• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Csak a szokásos, a törökök és görögök régebben szintén átjártak egymáshoz, letesztelni
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="joker"><blockquote>Na én aztán nem vagyok nagy barátja az izraelieknek, de a kettős mércét (bármelyik oldalról) utálom. Ha egy csecsen, vagy cigó, vagy ISIS-tag, vagy stb. lett volna az, akit fejbe lőnek így...
A másik egy késsel támadt azokra, akik évtizedek óta folyamatosan mészárolják őket, ráadásul teljesen harcképtelen volt. Ezt az ISIS-el egy lapon említeni elég erős. </blockquote>

A harcképtelenségben igazad van. Tényleg nem kellett volna még belelőnie. De simán lehetséges, hogy egy sima, mentálisan nem megfelelő sorkatona volt az elkövető... Aki nem tudott uralkodni az indulatain. Azt meg senki nem választhatja meg, hogy hová születik. Ha történetesen ő Izraelbe született és még akár a hazájának is érzi, aztán elcsattan az agya, miután a társaira támadtak... Nem egyszerű ez.
</blockquote>

Persze, hogy vannak hülyék mindenhol. De látsz a társaitól valami különösebb reakciót mikor készül lőni vagy amikor fejbelövi? Vagy valaki megpróbálja megakadályozni vagy a parancsnoka ráordít, hogy mégis mi a f*szt csinál? Nem. Náluk ez a normális, ilyen az egész IDF, ha palesztin, akkor ki lehet végezni következmények nélkül. Most sem lenne vizsgálat, ha a videót valaki nem tölti fel.</blockquote>


Igen, a fullközöny erősen érzékelhető...
</blockquote>

Amit ha őszinték vagyunk, teljesen meg is lehet érteni. Háborús körülmények között élnek, abba szocializálódnak bele, nincs min meglepődni nagyon, mikor láttunk ugye képeket, ahol zsidó kislány éppen "kedves üzeneteket" rajzolt a palesztin kis lurkóknak szánt bombára...

Mi nagyon istenes helyzetben vagyunk hozzájuk képest, MÉG fel sem tudjuk fogni, milyen lehet folyamatos terrorban élni. Lehet hogy azok is lelőtték volna, a földön fekvő épp pl. egy jó barátunk ellen késes támadást elkövető embert, akik most itt hüppögnek, hogy nem volt szép... Tényleg nem volt szép, de én mindenkit megértek, azt is, aki sanyargatva van, és nincs más, mint késsel támadni, sumákból, meg azt is, aki miután látta, hogy a surci társát megmártották, lelőtte a támadót.

Nekünk arra kell figyelni, de nagyon, hogy nálunk ilyen soha ne legyen.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 231
113
Teljesen rendben van a pali agyonlövése. Mégis mit kellene vele csinálni, ügyvédet hívni? Izrael nem Európa és remélem Magyarország se!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
Ott feküdt mozdásképtelenül és kivégezték, pont mint az ISIS-, mondjuk mostanában segítik is őket az izraeliek, uh valami közös csak van bennük.
Izrael meg tényleg nem Európa, de ha Magyarországon csinálták volna ezt, már visítana egész Európa a magyarországi rasszizmus miatt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Teljesen rendben van a pali agyonlövése. Mégis mit kellene vele csinálni, ügyvédet hívni? Izrael nem Európa és remélem Magyarország se!

Ebben az esetben egyet kell értsek sajnos. NEM volt szép. De késsel szurkálni másik embert sem szép. Továbbmegyek, bár messze áll tőlem, hogy izrael barátsággal lehessen vádolni, sőt, minden civileket ért támadásukért ugyan úgy elítélem az összes politikusukat, a parancsokat kiadó főtisztjeiket, de aki egyszer késsel támad rám/ vagy egy társamra, abban a közegben szocializálódva, ha módomban áll, lehet lelövöm én is. A hiba főleg ott volt, hogy nem nézett körbe, ha nagyon őszinte akarok lenni...

Ilyen a túlélésért folytatott harc VALÓSÁGOS természete, ha levetkőzzük a PC-t.

Ott ők meg ezt tudják, mert benne élnek. Ha ezt a férfit meggyógyítják, és kidumálja a rácsok mögül egy ügyvéd, egy civil szervezet, egy bárki, felépül, és újra támad, de már esetleg tanul belőle és nem egy késsel, hanem egy robbanó mellénnyel, és magával visz 100+ civilt. Ha fejbe lövöd, a hazádat, a népedet véded. Szóval minden nézőpont kérdése, szerintem.

Ezt kell látni nekünk is. Mondom, nem mentem fel a katonát, de amit csinált, teljesen megértem. Nem az a járható út, ami Brüsszelben van, hogy tudják hol van a Bataclanért fő felelős Abdeszlam, és este nem merik megkockáztatni azt, hogy kiemeljék a muszlim negyedből, mert félnek a hangzavartól, meg hogy megijednek a már békésen szunyókáló lakók, majd másnap reggel, amikor a törvények is lehetővé teszik, hogy érte menjenek, már hűlt helyét találják csak.

Nem szép amit a zsidók csinálnak, de a történelem őket igazolja, túlélnek, sikeresen, sokkal nagyobb létszám ellen, ellenségekkel körbevéve. Az EU-s PC-vel, ott és olyan körülmények közt, ahol az a pár millió zsidó még mindig országként üzemel, ennyi ideje, már a 80+milliós Németország is eltűnt volna a süllyesztőben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ott feküdt mozdásképtelenül és kivégezték, pont mint az ISIS-, mondjuk mostanában segítik is őket az izraeliek, uh valami közös csak van bennük.
Izrael meg tényleg nem Európa, de ha Magyarországon csinálták volna ezt, már visítana egész Európa a magyarországi rasszizmus miatt.

