• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 981
15 780
113
Dobtam fel videókat nem olyan régen ide az iráni rakéták CEP értékével kapcsolatban, de le lettem hurrogva...

most sem derül ki, milyen célpont volt 300 méterre, lehet nem is ide céloztak, hanem 300-al arrébb :D

A világ legjobb légvédelme meg olyan komoly, hogy gyakorlatilag nincs értelmes bm képességük. Kivéve persze a prospektusokban meg a 3d renderekben.
Kinek van egyáltalán az oroszokon kívül?
Tükön ülve várom az irzaeli válaszcsapást (aztán az is lehet már volt), hogy ténylegesen mit is tud az iaf.

Pedig én azt olvastam, hogy felderítés, célmegjelölés nélkül, ilyen rossz ceppel, gyenge gyártás és anyagminőséggel, kőkorszaki elektronikával esélytelenek a buta irániak.

Hamasz ellen úgy látszik könnyű volt villogni.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 981
15 780
113
Ez a csipógós robbantás, adóvevő robbantás ,vezetök likvidálása nem a Hamasz támadása óta futó projekt..Csak felmerül bennem ,hogy vajon nem e tudtak a támadásról is.Csak hagyták..(kb mindent is lehallgattak).Mert ez az "orvul megtámadtak jogosan visszaütünk, sőt "olyan ismerös már korábbról sok eseményből.

szerintem számukra ismert volt a valós védelmi képességük. Nme hiszem , hogy egy iráni rakétatámadásra vártak volna, amikor kidurran a mítosz lufi.
Azt se hinném, hogy a szárazföldi ütközetre vágytak. Biztos kényelmesebb gázában bombázni, mint harcolni a hezbollahhal.
Usa is szerintem azért olyan szinten "békepárti", mert érzik, hogy az irániakon múlik a kvázi proxijuk és közel keleten maradásuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Sniper

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 249
26 673
113
Ez a csipógós robbantás, adóvevő robbantás ,vezetök likvidálása nem a Hamasz támadása óta futó projekt..Csak felmerül bennem ,hogy vajon nem e tudtak a támadásról is.Csak hagyták..(kb mindent is lehallgattak).Mert ez az "orvul megtámadtak jogosan visszaütünk, sőt "olyan ismerös már korábbról sok eseményből.
Érdekes felvetés, de nem hiszem, hogy ezt bárki be merte volna vállalni az izraeli vezetésből, mert ha kiderül, akkor azt az embert elevenen égetik el Jeruzsálem főterén.(már ha kiderül lásd pl a 9. 11 körüli anomáliákat)

meg nem mondom, hogy hol, de valahol olvastam, hogy állítólag voltak utalások egy várható támadásra, de szerintem nem ilyen mértékűre gondoltak, csak a "szokásos" késelésre, autóval tömegbe hajtásra stb..

Persze volt aki azt gondolta Bibi tudott mindenről, csak hatalomban akart maradni, neki meg jól jött egy támadás, de szerintem ez nagyon merdek így..

viszont amit írtál az meg nagyon elgondolkodtató, hogy ha mindenkinek van telefonja, személyi hívója amit X éve lehallgatnak, hogy a fenébe nem tudtak erről?

viszont ha ezek tudták, hogy azok lehallgatják őket, miért tartották maguknál az eszközöket, illetve miért nem dezinformálták őket fals infókkal?

Én mosta úgy hiszem, valahol mindegyik igaz lehet, tudtak a támadásról, csak azt nem hogy ekkora lesz...

viszont felmerült bennem most a kérdés, hogy Izraelnek megérne-e 1200+ áldozatot, ha végleg ki tudja takarítani Gázát... szerintem igen :(

és ha ez így van akkor az kurva nagy probléma
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
426
2 779
93
Érdekes felvetés, de nem hiszem, hogy ezt bárki be merte volna vállalni az izraeli vezetésből, mert ha kiderül, akkor azt az embert elevenen égetik el Jeruzsálem főterén.

meg nem mondom, hogy hol, de valahol olvastam, hogy állítólag voltak utalások egy várható támadásra, de szerintem nem ilyen mértékűre gondoltak, csak a "szokásos" késelésre, autóval tömegbe hajtásra stb..

