[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Eszembe jutott egy merész ötlet a háború és a lengyelek kapcsán... Szimpla agymenés, már-már összeesküvéselmélet, de talán megmagyaráz ezt-azt!

A lengyelek totál beálltak Ukrajna mellé Oroszországgal szemben, a narratívájuk alig különbözik attól, mintha őket érte volna orosz támadás. Látszólag egyetlen lépésre vannak attól, hogy akár beszálljanak a háborúba, izomból rázzák a pofonládát és teljes egységfrontot sürgetnek Oroszország ellen. De miért? Ha túllépünk azon, hogy "mert Washington kesztyűbábjai" akkor feldereng egy másik lehetőség is.

Az már most biztosan látszik, hogy a határok változni fognak. Esélyes, hogy a lengyelek (maguk közt) úgy számolnak, hogy Oroszország gyakorlatilag meg fogja semmisíteni Ukrajnát. Jelentős részét bekebelezi, a maradékból pedig nem biztos, hogy önmagában életképes állam maradhat. A háború elsősorban az ukrán nacionalisták sorait fogja megritkítani, minél tovább tart, annál alaposabban. És minél intenzívebb a háború, annál hamarabb fog belefáradni a terület lakossága.
Talán a most feltámadt nagy lengyel-ukrán szerelem célja végső soron a házasság, azaz Ukrajna nyugati felének, maradékának csatlakozása Lengyelországhoz. Egyben a NATO-hoz, az EU-hoz.

Moszkva pár éve már megszellőztetett néhány térképet Ukrajna felosztásáról, az érintettek (Lengyelország, Magyarország és Románia) közül azonban nyilván senki nem akart egy ilyen kalandor ötlet miatt hátat fordítani a Nyugatnak és agresszorként fellépni Ukrajnával szemben.

zhirinov-pro_20140325082933810.jpg


Ha azonban Oroszország egymaga elintézi az agresszorra osztott hálátlan szerepet és lefejezi az ukrán nacionalizmust, akkor Ukrajna kivéreztetett maradéka végül maga könyöröghet azért, hogy beolvadhasson az őt oly tüzesen támogató és hőn szerető nyugati szomszédságba, elsősorban a testvéri Lengyelországba (és így persze az EU-ba, a NATO-ba).

Ha a csatlakozás nem is történik meg, Varsó ezzel a politikával lekötelezettjévé teheti Ukrajnát és megszerezheti (megmaradó) erőforrásainak jelentős részét.

Ez persze csak elmélet, de innen nézve Budapestnek is ezt a politikát kellene követnie:
Megrendült nyilatkozatok, tüzes szónoklatok, pénz, paripa, fegyver az ukránoknak, a baráti ukrán népnek, a szabadság hőseinek, éljen a hohol-magor testvériség, stb, aztán ha a háború tüzében elégett már minden, ami éghető, keblünkre ölelni szegény, megfáradt Kárpátalját és felhúzni a NATO-védernyőt jelentő magyar lobogót a Vereckei-hágó fölé.

Amely ellen, mint informálisan korábban már jelezte, Moszkva se nagyon tiltakozna.

Még egy gondolat - ezen a nyomvonalon:

Anno a cseheknek eszébe sem jutott, hogy Kárpátalját Csehszlovákiához csatolják. Eszükbe sem jutott. Kárpátalja azért került végül Csehszlovákiához, mert Magyarország összeomlása olyan mértékű volt, hogy néhány kivételtől eltekintve egyszerűen bárki vihetett bármit...

larousse.jpg

Egyetértek! Közeledik egy történelmi lehetőség, amire ismét nem vagyunk felkészülve!!! ;)

Kiemelve tőled:
"Anno a cseheknek eszébe sem jutott, hogy Kárpátalját Csehszlovákiához csatolják. Eszükbe sem jutott. Kárpátalja azért került végül Csehszlovákiához, mert Magyarország összeomlása olyan mértékű volt, hogy néhány kivételtől eltekintve egyszerűen bárki vihetett bármit..."



Sajnos így volt! És:
Most a környékhez/szomszédokhoz képest mennyivel állunk jobban???
Az idealista-tervezésű Z2026-is csak a tervezése kori lemaradást hozza be, nem a 2026-ra várható lemaradást!!!
Eredeti formájában csak politikai célokat szolgál, még az eredményeink védelméhez szükséges katonai potenciált sem teremti meg!!!


A korábban elvesztett háborús tartalékot nem teremti újra!!! Minden szomszédnak van!
Tartósan fennmarad a háttérben a politikai zsarolhatóság évtizedek óta meglévő helyzete!!!
10+ elvesztegetett év, + elsődleges politikai célok!!!

Alapvető hiba, javítani amíg lehet!!! ...vagy lehet távozni!!!

...szerintem!



U.I.: "...a leggyengébb láncszem!" elv alapján hiába teljesítünk gazdaságilag --valóban-- igen jól, ha a katonai potenciál NULLA az az SEMMI közeli állapota miatt folyamatosan veszítünk évi száz/ezer-milliárdokat a háttéralkukban, amit a 100+ milliárdos/év média-háttér is egyre nehezebben tud kimagyarázni!!!

