[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 741
66 422
113
pl. munkaerő. Az 1,4 milliárd lakosú Kínával illetve a 330 milliós, növekvő lakosságú USA -val kellene versenyezniük 140 millió körüli, csökkenő lakosággal. Ekkora területet tartósan csak megfelelő lakossággal lehet megtartani. A Szovjetunió a föld 3 legnépesebb országa volt. Oroszország most a 9 -ik, és ha nem változik a helyzet, akkor a következő néhány évtizedben még hátrébb szorul.
Ezzel a logikával az a baj, hogy Ukrajna, vagy a balti államok, netán Lengyelország megszállásával se lennének előrrébb, mert annyival nem növekedne a lakosság, mint amennyivel növekedne a nemorosz, tehát távolról sem lojális belső ellenzék, kb 10 százaléknyi extra terület mellé.
Magyarán, a probléma eszakálódna, hiszen a súlyos harcok árán megszállt terület azonnal egy szétrombolt szakadár területté válna.
Ez nem gyógyír lenne az orosz demográfiai válságra, hanem súlyosbító csapás.

Oroszország kereskedni akart Európával, nem háborúzni.
Ezt a háborút pont, hogy az angolszász politika robbantotta ki, hogy Oroszország NE kereskedhessen Európával.
Ukrajna, Lengyelország, a balti államok, illetve újabban Románia, Bulgária, továbbá Csehország és Szlovákia az ék szerepét töltik be, mióta Amerikában, illetve Nagy-Britániában kiképzett politikai elit került mindenhol hatalomra.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 813
5 896
113
Oroszország kereskedni akart Európával, nem háborúzni.
Ezt a háborút pont, hogy az angolszász politika robbantotta ki, hogy Oroszország NE kereskedhessen Európával.
Ukrajna, Lengyelország, a balti államok, illetve újabban Románia, Bulgária, továbbá Csehország és Szlovákia az ék szerepét töltik be, mióta Amerikában, illetve Nagy-Britániában kiképzett politikai elit került mindenhol hatalomra.
Oroszország támadta meg Ukrajnát nem az ukránok Oroszországot. De nyilván az a hibás, akit megtámadtak. Hiszen teljesíthette volna az oroszok minden követelését, és akkor nem lenne háború.

Vajon akkor majd mi lesz a véleményed, amikor Oroszország lesz a szomszédunk, és tőlünk fog olyanokat kérni, ami nem felel meg a Magyar érdekeknek?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 276
13 882
113
Ezt kifejtenéd?
Miért szeretne terjeszkedni egy olyan ország, amely jelenleg a Föld legnagyobb területű állama, és gyakorlatilag korlátlan ásványkincsekkel rendelkezik?
03:10-tol mondja el a lenyeget(az meg hogy a politikusok milyen narrativaba csomagoljak az mar csak reszletkerdes)

image-2022-07-05-104624599.png


 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
243
1 432
93
A britek a ténykedésükkel az elmúlt száz évben csak az európai káoszt fokozták.
Vagy mondj egy ellenpéldát ebből az időszakból, amikor azért küzdöttek, hogy a kontinentális Európa stabilitását biztosítsák!
Elszakadtak, ott a helyük egyébként is.

