• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Breking

Screenshot_2016-02-27-21-41-52-2_www.kepfeltoltes.hu_.png
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="aquarell"><blockquote rel="szegcsab">Rács ide, vagy oda...

original.jpg

original.jpg

A WRAP motorhàzteteje müanyagból van? </blockquote>

Mármint az M-ATV-é? Abból, vagyis üvegszálas kompozitból. A Fiberdome a gyártója.



Ezek a rácsok olcsó másolatok, látszik is, hogy semmit nem ért.
Optikai tuning az egész.
Ahhoz, hogy hatásos legyen, a rácsozatot fektetett laposvasból kell csinálni, gyakori függőleges megerősítéssel.

A képen a vízszintes rácsozat legalább 1,5-2x ritkább mint kellene és a függőleges is lehetne kb 30%-al sűrűbb.
Ráadásul kör keresztmetszetű anyagból készült.

Tipikus esete annak, mikor a másolónak fogalma sincs, hogy amit másol az hogyan működik.


Pedig "sima" RPG ellen elvileg még spéci háló is elég lehet:

http://techblog.qinetiq-na.com/qinetiq-north-america-expands-q-net-installation-on-u-s-army-vehicles/

Szóval vagy a szaúdiak még ehhez is hülyék, amit persze ki is nézek belőlük, vagy RPG-nél komolyabb cucc találta el...
</blockquote>
Köszönöm. Ez meglepett kicsit.
</blockquote>

Szerintem annyira nem furcsa pedig. Az MRAP-ek célja a személyzet védelme (a lehető legkisebb tömeg mellett), nem pedig a járműé. Ha ez utóbbi is szempont, akkor APC (pl. Boxer, Patria, stb.) kell. De ezek úgy 3-4-szer annyiba kerülnek, mint egy MRAP.



<blockquote rel="kacsacsor">Jemeni erők lelőttek egy Apache helicoptert Shabwah tartomány Azan körzetében, közölték pénteken.
Szerdán egy Qaher-1 rakétával lőtték a Beir al-Maraziq körzeti szaúdi bázist. Több tucat halott.
http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13941207001393
Kicsit nehéz komolyan vannem a cikket annak a fényben, hogy az illusztrációként szereplő képen is egy AW101-es szerepel az AH-64 helyett.
</blockquote>

S-92 az... De amúgy a Farsnews sokkal komolyabban vehető, mint pl. a PersiaNews nevű vicclap.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote rel="kacsacsor">Jemeni erők lelőttek egy Apache helicoptert Shabwah tartomány Azan körzetében, közölték pénteken.
Szerdán egy Qaher-1 rakétával lőtték a Beir al-Maraziq körzeti szaúdi bázist. Több tucat halott.
http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13941207001393
Kicsit nehéz komolyan vannem a cikket annak a fényben, hogy az illusztrációként szereplő képen is egy AW101-es szerepel az AH-64 helyett.
</blockquote>
Hihetetlen, de egy jol kepzett lovesz is le tud szedni egy apacsot, kicsit hulladek csak a pancelozottsaga meg mindig, az oroszok valahogy jobban megoldottak ezt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
Ahogy én tudom, 30mm-es gépágyú találat ellen is véd az apacs páncélzata. Tehát az a jól képzett lövész nyilván le tudja szedni azt az apache-ot, csak kell neki hozzá valami 30mm-nél nagyobb űrméretű fegyverzet, ami elég gyorsan lő ahhoz, hogy legyen esély vele eltalálni. Kézifegyver kategóriával én azt gondolom, NINCS rá reális esély, hogy lelőjék.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ahogy én tudom, 30mm-es gépágyú találat ellen is véd az apacs páncélzata. Tehát az a jól képzett lövész nyilván le tudja szedni azt az apache-ot, csak kell neki hozzá valami 30mm-nél nagyobb űrméretű fegyverzet, ami elég gyorsan lő ahhoz, hogy legyen esély vele eltalálni. Kézifegyver kategóriával én azt gondolom, NINCS rá reális esély, hogy lelőjék.

Én úgy tudom, hogy 23 mm-es ellen véd, de csak pár "fontosabb" helyen. A többin csak max 7.62 ellen.
A Mi-28-on komolyabb a páncélzat. Az már kvázi egy repülő tank. :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
Az hogy 23mm, vagy 30mm, és hogy milyen helyen, meg mennyi az a hely, az talány marad köztünk gyanúsan. Az biztos, hogy kézifegyver kategóriával nem lehet lelőni, a 23mm is már dediált légvédelmi gépágyú kategória. Annak gondolom nincs épeszű Apache személyzet, aki direktbe kitenné a gépét.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
. Annak gondolom nincs épeszű Apache személyzet, aki direktbe kitenné a gépét.

Hahahaha, várj csak! A szaúdiaktól minden kitelik. Ne feledd, muszlim arabok a lelkeim! :D Ha megtalálom... Ebben a topikban volt asszem, csak most "nem vagyok a szellemi képességeimnek teljesen birtokában..." :DDDD
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
<blockquote rel="zsolti">. Annak gondolom nincs épeszű Apache személyzet, aki direktbe kitenné a gépét.

Hahahaha, várj csak! A szaúdiaktól minden kitelik. Ne feledd, muszlim arabok a lelkeim! :D Ha megtalálom... Ebben a topikban volt asszem, csak most "nem vagyok a szellemi képességeimnek teljesen birtokában..." :DDDD
</blockquote>
Mea Culpa!