.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Eredetileg a Csehszlovák delegáció egy koridort akart Zágráb felé, de ezt lesoporték az asztalról és e helyet lett koridor Romániania felé:

Mapa_%C4%8Ceskoslovensk%C3%A9ho_koridoru.jpg
Eredetileg ezt sem akarták, már ez is az összeomlást követő "evés közben jön meg az étvágy" megnyilvánulása volt.
De igen, ez is jól mutatja, mennyire kitágultak az ötletelési lehetőségek, ahogyan mélyült a hatalmi vákuum.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
" Amely ellen, mint informálisan korábban már jelezte, Moszkva se nagyon tiltakozna."
Khm
annyi a hozzáfűzni valóm hogy ez most így LÁTSZIK.
Azonban oroszok ha nyeregben vannak simán meg tudnak indulni e nyugati államok ellen mondván hogy hát ezek ősi orosz területek.
Az viszont nem csak LÁTSZIK, hanem tény, hogy Oroszország egy föderatív állam, ahol a lakosság 23 %-a nem orosz etnikumú. (Ukrajna (egyes területeinek) bekebelezése után még inkább csökkenni fog az oroszok aránya.) Csecsenföld (és a volt SZU utódállamainak) példája mutatja, hogy az oroszok nagyon széles skálán tudják differenciálni jelenlétüket / érdekeiket.
"Tiszta nemzetállamban, 100% orosz országban" azonban érdemben soha nem gondolkodtak és semmi okunk nincs feltételezni, hogy olyan elnyomó intézkedéseket vezetnének be pl. a magyar kisebbséggel szemben, mint tették és teszik azt az ukránok.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Ez ugyanaz a soviniszta, expanzionista, agresszor ideológia amit Putyin képvisel. Látjuk hová vezet ez, csak szenvedést és pusztulást hoz, semmi értelme csak károkat okoz. Szerencsére Európában az ilyen eszmék a partvonalra szorultak és az európai közösség egészen más elvek szerint viselkedik.
Soviniszta, agresszor ideológia dolgában Kijev Szelleme nyilván szakértő, hiszen belülről ismerheti azt a soviniszta agressziót, amit az ukrán nacionalisták hirdetnek és gyakorolnak pl. a kárpátaljai magyar kisebbséggel szemben.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Soviniszta, agresszor ideológia dolgában Kijev Szelleme nyilván szakértő, hiszen belülről ismerheti azt a soviniszta agressziót, amit az ukrán nacionalisták hirdetnek és gyakorolnak pl. a kárpátaljai magyar kisebbséggel szemben.
Agressziót ellenük csak az oroszok csináltak. Felgyújtották a székházukat, fenyegető üzeneteket küldtek nekik, uszító propagandával próbáltak Donbaszt csinálni Kárpátaljából, ezekben nyilván te is szakértő vagy, hisz belülről ismered ezt a soviniszta agitációt.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 820
113
Agressziót ellenük csak az oroszok csináltak. Felgyújtották a székházukat, fenyegető üzeneteket küldtek nekik, uszító propagandával próbáltak Donbaszt csinálni Kárpátaljából, ezekben nyilván te is szakértő vagy, hisz belülről ismered ezt a soviniszta agitációt.
És orosz álnacionalisták vonulgattak ami nem tűnt fel az igaziaknak, orosz nacionalisták szerkesztették az ukrajna ellenségei oldalt, beépültek a közigazgatásba, hogy politikusokat tiltogassanak ki ugye? Az azovosok is csak megtévesztés Mariupolban és azok is oroszok csak eljátsszák, hogy ukrán nacionalisták, ti meg bedőltetek nekik. :rolleyes:
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 856
113
Pár napja a csehek és most már a lengyelek is , akkor ennyit a megbonthatatlan lengyel-magyar barátságról.....

Duda: Nehezen értem Orbán hozzáállását az ukrajnai háborúhoz​

2022. MÁRCIUS 28.,

Andrzej Duda lengyel elnök szerint nehéz megérteni Orbán Viktor ukrán miniszterelnök álláspontját Oroszország Ukrajna elleni háborújával kapcsolatban.

Erről a TVN24-nek adott interjúban beszélt - írja az Európai Pravda.

"Jelen pillanatban az ukrajnai orosz agresszió, az ukrajnai civilek ezreinek halála, a lakónegyedek bombázása, a lakóházak lerombolása az orosz hadsereg által, a nemzetközi jog által meghatározott atrocitások, nehezen értem ezt a hozzáállást. Számomra azért is nehéz megérteni, mert ez a politika nagyon drága lesz Magyarország számára" - mondta Duda.

Véleménye szerint Orbán "nehéz helyzetben van", mert ő vezette a magyar államot oda, hogy gyakorlatilag teljes mértékben Oroszországtól függ.

"Náluk van az atomerőmű amely energiát termel számukra, és néhány évvel ezelőtt szerződést kötöttek az orosz hatóságokkal az erőmű korszerűsítéséről, tehát ez a függőség jelentős" - mondta Duda.

Hozzátette, hogy az Oroszországtól való energiafüggőség sok uniós ország számára problémát jelent, ezért nem lehetett szankciókat bevezetni az üzemanyag- és energiahordozók vásárlására, de Magyarországgal ellentétben ezek az országok fegyvert szállítanak Ukrajnának, így Magyarország helyzete nehezen érthető.

