• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 106
11 171
113
Szélesítsd történelmi ismereteidet. Írd be a Gugliba, hogy Irgun, Haganah, King David Hotel. A világnak ezen a pontján, hogy ki a terrorista és ki a szabadságharcos az nézőpont kérdése.
Magyarországról is tudom, hogy ki a terrorista ott.

Európában nem a zsidók robbantgatnak és mészárolnak civileket bizonyos időközönként.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Van egy csomó önálló arab állam, de xar az életszínvonal. Sajnos nem más olajmilliárdos hercegsegekbe menekülnek, pedig van bőven, (oda nem engedik be őket) hanem Európába...mert itt debill a vezetés!
Azért szar az életszínvonal, mert szarrá lett bombázva jó részük. Hogy anélkül is szar lenne az életszínvonal ott az lehet, főleg innen nézve, de onnan nézve megfelelő és az a fontos. A gazdag országokba is menekültek, de azok csak képzetteket szívták fel, a selejt meg jött Európába, mert a németek behívták őket, de egyik sem ment volna sehova ha a közel-keletet nem cseszik szét.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
507
2 684
93
Mozt ha azt akarod mondani, hogy ez előzmények nélküli, a zsidók épp csak arra jártak és az elmult 50 évben nem tapad ott vér a kezükön és nem építették meg a világ egyik legnagyobb gettóját Gázában, akkor nem tudom te mit néztél eddig.
Szerintem olvassd el ismét amit írtam, aztán próbáld meg értelmezni. Főleg az utsó mondatokat. Ha nem megy, akkor ne erőltessd. A régió elmúlt száz év történelmét is érdemes lenne újravenned.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 147
83 739
113



Amúgy ez nekem még mindig szürreális, hogy a Hamasz légi rohamot gyakorol egy rendes városi gyakorlóterepen, a videón látható betonfalakból ítélve közvetlenül a határ mellett (oké Gázában minden közel van a határhoz de akkor is).
Ilyen az, amikor nem csak a NATO ad fegyvert a kiskedvenceiknek, hanem Irán v. Kína/Oroszország. Foci, többen játsszák, proxyt is többen játsszák. Nincs hozzászokva ehhez a nyugat. Nem tudom mit képzeltek. Irán a Paleszínokkal proxyzza majd Izraelt. Oda se kell mennie. Ez van. Csak remélkedjünk, hogy nem lesz konfliktus a NATOval!
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 334
12 994
113
Azért szar az életszínvonal, mert szarrá lett bombázva jó részük. Hogy anélkül is szar lenne az életszínvonal ott az lehet, főleg innen nézve, de onnan nézve megfelelő és az a fontos. A gazdag országokba is menekültek, de azok csak képzetteket szívták fel, a selejt meg jött Európába, mert a németek behívták őket, de egyik sem ment volna sehova ha a közel-keletet nem cseszik szét.
Libanon,Szíria volt a térség Svájca, ahogy mondják,de egy népség nem fért a bőrébe,és lerombolta őket.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 029
14 126
113
Nem kell szeretni a Zsidókat, és valóban sok van a számlájukon, de a térségben egyedüli valódi nyugati szövetséges bástya! Erkölcsileg igen megkérdőjelezhető módon, de szomszédait azért eddig féken tudta tartani. Az első 24óra eseményeiből márcsak az Ukrán konflikus kapcsán messzemenő következtést levonni, láttuk hogy nem szerencsés. Izrael lehet, hogy bealudt egy kicsit, de fegyver, tapasztalat, es katona is van amivel visszacsaphatnak majd. Szóval csak óvatosan a meredek kijelentésekkel!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 424
46 220
113
Naftali Bennet PR foto.
Az iraniak nem arabok. Kikerik maguknak hogy arabok lennenek.
Valahol olvastam hogy reggelre visszaszoritjak ezt a kirajzast Gazabol.
Nem tudom, de szerintem xarra bombazzak megint Gazat es menni fog a siras. Hezik mozben motoroznak a hataron. Az ormenyek meg kozben osszeverekedtek a zsidokkal Jeruzsalemben vagy hol.
Robi mar nem fiatal, de nem is oreg, passz hogy merre jar, de szerintem kapkodja a fejet most a sok informacio lattan.
Tudom, hogy az irániak nem arabok. Más: Fekete Rita műsora alatt sokan kérdezték, mi van Robival. Rita sem tudta vele felvenni a kapcsolatot.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 147
83 739
113
Sorkatonák...

De a műveleti és stratégiai szintű bénázást nem magyarázza semmi.

Dehogynem, össze-vissza forgolódnak, csak szerencséjük van a másik oldallal.


Nehezen hihető. Egy ehhez szükséges mértékű zavarásra azonnal gépeket kellett volna emelniük.

Nem.
Pedig de, majd meglátod. A sorkatonákkal mi a bajod? Ott pont erre voltak kiképezve. Vsz hiányos volt a védelem, pl. kirendelték az egységet a magányos motorosokra és beszivárgókra, aki maradt, az meg nem volt elég egy hordához.. És nem nézném le azokat, akik a bázisra mentek, bár tény, hogy túlerőben voltak,.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 147
83 739
113
Tudom, hogy az irániak nem arabok. Más: Fekete Rita műsora alatt sokan kérdezték, mi van Robival. Rita sem tudta vele felvenni a kapcsolatot.
Jeruzsálemben is zavargások vannak. Linkeltem, hogy mit kiabált a müezzin egész nap!

"Jeruzsálemben is zavargások vannak​

Jeruzsálemből, amelynek keleti fele megszállt palesztin területnek számít, valamint Ciszjordániából zavargásokról és erőszakról számoltak be. Majd al-Abassi, a kelet-jeruzsálemi Silwan, egy nyugtalan negyed lakója elmondta:

"Fiatal férfiak vonultak zöld zászlókkal, a Hamász zászlajával, miután meghallották a reggeli híreket. Az izraeli katonák mindenhová könnygázt kezdtek lőni, és egy ház felgyulladt."

Arról is érkeztek jelentések, hogy egy palesztin megpróbált leszúrni egy biztonsági őrt a ciszjordániai Beit Aryeh településen. Az őr sértetlen maradt, a támadó állapota nem volt azonnal ismert."
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 000
30 882
113
Magyarországról is tudom, hogy ki a terrorista ott.
A személyekrő csak azt tudod jó esetben, hogy milyen származású. Viszont azt, hogy ki huzigálja a zsinór végét az nem biztos, hogy végig tudod követni....
Tudom, hogy az iráni tudósok felrobbantása nem terrorcselekmény, de most fog eldőlni, hogy otthon is kemények-e a srácok. Eddig egy most hamisnak tűnő mítoszt építettek fel, Most pedig az éles körülmények között ezt bizonyítani kell.
Annyira nem ismerem az izraeli belpolitikát, de van ott is elég ellentét egymásközt is.

Dánielpetya remélem Uzival a kezében a fronton kaszál....
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 853
14 749
113
Érdekesség: Ha kinéztek a Flightradar24-re, délután és most is ugyan erősen korlátozott, de ki - és be irányú légi forgalom tapasztalható Tel Aviv repterére (polgári). Már ez sokkal több mint a múlt heti 2 napos, de totál légi zárlat..

Most akkor sokkal nagyobb a füstje mint a lángja ennek a konfliktusnak? Csak megint a F.O.S média idegesíti fel az egész világot, hogy az Ukrajna felé lanyhuló érdeklődést valami mással pótólja?