vagyunk ezután amire a bevándorlás ellenesség is rakontraz. Kb felsorakoztunk az USA mellé Izrael partolasbol.
Miért is?
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 354
13 201
113
Mi folyik itt kérem szépen?
Ekkora merénylet nem volt 2011.09.11 óta!
Az ugye tiszta sor hogy mi nagyon meg fogjuk szívni ezt . Mi magyarok akik pont lexarjak ezt a közel keleti törzsi háborút.
Ebből nagy copas lesz. Megérte Izraelhez dorgolozni éveken át és a szolgáltatóknak mindent megengedni,szabad mozgást és kezet adni a Moszadnak Magyarországon?
Diplomáciai és gazdasági kapcsolatok elvesztése a muszlim világgal meg csak hagyján,de az se éri meg,de egy támadás vagy merénylet már más tészta lesz.
Nyilvántartott muszlim ellenesek vagyunk ezután amire a bevándorlás ellenesség is rakontraz. Kb felsorakoztunk az USA mellé Izrael partolasbol.
Miért is?
Ilyenkor szokták mondani,hogy két szék közé a földre,Kína,Oroszország se szívleli Izraelt.Elbasztuk a becsületünket a világban,egy jó időre..
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 861
22 411
113
Mi folyik itt kérem szépen?
Ekkora merénylet nem volt 2011.09.11 óta!
Az ugye tiszta sor hogy mi nagyon meg fogjuk szívni ezt . Mi magyarok akik pont lexarjak ezt a közel keleti törzsi háborút.
Ebből nagy copas lesz. Megérte Izraelhez dorgolozni éveken át és a szolgáltatóknak mindent megengedni,szabad mozgást és kezet adni a Moszadnak Magyarországon?
Diplomáciai és gazdasági kapcsolatok elvesztése a muszlim világgal meg csak hagyján,de az se éri meg,de egy támadás vagy merénylet már más tészta lesz.
Nyilvántartott muszlim ellenesek vagyunk ezután amire a bevándorlás ellenesség is rakontraz. Kb felsorakoztunk az USA mellé Izrael partolasbol.
Miért is?
De jó, hogy itt már mindenki is tud, mindent is.
Pedig még semmit nem tudni.
Ezért nem is kéne minden baromságot 1. készpénznek venni 2. terjeszteni
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 534
70 869
113
Teljesen nyilvánvaló, hogy a BAC csak egy fedőcég amely álcázásként került az ügybe. Nem gyártottak ők semmit.
Ötezer készülék manipulációja meg nem ötperces munka. Több tucatnyian dolgoztak ezen napokig. És nem akárkik. Nem csak a robbanóanyag miatt, a titkosság miatt is. Egy jól előkészített műhelyben.
Azz a kérdés hogy itt Magyarországon?
A Moszadnak olyan atjarohaza van itt évtizedek ota ami eddig is botrányos volt.

Nyugatról de délről is bármennyi terrorista bejohet ,a hataraink nyitottak . A szolgalataink nem tudják mi folyik az országban.
Ha bekapunk ezért pár támadást egy árva szavunk nem lehet. Magunknak csináltuk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 534
70 869
113
Magyar-Izraeli kooprodukció a történet.. Legalább többszáz halott és sokezer súlyos sérült, rengeteg ártatlan is..
Nem szeretem a Hezbollahot (sem) ugyanakkor ez így TERRORIZMUS ha tettszik ha nem.