Nem akartam az ukrán topicban offolni...


Sosem hittem benne, ez egy kényelmes képzelt-társítás volt. A lengyelek vezetésének az a legnagyobb baja, hogy képtelenek lerakni a penetráns orosz-fóbiát - akár még az ukrán SS tetteit is elnézik, csak azért, mert az oroszoktól vannak betojva. Hozzáteszem, a németeket is rühellik, de most egy ligában fociznak, tehát onnan nem jöhet támadás.

A mi barátságunk csak az EU ellen szólt, ezért volt felületes a politikusok számára - úgymond a cél szentesíti az eszközt elven. A csehekben/szlovákokban sem bíztam, ez nekik is egy politikai kártya volt EU-s ügyekben.

Viszont meg vagyok lepődve, hogy ez sokaknak a meglepetés erejével hat. Másrészt az sem szabad elfelejteni, hogy minden háború véget ér egyszer. Nem hiszem, hogy az oroszokra atombombát fognak dobni és kiírtják őket az utolsó szálig - vagyis Oroszország mint egy jelentős tényező meg fog maradni (Putyinnal vagy nélküle. Szerintem a Medvegyev lenne egy ideális opció, nem valami megsértett, keményvonalas), tehát nem mindegy, honnan és milyen mélyről indul a kapcsolat.

A lengyelek/szlovákok/csehek/Nyugat-Európa egy valamit elfelejt: USA kurva nagy ország kurva sok problémával. Senki sem garantálja, hogy 2 év múlva is demokrata bagázs lesz. Mi van akkor, ha Trump visszajön és kiderül a felmérésekből, az átlag amerikait nagyon megviselte a gazdasági háború, vagyis, ha republikánusok újabb ciklust akarnak, akkor oda ők kellenek. Szintén nem sokan beszélnek róla, de egy meggyengített Oroszország egy még erősebb Kínát okoz. Kérdés, mi a hosszútávú amerikai érdek.

Európának az USA-mama tüstént rá fog verni a kezére, ha a kínai sütisdobozban matat, másrészt egy Kína ellenes koalícióhoz USA-nak erős haverok kellenek. Egy gyenge Európa nem az. Európát politikailag a sötétzöldek teljesen prostituálták, de az ipar tartotta még a víz felett. Hogyan fog Németország F-35-ösöket venni, ha legatyásodik az ipar, de a szociális kiadásokat nem lehet megnyírni, mert akkor Jusuf kimegy balhézni Berlinben az Unter den Linde-re!?

Ha USA-ban változik a széljárás - plusz nem hiszem, hogy sokáig képesek nyugton ülni a seggükön, meg a Közel-Kelet megint kezd balhés környék lenni - akkor Európa megint nem lesz fő tényező, mondván, azt megoldották, vissza a Közel-Keletre meg Ázsiába. Afganisztánból is elég gyorsan kijöttek, vagyis ez megint szanszos. Viszont a szlovák/cseh/lengyel/eu-s hisztik és szavak nem kerülnek olyan gyorsan a Kreml-ben elfeledésre.

Több helyen a fejemhez vágják, hogy Putyin-ügynök vagyok, mert nem érdekel az ukrán-nato-orosz-amcsi szarkeverésből kipattant konfliktus és mert olyan véleményem és elképzelésem van, ami nem az ukrán komikus narratíváját erősíti. Továbbra is azt mondom, hogy nem szabad felégetni azt a hidat, mert az a hídfő meg fog maradni. A jelenlegi EU-s bagázsból kik fognak 2-5 éves távlatban ott ülni? Hány PM-et ettek meg csak az olaszok pár év alatt? Itt kezdődnek a gondok.

Másrészt az oroszok meg a kínaiak sincsenek jó helyzetben. A személyi kultusz egy sajátossága, hogy az adott vezetőre épít, nem pedig a hivatalra. Ki jön Putyin vagy Xi után? Nem érdekel, hogy ki kinek a zsoldjában áll, vagy honnan kapja a pénzt vagy mik a személyes preferenciái. Nekem ezek a fő aggályaim:

  • túlzott USA befolyás az EU-ban
  • hosszútávon drága energia, ideológiai megfontolások alapján, ami az európai ipar a sötétzöld bullshitekkel együtt kivérezteti
  • ukrán probléma: Ha nem nyírják az összes szélsőjobbos gyökeret, akkor mi a garancia, hogy belőlük nem lesz egy következő militáns frakció, amely nem fogadja el az esetleges békét és a régi/új ukrán vezetés ellen fordul? Nagyon durván begőzölt szélsőjobbos idiótákról van szó
  • túlságosan meggyengített Oroszország - a gond az, hogy ez szükségszerűen ki fog termelni egy következő erőskezű vezetőt, lásd Jelcin/Putyin reláció. Ez pontosan látja Xi is, ezért tartják a kínai nacionalizmust magas hőfokon.

