• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 723
23 188
113
Na, itt a lista, amit Washington látni sem akar Tel-Avivtól.
Az egy kérdés, hogy Izraelt ez mennyire hatja meg valójában, a másik kérdés az, hogy Izrael képes-e valóban hatékonyan csapást mérni Irán atomlétesítményeire. Gondolok itt a hegyek alá épített műtárgyakra.
Lehet, hogy Izrael inkább bebombáz párat az iráni földgáz/kőolaj szektorba és ezzel is "teljesíti" az USA kérését és hoz még némi extra manit Putyinnak is, főleg, ha Izrael lesz olyan kedves és kiüti az iráni földgázmezők egy csekély részét...
Hallom, hogy közben páros lábbal "tessékelték ki" az ENSZ főtitkárt Izraelből...
Nem semmi a műsor.
Azért volt már rá példa a történelemben, hogy IL gépek meglátogatták az iráni atomos ürgéket.
Az ENSZ főtitkár meg talán nevén nevezhette volna a gyereket, nem csak a szokásos mismásolás.

Egyébként a csehek helyesen megvétózták az ensz határozatot, ami anélkül szólított volna fel
tűzszünetre, hogy ne követelte volna a régebbi ensz határozat betartását a hezbollah/libanontól.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 723
23 188
113
Persze. Légierő,meg tüzérség nélkül. Hihetetlen,hogy 24 órában akarod hülyének nézni a nagyérdeműt. Dicséretes szorgalom,de hiábavaló.
Akkor mégis mire készültek annyira? Mert légierő sosem volt. Tüzérségük meg azért van bőven, ha a rakéták és ilyesmik tízezrei valósak. És elvileg azok. Nemdebár Te is voltál szíves említeni, hogy a hezbollah aztán nagyon kemény dió lesz.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 248
19 378
113
Egyébként a csehek helyesen megvétózták az ensz határozatot, ami anélkül szólított volna fel
tűzszünetre, hogy ne követelte volna a régebbi ensz határozat betartását a hezbollah/libanontól.

A 2006-os háború utáni ENSZ határozatra gondolsz, gondolom. Ott ugye az volt a határozat, hogy Izrael vonuljon ki Libanonból, ki is vonult. A Hezbollah meg 30 km-re menjen északra a határtól, vagy valami hasonló és ne közelítsen. Na ők nem tartottak be semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 712
25 912
113
Azért ha a kaja pl odaég, vagy kint marad a macska elég nagy para, nem így gondolod?
De az egészet egyébként annak cáfolatának szántam, hogy itt jöttek ilyen 'csak katonai célpontot', 'direkt így támadtak' bullshitek.
Szerintem valami moSSad vagy idf katona lakott abban a lakásban szóval ülj le, sima pontos találat... Baszod egy kibaszott betört ablakon lovagolsz, ezt kb a légnyomás csinálta nem egy rakéta XD
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 723
23 188
113
Szerintem valami moSSad vagy idf katona lakott abban a lakásban szóval ülj le, sima pontos találat... Baszod egy kibaszott betört ablakon lovagolsz, ezt kb a légnyomás csinálta nem egy rakéta XD
ja, nyilván. Pont mellette a fészerben volt a Mossad titkos parancsnoksága, ami a
célpont volt. Én csak azt célozták a high-tech iráni rakéták, amik mint tudjuk fél méteres pontossággal
vezetik magukat célra.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 949
15 591
113
Akkor mégis mire készültek annyira? Mert légierő sosem volt. Tüzérségük meg azért van bőven, ha a rakéták és ilyesmik tízezrei valósak. És elvileg azok. Nemdebár Te is voltál szíves említeni, hogy a hezbollah aztán nagyon kemény dió lesz.

Miért is kéne az agresszor kedvében járni, előnytelenebb helyzetbe kerülni. Persze, hogy védelemre, nem szabad beugraniuk... hülyék lennének támadni. Ha volt eszük felkészültek légvédelemből és drónok bm gyártási kapacitásból. Ahogy az oroszok is teszikmára, elég csak egy napi szintű drónozást, bmezést elsütni izrael ellen.

