• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 617
48 155
113
De vegzálta! Putyinnal is beszélt! Elmondták Musknak, hogy ha az ukránok a krímig jutnak.... megy az atom. Musk meg ezt el is mondta a nagyvilágnak és ki is kapcsolta a rendszert sőt már az ukránokat cinkeli.
Ne haragudj, de ezt nem Musknak mondták, (Lehet, hogy neki is, én nem hallgattam őket, gondolom te sem. De hozzál forrást hozzá!) hanem a világnak. Az orosz titkosszolgálat nem fenyegette meg az üzletembert, hogy megölik. Én erről nem tudok! Te igen?
Arról sem tudok, hogy nem működne a Starlink. Én úgy értesültem, hogy bizonyos funkcióját tiltották le, de nem magát a rendszert. Örülnék, ha adnál forrást a Starlink megszüntetéséhez, bizonyára elkerülte a figyelmemet!
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 293
14 008
113
Nem igazán értelek. Musk az ukránok számára is biztosította a Starlinket, az orosz titkosszolgálat mégsem vegzálta. Elon Musk üzletember, annak adja ei a szabad piacon a portékáját, aki jó áron megveszi. Mi köze van ehhez az izraeli titkosszolgálatnak? Vagy ez a szabad világ?
Putyinnal telefonálgató, orosz konzulátussal konzultáló és az eddigi orosz annexiókat de fakto támogató Muskot sokkal inkább az ukránoknak lenne okuk eliminálni, mint az oroszoknak. Ezután, ha felrobban a segge alat az elektromos autó, sokkal bonyolultab lesz tippelni, ki csinálta, mert olyanokkal játszadozik, akik szinte egyfolytában valakinek a kinyírásán dolgoznak.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 293
14 008
113

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Predikció arról, hogy 2030-ig sor kerulhet egy torok-izraeli háborúra:


https://israelradar.com/middle-east-predictions-israel-turkey-war-by-2030/

Orbánék ebben az esetben mit csinálnának? :p:oops:

Ehez szemben a cseh védelmiminiszteraszony számára világos, hogy a tegnapi ENSZ határozat után Csehországnak ki kellene lépnie a szervezetbol ... o_O

A békét propagálná Orbán.

Nincs valódi indok a török-izraeli háborúra.

Egyszerű hergelés, félelemkeltés ami megy..az USA kezd megszűnni,mint no1 hatalom és ezért rúgkapál, vicsorít,fröcsög,nyáladzik, káoszt teremt abban bízva, hogy így megússza az "őrségváltást"..

Szomorú látni, hogy bár biztos nagyhatalmúak azok az emberek,akik bident és az usát mozgatják..mégsem bölcsek, úgy viselkednek, mint egy önző gyermek,aki nem akarja megosztani a játékát a kistestvérével.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Most panther vagy tiger? Olyan mintha felette robbana. Nem lehet hogy valami aktív védelem elműködött? A kornet nem felülről támad
Állítólag egy csomó páncéltörő eszközt az ukrik eladtak, s egy része eljutott Gázába is. Volt is videó, amin egy csomó angol, USA, Svéd eszköz volt rajta. Ennek alapján a felvételen lehet egy Javelin vagy egy svéd/brit NLAW. Ezek is felülről támadnak. Én a kép alapján NLAW-ra tippelnék.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Ne haragudj, de ezt nem Musknak mondták, (Lehet, hogy neki is, én nem hallgattam őket, gondolom te sem. De hozzál forrást hozzá!) hanem a világnak. Az orosz titkosszolgálat nem fenyegette meg az üzletembert, hogy megölik. Én erről nem tudok! Te igen?
Arról sem tudok, hogy nem működne a Starlink. Én úgy értesültem, hogy bizonyos funkcióját tiltották le, de nem magát a rendszert. Örülnék, ha adnál forrást a Starlink megszüntetéséhez, bizonyára elkerülte a figyelmemet!
De de Ő mondta hogy tárgyalt és beszélt Putyinékkal!!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 617
48 155
113
Putyinnal telefonálgató, orosz konzulátussal konzultáló és az eddigi orosz annexiókat de fakto támogató Muskot sokkal inkább az ukránoknak lenne okuk eliminálni, mint az oroszoknak. Ezután, ha felrobban a segge alat az elektromos autó, sokkal bonyolultab lesz tippelni, ki csinálta, mert olyanokkal játszadozik, akik szinte egyfolytában valakinek a kinyírásán dolgoznak.
Tilos beszélni Putyinnal? Ki tiltja ezt meg? Egy szabad világban azzal beszélek, akivel akarok. Szerinted nem így van? És az ukránoknak miért kellene megölni? Jelenleg is használják a Starlink rendszert, amiért egyébként nem fizetnek. Valamennyit dotál az USA meg az EU, de ettől függetlenül veszteséget termel Musk számára. Egyedül a drónvezetési funkciót tiltotta le a Krím fölött, de ehhez joga van. Az ő tulajdona a rendszer.
Én is támogatom az eddigi orosz annexiót, akkor engem is nyírjon ki az ukrán titkosszolgálat. Térjetek már észhez! Az ukránok rosszul bánnak a nemzetiségekkel, miért ne vennék vissza a többnyire orosz lakta teerületeket, amelyek sosem voltak egy ukrán állam részei a SZU szétesése előtt.
Egyébként pontosan: Musk a Krím annexióját fogadja el!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 617
48 155
113
De de Ő mondta hogy tárgyalt és beszélt Putyinékkal!!
Tilos beszélni Putyinnal? Ki tiltja meg ezt egy üzletembernek? Kinek van ehhez joga? Most Putyinékkal vagy Putyinnal tárgyalt? Ebben több a kavarás, mint a tény. Egy amerikai tisztviselő monda, hogy neki Musk mondta... Egyébként nem kardinális kérdés. A starlink működik Ukrajnában, a drónvezetési funkció lett letiltva a Krím fölött. Ez a lényeg! A többi a talán kategóriába tartozik.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 617
48 155
113
Izrael felfüggesztette egy nagyszabású gázai szárazföldi hadművelet terveit, és az Egyesült Államokkal egyetértésben több korlátozott projekttel váltotta fel azokat.

