[BIZTPOL] Közép- és Dél-Amerika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 498
113
Demkó Attila - Az USA katonai beavatkozása sem kizárt Venezuelában
Kétmillió százalékos infláció, állandósuló élelmiszer- és gyógyszerhiány, politikai válság. Ez ma Venezuela, amely a világ legnagyobb olajtartalékán ül. Az emberek menekülnek, szenvednek, a háttérben pedig Amerika és Oroszország csatázik.

 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Assadnak mennie kell!
Aztán azok mentek akik ezt mondogatták, Assad meg maradt.
Maduro nem olyan jó képességű, mint Assad, de a nép egy jelentős része valószínűleg szereti.
A másik fele meg az imperialista beavatkozást nem szereti, szóval ha a haderő kitart, akkor lehet Maduro is megmarad.
Amikor csilliószoros infláció van, a boltokban áruhiány, nincs mit enni, több millió menekült, ha kimész az utcára jó esélyed van, hogy kirabolnak, megölnek stb., szóval ilyen helyzetben nekem az is science-fiction, hogy még van olyan ember aki szereti.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 433
55 344
113
Robur

Az a baj, hogy a világ másik feléről elég nehéz megítélni, hogy mi a valóság arrafelé.
Szerintem nem kell részleteznem azt, hogy rólunk is milyen mocsok dömping van a nyugati médiában. Én nem tudom innen megítélni, hogy mekkora a csávó valós támogatottsága, de a komcsiknak ott mindig is volt egy masszív tömegbázisa.
E mellet én úgy gondolom, hogyha hazánkat nemzetközi embargó sújtaná akkor itt se lenne jobb a gazdasági helyzet. És hát én valahogy nem a kormányra haragudnék hanem azokra akik ezt ellenünk elkövetnék.
Félreértés ne essék, a mi családunkat eléggé megkárosították a helyi "kommunisták" ahhoz, hogy nagyon utáljam őket, meg a fantasztikus eszméiket!
De azért belátható, hogy Venezuela esetén nem csak arról van szó, hogy egy tehetségtelen komcsi buszsofőr szerencsétlenkedik, mint államelnök, hanem komoly külföldi nyomás alatt is vannak!
 
B

b4l4g3

Guest
A VENEZUELA-SZINDRÓMA
"Az erősebb jogán ítélkeznek a világ bármely pontján. A forgatókönyv nemcsak ideákat ad és formáz, hanem a folyamat sorrendiségét is precízen leírja. Teremts káoszt, amely a gazdaság romba döntéséhez vezet. Ezt követően vagy törvényszerűen nő a választópolgárok elégedetlensége, vagy ha mégsem, mondvacsinált ürüggyel – lásd túlóratörvény – utcai demonstrációk kezdődhetnek a demokrácia „megteremtése” érdekében.

Mert demokrácia és demokratikus élethelyzet csak ott van, ahol a kiválasztottak köre ezt deklarálja.

Akik nem tartoznak ebbe a kategóriába, ott szabad a vásár, lehet akár törvénytelen vagy alkotmánysértő módon fellépni, bízva a nagyhatalmi – háttérhatalmi – segítségben.

Azonnal kerül pénz, médiatámogatottság, nemzetközi szolidaritás az internacionalizmus jegyében. Korunk megvilágosodását sajnos nem a dalai láma szavai, hanem a multikulturális világ által diktált feltételek és jövőkép determinálja. Még akkor is, ha ez egyenlő az értelmes élet pusztulásával."
 
B

b4l4g3

Guest
BOLTON: NEM LESZ KATONAI BEAVATKOZÁS VENEZUELÁBAN
Nem lesz amerikai katonai beavatkozás a közeljövőben Venezuelában – jelentette ki John Bolton amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó pénteken egy rádióinterjúban, amelyet az MTI idézett. A rádiós műsorvezető úgy tette fel a kérdést, hogy lesz-e katonai beavatkozás akár Kolumbia, akár Brazília által, akár e két ország és az Egyesült Államok közös akciójával, és Bolton erre adott nemleges választ. „Az elnök kijelentette, hogy minden lehetőséggel számol, de a mi célunk a békés hatalomátadás elérése” – fogalmazott a nemzetbiztonsági tanácsadó.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 433
55 344
113
De mondok jobbat, mert mindig azt hisszük, hogy csak a 3. világ béli országokat lehet szétszívatni.
Képzeljétek el, hogy a jóléti államok non plusz ultrája, a norvég olajkirályság ellen vetnek be hasonló eszközöket.
1. Befagyasztanák a külföldi vagyonukat. (A norvég olaj alap talán a világ legnagyobb részvény birtokosa, ebből a jövedelemből fizetik pl. a nyugdíjakat)
2. Olaj és élelmiszer embargó. Sőt ha valaki megsérti akkor tengeri blokád.
Elmondom nektek, hogy az egyik legmagasabb emberi fejlettségi mutatóval rendelkező (HDI) Norvégiában egy év múlva már havat ennének kínjukban....
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Robur

