[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Képes-e a fegyveres erők bármely eleme hatékonyan végrehajtani a rábízott feladatokat?
- Véleményem szerint egyéni dandárok, mert még csak nem is hadosztályok. Ha egy nemzetközi részlegnek 280 fős a személyzete, egy lengyel részlegnek pedig alig több mint 100 fős a személyzete - hogyan beszélhetünk hatékony parancsnokságról? Senki sem akart egy igazi hadosztályparancsnokság felépítéséről beszélni, így hát megvan, ami van.

Rajtunk kívül ki jelenti ránk nézve a legnagyobb veszélyt?
- A képzeletbeli fenyegetésről való túlzó beszéd paranoia kialakulását segíti elő. Ezért szólítom fel a körülöttünk ólálkodó oroszokról szóló történetekben a visszafogottságra. Hosszú távon nem Putyin miatt kell aggódnunk, hanem ami utána következik. Tisztában kell lennünk azzal, hogy ha Oroszországban forradalom tör ki - és a történelemből tudjuk, hogy ez egy lehetséges forgatókönyv -, akkor Lengyelország határainál valódi katonai fenyegetés, menekültek milliói fognak fenyegetni minket. Erre fel kell készülnünk, ahogyan az ukrajnai konfliktus kezdeti szakaszában is tettük. A keleti szárnyon a politikai rendszerek instabilitása nagyobb veszélyt jelent, mint az itt összegyűlt potenciális veszély, bár ez utóbbit sem szabad figyelmen kívül hagyni. Oroszország atomhatalom, amely nemcsak helyi, hanem regionális és globális szinten is fenyegetést jelent. Tévedés azt hinni, hogy a viszonylagos béke a világnak ezen a részén egyszer és mindenkorra adott volt. A NATO keleti szárnya még hosszú ideig a különböző civilizációk, kultúrák és értékek tektonikus lemezeinek találkozási pontja marad, ahol kiszámíthatatlan fenyegetések egész sora várja.

A háború már folyik - a kibertérben.
- És ez folytatódni fog. És aggódhatunk, mert az Orosz Föderáció külpolitikájának végrehajtása katonai eszközökkel történik. Ott volt Grúzia, ott van Ukrajna, és középtávon nem zárom ki Fehéroroszország annektálását sem. Amíg azonban Lengyelország a NATO-ban és az Európai Unióban marad, addig nem fenyegetik orosz tankok. Ezért mindkét szervezetben meg kell küzdenünk a hitelességünkért, és következetesen ki kell építenünk a saját lehetőségeinket. Annak tudatában, hogy minden egyes elmaradt modernizációs év négy-öt év felzárkózást jelent. Emlékszem 2008-ra és a válságra, amely a védelmi kiadások több milliárd zlotyval történő csökkentését eredményezte. Néhány évbe telt, mire újra a helyes útra tértem.


A katonai kiadások tervezett növelése a GDP 2 %-áról 2,5 %-ára számít ebben az összefüggésben?
- Ez egyáltalán nem számít. Ami fontos, az a korszerűsítés folyamatossága, a források biztonsága és az igényeknek megfelelő tervezés. Hagyjuk, hogy a politikusok döntsenek a prioritásokról, de az Isten szerelmére, ne a katonai struktúrákat helyettesítsék a tervezésben. Mert semmi jó nem származik belőle. Olyan területi védelmet építettünk ki, amely soha nem lesz kész arra, hogy áttétet képezzen, mert ez a lényege. Csakhogy ennek érdekében megfosztottuk a műveleti egységeket a személyi állománytól, csökkentve ezzel expedíciós képességeiket. A szövetségesek látják ezt, és világossá teszik, hogy nem akarnak többé meghalni Lengyelországért. Mert Lengyelország azt mutatja, hogy nem akar meghalni másokért.