Ez csak az egyik kórház az eset után: https://i.4cdn.org/pol/1726637432586441.webm
Le lehet kommunikálni a nyugati sajtóban hogy Hezbollah fegyveresek voltak a célpontok, de egy felfegyverzett személy nem volt köztük lehet,de gyerekek azért haltak meg.
Ez egy netto terrortámadás volt Izrael allam részéről egy másik ország civiljei ellen.
Ezért mondom már egy éve hogy egyik kutya másik eb ott.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 861
22 411
113
Le lehet kommunikálni a nyugati sajtóban hogy Hezbollah fegyveresek voltak a célpontok, de egy felfegyverzett személy nem volt köztük lehet,de gyerekek azért haltak meg.
Muta a gyerekekről készült felvételeket.
Biztos tele van velük az irán párti net.
Ez egy netto terrortámadás volt Izrael allam részéről egy másik ország civiljei ellen.
Terroristák haltak meg.
Ja, meg ilyenkor ország?
Milyen állam, aki hagyja hogy területe jó részén egy terrorszervezet alakítson államot és lövöldözzön egy szuverén szomszédos államra?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 861
22 411
113
Le lehet kommunikálni a nyugati sajtóban hogy Hezbollah fegyveresek voltak a célpontok, de egy felfegyverzett személy nem volt köztük lehet,de gyerekek azért haltak meg.
Ez egy netto terrortámadás volt Izrael allam részéről egy másik ország civiljei ellen.
Ezért mondom már egy éve hogy egyik kutya másik eb ott.
Ja, meg elárulok egy titkot:
az Úr 2024. évében még Libanonban sem csipogót használnak a polgárok, hanem mobilt.
Csipogót a hezbollah prominens tagjai használnak, mert biztonságosabb -volt- lehallgatásilag.
Ez ugye nem túl bonyolult?
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
263
1 453
93
Én kizárnám annak a lehetőségét, hogy ezek Magyarországon készültek. A hírek szerint 5000 darab csipogót módosítottak, és készülékenként kb. 10-20g katonai robbanóanyagot szereltek bele. Ez azt jelenti, hogy összesen kb. 50-100 kg nagy erejű katonai robbanóanyaggal kellett rendelkezni az átalakító üzemnek. Ezt nem lehet csak úgy levenni a polcról az OBI-ban. Értem én, hogy a Moszad mindent meg tud oldani, de az egy felesleges lebukási tényező és logisztikai rémálom, hogy a csipogókat, robbanóanyagot és az átalakítást végző műszaki személyzetet Magyarországra csempészik, és utána el Libanonba a szállítmányt. Ha rám bíznák egy ilyen művelet megszervezését, akkor én előre megrendelném a csipogókat Taiwan-ról, átalakítanám Izraelben (hazai pályán, ahol ez kényelmesen megvalósítható), majd a Taiwan-ról érkező konténert cserélném ki a preparált csipogókat tartalmazó konténerre az egyik kikötőben. Ez a csere kb. 5 perc, sőt elég csak a fuvarlevélben a konténerszámát átírni. A BAC-sztori szerintem csak egy terelés a Taiwan-iak részéről, mert beijedtek hogy az arab világ Moszad kollaboránsoknak fogja hinni őket. Én úgy gondolom, hogy a BAC csak szimpla importőr/forgalmazó cég, ez megmagyarázza az 1 fő alkalmazottat. Taiwan csak egyszerűen megkereste a legkisebb szerződött partnerét, és megpróbálja bemártani azt maga helyett. Nem kell túlgondolni.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 379
13 366
113
Ja, meg elárulok egy titkot:
az Úr 2024. évében még Libanonban sem csipogót használnak a polgárok, hanem mobilt.
Csipogót a hezbollah prominens tagjai használnak, mert biztonságosabb -volt- lehallgatásilag.
Ez ugye nem túl bonyolult?
akkor meg ott a telegram
inkább az az igazi kérdés miért nem biztonságos a gsm hálózat?
ill miért nem építettek ki saját bázis állomásokat?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 678
25 689
113
Én kizárnám annak a lehetőségét, hogy ezek Magyarországon készültek. A hírek szerint 5000 darab csipogót módosítottak, és készülékenként kb. 10-20g katonai robbanóanyagot szereltek bele. Ez azt jelenti, hogy összesen kb. 50-100 kg nagy erejű katonai robbanóanyaggal kellett rendelkezni az átalakító üzemnek. Ezt nem lehet csak úgy levenni a polcról az OBI-ban. Értem én, hogy a Moszad mindent meg tud oldani, de az egy felesleges lebukási tényező és logisztikai rémálom, hogy a csipogókat, robbanóanyagot és az átalakítást végző műszaki személyzetet Magyarországra csempészik, és utána el Libanonba a szállítmányt. Ha rám bíznák egy ilyen művelet megszervezését, akkor én előre megrendelném a csipogókat Taiwan-ról, átalakítanám Izraelben (hazai pályán, ahol ez kényelmesen megvalósítható), majd a Taiwan-ról érkező konténert cserélném ki a preparált csipogókat tartalmazó konténerre az egyik kikötőben. Ez a csere kb. 5 perc, sőt elég csak a fuvarlevélben a konténerszámát átírni. A BAC-sztori szerintem csak egy terelés a Taiwan-iak részéről, mert beijedtek hogy az arab világ Moszad kollaboránsoknak fogja hinni őket. Én úgy gondolom, hogy a BAC csak szimpla importőr/forgalmazó cég, ez megmagyarázza az 1 fő alkalmazottat. Taiwan csak egyszerűen megkereste a legkisebb szerződött partnerét, és megpróbálja bemártani azt maga helyett. Nem kell túlgondolni.
A sztori valószínűleg ez, annyi extrával, hogy a zsidók jónak láttak minket is belekeverni a dologba a bac-on felül.... Ha a dohány utcában valami macesz fesztiválon szintén lesz hasonló terror akkor azt a moszadnak köszönhetik a hazai képviselői a "kiválasztottaknak" .
 