USA nem figyelhet Európa/Arab-világ/Kína vonalon egyszerre. Elemi érdek, hogy az európai helyzetet konszolidálják, de a bidé nem akarja bukni a félidős választásokat sem. Ezek a bullshit-szövegek a belpolitikai szarkavar részei, most próbálja erősnek mutatni magát. Ez egy kirakat, egy valóság-show, ezt kajálják odakint. Adott a gonosz orosz, a hős ukrán és Amerika, dő hóm of dő brévsz fut a segítségére. Most azt lehet eladni, nem megszállunk valakit, hanem "segítünk" - és a fegyveripar pénzénél lesz. Valószínűleg nagyon ki fogják emelni "Biden elévülhetetlen érdemeit" a válságban, ez lesz a demokraták fő szövege. Szerintem a republikánusoké meg majd az, ha ilyen vehemensen védték Ukrajna "területi integritását", akkor ez a vehemencia miért hiányzik...

Kritikus lesz, hogy ki kerül a kormányrúdhoz április elején...
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
És orosz álnacionalisták vonulgattak ami nem tűnt fel az igaziaknak, orosz nacionalisták szerkesztették az ukrajna ellenségei oldalt, beépültek a közigazgatásba, hogy politikusaokat tiltgassanak ki ugye? Az azovosok is csak megtévesztés Mariupolban és azok is oroszok csak eljásszák, hogy ukrán nacionalisták, ti meg bedőltetek nekik. :rolleyes:
Azokkal az ukrán nacionalistákkal ott vonult párban a magyar nacionalisták is, valami Hungária Légió. Mégsem lehet azt mondani miattuk, hogy minden magyar náci és azt sem, hogy miattuk Magyarország porig rombolható.
A ruszki propaganda pont ezt akarja megmagyarázni, hogy ha felmutatsz néhány nacionalistát akkor mindezt meg lehet tenni, pedig orosz nacionalistákat is fel lehet mutatni és az talán elég ok lenne orosz városok lerombolására?
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 565
15 479
113
Kedves Fórumtársak!
CSODA TÖRTÉNT!
Az Úr 2022. évének, március havának 28. napján Kijev Szelleme az Európai Unió értékeit méltatja!
Szellem, szellem...... ha mindezt egy évvel korábban teszed, ma nincs háború.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Nem akartam az ukrán topicban offolni...


Sosem hittem benne, ez egy kényelmes képzelt-társítás volt. A lengyelek vezetésének az a legnagyobb baja, hogy képtelenek lerakni a penetráns orosz-fóbiát - akár még az ukrán SS tetteit is elnézik, csak azért, mert az oroszoktól vannak betojva. Hozzáteszem, a németeket is rühellik, de most egy ligában fociznak, tehát onnan nem jöhet támadás.

A mi barátságunk csak az EU ellen szólt, ezért volt felületes a politikusok számára - úgymond a cél szentesíti az eszközt elven. A csehekben/szlovákokban sem bíztam, ez nekik is egy politikai kártya volt EU-s ügyekben.

Viszont meg vagyok lepődve, hogy ez sokaknak a meglepetés erejével hat. Másrészt az sem szabad elfelejteni, hogy minden háború véget ér egyszer. Nem hiszem, hogy az oroszokra atombombát fognak dobni és kiírtják őket az utolsó szálig - vagyis Oroszország mint egy jelentős tényező meg fog maradni (Putyinnal vagy nélküle. Szerintem a Medvegyev lenne egy ideális opció, nem valami megsértett, keményvonalas), tehát nem mindegy, honnan és milyen mélyről indul a kapcsolat.

A lengyelek/szlovákok/csehek/Nyugat-Európa egy valamit elfelejt: USA kurva nagy ország kurva sok problémával. Senki sem garantálja, hogy 2 év múlva is demokrata bagázs lesz. Mi van akkor, ha Trump visszajön és kiderül a felmérésekből, az átlag amerikait nagyon megviselte a gazdasági háború, vagyis, ha republikánusok újabb ciklust akarnak, akkor oda ők kellenek. Szintén nem sokan beszélnek róla, de egy meggyengített Oroszország egy még erősebb Kínát okoz. Kérdés, mi a hosszútávú amerikai érdek.

Európának az USA-mama tüstént rá fog verni a kezére, ha a kínai sütisdobozban matat, másrészt egy Kína ellenes koalícióhoz USA-nak erős haverok kellenek. Egy gyenge Európa nem az. Európát politikailag a sötétzöldek teljesen prostituálták, de az ipar tartotta még a víz felett. Hogyan fog Németország F-35-ösöket venni, ha legatyásodik az ipar, de a szociális kiadásokat nem lehet megnyírni, mert akkor Jusuf kimegy balhézni Berlinben az Unter den Linde-re!?

Ha USA-ban változik a széljárás - plusz nem hiszem, hogy sokáig képesek nyugton ülni a seggükön, meg a Közel-Kelet megint kezd balhés környék lenni - akkor Európa megint nem lesz fő tényező, mondván, azt megoldották, vissza a Közel-Keletre meg Ázsiába. Afganisztánból is elég gyorsan kijöttek, vagyis ez megint szanszos. Viszont a szlovák/cseh/lengyel/eu-s hisztik és szavak nem kerülnek olyan gyorsan a Kreml-ben elfeledésre.