Mieczysław Gocuł - a lengyel fegyveres erők nyugalmazott tábornoka (négycsillagos). A társadalomtudományok doktora, 2010-2013-ban a lengyel fegyveres erők vezérkari főnökének első helyettese, 2013-2017-ben a lengyel fegyveres erők vezérkari főnöke. Kanadai és nagy-britanniai katonai egyetemeken szerzett diplomát, az iraki Déli Többnemzeti Hadosztály Központ parancsnokságának tagja. Katonai szolgálatát 1983-ban kezdte kadétként a poznańi Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Pancernychban.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 111
124 617
113
Így már érthetőbb.
De itt le is írja mi ez:
Érdekes interjú a volt lengyel vezérkari főnökkel. Igencsak lesújtóan beszél a jelenlegi (és a közelmúlti) helyzetről. Elég hosszú, de tartalmas, és a DeepL viszonylag érthetően fordítja magyarra.

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
K

kamm

Guest
Pimasz ez az egesz lengyel interju (angolra messze jobban forditja at a gugli.)
Ha csak a fele igaz - 100-rol 300-ra dagadt mgmt a PGZnel, a kisse orult Maczierewicz dolgai, akit mondjuk oroszbaratsaggal nehez lenne vadolni -, mar az is gaz, ugyanakkor erezhetoen utalja a Maczierewicz-fele antikommunista vonalat is... lathatoan teljesen atlantista, gondolom, ezert kulon irritalja a foximaxis, brownnosing bohoctabornokok uralma.
Egy biztos, ez into jel nekunk, hogy naluk igy ki lehet herelni a vezerkart politikai alapon, akkor nalunk meg jobban kell vigyazni.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Pimasz ez az egesz lengyel interju (angolra messze jobban forditja at a gugli.)
Mint mindent - én is úgy olvastam - csak akkor az ember a pofájába kapja, hogy "magyarul pls ez egy magyar fórum"
Szal aki teheti, angolra fordítsa, mert közelebb áll az eredetihez. :)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
eszméletlen mennyiségű technikát kell még nekik lecserélni...és igazából meg vannak csúszva...

Szerintem most jon majd el naluk az a fazis, amikor radobbennek, hogy mennyisegileg joval lejjebb kell adniuk ill. lesz vagy 10-20 ev, mire a megszokott tobbszazas-tobbezres mennyiseget sikerul eloallitani, plane sajat maguknak... mondjuk ok mar legalabb a romanok elott jarnak, azok meg el sem kezdtek, nemhogy felismerjek ezt.

A világ összes technikáját belenyomhatnák, de az sem segít, ha a fejétől bűzlik a hal.

Jaja, arra irtam, hogy ijeszto, mert mondjuk a roman "legfelsobb vedelmi tanacs" :D eseten mar megszoktuk az inkompetenciat, de a lengyeleknel - ha igaz - az ilyen szintu felhigitas (negyhetes foximaxis tabornokok?) azert hajmereszto....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Jaja, arra irtam, hogy ijeszto, mert mondjuk a roman "legfelsobb vedelmi tanacs" :D eseten mar megszoktuk az inkompetenciat, de a lengyeleknel - ha igaz - az ilyen szintu felhigitas (negyhetes foximaxis tabornokok?) azert hajmereszto....
Ez van, amikor a katona helyett politikai nyalógép kell, de gyorsan. Emellett a legijesztőbb az, hogy a végtelen gyerekes pukkadásban a politikusaik ilyesmit engednek meg maguknak a szövetségesekkel szemben;

Macierewicz Ursula von der Leyenhez fordul: "Nem lesz katonai együttműködés országaink között, amíg nem rendezik a németországi lengyel kisebbség kérdését. Mert Göbbels óta semmit sem tettél. Feláll az asztaltól. Von der Leyen megkérdezi, hogy ez a lengyel kormány hivatalos álláspontja-e. "Nem az, de az lesz" - hallja.

Az MRTT-s meg Caracal-os ügyről nem is beszélve.
Na meg a végéről:

...Csakhogy ennek érdekében megfosztottuk a műveleti egységeket a személyi állománytól, csökkentve ezzel expedíciós képességeiket. A szövetségesek látják ezt, és világossá teszik, hogy nem akarnak többé meghalni Lengyelországért. Mert Lengyelország azt mutatja, hogy nem akar meghalni másokért.