Természetesen ez igaz. A kettős mérce simán játszik. Nekik van egy olyan adu ászuk, ami 70 év óta nem kopott meg, s ez nem más:
Mint a kongresszus felső házában ülő szenátorok általában kötődnek erősen az AIPAC-hez. Azon is szoktam nevetgélni, hogy minden esélyes leendő amerikai elnök, még az előválasztási szakaszban, gyakorlatilag azzal kezdi, hogy elmondja hogy miért imádja Izraelt, és gyakorlatilag hűségesküt tesz az AIPAC előtt többször is, személyesen:p. Pöppet gáz. De ez van, gondolom tőlük függ nagyban a pénzcsap...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Hááát. Ez már ugye nagyon sötétben tapogatózás, konteóval határos, de ha már valaki bedobta, arra azért kiváncsi lennék, hogy ha TRUMP bár éppen beszél össze vissza, de mondjuk valami olyan véleményéhez kezdene el ragaszkodni tényleg, hogy hagyni a francba a válsággócokat, lebarizni és inkább üzletelni az oroszokkal, Iránnal, Kínával, mikor harapna vajh fűbe :D?
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Hááát. Ez már ugye nagyon sötétben tapogatózás, konteóval határos, de ha már valaki bedobta, arra azért kiváncsi lennék, hogy ha TRUMP bár éppen beszél össze vissza, de mondjuk valami olyan véleményéhez kezdene el ragaszkodni tényleg, hogy hagyni a francba a válsággócokat, lebarizni és inkább üzletelni az oroszokkal, Iránnal, Kínával, mikor harapna vajh fűbe :D?

Nagyon barátságosan nyilatkozott a zsidókról. Lepaktál Iránnal, az nekem kicsit erős.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Konkrétan érdekel a téma, eléggé nyomon követem az előválasztást. Trump mondjuk ki, ahogy kell, nagyjából körbeszopta az AIPAC előtt őket, és hűségesküt tett. Nincs ebben amúgy semmi, csak a szokásos. Mikor odatévedtem Ted Cruz honalpjára, az első ami kiverte a szemem, az a fülecske, ahol az Izraellel való viszonyáról áradozik, az is egy csoda, mint ha nem is a saját állampolgárait akarnák néha meggyőzni, hanem Tel-Avivot, hogy ők a legalkalmasabbak a feladatra, hogy az USA következő elnökévé válasszák :p.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
Konkrétan érdekel a téma, eléggé nyomon követem az előválasztást. Trump mondjuk ki, ahogy kell, nagyjából körbeszopta az AIPAC előtt őket, és hűségesküt tett. Nincs ebben amúgy semmi, csak a szokásos. Mikor odatévedtem Ted Cruz honalpjára, az első ami kiverte a szemem, az a fülecske, ahol az Izraellel való viszonyáról áradozik, az is egy csoda, mint ha nem is a saját állampolgárait akarnák néha meggyőzni, hanem Tel-Avivot, hogy ők a legalkalmasabbak a feladatra, hogy az USA következő elnökévé válasszák :p.

Az amerikai választás elég nagy mértékben Izraelben dől el, 2012-ben Romney még azt is képes volt meglépje, hogy elment Izraelbe kampányolni. Egy normális rendszerben ezért letépnék a fejed és minimum árulónak tekintetnének, ott nem. Mondjuk Amerika 320 millió lakosából 538-nak (nem 538 ezernek, hanem ötszázharmincnyolc személynek) van szavazati joga, ez sem nevezhető demokráciának.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Furaságok, cukiságok vannak, igen :D. Ennek egyike az elektori rendszer, na ja... Minimum kérdéses egy USA elnökválasztáson az Izraeli kampánykörűt igen. S én nem vagyok álszent, teljesen megértem, hogy összefügg a két nép sorsa erősen, de azért na...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
An ISIS VBIED attack is filmed by Iraqi forces. Sammarra region, Salah Ad-Din governorate (Iraq). VBIED = vehicle-borne improvised explosive device.

IRAQ An ISIS VBIED attack is filmed by two soldiers
https://www.youtube.com/watch?v=A3T5hQMG80U
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 339
20 789
113
Megkérdeztem a szaúdi ENSZ követet: miért Szíriában akarnak demokráciát, miért nem otthon?
https://twitter.com/mehdirhasan/status/713361161161408512
---------------------------------------

Ez egy Al Jazeera interjú. Az Al Jazeerát itt nálunk nézve (EU), nincs benne semmi különös. Aki az arab országokban fogható arab nyelvűt is ismeri, az egész mást mond. Jó párszor kifejezetten uszító.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 339
20 789
113
Líbia
CY_5YD5UMAA5VAr.jpg:large
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Törökökre rájár a rúd
http://index.hu/kulfold/2016/03/28/izrael_felszolitotta_allampolgarait_hogy_hagyjak_el_torokorszagot/
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Egy iraki "különleges" egység <b>az Instagramon</b> szavaztatta meg közönségét két Daesh katona sorsáról.

https://www.funker530.com/iraqi-swat-wants-your-instagram-vote-for-isis-executions/