A New York Times amerikai tisztviselőkre hivatkozva számol be erről⚡️
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 617
48 155
113
Elon Musk azt mondta, hogy a Starlink műholdas kommunikációs terminálok egyike sem aktiválódik, amikor megpróbálnak csatlakozni a Gázai övezetből az Egyesült Államok és Izrael kormányának jóváhagyása nélkül.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: fishbed and Loken

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Tilos beszélni Putyinnal? Ki tiltja meg ezt egy üzletembernek? Kinek van ehhez joga?
Ahh kit érdekel hogy tilos nem tilos beszélniük még én is beszélhetek Putyinnal (papámnak a fröccsöstársa)

Most Putyinékkal vagy Putyinnal tárgyalt? Ebben több a kavarás, mint a tény. Egy amerikai tisztviselő monda,

Akkor mégis:
hogy neki Musk mondta... Egyébként nem kardinális kérdés. A starlink működik Ukrajnában,

Most támasztottad alá:

a drónvezetési funkció lett letiltva a Krím fölött.


Ez a lényeg! A többi a talán kategóriába tartozik.
...a lényeg, hogy megkeresték és most izraellel kapcsolatban is és korlátozottan használja vagy kérdéses területek felett inaktiválja. Ennyi!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 372
33 480
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
Ami érdekesebb, ha Izrael katonai konfliktusba kerülne a NATO tag Törökországgal és török területet támadna, akkor az USA és a NATO kénytelen lenne háborúzni Izraellel, vagy mégsem?
Amikor a kurdok lőttek török oldalon a katonákat, akkor a NATO beszállt?

Az 5-ös cikkely:
amennyiben egy tagállamot támadás ér, az az egész szövetséget éri, és minden tag köteles támogatni a megtámadott felet.

De ez a támogatás lehet egy közös politikai nyilatkozat is, vagy akár egy közös válaszcsapás.
Semmi automatizmus nincs benne. Továbbra is politikusoktól függ a válasz. Tehát a NATO nem kerülne háborúba Izraellel.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 293
14 008
113
...a lényeg, hogy megkeresték és most izraellel kapcsolatban is és korlátozottan használja vagy kérdéses területek felett inaktiválja. Ennyi!

Na, végul Musk tíz órával a bombasztikus kijelentése után, miután már megszerezte magának a globális publicitást :cool: , pontosítot:


Ami érdekesebb, ha Izrael katonai konfliktusba kerülne a NATO tag Törökországgal és török területet támadna, akkor az USA és a NATO kénytelen lenne háborúzni Izraellel, vagy mégsem?
Nem, nem lenne. Saját megfontolása alapján kuldhet Erdogannak segélyikén egy repulonyi WC-papírt. ;)

De amúgy nem hiszem, hogy Izrael egy ilyen konfliktusban elsoként támadná To teruletét és egy torok agresszió esetén a nemzetkozi jog alapján jogosultá valna erre, szoval ....
 
  • Tetszik
Reactions: Loken