Én azt gondolom, hogy ha az USA kivonul és az elsőszámú európai latorjuk is végre kizárólag a maszturbálással lesz elfoglalva (úgyis arra vágynak), akkor még van némi esély, hogy felébred Európa és újra elkezd iparosítani.
Eltűnne a rendszerből a sok "beépített elem" (NGO-k, bizonyos német kormánytagok, stb), eltűnne a sok woke kreténség is.
Erre még egy kicsit várni kell, bár én is ugy gondolom hogy az idei tél-tavasz és a jövő év egy erőteljes felismeréssel, megvilágosodással fog járni a nyugati világban, az átlag emberektől kezdve, a nagy európai cégek vezetőjéig .
Amikor hideg lesz a szuper kecoban, rendszeresek lesznek az áramszünetek, a nagy EU-s Blackoutokról már nem is szólva, amit nem 5 perc megjavítani , a rendszert ujjra indítani!
Amikor nem lehet lehúzni a városi lakásban a wc-t mert nincs viznyomás, és víz, időnként nem lesz távfűtés, amikor elkezdenek hatalmas cégbirodalmak bezárni, a sok képzett munkást határozatlan idejü szabadságra küldik, nem lesz pénz shopingolásra szolgáltatásokra, mert akkor nem marad kajára, meg dieselre, árak az egekben, időszakokra leáll a net, meg a mobil is.
Most még ez ijesztgetős utópiának tűnik, de minden efelé visz minket.
Az európai ember tulságosan elpuhult, a többség leszarja a politikát, a politikában viszont mostanra ez a liberalista ámukfutás lett a meghatározó, és amig csak lmbtq-val, meg hasonló baromságokkal foglalkoztak, el jóemberkedtek az egy dolog.
DE amikor elkezdenek energia, és gazdasági kérdésekbe beleszólni ideológiai alapon, amibe csak és kizárolag szakembereknek szabadna racionalista döntést hozni, az bizony meg fogja bosszulni magát, nem kicsit... nagyon.
Igy jutottunk el oda hogy mostanra Németország , ami az EU vezető ipari nagyhatalma, Energiaügyi, és Gazdasági Minisztere egy irodalom esztétikából diplomázott gyerek mesekönyv író, haragos ződ pártvezér lett, a külügyminiszter pedig az ő egykori titkárság vezetője.
Hogy az EU országok nagy részében nők a HADÜGYMINISZTEREK, egy magas rangu katonatiszt helyett, aki érti a saját országa hadseregének felépítését, működését, hogy tele van az EU nyiltan usa érdekeket kiszolgáló bürokratákkal, és full alkalmatlan , még az országuk érdekeit sem szolgáló politikusokal.
Szerintem szüksége van Európának erre a tisztítótűzre , hogy ismét elkezdjen reálpolitizálni a SAJÁT érdekei mentén, én úgy érzem van bőven az EU-ban egészséges nacionalizmus, és patrióta gondolkozás mód, csak el lett nyomva a háttérbe, de ezt a mostani folyamatok felszinre fogják hozni.
Elötte még fájni fog, sajnos mindenkinek, országtól függetlenül , a rossz döntések, és válaszok hatása nem marad el, az is lehet hogy eljön a "hét szűk esztendő" mint a híres könyvben, de hogy pozitív változást hoz az biztos, az értelmes Európai gondolkozás ott van a háttérben!
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 088
9 042
113
Ezt a végletekig lejáratott "demokratikus" jelzőt kéne már elfelejteni.
Pláne úgy, hogy alibi fegyerszállításokkal veregetve a saját vállunkat igyekszünk elnyújtani egy vérontást az "utolsó ukrán katona haláláig".
Ez nem a demokratikus Európa, hanem a cinikus.

Ha megnézzük a matekot, akkor Magyarország, de külön Európa érdeke is a következő:
  • Oroszország győzelme
  • Ukrán maffiaállam megsemmisülése
  • Az USA kivonulása a kontinensről
  • Az Egyesült Királyság felbomlása
  • A német-francia tengely megerősödése
  • Az atlanti irányvonal száműzése a fősodorból
  • Normandia - Kína gazdasági tengely kiépítése
  • Lengyelország angolszász-mentesítése
  • A közép-európai régió tranzit szerepének kiépítése a frankogermán - kínai, továbbá a balti - adria tengelyen
  • Visszaépíttetni észak-afrikába az évtizedes stabilitású arab világi diktatúrákat és kereskedni velük
Tehát technikailag egy új 1989-94 közötti időszakra lenne szükség, csak egy jobb kondíciójú orosz birodalommal és egy teljesen kiherélt angolszász környezettel.
Visszaállítani a nyolcvanas évek előtti skandináv és az Arab Tavasz előtti észak-afrikai és közel-keleti világot.

Ugyanis, mint azt látjuk, ennek negátja az, ami jelenkorunk összes gondjának az alapja.