Az a baj, hogy a világ másik feléről elég nehéz megítélni, hogy mi a valóság arrafelé.
Szerintem nem kell részleteznem azt, hogy rólunk is milyen mocsok dömping van a nyugati médiában. Én nem tudom innen megítélni, hogy mekkora a csávó valós támogatottsága, de a komcsiknak ott mindig is volt egy masszív tömegbázisa.
E mellet én úgy gondolom, hogyha hazánkat nemzetközi embargó sújtaná akkor itt se lenne jobb a gazdasági helyzet. És hát én valahogy nem a kormányra haragudnék hanem azokra akik ezt ellenünk elkövetnék.
Félreértés ne essék, a mi családunkat eléggé megkárosították a helyi "kommunisták" ahhoz, hogy nagyon utáljam őket, meg a fantasztikus eszméiket!
De azért belátható, hogy Venezuela esetén nem csak arról van szó, hogy egy tehetségtelen komcsi buszsofőr szerencsétlenkedik, mint államelnök, hanem komoly külföldi nyomás alatt is vannak!
Azért, hogy Venezuela ilyen helyzetbe került a tehetségtelen komcsi buszsofőrnek(és elődjének) oroszlánrésze van. Egészen mostanáig komoly külföldi nyomás nem is volt rajta.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Caracas ma
DyahaWOW0AEqJAy.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Assad már nem élne az Oroszok nélkül,Venezuela túl messze van egy olyan szintű Orosz beavatkozáshoz,megegyeznek a yenkikkel,valami marad nekik is, és elengedik Maduro srácot,tök felesleges beleállni az usával szemben ott.
Ami koncessziójuk van, felhúzzák rá az Orosz zászlót,azt kikerülik a yenkik,mint Szíriában,azt kész,show must go on....
A pénztárgép álmában csenget egy kicsit,és aluszik tovább.

Tökre nem erről van szó Venezuela esetében, hanem arról, hogy Oroszország 2. Kubai rakétaválságot készít elő, ehhez kell nekik Venezuela. Mivel az USA épp kilép az INF szerződésből, nem zárható ki, hogy az USA középhatótávú atomrakétákat telepít Európába, Oroszországhoz közel.
Ezért most Oroszországnak is kell egy ország, ahonnan rövidebb reakcióidővel lőhet atomrakétát az USA-ra.
És ez az ország: Venezuela.
Ezért van a cirkusz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 904
65 799
113
Ezek állítólag!! mai képek én is fenntartással néztem a szememen mert ha igaz!! ez elgondolkodtató.
Carabobo
DyV3ulUX4AEXbpK.jpg

Caracas
DyQbCtlW0AEZvtf.jpg

tegnap Estado Barinas
DyMrxSvWwAI3DQF.jpg

tegnap Estado Falcon
DyLWOPTX0AEtMg3.jpg
Ezek nem demokratikus tüntetések, ezért nem adja le a média sehol. Asszad melletti tüntetést mikor láttál az esti híradóban??? Nem érdekes hogy ezek mit tüntetnek ott, ki van mondva hogy menni kell. Az önjelölt miniszterelnök tüntetését meg tegnap linkelted vagy 60? emberrel. Ezek ott baxták el hogy nem csináltak atomot mint Kim fővezér.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
hát nem tudom...az látszik,hogy a Guidonak Jenki stábja van de ezt nem komálják szerintem még azok sem akik egyébként rühellik Madurot
DyakvaKWkAExb2q.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ezek nem demokratikus tüntetések, ezért nem adja le a média sehol. Asszad melletti tüntetést mikor láttál az esti híradóban??? Nem érdekes hogy ezek mit tüntetnek ott, ki van mondva hogy menni kell. Az önjelölt miniszterelnök tüntetését meg tegnap linkelted vagy 60? emberrel. Ezek ott baxták el hogy nem csináltak atomot mint Kim fővezér.
Tudod most játszom a hülyét ,hogy a széplelkeket ne zavarja a titkos moszkovita ügynöki propagandám...de psszzzt el ne mond !!;)