Ezt valóban benéztem :p!!! Őket várják odaát a szüzek!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Ahogy én tudom, 30mm-es gépágyú találat ellen is véd az apacs páncélzata. Tehát az a jól képzett lövész nyilván le tudja szedni azt az apache-ot, csak kell neki hozzá valami 30mm-nél nagyobb űrméretű fegyverzet, ami elég gyorsan lő ahhoz, hogy legyen esély vele eltalálni. Kézifegyver kategóriával én azt gondolom, NINCS rá reális esély, hogy lelőjék.
30 mm-es gépágyúja pl az A-10-esnek van, amit arra terveztek, hogy vigyen egy gépágyút amit meg arra terveztek, hogy felülről tankokat lyuggasson ki. A tetőpáncél persze sokkal gyengébb, de a tank akkoris tank a heli meg heli és páncélozottság szempontjából is így kell nézni. Ha megszórnak egy Apache-t 30mm-essel akkor az a múlté, de 23mm-ig is szerintem csak bizonyos részei bírják a gyűrődést.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="zsolti">. Annak gondolom nincs épeszű Apache személyzet, aki direktbe kitenné a gépét.

Hahahaha, várj csak! A szaúdiaktól minden kitelik. Ne feledd, muszlim arabok a lelkeim! :D Ha megtalálom... Ebben a topikban volt asszem, csak most "nem vagyok a szellemi képességeimnek teljesen birtokában..." :DDDD
</blockquote>
Mea Culpa!

Ezt valóban benéztem :p!!! Őket várják odaát a szüzek!

</blockquote>

Ez volt az, de gondos kezek már törölték...

https://www.youtube.com/watch?v=AxyTR2bOz3o
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
HD POV GoPro Scenes Capture Iraqs Popular Mobilizition Forces In Combat With ISIS East Of Ramadi
https://www.youtube.com/watch?v=ts8TuR2Vkh8
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Lényeg, hogy a huszik épp szétlőttek egy (valószínűleg) szaúdi állást, miközben egy Apache békésen röpködött felettük úgy 2-300 méteren kb. egy percig...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 675
113
zsolti

<i>"Kézifegyver kategóriával én azt gondolom, NINCS rá reális esély, hogy lelőjék."</i>

Iraqban egyszer előfordult, hogy lelőttek egy AH-64-et, AK-kkal meg PKM-ekkel. De az biztos, hogy nem túl gyakori az ilyen.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
zsolti

<i>"Kézifegyver kategóriával én azt gondolom, NINCS rá reális esély, hogy lelőjék."</i>

Iraqban egyszer előfordult, hogy lelőttek egy AH-64-et, AK-kkal meg PKM-ekkel. De az biztos, hogy nem túl gyakori az ilyen.

Mig-21-est is lőttek le M-16-ossal, annak mennyi volt az esélye?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 351
11 304
113
<blockquote rel="fip7">zsolti

<i>"Kézifegyver kategóriával én azt gondolom, NINCS rá reális esély, hogy lelőjék."</i>

Iraqban egyszer előfordult, hogy lelőttek egy AH-64-et, AK-kkal meg PKM-ekkel. De az biztos, hogy nem túl gyakori az ilyen.

Mig-21-est is lőttek le M-16-ossal, annak mennyi volt az esélye?</blockquote>

...vagy, hogy EF-111 légigyőzelmet érjen el? :D
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
IRAQ MI-28 Havoc attack helicopter in action against ISIS in Al Anbar
https://www.youtube.com/watch?v=Z2jkMSjwMxo
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 325
20 748
113
Líbia, szétbombázott IÁ tábor Sabratha mellett
f-frenchlibya-a-20160226-870x579.jpg

15 fős különleges francia alakulat működik Líbiában.
http://www.japantimes.co.jp/news/2016/02/25/world/secrets-french-special-forces-along-u-s-u-k-teams-fighting-islamic-state-libya/#.VtNgZH3hBpg
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote rel="zsolti">Ahogy én tudom, 30mm-es gépágyú találat ellen is véd az apacs páncélzata. Tehát az a jól képzett lövész nyilván le tudja szedni azt az apache-ot, csak kell neki hozzá valami 30mm-nél nagyobb űrméretű fegyverzet, ami elég gyorsan lő ahhoz, hogy legyen esély vele eltalálni. Kézifegyver kategóriával én azt gondolom, NINCS rá reális esély, hogy lelőjék.
30 mm-es gépágyúja pl az A-10-esnek van, amit arra terveztek, hogy vigyen egy gépágyút amit meg arra terveztek, hogy felülről tankokat lyuggasson ki. A tetőpáncél persze sokkal gyengébb, de a tank akkoris tank a heli meg heli és páncélozottság szempontjából is így kell nézni. Ha megszórnak egy Apache-t 30mm-essel akkor az a múlté, de 23mm-ig is szerintem csak bizonyos részei bírják a gyűrődést.
</blockquote>
Rotoragyon felul, turbinak, sajat gepgyujanak forgoresze koruli resz - hirtelen csak ezek remlenek, ahol akar egy 7.6es is tud pusztitani - foldrol persze nehezebb ezeket egy kalasnyikovval ugy eltalalni, hogy repesemeny legyen, de szerintem nem lehetetlen. Magaslati pontrol szerintem sokkal konnyebb leszedni kalaval.
Egy sima 23as is leszedheti alulrol, nemhogy egy shilka.