Ne feledjük, a magyar emberek többsége nem a mostani Nyugat miatt szavazott a NATO-ra, vagy az EU-ra jó negyedszázada!
Mi Helmut Kohl NSzK-ját, vagy Németországát, Miterrand Franciaországát irigyeltük 1989-ben, 1999-ben és talán még 2004-ben is.
Nekem is nagyon tetszik amit írsz, csak kurvára nincs realítása. Az USA nem fog kivonulni, sőt erősíti majd au EU függést tőle. Az UK miért bomlana fel? A kínai tengely álom, amelynek nincs értelmes megoldása, mert két egymással gazdasági háborúban álló rendszer csatája. Az EU-nak kína kell piacnak, kínának meg az EU, de sok esetben azonos árúcikket akar egymásnak eladni. Kínának nyersanyag kell és piac, az EU-nak pedig kínából nincs nyersanyag igény, csak piac
Középeuropa régiot nem lehet nemzetállamokkal csinálni, különösen mikor mindegyik más nagyhatalomhoz húz, és ráadásul autoriter államokként probál némelyik politikak tábor országonként műküdni, Afrikát jó részét elveszetette a nyugat, amikor éppen a közel-keleten baszakodott, és a kínaik hiteleikkel és politikai függések nélkül sok afrikai ország számára infrastrukturát adtak el stb.
Ukrajna vagy Oroszország két azonos szláv állam a demokrácia alapvető intézményei nélküli diktatúrák. Oroszországban kimaradt a kapitalizmus fejlődése időszak, ergo nem lehet jó kapitalizmust kialakítani, csak ilyen egy emberes duktaturákat, szilovnyikokkal, oligarchákkal stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 342
20 927
113
Szép elnevezés a " biztonságpolitikai pufferelés" arra, hogy sorra elfoglalod a szomszédos országokat. Szerinted hogy lett a Moszkvai nagyfejedelemségből, vagyis egy kis városállamból a föld legnagyobb területű állama? Úgy hogy folyamatosan terjeszkedett.
Te világi okos. Hogy lett az USA ekkora? Nem fogod kitalálni,úgy hogy terjeszkedett. Még ilyet,nagyjából vissza mehetünk egész a gyarmatosítás koráig. Ember hol élsz?
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 327
4 534
113
A szlovákok nagyon okosan játszanak. Nem a dagadt magyar békegalambnak van esze, hiszen európa szinte összes országa fegyverrel segíti Ukrajnát - függetlenül, hogy mennyi demokratikus stb., ahogy anno a britek és az USA is segítette a Szovjetuniót, pedig azt sem a demokrácia fellegvára volt. Nos nekünk is ott rohadnak az inkurrenciában a D-20 tarackjaink, amiket már vontatni sem tudunk. Elég lőszerünk is van inkurrenciában, a kivont BRDM-2 ket is fel lehetne annyira éleszteni, hogy átadjuk, kézifegyver és lőszerfeleslegünk is van. Ezeket nyugodtan át lehetne adni a Mi-24-esekkel együtt, amelyhöz semennyi fegyvereztük sincs, lassan már alkatrészünk sem. Igy európa, usa, is respektálná a magyar elköteleződést. Amikor viszont majd az EU csatlakozásről van szó, akkor kell a nyelvtörvényt, a kisebbségek elleni jogszabályokat stb. előhozni és addig blokkolni a csatlakozást, ameddig nem lesz ott valamiféle konszolidáció. Ezt egyébként is több EU tagország is így tervezi, a politikusaik szerint. Ukrajna sokáig nem lesz eu tag. (lásd hány éve vannak tagjelöltek.). Nos itt nem az a lényeg, hogy ki mit ad, hanem hogy ad-e. Az M113-asok, az elagott Leo2A4-ek, a maroknyi tüzérségi löveg, stb. néhány önjáró szlovák kerekes stb. arról szól, hogy egy aggresszíó ellen segítünk egy országot, amelyet a demokráciák támogatank a küzdelemben (az utolsó ukrán katona haláláig, mert nem akarunk saját vérünket ontani, se magyar, se cseh, se szlovák, se lengyel, de francia, amerika, ausztrál stb. sem)..
Amikor egész demokratikus europa szembe jön a sztrádán velünk, akkor talán mi megyünk rossz irányban.
Messze még a háború vége viszont a tél hamar itt lesz. Amit te elmondasz az az érem egyik oldala csupán... A másik oldalon viszont ott van, hogy hozzánk még jön gáz, míg mondjuk a Jamalon és az Északi Áramlaton már nem küld az orosz. Meglátjuk mi lesz a barátság vezeték sorsa amennyiben a szlovákok tényleg odaadják a Migeket meg a tankokat. Én nem értem miért kellene ennél jobban belesodródni ebbe a háborúba... Nekünk sem az orosz sem az ukrán nem barátunk.. nincs semmi nyerni valónk, az egészen csak veszíteni tudunk. Nem gondolom, hogy többet kéne tennünk azért hogy begyűjtsünk pár buksi simit... már így is rendkívüli anyagi áldozatokat voltunk kénytelenek meghozni az embargók miatt..
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 813
5 896
113
Te világi okos. Hogy lett az USA ekkora? Nem fogod kitalálni,úgy hogy terjeszkedett. Még ilyet,nagyjából vissza mehetünk egész a gyarmatosítás koráig. Ember hol élsz?
Minden nagyhatalom így jön létre, ez nem kérdés. De ha visszanézed a beszélgetést, akkor azt írtam, hogy jobb nekünk az, ha van köztünk és egy terjeszkedő nagyhatalom között egy kisebb állam.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 342
20 927
113
Minden nagyhatalom így jön létre, ez nem kérdés. De ha visszanézed a beszélgetést, akkor azt írtam, hogy jobb nekünk az, ha van köztünk és egy terjeszkedő nagyhatalom között egy kisebb állam.
Csak ne az ukránok legyenek. Ettől függetlenül engem nem riaszt a gondolat egy közös határtól.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Ezt a végletekig lejáratott "demokratikus" jelzőt kéne már elfelejteni.
Pláne úgy, hogy alibi fegyerszállításokkal veregetve a saját vállunkat igyekszünk elnyújtani egy vérontást az "utolsó ukrán katona haláláig".
Ez nem a demokratikus Európa, hanem a cinikus.

