• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ez nekem már kezd kicsit kuszának tetszeni. Szaud Arábia pár miniállammal beleáll Katarba. Katarba, akit Törökország Irán és Izrael (mint három ősi ellenség) együtt támogat. Ezért a Szaúdiak támogatják a kurdokat, aki az ISIS ellen harcol (meg a törökök ellen is) akit szintén tolnak a Szaúdiak. És itt még nincsenek képben az oroszok és az amerikaiak.
Pfffff... Nem lehetne, hogy az orosz és amerikai összefogjon és legyaluljon minden idióta arab-muzulmán országot, aki agy nélkül él és ül az olajon?
Ez már teljes agyatlan káosz.

Csak hogy "teljes" legyen a kép:
https://444.hu/2017/06/15/katar-36-amerikai-vadaszgepet-vesz

A múlt héten még Trump üdvözölte, a Katar elleni blokádot. Szerintem Trump a Közel-Keleti körútján jól összeugrasztott mindenkit mindenkivel, most meg nem győzik ontani a fegyvert az amerikai gyárak, annyi a megrendelésük. Ha így megy, még ledolgozzák az adósságukat. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyébként 12 milliárdért 36 gép, csak nekem tűnik irreálisan soknak? Ok, kiképzés, meg fegyver is jár hozzá, de akkor is rengeteg. Ez sokszoros túlárazásnak tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
A papucsosoknak már tengójuk is van vagy ezt, hogy? :eek:
Erről nincs infó, de arra fele minden lehetséges.. :)
c8ab65b134.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 008

Guest
Ja, mert a mi is milyen grippenjeink akciósak....:(
Az megvan, hogy az eredeti Gripen ár a fele volt. Csak utána jött egy kormányváltás és hirtelen kellett nekünk hozzá légi utántöltés meg pár extra feature és így dupla annyi lett a végén.

Ez van, amikor 2 és nem 1 kormány lopja ki belőle a pénzt.
És, hogy mi a legdurvább? Hogy, ez külföldön sikersztori és bezzeg ország vagyunk, mert még így is jót és olcsón vettünk.
Nézd csak meg az osztrák semmire sem jó jurofájtereket, vagy a horvát, román, bulgár szenvedést. :)

ON: ez tisztán védelmi pénz kifizetése. Katar gyakorlatilag megvásárolta ezzel az US védelmi ernyőt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 175
54 992
113
Az megvan, hogy az eredeti Gripen ár a fele volt. Csak utána jött egy kormányváltás és hirtelen kellett nekünk hozzá légi utántöltés meg pár extra feature és így dupla annyi lett a végén.

Ez van, amikor 2 és nem 1 kormány lopja ki belőle a pénzt.
És, hogy mi a legdurvább? Hogy, ez külföldön sikersztori és bezzeg ország vagyunk, mert még így is jót és olcsón vettünk.
Nézd csak meg az osztrák semmire sem jó jurofájtereket, vagy a horvát, román, bulgár szenvedést. :)

ON: ez tisztán védelmi pénz kifizetése. Katar gyakorlatilag megvásárolta ezzel az US védelmi ernyőt.


Igen, emlékszem a légi utántöltös sztorira,de nem akartam beírni,mert abba még úgy is belepirulok,hogy nem én loptam el.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 762
113
bizony am :D. Katar F15 gepeket vesz egy kis apropenzert

333 millió dollár / gép. Molni most magyarázzad, hogy 80-100 millió az F-35. Amivel olcsóbb lesz az az amerikaiaknak, annyival többet fizetnek a nem amerikai vevők, mert a cég profitja nem csökkenhet. Kissé alulbecsültem az árazást utoljára, mert 3-400 milliót mondtam / gép, de a kecskebaszó államoknak félmilliárdos darabár alatt nem lesz F-35 az biztos.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 762
113
Kissé indulatos az egyiptomi lakosság, mert a szaúdiaknak átadnak két stratégiai fontosságú szigetet.