Persze volt aki azt gondolta Bibi tudott mindenről, csak hatalomban akart maradni, neki meg jól jött egy támadás, de szerintem ez nagyon merdek így..

viszont amit írtál az meg nagyon elgondolkodtató, hogy ha mindenkinek van telefonja, személyi hívója amit X éve lehallgatnak, hogy a fenébe nem tudtak erről?

viszont ha ezek tudták, hogy azok lehallgatják őket, miért tartották maguknál az eszközöket, illetve miért nem dezinformálták őket fals infókkal?

Én mosta úgy hiszem, valahol mindegyik igaz lehet, tudtak a támadásról, csak azt nem hogy ekkora lesz...

viszont felmerült bennem most a kérdés, hogy Izraelnek megérne-e 1200+ áldozatot, ha végleg ki tudja takarítani Gázát... szerintem igen :(

és ha ez így van akkor az kurva nagy probléma
Pearl Harbor, 9/11 ...Persze konteo.Egyébként sztem Netanjahu nem is tudott róla mi készül.Igy élethübb volt minden reakció.(Vicces jelenet a Függetlenség napjábol ,mikor az elnök megtudja hogy már rég ismerik az idegeneket..)Talán mostmár tudja milyen kis sakkbábu ő..Van akinek pár millió élet sose számított.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
426
2 779
93
szerintem számukra ismert volt a valós védelmi képességük. Nme hiszem , hogy egy iráni rakétatámadásra vártak volna, amikor kidurran a mítosz lufi.
Azt se hinném, hogy a szárazföldi ütközetre vágytak. Biztos kényelmesebb gázában bombázni, mint harcolni a hezbollahhal.
Usa is szerintem azért olyan szinten "békepárti", mert érzik, hogy az irániakon múlik a kvázi proxijuk és közel keleten maradásuk.
A politikusnak vállalnia kell a felelőséget.És te a nyilvánosság elött lévő emberek fejével gondolkodsz.De aki háttérből irányit annak nem kell ilyennel foglalkozni...Szárazföldi küzdelem azért nem oly kiterjedt.Sztem arra hogy "mi hiányzik" mi nem majd hamarosan választ kapunk.És lehet nagyon durva dolgok lesznek.De a terep már elő van készítve.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
2 096
5 743
113

Ha van egy csepp esze Netanyahueknak, akkor belemennek, mert akkor nem kell tobbfrontos háborút vívni. Meg úgy is megeri, hogy vélhetően mindkét fél csak idonyeresre használná fel a tűzszünetet, aztán újra nekimenne a másiknak.
Gáza porig rombolva.Amíg ha nem is teljes kontrol alatt tartják és minimalizálják a Hamasznak beérkező utánpótlást "csak" idő kérdése lehet míg véglegesen meggyengül(kérdés mekkora készleteik vannak felhalmozva).Hezbollah esetében meg ez a gyengeség jele lehet.Nyílván a "csipogós" támadás is megtette "hatásá" plussz a hetek óta tartó intenzív bombázások.És kérdes hogy Irán mennyire hajlandó beállni mögéjük.
Nenfektes hozzászólás:
Technikailag a Bavar-373 egy szörnyű HIMAD, amely a következőkre képes:

  • Adatokkal összekapcsolt keresési jelzéseket fogadni több tucat iráni OTH-tól több ezer km távolságból
  • saját 3 db AESA nyomradarát (egyenként 10000-16000 T/R GN modul) használhat. célpontok megszerzése (200-250+ 400 KM-en)
  • Indítsa el a TVC által irányított Sayyad-4-et 300 km-es hatótávolságban, ezeken a rakétákon van ARH a célpont zónáihoz, majd ismét adatkapcsolatosak a terminál irányításához. Mindegyik rakéta beépített ECM-mel rendelkezik, így abban a pillanatban, amikor megvilágítják a zavarás miatt, a processzorai frissítik az ARH szkennelést, és szükség esetén újabb titkosított adatfrissítést kapnak az akkumulátorról. Nincs időm különben többet írtam volna erről.
  • Azoknak a rakétáknak 6-7 Mach sebességük van, 20+ G-t is tudnak húzni, sok sikert kikerülni őket.
  • A Bavar-373-nak van egy másik többrakétás SHORAD+HIMAD változata, a Mehran, amely képes IIR képalkotást indítani, minden szempontból SHORADS-t, 25 G-tól 300 km-es hatótávolságú ARH sayyad rakétákat.