Több helyen a fejemhez vágják, hogy Putyin-ügynök vagyok, mert nem érdekel az ukrán-nato-orosz-amcsi szarkeverésből kipattant konfliktus és mert olyan véleményem és elképzelésem van, ami nem az ukrán komikus narratíváját erősíti. Továbbra is azt mondom, hogy nem szabad felégetni azt a hidat, mert az a hídfő meg fog maradni. A jelenlegi EU-s bagázsból kik fognak 2-5 éves távlatban ott ülni? Hány PM-et ettek meg csak az olaszok pár év alatt? Itt kezdődnek a gondok.

Másrészt az oroszok meg a kínaiak sincsenek jó helyzetben. A személyi kultusz egy sajátossága, hogy az adott vezetőre épít, nem pedig a hivatalra. Ki jön Putyin vagy Xi után? Nem érdekel, hogy ki kinek a zsoldjában áll, vagy honnan kapja a pénzt vagy mik a személyes preferenciái. Nekem ezek a fő aggályaim:

  • túlzott USA befolyás az EU-ban
  • hosszútávon drága energia, ideológiai megfontolások alapján, ami az európai ipar a sötétzöld bullshitekkel együtt kivérezteti
  • ukrán probléma: Ha nem nyírják az összes szélsőjobbos gyökeret, akkor mi a garancia, hogy belőlük nem lesz egy következő militáns frakció, amely nem fogadja el az esetleges békét és a régi/új ukrán vezetés ellen fordul? Nagyon durván begőzölt szélsőjobbos idiótákról van szó
  • túlságosan meggyengített Oroszország - a gond az, hogy ez szükségszerűen ki fog termelni egy következő erőskezű vezetőt, lásd Jelcin/Putyin reláció. Ez pontosan látja Xi is, ezért tartják a kínai nacionalizmust magas hőfokon.

USA nem figyelhet Európa/Arab-világ/Kína vonalon egyszerre. Elemi érdek, hogy az európai helyzetet konszolidálják, de a bidé nem akarja bukni a félidős választásokat sem. Ezek a bullshit-szövegek a belpolitikai szarkavar részei, most próbálja erősnek mutatni magát. Ez egy kirakat, egy valóság-show, ezt kajálják odakint. Adott a gonosz orosz, a hős ukrán és Amerika, dő hóm of dő brévsz fut a segítségére. Most azt lehet eladni, nem megszállunk valakit, hanem "segítünk" - és a fegyveripar pénzénél lesz. Valószínűleg nagyon ki fogják emelni "Biden elévülhetetlen érdemeit" a válságban, ez lesz a demokraták fő szövege. Szerintem a republikánusoké meg majd az, ha ilyen vehemensen védték Ukrajna "területi integritását", akkor ez a vehemencia miért hiányzik...

Kritikus lesz, hogy ki kerül a kormányrúdhoz április elején...
Ez csak a felszín. Semmi nem itt dől el. Sőt, mégcsak nem is a rócsildék szivarfüstös klubszobáiban. Hanem a szülőszobákban. lessz európai kalifátus, orosz kalifátus, közte meg a cigány senkiföldje.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 820
113
Azokkal az ukrán nacionalistákkal ott vonult párban a magyar nacionalisták is, valami Hungária Légió. Mégsem lehet azt mondani miattuk, hogy minden magyar náci és azt sem, hogy miattuk Magyarország porig rombolható.
A ruszki propaganda pont ezt akarja megmagyarázni, hogy ha felmutatsz néhány nacionalistát akkor mindezt meg lehet tenni, pedig orosz nacionalistákat is fel lehet mutatni és az talán elég ok lenne orosz városok lerombolására?
Az előbb elkövetésekről volt szó. Vagy azt gondolod, hogy a Hungária Légió követte el a magyar kisebbség ellen? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Nem akartam az ukrán topicban offolni...


Sosem hittem benne, ez egy kényelmes képzelt-társítás volt. A lengyelek vezetésének az a legnagyobb baja, hogy képtelenek lerakni a penetráns orosz-fóbiát - akár még az ukrán SS tetteit is elnézik, csak azért, mert az oroszoktól vannak betojva. Hozzáteszem, a németeket is rühellik, de most egy ligában fociznak, tehát onnan nem jöhet támadás.

A mi barátságunk csak az EU ellen szólt, ezért volt felületes a politikusok számára - úgymond a cél szentesíti az eszközt elven. A csehekben/szlovákokban sem bíztam, ez nekik is egy politikai kártya volt EU-s ügyekben.

Viszont meg vagyok lepődve, hogy ez sokaknak a meglepetés erejével hat. Másrészt az sem szabad elfelejteni, hogy minden háború véget ér egyszer. Nem hiszem, hogy az oroszokra atombombát fognak dobni és kiírtják őket az utolsó szálig - vagyis Oroszország mint egy jelentős tényező meg fog maradni (Putyinnal vagy nélküle. Szerintem a Medvegyev lenne egy ideális opció, nem valami megsértett, keményvonalas), tehát nem mindegy, honnan és milyen mélyről indul a kapcsolat.

A lengyelek/szlovákok/csehek/Nyugat-Európa egy valamit elfelejt: USA kurva nagy ország kurva sok problémával. Senki sem garantálja, hogy 2 év múlva is demokrata bagázs lesz. Mi van akkor, ha Trump visszajön és kiderül a felmérésekből, az átlag amerikait nagyon megviselte a gazdasági háború, vagyis, ha republikánusok újabb ciklust akarnak, akkor oda ők kellenek. Szintén nem sokan beszélnek róla, de egy meggyengített Oroszország egy még erősebb Kínát okoz. Kérdés, mi a hosszútávú amerikai érdek.

