Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az iráni állami televízió arról számolt be, hogy 7 hiperszonikus rakétát használtak az Izrael elleni támadásban (ez az első harci alkalmazásuk). Egyik rakétát sem lőtték le, ami nem meglepő, mivel a legtöbb modern rakétarendszert nem a hiperszonikus rakéták elleni küzdelemre tervezték.
Irán lett a második ország Oroszország után, amely hiperszonikus rakétákat használ a harcokban. Kína és Észak-Korea, amelyek saját hiperszonikus rakétákkal rendelkeznek, még nem tesztelték őket harcban. Az Egyesült Államok még nem hozta létre hiperszonikus rakétáit.
Colonelcassad
Авторский канал Бориса Рожина - эксперта Центра военно-политической журналистики. № 4776867015 Мой блог: http://colonelcassad.livejournal.com/ Голосовать за канал: t.me/boost/boris_rozhin Разбаны: https://t.me/razban_colonelcassad_bott.me
Itt azt írja, hogy nem hiperszónikus:Pár órája még az volt, hogy nem is hiperszonik.
Kérem a Kedves Közönséget, számoljatok egy kicsit!
Állítólag 99%-át lelőtték a "küldeményeknek".
Izrael, az USA, Britannia, Jordánia, stb...
1. kérdés: ha félóránként 3-szor megismétlik, mennyit lőnek le az említett hatalmak haderői?
2. kérdés: hány szalvót tudnának elhárítani az ott lévő erők?
3. kérdés: ha kilép az USA és Britannia, akkor mennyi talál be?
4. kérdés: hogyan aránylik az elhárító rakéták száma a küldött csalidrónok, éles drónok és rakéták számához?
Ha ezekre a kérdésekre választ adtok, akkor látszik a múlt éjjeli csapás valódi jelentősége.
ezek még a hagyományos propelleres Geranok voltak nem az új hajtóművesekEzért ezek elég kicsi indítási távolságok. És gyakorlatilag csak IR rakétákat látunk (szerintem)
Vagyis a drónok elég jól működnek.
Azért ha napokig,hetekig tartana a támadás erősen megcsappannának a készletek légvédelmi rakétából.Nyílván ebben az esetben menne a válaszcsapás folyamatosan Iráni katonai infrastruktúra ellen.Meg valoszínű kapnának az Irari létesítmények(finomítók,erőművek stb).De valószinű már ma este lessz Izraeli válasz kiderül mekkora erejű lessz és mennyire hatékony az Iráni légvédelem a válaszcsapással szemben.Itt az izraeli hivatalos jelentés
Daniel Hagari, az izraeli hadsereg (IDF) szóvivője vasárnap reggel bejelentette, hogy az Izrael ellen indított rakéták és drónok kilencvenkilenc százalékát elfogták. A harminc robotrepülőgépből huszonötöt számoltak fel a levegőben, és a több mint százhúsz ballisztikus rakéta közül is csak néhány ért földet Izraelben, kisebb károkat okozva a Nabatim légibázison. Hagari hangsúlyozta, hogy a bázis továbbra is működik, a vadászgépek onnan továbbra is indulnak küldetéseikre.
Izrael és szövetségeseinek felderítő és elfogó rendszerei szinte teljesen felszámolták az Izraelbe indított rakéták és drónok százainak tömeges támadását, a mindössze 12 perces repülési idő alatt Izraelbe érő ballisztikus rakéta közül is csak néhány jutott át az izraeli határon. A mintegy kétszáz drón vagy robotrepülőgép közül egy sem jutott el Izraelbe.
Az amerikaiak és szövetségeseik körülbelül hetven drónt tartóztattak fel, a többit pedig az izraeli légierő gépei fogták el. A ballisztikus rakétákat a Nyíl és a Varázspálca légvédelmi rendszerek ellenrakétái fogták el. A legtöbb indítás Iránból történt, de kis részüket Irakból, Jemenből és Libanonból bocsájtották útra.
Az biztos ilyen volumenű támadás ellen hatékony volt az izraeli légvédelem.
3-4, de abból csak egy bázison rögtön 7.Tehát a fentiek szerint összesen ( csak) 325 eszközzel támadott Irán. Az álitólagos 99%-os ellfogással csak 3-4 találat volt.