[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
No, de Magyarországnak tenylegesen van bérelt kikotojé, ergo tengerpatja is, amit éppenséggel pont Orbánék szereztek be, szoval ebbol a tekintetbol elég érthetetlen és oncélu ez a kisóhajtás.
Nem fér oda semmilyen komolyabb hajó. Egy sekély részén van a trieszti öbölnek, nem használható semmire. Valamilyen korrupciós ügy volt az ott, nem valódi kikötőszerzés.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Amíg egyszerű történelmi tényekre így reagálnak, addig nincs realitása az együttműködésnek. Montenegrói olajterminál és új, Szerbián átmenő olajvezeték kell Battáig, az Adria meg rohadjon el a földben végleg.
Én azért talán megpróbálnám ha lehet fenntartani minden szomszéd országgal a partneri - jó szomszédi viszonyt amíg lehet.

Örülök hogy nem TE vagy a külügyminiszter, meg hogy sanszosan Viktor sem direkt szállt beléjük, csak tőle szokatlan módon hibázott egy kiforgatható mondattal. Remélem a jövőben óvatosabb lesz!
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 310
14 054
113
Na neee,..."sóhajtás"...
Ha én azt mondom, hogy egykor a magyar-lengyel határon keresztül érkezett ez vagy az, de ma már nem, akkor ez "öncélú kisóhajtás"?
Még annál is oncélubb, mert mégis mi nem érkezik Lengyelországból ... ;)

Te miről beszélsz? Hol van nekünk bérelt kikötőnk? (Ebként meg akkor sóhajtozunk, amikor akarunk.)
Mi van??? Itt mindenkinek elment az esze?!
https://index.hu/gazdasag/2021/02/03/magyarorszag-tengeri-kikoto-terkep/

Magyarország 300 méter hosszú partszakasszal rendelkező 32 hektáros területet vásárolt, amelyet a magyar vállalkozások használhatnak exporttevékenységükre, amelynek mennyisége várhatóan 2 millió tonna lesz évente. Egyelőre azonban erre még várni kell, ugyanis előbb kármentesíteni kell a területet, valamint örökségvédelmi eljárást is le kell folytatni, ami a korábbi hírek szerint akár egy évig is eltarthat.

30999263_093c93701f25c711f1abfa2757e72059_wm.jpg
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 150
113
Nem fér oda semmilyen komolyabb hajó. Egy sekély részén van a trieszti öbölnek, nem használható semmire. Valamilyen korrupciós ügy volt az ott, nem valódi kikötőszerzés.
Azért nem egészen:
https://index.hu/gazdasag/2021/02/03/magyarorszag-tengeri-kikoto-terkep/
"A 300 méteres partszakasz és a 32 hektár nagyjából azt jelenti, hogy a tengerpart, a Strada Provinciale 14, és az SP 15/SS 15 utak határolják a magyar területet, amelyhez a nagy „rozsdás bödönök” már nem tartoznak hozzá."
30999263_093c93701f25c711f1abfa2757e72059_wm.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Ezzel egyet is értek, de látni kell, hogy a gondolatát is az egykori Magyar Királyságnak, majd az OSztrák-Magyar Monarchiának egyesek "ki akarják irtani" a köztudatból, hogy még megemliteni sem, de beszélni semmiképp sem lehessen róla,...annak ellenére, hogy sziklaszilárd és megkérdőjelezhetetlen történelmi kérdésekről van szó.
Oké, értem én ezt is amit írtok, de fogjátok már fel, hogy NEM MOST VAN az ideje, amikor az oroszok épp arra hivatkozva kúrják kupplung nélkül recsegősen kettesbe kőhidai fegyvences style-ban Ukrajnát hogy a náluk lévő orosz kisebbség, meg a történelmi orosz állam, Kijevi Rusz etc!!!


Értitek hogy rossz az üzenet időzítése?! Minden szomszéd országnál van olyan hogy magyar kisebbség, meg a történelmi Magyar Királyság része volt az országuk/annak minimum szép része!

Nem tudom mit nem értetek azon amit leírtam, hogy ez most HIBA! Ráadásul ha nem lenne ez a helyzet, és e miatt ÉRTHETŐ okokból minden szomszédunk rápörögve/parázva a helyzetre, akkor is azt mondanám hogy a legfontosabb célunk a jó szomszédi viszony kell hogy legyen, és egy frankó - élhető autonómia, megfelelő kisebbségi jogok kiharcolása a határon túli magyarjaink számára, és PONT.

Mindegy, én befejeztem...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Én azért talán megpróbálnám ha lehet fenntartani minden szomszéd országgal a partneri - jó szomszédi viszonyt amíg lehet.