Európának az USA-mama tüstént rá fog verni a kezére, ha a kínai sütisdobozban matat, másrészt egy Kína ellenes koalícióhoz USA-nak erős haverok kellenek. Egy gyenge Európa nem az. Európát politikailag a sötétzöldek teljesen prostituálták, de az ipar tartotta még a víz felett. Hogyan fog Németország F-35-ösöket venni, ha legatyásodik az ipar, de a szociális kiadásokat nem lehet megnyírni, mert akkor Jusuf kimegy balhézni Berlinben az Unter den Linde-re!?

Ha USA-ban változik a széljárás - plusz nem hiszem, hogy sokáig képesek nyugton ülni a seggükön, meg a Közel-Kelet megint kezd balhés környék lenni - akkor Európa megint nem lesz fő tényező, mondván, azt megoldották, vissza a Közel-Keletre meg Ázsiába. Afganisztánból is elég gyorsan kijöttek, vagyis ez megint szanszos. Viszont a szlovák/cseh/lengyel/eu-s hisztik és szavak nem kerülnek olyan gyorsan a Kreml-ben elfeledésre.

Több helyen a fejemhez vágják, hogy Putyin-ügynök vagyok, mert nem érdekel az ukrán-nato-orosz-amcsi szarkeverésből kipattant konfliktus és mert olyan véleményem és elképzelésem van, ami nem az ukrán komikus narratíváját erősíti. Továbbra is azt mondom, hogy nem szabad felégetni azt a hidat, mert az a hídfő meg fog maradni. A jelenlegi EU-s bagázsból kik fognak 2-5 éves távlatban ott ülni? Hány PM-et ettek meg csak az olaszok pár év alatt? Itt kezdődnek a gondok.

Másrészt az oroszok meg a kínaiak sincsenek jó helyzetben. A személyi kultusz egy sajátossága, hogy az adott vezetőre épít, nem pedig a hivatalra. Ki jön Putyin vagy Xi után? Nem érdekel, hogy ki kinek a zsoldjában áll, vagy honnan kapja a pénzt vagy mik a személyes preferenciái. Nekem ezek a fő aggályaim:

  • túlzott USA befolyás az EU-ban
  • hosszútávon drága energia, ideológiai megfontolások alapján, ami az európai ipar a sötétzöld bullshitekkel együtt kivérezteti
  • ukrán probléma: Ha nem nyírják az összes szélsőjobbos gyökeret, akkor mi a garancia, hogy belőlük nem lesz egy következő militáns frakció, amely nem fogadja el az esetleges békét és a régi/új ukrán vezetés ellen fordul? Nagyon durván begőzölt szélsőjobbos idiótákról van szó
  • túlságosan meggyengített Oroszország - a gond az, hogy ez szükségszerűen ki fog termelni egy következő erőskezű vezetőt, lásd Jelcin/Putyin reláció. Ez pontosan látja Xi is, ezért tartják a kínai nacionalizmust magas hőfokon.

USA nem figyelhet Európa/Arab-világ/Kína vonalon egyszerre. Elemi érdek, hogy az európai helyzetet konszolidálják, de a bidé nem akarja bukni a félidős választásokat sem. Ezek a bullshit-szövegek a belpolitikai szarkavar részei, most próbálja erősnek mutatni magát. Ez egy kirakat, egy valóság-show, ezt kajálják odakint. Adott a gonosz orosz, a hős ukrán és Amerika, dő hóm of dő brévsz fut a segítségére. Most azt lehet eladni, nem megszállunk valakit, hanem "segítünk" - és a fegyveripar pénzénél lesz. Valószínűleg nagyon ki fogják emelni "Biden elévülhetetlen érdemeit" a válságban, ez lesz a demokraták fő szövege. Szerintem a republikánusoké meg majd az, ha ilyen vehemensen védték Ukrajna "területi integritását", akkor ez a vehemencia miért hiányzik...

Kritikus lesz, hogy ki kerül a kormányrúdhoz április elején...
Nagyjából egyetértek veled, amellett hogy elindított egy teljesen értelmetlen testvérháborút és mind a két oldalon emiatt emberek halnak meg és emberi sorsok mennek tönkre,amit te fentebb megfogalmaztál, amiatt is dühös vagyok Putyinra, hiszen ezzel a háborúval egyedül az amerikaiak járnak jól, pedig biztos voltam benne az invázió előtt, hogy ezt meccset elbukják Putyinnal szemben, de úgy látom az
ex KGB-s kapuzárási pánikja erősebb volt a józan eszénél..
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 050
113
Én nem lennék ilyen szigorú, kivéve, ha nem nyer a Lynxünk. o_O

Az a helyzet, hogy mindig az a baj ezekkel a pályázatokkal, hogy a geopolitikai, stratégiai szempontok hiányoznak belőle.
Hát akkor nagy valószinúséggel lesz szigoruság, mert pont geopolitikailag és biztonságpolitikailag Mo per pillanat nagyon leszerepelt. Elég elolvasni a kommenteket a cseh rheimetallos cikk alatt - senki se akar már a magyaroktól és németektol semmit ...
 