Miért kellene Iránnak egy újabb orosz csapdába kerülnie az S-400-asért, ha a fenti rendszer itthon is elérhető?
Ha valóban létezik es elérhető miért is nem telepítenek át egy komplexumot Szíriába/Libanonba hogy megvédjék őket/leszedjék az Izraeli gépeket?.Mert azok mindkét ország légterében egyenlőre azt csinálnak amit akarnak.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 985
23 508
113
Ha megnéztétek volna a videót a lányokról a Nahal Oz bázison, akkor tudnátok, hogy tudták-e vagy nem...
Mindegy.

Más:
A 146. Hadosztály D-Libanon nyugati részén végez célzott terrorista ellenes műveleteket.
Logo-ugda-146.png

Egyelőre a 2.(Carmeli) gyal.dd.
800px-Brigade_carmeli.png
és a 205. (Iron Fist) pc.dd.
Logo_hativa_514.png
vesz benne részt
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
426
2 779
93
Hát igen.Van aki palesztin kisgyerekkel érzékenyít van aki zsidó lányokkal..
Micsoda előrelátás,tervezés és türelem(jövőbelátás?)kell egy ilyen csipogós akcióhoz?De a készülő támadás az teljességgel váratlan volt.Ejtöernyös terroristák nem világitottak a titkosszolgálat egén..
Bidé és Netanjahu a két báb...nehéz ugy "tárgyalni" mikor egyik se irányit.
Látszik már bevett modell egy nyilvánosság elé állitott alak ,aki több kevesebb sikerrel menedzseli a történetet.Nálunk is van ilyen próbálkozás pl a "főpolgármester.."
Egy kódolt üzenet próbáljuk érteni :
"hogy ne figyeljenek oda arra, amit mondok, egyetlen dologra figyeljenek, amit csinálok"
Csakis a cselekményeket kell nézni.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 639
38 581
113
Az izraeli csapatoknak okozott veszteségeket, amikor a Hezbollah visszaveri a libanoni behatolási kísérleteket

⚡️⚡️Yemen

Egy muszlim tüntető a jemeni Szanaában azt kiabálja:

Nyissátok meg előttünk az utat (hogy a cionista rezsimhez vonuljunk)! Nyissátok meg előttünk az utat, ó, arabok, gyávák! Nyissa meg számunkra az utat⚡️⚡️
⚡️⚡️
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 522
21 624
113
A több mint 10 ezer fős, 50 ország katonáiból álló kontingensnek az UNIFIL honlapja szerint 15 magyar katona is a tagja, akik a Honvédelmi Minisztérium (HM) tájékoztatása szerint 2021. január 18-tól az ír zászlóalj égisze alatt tevékenykedő lengyel század egy szakaszában teljesítenek szolgálatot. A szakasz feladatai között van a tábor őrzése, védelme is, de a helyi erőkkel közös járőrözés és az ENSZ jelenlét fenntartása, erősítése is.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 249
26 673
113
A több mint 10 ezer fős, 50 ország katonáiból álló kontingensnek az UNIFIL honlapja szerint 15 magyar katona is a tagja, akik a Honvédelmi Minisztérium (HM) tájékoztatása szerint 2021. január 18-tól az ír zászlóalj égisze alatt tevékenykedő lengyel század egy szakaszában teljesítenek szolgálatot. A szakasz feladatai között van a tábor őrzése, védelme is, de a helyi erőkkel közös járőrözés és az ENSZ jelenlét fenntartása, erősítése is.
"
Az egyre szorongatottabb helyzetben lévő íreknek erkölcsi támogatást nyújtva már az ír elnök, Michael D. Higgins is felszólalt október 5-én. Az elnök beszédében teljes körű támogatásáról biztosította a békefenntartókat, közölve, feladatuk sokszor súlyos veszélyekkel is jár.

"Felháborító, hogy az Izraeli Véderő nyíltan fenyegeti békefenntartó erőinket. Azt akarják, hogy önként hagyják el állomáshelyüket, és az az által védett falvakat és lakóikat is. […] Izrael ezzel azt várja el, hogy a teljes UNIFIL békefenntartó erő egyszerűen adja fel misszióját és sétáljon el az útjukból."