Hogy is mondta Lincoln? "A house divided against itself cannot stand." ?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 417
13 008
113
[QUOTE="Avtomat, post: 921373, member: 2230"
Hogy is mondta Lincoln? "A house divided against itself cannot stand." ?
[/QUOTE]
"Jézus, átlátva gondolataikon, így szólt hozzájuk: „Minden meghasonlott ország elpusztul és egyetlen meghasonlott város vagy ház sem állhat fönn."
Mt 12,25
 
K

kamm

Guest
Hát ma már szerintem jobb vigyázni ezzel a kifejezéssel nyilvánosan. :)

Ehh, ezt akarjak elerni, hogy elhallgass, de ervek nelkul nem lehet megfelemliteni, ha nem hagyod magadat. :)

En meg Supreme Court jogi beadvanyokban is hasznaltam. :D
Eloszor volt sapitozas meg mindennel vadoltak mar a valaszpapirokban is (voltam en antiszemitatol kezdve elnyomo, aggressziv, violent alakig minden, csak ember nem), de ezzel is csak a kezemre jatszottak: azonnal felhasznaltam a viszontvalaszomban az ugyvedek ellen, hogy ime, kiugrasztrottam a ferfigyuloletet meg az anti-katolikus ill csaladellenes politikai vonalat, minden olyat kepviselek, amit gyulolnek, errol szol az egesz, majd a szobeli, szemelyes meghallgatas soran ralapatoltam a biro elott, hogy sem tenyeket nem tudnak citalni, sem a case law nincs mellettuk, ezert megy mindossze ez az ocsmany szemelyeskedo-politikai alapu smear campaign, probalnak megfelemliteni meg elhallgattatni, tipikus feminazi tempo.
Ott persze mar nagyon udvariasan, logikusan, csak nemi gunyos ellel. :)
Erre csak hapogtak a biro elott, majd amikor mar az ugyben erintett masik noi ugyved is mellem allt, hogy ugyan nem a legszebb jelzo, de teljesen abszurdum, hogy politikai velemenykerdest akar a motionom par jelzojebol a respondent csinalni, akkor hirtelen elkussolt az egesz ferfigyulolo korus.
A biro egy szot nem szolt errol, vegighallgatta az ervelesem a viszontvalaszomban ezekre, majd lezarta es ket het mulva motion granted volt, kb ketharmada erejeig, amit kertem az eredeti beadvanyomban. :cool:

Nem kell megijedni, no meg kell egy ertelmes biro (mondjuk kulon par ev harcomba kerult, kirugatni az eredeti korrupt, elmeroggyant venesszonyt.) :)
En mindig is hajlamos voltam indulatbol fogalmazni jogi papirokban, de mivel magamat kepviselem, nekem kenytelenek voltak elnezni mar az elejetol fogva, a primitiv lekezelosdi a tuloldarol meg lepergett rolam, ahhoz messze tul butak voltak (koroket futok korulottuk logikaban.)
Persze szoban meg mindig nagyon vigyazok, hogy semmi erzelmi kitores, ott mosolygos-udvarias vagyok, neha gunyosan ramutatva az illogikus hulyesegeire a masiknak. A feminazit ert kirohanasaikat is jozanul 'verselemeztem', hogy ez egy jelzo, nem tragar, maximum nem tetszik neki, de hat ilyen ez a popbiznisz, lehet, nem ugyvednek kellett volna mennie, plane trial attorneynek, lathoatoan 10= ev utan sem igazan megy neki meg az alap logika sem, egy radical feminazi action groupba jogi tanacsadkent szerintem boldogabb lenne, ott hoboroghetne beadvanyokban errol, itt ez ertelmezhetetlen. :D
Ma mar igazabol szandekosan hagyom benne ezeket, ezzel is hergelem az tuloldali feminazi (gyanusan oregedo, csunya leszbikus kinezete van) ugyvedet. ;)