Örülök hogy nem TE vagy a külügyminiszter, meg hogy sanszosan Viktor sem direkt szállt beléjük, csak tőle szokatlan módon hibázott egy kiforgatható mondattal. Remélem a jövőben óvatosabb lesz!
Nem hibázott semmit. Ilyen idióták a horvát nackók. Tudomásul kell venni, hogy a horvátok nem a barátaink, a szerbek azok.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
696
2 756
93
Még annál is oncélubb, mert mégis mi nem érkezik Lengyelországból ... ;)



https://index.hu/gazdasag/2021/02/03/magyarorszag-tengeri-kikoto-terkep/

Magyarország 300 méter hosszú partszakasszal rendelkező 32 hektáros területet vásárolt, amelyet a magyar vállalkozások használhatnak exporttevékenységükre, amelynek mennyisége várhatóan 2 millió tonna lesz évente. Egyelőre azonban erre még várni kell, ugyanis előbb kármentesíteni kell a területet, valamint örökségvédelmi eljárást is le kell folytatni, ami a korábbi hírek szerint akár egy évig is eltarthat.

30999263_093c93701f25c711f1abfa2757e72059_wm.jpg
És? Ott van a képen mire jó kb.! Jelenleg csak egy gaztenger. Itt nem lehet multifunkciós kikötőt építeni, nincs hely, se infrastruktúra, még ennek a szarnak az elkészítése is 5 év alsóhangon...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Nem hibázott semmit. Ilyen idióták a horvát nackók. Tudomásul kell venni, hogy a horvátok nem a barátaink, a szerbek azok.
Azt kell tudomásul venni hogy a történelem kereke forog. Pár évtizede a horvátok voltak a szövetséges/fegyvert szállítottunk nekik pont a szerbek ellen, a szerbekkel meg majdnem összeakaszkodtunk. Ma ez lassan fordítva van.

Ebből én annak örülök hogy a szerbekkel rendezőtek a viszonyok(ez nagyon jó!), de hogy szépen lassan elvadul minden más szomszédunk, annak meg nagyon nem!

A románok románok, azzal nincs mit tenni jellemzően szerintem, rájuk egyszerűen készülni kell folyamatosan, de ok nélkül őket sem provokálni.

Jelenleg a legnagyobb kihívás a velünk nyíltan ellenséges Ukrajna. Nekik minden mindegy, csinálhatunk bármit, ha van sapka, ha nincs sapka belénk szállnak. De egy ilyen helyzetben még akár csak áthallásos, szerencsétlen kiszólással is rontani egy Magyar - Szlovák, Magyar - Horvát kapcsolatot, ŐSBŰN!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Azt kell tudomásul venni hogy a történelem kereke forog. Pár évtizede a horvátok voltak a szövetséges/fegyvert szállítottunk nekik pont a szerbek ellen, a szerbekkel meg majdnem összeakaszkodtunk. Ma ez lassan fordítva van.

Ebből én annak örülök hogy a szerbekkel rendezőtek a viszonyok(ez nagyon jó!), de hogy szépen lassan elvadul minden más szomszédunk, annak meg nagyon nem!

A románok románok, azzal nincs mit tenni jellemzően szerintem, rájuk egyszerűen készülni kell folyamatosan, de ok nélkül őket sem provokálni.

Jelenleg a legnagyobb kihívás a velünk nyíltan ellenséges Ukrajna. Nekik minden mindegy, csinálhatunk bármit, ha van sapka, ha nincs sapka belénk szállnak. De egy ilyen helyzetben még akár csak áthallásos, szerencsétlen kiszólással is rontani egy Magyar - Szlovák, Magyar - Horvát kapcsolatot, ŐSBŰN!
De nem történt semmilyen "szerencsétlen kiszólás"! Az elborult agyú horvát nackók történtek.

Az ukránok után a horvátok a leg-ellenségesebbek már évek óta.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Oké, értem én ezt is amit írtok, de fogjátok már fel, hogy NEM MOST VAN az ideje, amikor az oroszok épp arra hivatkozva kúrják kupplung nélkül recsegősen kettesbe kőhidai fegyvences style-ban Ukrajnát hogy a náluk lévő orosz kisebbség, meg a történelmi orosz állam, Kijevi Rusz etc!!!


Értitek hogy rossz az üzenet időzítése?! Minden szomszéd országnál van olyan hogy magyar kisebbség, meg a történelmi Magyar Királyság része volt az országuk/annak minimum szép része!

Nem tudom mit nem értetek azon amit leírtam, hogy ez most HIBA! Ráadásul ha nem lenne ez a helyzet, és e miatt ÉRTHETŐ okokból minden szomszédunk rápörögve/parázva a helyzetre, akkor is azt mondanám hogy a legfontosabb célunk a jó szomszédi viszony kell hogy legyen, és egy frankó - élhető autonómia, megfelelő kisebbségi jogok kiharcolása a határon túli magyarjaink számára, és PONT.