Higgins elnök szerint viszont ez megengedhetetlen. "Biztos vagyok benne, hogy velem együtt Írország teljes lakossága is katonáinkkal van ezekben a súlyos napokban" – jelentette ki, nyilvánvalóvá téve, hogy szó sem lehet arról, hogy más ENSZ-egységekhez hasonlóan ők is jóváhagynák az írek távozását.

Izrael írországi nagykövetsége az elnök nyilatkozatára válaszul határozottan tagadta, hogy katonai egységeik bármilyen módon fenyegették volna a békefenntartó erőket. Az ír kormány nyilatkozatait egyben "Izrael elleni hangulatkeltésnek" minősítették."

@SirHiggins most akkor melyik kapura játszik ? :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 985
23 508
113
"
Az egyre szorongatottabb helyzetben lévő íreknek erkölcsi támogatást nyújtva már az ír elnök, Michael D. Higgins is felszólalt október 5-én. Az elnök beszédében teljes körű támogatásáról biztosította a békefenntartókat, közölve, feladatuk sokszor súlyos veszélyekkel is jár.

"Felháborító, hogy az Izraeli Véderő nyíltan fenyegeti békefenntartó erőinket. Azt akarják, hogy önként hagyják el állomáshelyüket, és az az által védett falvakat és lakóikat is. […] Izrael ezzel azt várja el, hogy a teljes UNIFIL békefenntartó erő egyszerűen adja fel misszióját és sétáljon el az útjukból."

Higgins elnök szerint viszont ez megengedhetetlen. "Biztos vagyok benne, hogy velem együtt Írország teljes lakossága is katonáinkkal van ezekben a súlyos napokban" – jelentette ki, nyilvánvalóvá téve, hogy szó sem lehet arról, hogy más ENSZ-egységekhez hasonlóan ők is jóváhagynák az írek távozását.

Izrael írországi nagykövetsége az elnök nyilatkozatára válaszul határozottan tagadta, hogy katonai egységeik bármilyen módon fenyegették volna a békefenntartó erőket. Az ír kormány nyilatkozatait egyben "Izrael elleni hangulatkeltésnek" minősítették."

@SirHiggins most akkor melyik kapura játszik ? :D
Higgins elnök egy imposztor!
LUc5MEj.gif


Btw a jelenlegi helyzetben már semmi keresnivalójuk ott.
És valóban jobb lenne ha önként távoznának, még mielőtt valami baleset történne :/
 
  • Tetszik
Reactions: Sniper

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 249
26 673
113
Higgins elnök egy imposztor!
LUc5MEj.gif


Btw a jelenlegi helyzetben már semmi keresnivalójuk ott.
És valóban jobb lenne ha önként távoznának, még mielőtt valami baleset történne :/
ezt azért erősen vitatnám Sir .. baleset meg ne történjen "véletlenül" sem, még ha ez sokszor szokás is arrafelé !!

na de hogy miért is vitatom .. nem véletlenül vannak ott, és nehogy már izrael küldje el őket (pláne hogynem IL területén vannak !!!) , ebben teljes mértékben igaza van a másik Higginsnek,és minden tiszteletem az íreké .. most ennyi erővel Srebrenicában is elzavarhatták volna a töketlen hollandokat a szerbek .. bár azokat el sem kellett zavarni,láttuk és tudjuk hogy mi lett a vége .. az írek legalább nem olyan fospisztolyok mint a hollandok voltak.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 985
23 508
113
ezt azért erősen vitatnám Sir .. baleset meg ne történjen "véletlenül" sem, még ha ez sokszor szokás is arrafelé !!

na de hogy miért is vitatom .. nem véletlenül vannak ott, és nehogy már izrael küldje el őket (pláne hogynem IL területén vannak !!!) , ebben teljes mértékben igaza van a másik Higginsnek,és minden tiszteletem az íreké .. most ennyi erővel Srebrenicában is elzavarhatták volna a töketlen hollandokat a szerbek .. bár azokat el sem kellett zavarni,láttuk és tudjuk hogy mi lett a vége .. az írek legalább nem olyan fospisztolyok mint a hollandok voltak.
Már sry, de az írek, meg úgy senki nem akadályozta meg a hezbollah rakétázást egy évig.
Akkor meg hagyják elvégezni a munkát annak, aki képes rá.
 
  • Hűha
Reactions: Halfdan