• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Ezt semmilyen módon nem lehet helyesen megközelíteni.

Sajnos mind a három bibliai vallás hétköznapi követői között általánossá vált az a tragikus következményekkel járó tévedés, hogy az övéké az egyedül üdvözítő út. A másik az örök kárhozattól való rettegés. A nép ezen téveszméit használják ki azok, akiknek az állandó válsághelyzet, háborús készültség fenntartása az érdekük, és ők már nem gondolom, hogy bármiben is hinnének. Azaz nem értem mi értelme azon vitázni, hogy az arabnak, zsidónak, az iráninak hazudott érdek a megalapozottabb vagy jogosabb. Ezért ellenzem, ha valaki fenntartás nélkül tolja bármely "oldal" szekerét, mert így az emberi fejlődés, a testvériség, és élni hagyás ellen tesz.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator and szpg9

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Sajnos mind a három bibliai vallás hétköznapi követői között általánossá vált az a tragikus következményekkel járó tévedés, hogy az övéké az egyedül üdvözítő út. A másik az örök kárhozattól való rettegés. A nép ezen téveszméit használják ki azok, akiknek az állandó válsághelyzet, háborús készültség fenntartása az érdekük, és ők már nem gondolom, hogy bármiben is hinnének. Azaz nem értem mi értelme azon vitázni, hogy az arabnak, zsidónak, az iráninak hazudott érdek a megalapozottabb vagy jogosabb. Ezért ellenzem, ha valaki fenntartás nélkül tolja bármely "oldal" szekerét, mert így az emberi fejlődés, a testvériség, és élni hagyás ellen tesz.
Na, ebben egyetértünk. Általában sincs igazság, csak igazságok.
 
  • Tetszik
Reactions: Premortem and szpg9

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ez hogy lehet? És van etnikai alapú földnyilvántartás?
Pontatlanul fogalmaztam: pontosabban magántulajdonban. 1922 pld 600-700 ezer arab lakos, a területen, ekkor földek egyharmadának tulajdonosa arab (kihagyom a néhány külföldi monostort, az addig megvásárolt zsidó tulajdonú földet, etc) Ez tulnyomórészt tehát arab földesurak kezében, akik kb annyi hasznát vették,mint én 100 ha földnek Szemilpaltyinszkban , nem csoda hogy örömmel eladták egy részét. Na most zsido kibucok esetén föld közösségi tulajdon- (ellentétben a moshav-okkal abből kb 450 van az országban) -tehát ezek nem magántulajdonban vannak, tehát ...
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Pontatlanul fogalmaztam: pontosabban magántulajdonban. 1922 pld 600-700 ezer arab lakos, a területen, ekkor földek egyharmadának tulajdonosa arab (kihagyom a néhány külföldi monostort, az addig megvásárolt zsidó tulajdonú földet, etc) Ez tulnyomórészt tehát arab földesurak kezében, akik kb annyi hasznát vették,mint én 100 ha földnek Szemilpaltyinszkban , nem csoda hogy örömmel eladták egy részét. Na most zsido kibucok esetén föld közösségi tulajdon- (ellentétben a moshav-okkal abből kb 450 van az országban) -tehát ezek nem magántulajdonban vannak, tehát ...

Sajnálom, ez nekem zavaros, nem értem mit akartál mondani.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Pontatlanul fogalmaztam: pontosabban magántulajdonban. 1922 pld 600-700 ezer arab lakos, a területen, ekkor földek egyharmadának tulajdonosa arab (kihagyom a néhány külföldi monostort, az addig megvásárolt zsidó tulajdonú földet, etc) Ez tulnyomórészt tehát arab földesurak kezében, akik kb annyi hasznát vették,mint én 100 ha földnek Szemilpaltyinszkban , nem csoda hogy örömmel eladták egy részét. Na most zsido kibucok esetén föld közösségi tulajdon- (ellentétben a moshav-okkal abből kb 450 van az országban) -tehát ezek nem magántulajdonban vannak, tehát ...

Dióhéj: álmosan na írjunk: anno brit dominium idején a Palesztin mandátumterület kb egyharmada volt magántulajdonban, ennek a ennek a kétharmada arab tulajdon, viszont a zsidó tulajdonú földek jórészt nem magán-hanem közösségi tulajdonban -kibucmozgalom, ezért még mindig több az egyéni tulajdonú földek közül még mindig nagyobb az arab tulajdonban lévő.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 065
113
Az se kevésbé terrorista, sőt, csak neki papírja van róla, hogy "neki szabad".
Csak Ő profi. Nem fog felrobbantani egy sikertelen mix kísérletezése közben, a másik meg lehet egyszer benézi a csőbombába szánt műtrágya főzést, és vele repülsz te is. Meg Moszados random vallásháborúból nem nagyon szokott hitetlen áldozatot választani, arab robbantósoktól láttunk már ilyet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Csak Ő profi. Nem fog felrobbantani egy sikertelen mix kísérletezése közben, a másik meg lehet egyszer benézi a csőbombába szánt műtrágya főzést, és vele repülsz te is. Meg Moszados random vallásháborúból nem nagyon szokott hitetlen áldozatot választani, arab robbantósoktól láttunk már ilyet.
Az, hogy a szomszéd bombagyáros a levegőbe repít vagy sem, az inkább attól függ, hogy otthon kotyvaszt vagy sem, nem pedig attól, hogy van papírja róla, hogy professzionális terrorista vagy nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and b4l4g3

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Dióhéj: álmosan na írjunk: anno brit dominium idején a Palesztin mandátumterület kb egyharmada volt magántulajdonban, ennek a ennek a kétharmada arab tulajdon, viszont a zsidó tulajdonú földek jórészt nem magán-hanem közösségi tulajdonban -kibucmozgalom, ezért még mindig több az egyéni tulajdonú földek közül még mindig nagyobb az arab tulajdonban lévő.

Megvan, kösz :)