Mindegy, én befejeztem...
merjünk kicsik lenni szindrómával diagnosztizállak. Pontosan itt van az ideje nyíltan és szégen nélkül beszélni a történelmünkről és annak igazságtalanságairól, S az összes nyomorodott kis antant nyugodtan verheti seggét a rablott földjébe habzó szájjal, az évi 1db ilyen kontextusból kiragadott mondatért. S elmehetnek a picsába a mű hisztijükkel...ezek a horvátok meg emlékezhetnének arra hogy apáik hogyan könyörögtek Budapesten a 20-30 as években hogy Magyarország mentse meg őket s vissza csatlakozhassanak. De hát kellet nekik hamisítani a történelmüket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
merjünk kicsik lenni szindrómával diagnosztizállak. Pontosan itt van az ideje nyíltan és szégen nélkül beszélni a történelmünkről és annak igazságtalanságairól, S az összes nyomorodott kis antant nyugodtan verheti seggét a rablott földjébe habzó szájjal, az évi 1db ilyen kontextusból kiragadott mondatért. S elmehetnek a picsába a mű hisztijükkel...ezek a horvátok meg emlékezhetnének arra hogy apáik hogyan könyörögtek Budapesten a 20-30 as években hogy Magyarország mentse meg őket s vissza csatlakozhassanak. De hát kellet nekik hamisítani a történelmüket.
Sok lesz a környéken lévő jóbarátok száma, ha ezt a politikát folytatjuk. Nem nyerhetünk reálisan szerintem.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Azt kell látni, hogy ez az egész most azért ilyen kényes, mert a szerbekkel most jó a viszony.

Ez amúgy pedig pont a horvát rövidlátásnak köszönhető, ők löktek minket a szerbekhez.
Azt kellene (kellett volna) csak látniuk, hogy Magyarország be van zárva, nekünk kellett az Adria vezeték meg az LNG terminál is, ezért ment oda a MOL és szerezte meg az INA-t. Ezt a stratégiai partnerséget ők a Magyarország-ellenes körök szirénhangjainak bátorítása mellett rövidtávú belpolitikai haszonszerzés céljából felrugták.
Mivel nem számíthattunk az együttműködésükre (beperelték a MOL CEO-ját és lesittelték egy előző elnöküket!), a terminálból szépen lassan kihátráltunk (csökkentett kapacitás épült ki és csak 25%-os a részesedésünk benne), és elkezdtünk alternatívákat keresni (Nabucco, Déli Áramlat, stb.), így lett ez a nagy szerbmagyar cimboraság.

Pedig nekünk az Adria, a fiumei kikötő és a horvát-magyar együttműködés lenne a legegyszerűbb, legcélszerűbb megoldás a problémáinkra.
De ők ezt nem akarták, most meg megy a durcimorc.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 017
12 877
113
Minden olyan megnyilatkozás ami erősíti bennük ez a félelmet, még ha pusztán csak félremagyarázásból is jön(mert félremagyarázható! alkalmas arra hogy a tüzet szítsa) az számunkra végzetes hiba, nem számukra, értsük már meg!
A cseh mediaban evek ota olvasom az ilyen "felremagyarazasokat". Azert mar ne nezz minket komplett idiotanak, mindig is magyarellenes volt a cseh sajto(es ez gondolom mashol sincs maskepp). Ha 5 evente egyszer jonne egy ilyen elo akkor azt mondom hogy igazad van, de ilyenekkel havonta(mostanaban hetente) talalkozni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
A cseh mediaban evek ota olvasom az ilyen "felremagyarazasokat". Azert mar ne nezz minket komplett idiotanak, mindig is magyarellenes volt a cseh sajto(es ez gondolom mashol sincs maskepp). Ha 5 evente egyszer jonne egy ilyen elo akkor azt mondom hogy igazad van, de ilyenekkel havonta(mostanaban hetente) talalkozni.
Az baj.
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 775
113
Szerintem bármit mond, ki lehet forgatni, ellene lehet fordítani. A választás után, mikor azt találta mondani, hogy sikerült győzni Brüsszel és még a végén Zelenszkij ellenében is, akkor aztán azért csuklóztatták, hogy miért definiálta Ukrajnát ellenséges országnak. Mert az angol fordítás enemy volt; sunyi csúsztatás és a kontextusból kiemelés mindent lehetővé tesz.

Annyit tehet, hogy kussol nemzetközi ügyekben. Ezt akarjuk? Kussolni akarunk?
Bármit mond ki lehet forgatni, de labdákat nem kell feladogatni, főleg akkor ha amugy is szorul a hurok és qrvára nincs szövetségesünk. 1 éve volt 5-6 EUn belül.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Láthatóan egy rendezvényen volt. Azért ahol egy nagykövet, aki diplomata státuszban van, ha megjelenik egy nyilvános rendezvényen, ott illik biztosítani. A rendezvényt szervezők felelőssége szerintem, bár nem tudom az orosz nagykövetségeken van-e fegyveres védelem, mint az amerikaiakon a tengerészgyalogosok. Persze, ettől még a rendezők felelőssége, ilyesmit nem szabad megengedni, hogy megtörténjen.
Mindig az adott ország felelőssége biztosítani a területén tartózkodó diplomatàk testi épségét. A nagykövetségek területe ugyebár kivétel.

Ez az eset azért nagyon fonák, mert a lengyel belügy nem tudta (vagy nem akarta, ami még rosszabb lenne) biztosítani egy diplomáciai védelmet élvező személy biztonságát.

A lengyeleknek is vissza fog nyalni egyszer a fagyi, és akkor majd sírnak, hogy őket megint báncsák.