  • Tetszik
Reactions: laci74 and cirqle

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 861
22 411
113
A sztori valószínűleg ez, annyi extrával, hogy a zsidók jónak láttak minket is belekeverni a dologba a bac-on felül.... Ha a dohány utcában valami macesz fesztiválon szintén lesz hasonló terror akkor azt a moszadnak köszönhetik a hazai képviselői a "kiválasztottaknak" .
Terroristák célzott likvidálására szerinted adekvát válasz egy egyértelműen civilek elleni támadás?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 861
22 411
113
Az IDF Északi Parancsnokságának vezetője, Ori Gordin vezérőrnagy szerint a hadsereg eltökélt szándéka a libanoni határ biztonsági helyzetének mielőbbi megváltoztatása a Hezbollahval szembeni növekvő feszültség közepette.

"A küldetés világos, eltökélt szándékunk, hogy a lehető leghamarabb megváltoztassuk a biztonsági realitásokat.
A parancsnokok és az itt lévő csapatok elkötelezettsége teljes, minden szükséges feladatra maximálisan készen állnak"
- mondta Gordin.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 196
13 595
113
Én kizárnám annak a lehetőségét, hogy ezek Magyarországon készültek. A hírek szerint 5000 darab csipogót módosítottak, és készülékenként kb. 10-20g katonai robbanóanyagot szereltek bele. Ez azt jelenti, hogy összesen kb. 50-100 kg nagy erejű katonai robbanóanyaggal kellett rendelkezni az átalakító üzemnek. Ezt nem lehet csak úgy levenni a polcról az OBI-ban. Értem én, hogy a Moszad mindent meg tud oldani, de az egy felesleges lebukási tényező és logisztikai rémálom, hogy a csipogókat, robbanóanyagot és az átalakítást végző műszaki személyzetet Magyarországra csempészik
Irenke volt ne viccelj... :D
 
  • Hűha
Reactions: SirHiggins

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 678
25 689
113
Terroristák célzott likvidálására szerinted adekvát válasz egy egyértelműen civilek elleni támadás?
Miért ti nem azt csináljátok? Elmegy egy budira valami fejkendős kecskebaszó parancsnok aztán rárobbantjátok az egész épületet, majd a médiátok elintézi azzal, hogy nem volt más az épületben, te és a hasonszőrűek meg a hasbaráddal próbáltok terelni azokkal szemben akik kritikusak a médiátok hírével.
Ugyan azok vagytok mint a másik oldal, ahogy a vicc is mondja a mókus is egy patkány csak jobb a pr-ja...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 868
69 072
113
Terroristák célzott likvidálására szerinted adekvát válasz egy egyértelműen civilek elleni támadás?
Köpök rá hányan döglenek meg közületek itt vagy a sivatagban, de ha csak egy magyar megsérül emiatt a szemétség miatt akármikor, akkor mint magyar ember, immáron nem írogatni fogok. Rohadjon el a mocskos patkány néped.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 861
22 411
113
Köpök rá hányan döglenek meg közületek itt vagy a sivatagban, de ha csak egy magyar megsérül emiatt a szemétség miatt akármikor, akkor mint magyar ember, immáron nem írogatni fogok. Rohadjon el a mocskos patkány néped.
1. te már tudod a megfejtést? Szerintem senki nem tud semmi biztosat
2. ne nekem hisztizz, hanem a demokratikus választásokon megválasztott vezetőknél