  • Tetszik
Reactions: Yoda and Aladeen

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 220
113
Nem akartam az ukrán topicban offolni...


Sosem hittem benne, ez egy kényelmes képzelt-társítás volt. A lengyelek vezetésének az a legnagyobb baja, hogy képtelenek lerakni a penetráns orosz-fóbiát - akár még az ukrán SS tetteit is elnézik, csak azért, mert az oroszoktól vannak betojva. Hozzáteszem, a németeket is rühellik, de most egy ligában fociznak, tehát onnan nem jöhet támadás.

A mi barátságunk csak az EU ellen szólt, ezért volt felületes a politikusok számára - úgymond a cél szentesíti az eszközt elven. A csehekben/szlovákokban sem bíztam, ez nekik is egy politikai kártya volt EU-s ügyekben.

Viszont meg vagyok lepődve, hogy ez sokaknak a meglepetés erejével hat. Másrészt az sem szabad elfelejteni, hogy minden háború véget ér egyszer. Nem hiszem, hogy az oroszokra atombombát fognak dobni és kiírtják őket az utolsó szálig - vagyis Oroszország mint egy jelentős tényező meg fog maradni (Putyinnal vagy nélküle. Szerintem a Medvegyev lenne egy ideális opció, nem valami megsértett, keményvonalas), tehát nem mindegy, honnan és milyen mélyről indul a kapcsolat.

A lengyelek/szlovákok/csehek/Nyugat-Európa egy valamit elfelejt: USA kurva nagy ország kurva sok problémával. Senki sem garantálja, hogy 2 év múlva is demokrata bagázs lesz. Mi van akkor, ha Trump visszajön és kiderül a felmérésekből, az átlag amerikait nagyon megviselte a gazdasági háború, vagyis, ha republikánusok újabb ciklust akarnak, akkor oda ők kellenek. Szintén nem sokan beszélnek róla, de egy meggyengített Oroszország egy még erősebb Kínát okoz. Kérdés, mi a hosszútávú amerikai érdek.

Európának az USA-mama tüstént rá fog verni a kezére, ha a kínai sütisdobozban matat, másrészt egy Kína ellenes koalícióhoz USA-nak erős haverok kellenek. Egy gyenge Európa nem az. Európát politikailag a sötétzöldek teljesen prostituálták, de az ipar tartotta még a víz felett. Hogyan fog Németország F-35-ösöket venni, ha legatyásodik az ipar, de a szociális kiadásokat nem lehet megnyírni, mert akkor Jusuf kimegy balhézni Berlinben az Unter den Linde-re!?

Ha USA-ban változik a széljárás - plusz nem hiszem, hogy sokáig képesek nyugton ülni a seggükön, meg a Közel-Kelet megint kezd balhés környék lenni - akkor Európa megint nem lesz fő tényező, mondván, azt megoldották, vissza a Közel-Keletre meg Ázsiába. Afganisztánból is elég gyorsan kijöttek, vagyis ez megint szanszos. Viszont a szlovák/cseh/lengyel/eu-s hisztik és szavak nem kerülnek olyan gyorsan a Kreml-ben elfeledésre.

Több helyen a fejemhez vágják, hogy Putyin-ügynök vagyok, mert nem érdekel az ukrán-nato-orosz-amcsi szarkeverésből kipattant konfliktus és mert olyan véleményem és elképzelésem van, ami nem az ukrán komikus narratíváját erősíti. Továbbra is azt mondom, hogy nem szabad felégetni azt a hidat, mert az a hídfő meg fog maradni. A jelenlegi EU-s bagázsból kik fognak 2-5 éves távlatban ott ülni? Hány PM-et ettek meg csak az olaszok pár év alatt? Itt kezdődnek a gondok.

Másrészt az oroszok meg a kínaiak sincsenek jó helyzetben. A személyi kultusz egy sajátossága, hogy az adott vezetőre épít, nem pedig a hivatalra. Ki jön Putyin vagy Xi után? Nem érdekel, hogy ki kinek a zsoldjában áll, vagy honnan kapja a pénzt vagy mik a személyes preferenciái. Nekem ezek a fő aggályaim:

  • túlzott USA befolyás az EU-ban
  • hosszútávon drága energia, ideológiai megfontolások alapján, ami az európai ipar a sötétzöld bullshitekkel együtt kivérezteti
  • ukrán probléma: Ha nem nyírják az összes szélsőjobbos gyökeret, akkor mi a garancia, hogy belőlük nem lesz egy következő militáns frakció, amely nem fogadja el az esetleges békét és a régi/új ukrán vezetés ellen fordul? Nagyon durván begőzölt szélsőjobbos idiótákról van szó
  • túlságosan meggyengített Oroszország - a gond az, hogy ez szükségszerűen ki fog termelni egy következő erőskezű vezetőt, lásd Jelcin/Putyin reláció. Ez pontosan látja Xi is, ezért tartják a kínai nacionalizmust magas hőfokon.

USA nem figyelhet Európa/Arab-világ/Kína vonalon egyszerre. Elemi érdek, hogy az európai helyzetet konszolidálják, de a bidé nem akarja bukni a félidős választásokat sem. Ezek a bullshit-szövegek a belpolitikai szarkavar részei, most próbálja erősnek mutatni magát. Ez egy kirakat, egy valóság-show, ezt kajálják odakint. Adott a gonosz orosz, a hős ukrán és Amerika, dő hóm of dő brévsz fut a segítségére. Most azt lehet eladni, nem megszállunk valakit, hanem "segítünk" - és a fegyveripar pénzénél lesz. Valószínűleg nagyon ki fogják emelni "Biden elévülhetetlen érdemeit" a válságban, ez lesz a demokraták fő szövege. Szerintem a republikánusoké meg majd az, ha ilyen vehemensen védték Ukrajna "területi integritását", akkor ez a vehemencia miért hiányzik...

Kritikus lesz, hogy ki kerül a kormányrúdhoz április elején...
Te benéztél Medvegyev telegram oldalára? Ha Medvegyev a nem sértett, akkor kurva nagy szószban ülünk.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Eszembe jutott egy merész ötlet a háború és a lengyelek kapcsán... Szimpla agymenés, már-már összeesküvéselmélet, de talán megmagyaráz ezt-azt!

A lengyelek totál beálltak Ukrajna mellé Oroszországgal szemben, a narratívájuk alig különbözik attól, mintha őket érte volna orosz támadás. Látszólag egyetlen lépésre vannak attól, hogy akár beszálljanak a háborúba, izomból rázzák a pofonládát és teljes egységfrontot sürgetnek Oroszország ellen. De miért? Ha túllépünk azon, hogy "mert Washington kesztyűbábjai" akkor feldereng egy másik lehetőség is.

Az már most biztosan látszik, hogy a határok változni fognak. Esélyes, hogy a lengyelek (maguk közt) úgy számolnak, hogy Oroszország gyakorlatilag meg fogja semmisíteni Ukrajnát. Jelentős részét bekebelezi, a maradékból pedig nem biztos, hogy önmagában életképes állam maradhat. A háború elsősorban az ukrán nacionalisták sorait fogja megritkítani, minél tovább tart, annál alaposabban. És minél intenzívebb a háború, annál hamarabb fog belefáradni a terület lakossága.
Talán a most feltámadt nagy lengyel-ukrán szerelem célja végső soron a házasság, azaz Ukrajna nyugati felének, maradékának csatlakozása Lengyelországhoz. Egyben a NATO-hoz, az EU-hoz.

Moszkva pár éve már megszellőztetett néhány térképet Ukrajna felosztásáról, az érintettek (Lengyelország, Magyarország és Románia) közül azonban nyilván senki nem akart egy ilyen kalandor ötlet miatt hátat fordítani a Nyugatnak és agresszorként fellépni Ukrajnával szemben.

zhirinov-pro_20140325082933810.jpg


Ha azonban Oroszország egymaga elintézi az agresszorra osztott hálátlan szerepet és lefejezi az ukrán nacionalizmust, akkor Ukrajna kivéreztetett maradéka végül maga könyöröghet azért, hogy beolvadhasson az őt oly tüzesen támogató és hőn szerető nyugati szomszédságba, elsősorban a testvéri Lengyelországba (és így persze az EU-ba, a NATO-ba).

Ha a csatlakozás nem is történik meg, Varsó ezzel a politikával lekötelezettjévé teheti Ukrajnát és megszerezheti (megmaradó) erőforrásainak jelentős részét.

Ez persze csak elmélet, de innen nézve Budapestnek is ezt a politikát kellene követnie:
Megrendült nyilatkozatok, tüzes szónoklatok, pénz, paripa, fegyver az ukránoknak, a baráti ukrán népnek, a szabadság hőseinek, éljen a hohol-magor testvériség, stb, aztán ha a háború tüzében elégett már minden, ami éghető, keblünkre ölelni szegény, megfáradt Kárpátalját és felhúzni a NATO-védernyőt jelentő magyar lobogót a Vereckei-hágó fölé.

Amely ellen, mint informálisan korábban már jelezte, Moszkva se nagyon tiltakozna.

Még egy gondolat - ezen a nyomvonalon:

Anno a cseheknek eszébe sem jutott, hogy Kárpátalját Csehszlovákiához csatolják. Eszükbe sem jutott. Kárpátalja azért került végül Csehszlovákiához, mert Magyarország összeomlása olyan mértékű volt, hogy néhány kivételtől eltekintve egyszerűen bárki vihetett bármit...

larousse.jpg

@ZeiG akkor most már elmondhatod, hogy olyan (legalább) 3 éves késéssel Te is rájöttél a lengyelek mozgatórugóira ;)
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Te benéztél Medvegyev telegram oldalára? Ha Medvegyev a nem sértett, akkor kurva nagy szószban ülünk.
gacsat linkelt valami 5 hsz ben medvegyev interjút.
Medvegyev sokkal korrektebb volt amikor elnök volt. Meg azt megelőzen amikor mini elnök.
Persze lehet csak megjátszotta magát ő is és a gacsat linkeken lévő medvegyev a nyugatos orosz profilja.
Milyen a nem nyugatos orosz.
Mi a péknek a fxszáért kell ezekkel üzletelni?
Miért van az hogy a németek sorra katasztrófális stratégiai hibákat követnek el úgy 1870 óta????
 
  • Tetszik
Reactions: kriss02