Nem ilyen szoftosat, hanem infrastrukturális, katonai létesítményeket. Izrael mit tudna bárki ellen etörölt légierővel?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 248
19 378
113
Na, itt a lista, amit Washington látni sem akar Tel-Avivtól.
Az egy kérdés, hogy Izraelt ez mennyire hatja meg valójában,

Szerintem az elnökválasztásig, illetve a beiktatásig, szabad a gazda. Az USA most kicsit béna kacsa lesz. A republikánusok tuti Izrael mellett lesznek teljes mellszélességgel. A demokraták nem igazán, sőt. Viszont a választásokig nem mernek komolyat lépni, mert rengeteg a zsidó szavazó, aki alapban eddig demokrata elkötelezettségű volt, elvileg.
Aztán ha Trump nyer, akkor januári beiktatásig még marad a jelenlegi demokrata kurzus.
Amennyiben nem nyer, akkor november 5 után a demokraták bátrabbak lehetnek Izraellel szemben.
Tehát van Bibinek min.,1 hónapja, max., 3hónapja, hogy rendezze a kérdést.
Majd meglátjuk.
 

Redgreg

Well-Known Member
2022. április 22.
951
4 270
93
Nem értem, mert nem ott születtem és nem vagyok sem arab, sem zsidó, ez tény.
Azt viszont értem, hogy azon a földdarabon élnek ezek a népek és hiába az újkori zsidó bevándorlás, aki ott született, annak már az a szülőföldje, akkor is, ha az apja és anyja az északi sarkról vagy épp Kazáriából érkezett is.
Ha nem képesek együtt élni, akkor vagy szét kell őket választani vagy kinyírják végül egymást és jöhet a helyükre egy harmadik náció.
Nem tudom mi lenne a jó megoldás, de a tömegek halomra gyilkolása szerintem nem a legjobb opció, ennél már az is jobb, ha a zsidók megkapják Izrael területét, a paleszok meg kapnak egy új otthont pl. szaúdiban, ahol szintén nem fenyeget a túlnépesedés oszt joccakát.
Persze ez egy naiv álom, így nem lehetne megosztva tartani és uralni a közel 4-500 milliós arabságot a környéken és nehezebb lenne kijátszani őket egymás ellen.
Te elköltöznél Magyarhonból, mert mondjuk a románok azt akarják?
 
  • Tetszik
Reactions: GI83

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 949
15 591
113
ja, nyilván. Pont mellette a fészerben volt a Mossad titkos parancsnoksága, ami a
célpont volt. Én csak azt célozták a high-tech iráni rakéták, amik mint tudjuk fél méteres pontossággal
vezetik magukat célra.

majd telaviv is kap majd egy 40 50 kilotonnát, akkor emlékeztess erre. De ahogy gázában , úgy itt is megérné az áldozatot a béke nevében
 
  • Tetszik
Reactions: Aurél

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 949
15 591
113
Te elköltöznél Magyarhonból, mert mondjuk a románok azt akarják?

egy komoly bázist nevelt ki a diverzáns propaganda, politika, akik önkéntesen adnák erdély mellé. (magukat értelmiséginek gondoló liberálisok) Ez azért magas labda.
De ne belpolozzunk.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 061
19 830
113
Akkor mégis mire készültek annyira? Mert légierő sosem volt. Tüzérségük meg azért van bőven, ha a rakéták és ilyesmik tízezrei valósak. És elvileg azok. Nemdebár Te is voltál szíves említeni, hogy a hezbollah aztán nagyon kemény dió lesz.
Nem értem az erölködésedet. Még az újságotok is a Yedioth Ahronoth is azt írja,hogy katasztrófa amit műveltek. Te papagáj




 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 127
16 612
113
Adják vissza Jeruzsálemet a jogos urának.

A Keresztes Államnak ? :cool:

o42gKcw.jpeg
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand