[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 399
113
Szalmaszálat még adhat Zeman Babisnak.


Gondolom arra alaoozva, hogy neki lesz a legnagyobb parlamenti frakciója, mert a 0.5-1%-al győztes SPOLU 3 pártból (ODS, ker.dem, Top09) áll és ezeknek kisebb frakcioik lesznek mind Babisnak. A Kalozoktól, radikalis zöld, balos párttól is messze áll a az ODS és a ker.demokraták is. Ha Romaniáról lenne szó, azt mondom összejöhetne, de a cseheknél??
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 399
113
Lesz korrekció sztem nem is kérdés. Választások után mindenképp. Kifogásolt szakaszok a törvényben módosítva lesznek. Kért korrupciós garanciák be lesznek építve. Kuleba azt nyilatkozta nyelvtörvény kapcsán tárgyalnak tovább, sztem lesz kompromisszum. Jobb oldali fordulatot Francia országban nem várok. A CDU meg úgy gondolom most nyírta ki magát.
A választásokig nincs ideje Orbánnak még ősszel kell dönteni. Január - februárban itt már robbani fognak a korrupciós bombák, addigra egyértelmű üzenet kell, hogy fehér zaszlózunk, ezért kíméletesen bombázzanak, vagy beleállunk és akkor mindegy mit mondanak, minden ignore. Esetleg Vladimir is küld pár doksit, amivel visszalőhet. Márpedig Putyinnak sztem vastagon van anyaga Gyurcsányékról.
 
W

Wilson

Guest
Egyébként sajnos egyértelműen gyűrűzik be az amcsi métely Európába, amióta Biden egy éjféli napfordulón a temetőből vagy/és szoftveresen megfordította az amcsi elnökválasztás erednényét.

CDU likvidálva, Zöldek aktiválva.
Babis likvidálva, Kalózok aktiválva.
Kurz likvidálva.... Még itt tartunk.

Nálunk most sztem először Klári lesz likvidálva, túl sokszor simizte anno Fletoval Putyin pincsijét.
Veled ellentétben én úgy látom, hogy a csehek elmentek szavazni és ez lett a végeredmény amúgy ajánlom a figyelmedbe, hogy a szavazatok 15%-a ment a levesbe mert azok azok az emberek olyan pártokra szavaztak amelyeknek nem volt esélyünk bejutni a parlamentbe , tehát az emberek egy jó részének elege van a cseh politikai "elitből"....
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 033
113
Kovács András elgondolkodtató bejegyzése:
"... kiközben az itthoni baloldali "sajtó" örömtáncot jár Babis és Kurz bukása kapcsán, érdemes pár tényt rögzíteni.

1, Csehországban egy klasszikus MSZP-SZDSZ kormány bukott meg, akik ráadásul Vera Jourovát, Magyarország egyik ellenségét is európai biztosnak jelölték. A baloldal történelmi vereséget szenvedett és eltűnt a politikai színtérről Csehországban!

2, A két győztes jobboldali cseh párt (ODS és kereszténydemokraták) képviselői rendszeresen szólaltak meg a Fidesz mellett az európai színtéren. A legocsmányabb baloldali támadások idején is kiálltak Magyarország mellett, míg az ANO és szövetségesei hallgattak. Jómagam is több interjút készítettem jobboldali cseh EP-képviselőkkel.

3, Sebastian Kurz atomügyben, a Sargentini-jelentés kapcsán és az uniós csúcson is hátba támadta Orbán Viktort!"
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
...

Ha ODS osze akarja tartani egy általa felállítot kormánykoalíciót (egymagának csak 34 képviseloje lesz a feltételezet 108-bol), akkor bizony kemény állaspontot kell elfoglalnia orbánékkal és kacsinszkiékkal szemben.

Hát akkor az nem lenne jó ómen Nekik ... Kezdjük el összeszámolgatni azon nemzetközi politikusokat akik ezt tették és csak az elmúlt 10 évben buktak illetve tűntek el azóta nyomtalanul a politikában?

Attól félek a sor igen hosszú lenne ... Csak osztrák kancellárokból nem az első lenne a mostani ...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 399
113
Veled ellentétben én úgy látom, hogy a csehek elmentek szavazni és ez lett a végeredmény amúgy ajánlom a figyelmedbe, hogy a szavazatok 15%-a ment a levesbe mert azok azok az emberek olyan pártokra szavaztak amelyeknek nem volt esélyünk bejutni a parlamentbe , tehát az emberek egy jó részének elege van a cseh politikai "elitből"....
Persze, a csehek szavaztak, de egyértelmű külföldi titkosszolgálati szivárogtatással buktatták Babist. Ahogy Ficot, a román szocikat, Strachet stb....

És igyekszenek döntéshozói poziba jutattni olyan pártokat, akik USA barát, erőteljesen konfrontatív Kína és oroszellenes politikát folytatnak. A Kalozok pragai polgármestere szándékosan Kínát provokáló utcaátnevezésekkel bajlódik. Ez így nem építkezés, de nem is az a céljuk, csak rombolás.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 399
113
Kovács András elgondolkodtató bejegyzése:
"... kiközben az itthoni baloldali "sajtó" örömtáncot jár Babis és Kurz bukása kapcsán, érdemes pár tényt rögzíteni.

1, Csehországban egy klasszikus MSZP-SZDSZ kormány bukott meg, akik ráadásul Vera Jourovát, Magyarország egyik ellenségét is európai biztosnak jelölték. A baloldal történelmi vereséget szenvedett és eltűnt a politikai színtérről Csehországban!

2, A két győztes jobboldali cseh párt (ODS és kereszténydemokraták) képviselői rendszeresen szólaltak meg a Fidesz mellett az európai színtéren. A legocsmányabb baloldali támadások idején is kiálltak Magyarország mellett, míg az ANO és szövetségesei hallgattak. Jómagam is több interjút készítettem jobboldali cseh EP-képviselőkkel.

3, Sebastian Kurz atomügyben, a Sargentini-jelentés kapcsán és az uniós csúcson is hátba támadta Orbán Viktort!"
Azért mert semmi nem fekete vagy fehér. De alapvetően fogy Orbán körül a levegő. A Trump trend fordult, kulturmarxista restauráció van.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 286
14 002
113
Nem követem a Cseh belpolitikát, érdekelne miért gondolod, hogy az új Cseh kormánynak keményen fel kellene lépni ellenünk meg a Lengyelek ellen? Kormányon mindig minden más…
Azon felul, hogy van most egy szénbányás balhé a két ország kozott, kialakult most az úniós jogos balhé és a fennálló parlamenti tobbség únióspárty. Azért nevezem még parlamenti tobségnek, mert ki tudja, meddig lesz Zeman képes blokkolni egy tobségi kormány felállítását.
Az lenne csak vicces, az után, hogy a ČT24-en már néhány perce a urnazárás után egy elemzo kezte mondani, hogy lám bebizonyosodot hogy Csehország még mindig demokratikus, ami a térségben nem természetszeru, lász Magyarországot, de tovább még Fehéroroszországot és Ororszországot, ha most Zeman csak azért is onfejuen alkotmányos krízist robbant, és megtapasztalják, menyire már náluk is gyokeret vert az illiberalizmus. ;)

Feletté érdekes lesz most az IFV tender sorsa, hiszen babisék most vállastás után bármire is szerzodést kotnének, azt a parlamenti tobbseg hatalomra jutása után elvbol elkaszálja, ráadásul még a Lynx esetében most számukra Orbán kozellenségnek számít.

A választásokig nincs ideje Orbánnak még ősszel kell dönteni. Január - februárban itt már robbani fognak a korrupciós bombák, addigra egyértelmű üzenet kell, hogy fehér zaszlózunk, ezért kíméletesen bombázzanak, vagy beleállunk és akkor mindegy mit mondanak, minden ignore. Esetleg Vladimir is küld pár doksit, amivel visszalőhet. Márpedig Putyinnak sztem vastagon van anyaga Gyurcsányékról.
Az az Orbán, aki estleg képes lenne manoverezni egy ilyen szituban, már nem létezik. Minimum Junker megtámadása otá a hírhedt "pávatánc" átváltozot egy apokaliptikus "jó és rosz" kozotti harcra, olyan kiélezet konstrukciókat kreálva, amibol már arcvesztés nélkul viszelépni nem lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő
W

Wilson

Guest
Persze, a csehek szavaztak, de egyértelmű külföldi titkosszolgálati szivárogtatással buktatták Babist. Ahogy Ficot, a román szocikat, Strachet stb....

És igyekszenek döntéshozói poziba jutattni olyan pártokat, akik USA barát, erőteljesen konfrontatív Kína és oroszellenes politikát folytatnak. A Kalozok pragai polgármestere szándékosan Kínát provokáló utcaátnevezésekkel bajlódik. Ez így nem építkezés, de nem is az a céljuk, csak rombolás.
Babis szinte minden cseh szavazó tudta, hogy nem a galamblelkű, patyolattiszta üzletember és politikus minta szobra, az, hogy ezt most szivárogtatták ki nem osztott és nem szorzott csak pár tízezren szavaztak rá kevesebben mint az előző választáson és ez egy teljesen természetes "hullámzása" a szavazatoknak, tiszteletben tartva a véleményedet, de szerintem teljesen felesleges belemagyarázni ezt a külföldi titkosszolgálatos dolgot.Mint fentebb írtam szerintem sokkal fontosabb dolog az, hogy a cseh urnához járulók 15%-a olyan pártokra szavazott, amelyeknek esélyük sem volt bejutni a parlamentbe.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 286
14 002
113
Mint fentebb írtam szerintem sokkal fontosabb dolog az, hogy a cseh urnához járulók 15%-a olyan pártokra szavazott, amelyeknek esélyük sem volt bejutni a parlamentbe.
Ezzel az utolsó mondatoddal nem tudok egyetérteni, mivel ez a cseh vállastásokon viszonylag gyakori, hogy akár három, négy, ot párt is a 5%-os kuszob korul oszcilál és vagy bejutnak, vagy nem. Ezérs is jottek létre a mostani pártkoalíciók, hogy a leheto legtobb ellenzéki szavazat meg legyen mentve.

Amit viszont látni kell, hogy 5 százalékponttal tobb szavazó ment el vállasztani, mint 2017-ben, sot ebben az évezredben még talán ilyen válaszási arány nem is volt. És leginkább olyan korzetekben volt sokkal magassab az arány, ahol kevesebb a nyugdíjas, kisseb a munkanélkuliség, no még persze Prágában. Igazából a prágai eredmények csúsztatták Babišt végul a második helyre.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken
W

Wilson

Guest
Ezzel az utolsó mondatoddal nem tudok egyetérteni, mivel ez a cseh vállastásokon viszonylag gyakori, hogy akár három, négy, ot párt is a 5%-os kuszob korul oscilál és vagy bejutnak, vagy nem. Ezérs is jottek létre a mostani pártkoalíciók, hogy a leheto legtobb ellenzéki szavazat meg legyen mentve.

Amit viszont látni kell, hogy 5 százalékponttal tobb szavazó ment el vállastani, mint 2017-ben, sot ebben az évezredben még talán ilyen válaszási arány nem is volt. És leginkább olyan korzetekben volt sokkal magassab az arány, ahol kevesebb a nyugdíjas, kisseb a munkanélkuliség, no még persze Prágában. Igazából a prágai eredmények csúsztatták Babišt végul a második helyre.
Az hogy ez a sajátossága a cseh politikának és választásoknak, semmiben sem befolyásolja azt a tényt, hogy a cseh szavazók egy részének (most éppen 15%) már egy ideje elege van a nagy pártokból, a kormányzó elitből...
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and szzsolt81

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Egyébként sajnos egyértelműen gyűrűzik be az amcsi métely Európába, amióta Biden egy éjféli napfordulón a temetőből vagy/és szoftveresen megfordította az amcsi elnökválasztás erednényét.

CDU likvidálva, Zöldek aktiválva.
Babis likvidálva, Kalózok aktiválva.
Kurz likvidálva.... Még itt tartunk.

Nálunk most sztem először Klári lesz likvidálva, túl sokszor simizte anno Fletoval Putyin pincsijét.
DE Klári nem az ő emberük? Mert gyanúsan erősen nyomja a libsi propagandát, na meg az atlantisták nagy álmát az Európai egyesült államok megvalósítását.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
DE Klári nem az ő emberük? Mert gyanúsan erősen nyomja a libsi propagandát, na meg az atlantisták nagy álmát az Európai egyesült államok megvalósítását.
Szerintem keletzrőn is sokan tolják őt, pl. a románok helyében én is támogatnám, hátha nagy gazdasági kárt okoznak! Ukránok helyében is csurgatnék egy kis pénzt oda, hogy "békülékenyebb" hangnemet megütő szomszéd legyen... Nem nagy pénzek ezek egy titkosszolgálatnak.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
A választásokig nincs ideje Orbánnak még ősszel kell dönteni. Január - februárban itt már robbani fognak a korrupciós bombák, addigra egyértelmű üzenet kell, hogy fehér zaszlózunk, ezért kíméletesen bombázzanak, vagy beleállunk és akkor mindegy mit mondanak, minden ignore. Esetleg Vladimir is küld pár doksit, amivel visszalőhet. Márpedig Putyinnak sztem vastagon van anyaga Gyurcsányékról.
Bele fog állni, az nem vitás. Jól ismeri az atlantista bagázst. Tudja, hogy bármit is tesz (enged) nincs kegyelem számára (lásd Milosevics, Karadzsics, Kadaffi, Husein és még nagyon sok hűtlen esetét). Úgy tesznek, hogy elfogadják a bocsánatkérést és aztán kinyekkentik a megtértet. Mindenki okulására!!!!! ;)
Aki szót fogad azt jutalmazzák, ilyen olyan nemzetközi és jól fizető álláshelyekkel (EKB, Világbank, Nemzetközi Valutaalap, stb. - lásd Bokros, Bajnai esetét). Ezt is mindenki okulására teszik;).
Szóval bár mit is tesz a nagyfőni békülés ügyben, nem lesz kegyelem számára. Ezt ő is tudja, mert okos. Így maximálisan bele fog állni a háborúba:hadonaszos:.
Nagy kérdés, hogy a körülötte lévők kitartanak-e mellette? Így vagy úgy, ezek az emberek lesznek az első célpontok. Vagy sexügyekkel (mert hát egy szint felett már nem tudnak bogot kötni a farkukra) és egyéb köznépet idegesítő dzsentri viselkedést bemutató dologgal (ezt is nehéz elkerülni az ember fiának egy szint felett), vagy megkenik őket vastagon pénzel és szabad elvonulás vagy zsíros állás ígéretével. Na az utóbbi a veszélyes, ugyanis az előbb említett zsarolási formánál a főni nem engedi el a kezüket, bár mit is rikoltozik a nyugat (lásd. APEH elnökasszonyt). Ezeknek az árulóknak a fényességes nyugat mindig is megkegyelmezett. Persze vigyáztak, hogy ez jól látható legyen, és minden jövőbeli jómadár okuljon belőle (bezzeg Dzsingisz Kán még az ellenséges kánokat elárulókat is lefejezte). Sajnos ezt a kiskatonák is tudják és éppen ezért mg a leg hűségesebbek is könnyen átállíthatók egy bizonyos pont után (mondjuk erősen kétségesé válik a FIDESZ győzelme). Jobb egy békés elvonulás, mint a teljes vagyontalanság, és megegyeznek.
Kérdés, hogy OV mennyire tudta az embereit megszűrni, ill. ami még fontosabb, meggyőzni egy ilyen háború megvívásának szükségszerűségére, lévén, hogy az csak és kizárólag az ő (és még egy két nagykutya) bőrének mentését szolgálná. Mennyit kell ígérjen a lojalitásukért? Ugyanis a kiskatonának még ott van opcióként a nyugattal való kiegyezés lehetősége.

Ha beleáll OV a háborúba, akkor van esélye (egyébként ez az egyetlen esélye:(). A nagy kérdés, hogy kik fognak mögötte állni. Szerintem a Kínaiak és Putyin is ott lesz (fogjuk még Karigerit Fegyörrel harisnyatartóban táncikálni látni:oops:).
Egyébként itt, Mo-on már nem megy a nagy korrupciós bombák robbantása. Az elmúlt tíz évben addig kiáltott az ellenzék és a mögöttük állok farkast azaz korrupciót, hogy az emberek már teljesen immunissá váltak. Nem tudom mekkora bomba kéne az legyen, hogy a nép felkapja a fejét. Talán az, hogy OV magára íratta a telekkönyvben az egész Mo-ot.