Ha megnézzük a matekot, akkor Magyarország, de külön Európa érdeke is a következő:
  • Oroszország győzelme
  • Ukrán maffiaállam megsemmisülése
  • Az USA kivonulása a kontinensről
  • Az Egyesült Királyság felbomlása
  • A német-francia tengely megerősödése
  • Az atlanti irányvonal száműzése a fősodorból
  • Normandia - Kína gazdasági tengely kiépítése
  • Lengyelország angolszász-mentesítése
  • A közép-európai régió tranzit szerepének kiépítése a frankogermán - kínai, továbbá a balti - adria tengelyen
  • Visszaépíttetni észak-afrikába az évtizedes stabilitású arab világi diktatúrákat és kereskedni velük
Tehát technikailag egy új 1989-94 közötti időszakra lenne szükség, csak egy jobb kondíciójú orosz birodalommal és egy teljesen kiherélt angolszász környezettel.
Visszaállítani a nyolcvanas évek előtti skandináv és az Arab Tavasz előtti észak-afrikai és közel-keleti világot.

Ugyanis, mint azt látjuk, ennek negátja az, ami jelenkorunk összes gondjának az alapja.

Ne feledjük, a magyar emberek többsége nem a mostani Nyugat miatt szavazott a NATO-ra, vagy az EU-ra jó negyedszázada!
Mi Helmut Kohl NSzK-ját, vagy Németországát, Miterrand Franciaországát irigyeltük 1989-ben, 1999-ben és talán még 2004-ben is.
Nincs realitása a gondolatmentednek (hozzáteszem, szerencsére)... Nézzünk kettő általad leírt feltételt:
"Az Egyesült Királyság felbomlása"
? :D Miért bomlana fel? Ha a hidegháború alatti, viszonylag heves észak-ír balhé következtében nem bomlott fel, akkor most miért?
"Lengyelország angolszász-mentesítése"
He? Ezt hogy képzeled? :D Lo. az "angolszászok" nélkül is megmaradna annak, ami, mert ez állami/nemzeti érdeke... Lo. alapvető érdeke, hogy Oo. ne nyomuljon Nyugat felé, és gyenge maradjon... Ezt még Orbán is elmondta. Ez így volt, és így is marad. Oo. érdeke meg az, hogy Lo. gyengüljön, és kiessen, mint meghatározó regionális középhatalom... A két ország között soha nem volt közös nevező. Soha. A német-lengyel viszony meg már nem olyan, mint a hidegháború előtt volt, de ettől függetlenül igen, érdeke Lo-nak az, hogy Németország ne kokettáljon Oo-al gazdaságilag (attól tartani nem kell, hogy No. expanziót folytatna, vagy ilyesmi, a modern No.- azért más mint az 1945 előtti, szerencsére), ami a Köztes- és Kelet-Európa rovására menne (illetve részben ment is, lásd az energiahordozók ügyét).
 

RobZombi

Well-Known Member
2021. január 25.
142
399
63
Ukrajna, Lengyelország, a balti államok, illetve újabban Románia, Bulgária, továbbá Csehország és Szlovákia az ék szerepét töltik be, mióta Amerikában, illetve Nagy-Britániában kiképzett politikai elit került mindenhol hatalomra.

Szóval szerinted a lengyelek alapvetően oroszbarátok csak a nyugat a nyakukra ültette Kaczinskit meg PiS-t. o_O
Ez a humor rovat?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 088
9 042
113
Annyit még hozzátennék, hogy természetesen öröm lenne minden európában és europai Unióban gondolkodó számára, ha az USA befolyás eltünne a földrészünkről és az orosz nyersanyag és az európai gyártás egy globális gazdasági erő összpontosítás lenne a világon. De addig el kell jutni. A jelen háború során az agresszor oroszokkal szemben szinte teljesen egységesen fellépett az EU (és persze amerika is, de eltérő értékrenddel, értékkel, célokkal). A mi célunknak kéne hogy legyen, elagott inkurrenciában lévő fegyverekkel, és lőszerrel is segíteni Ukraját ezzel visszatérni az Európa mainstreamba, amit elvár az Unio és az USA is. Ezzel források nyilnának meg előttünk, mivel a háború óta (és Orbán illiberális faszsága miatt) csak forrásokat veszit magyarország, és nyer helyette a közép európa térség sok más tagállama. Márpedig források nélkül kurva nehéz lesz a recessziós éveket legyőzni. Ezért kell Ukrajnát segíteni ameddig segiti európa, abbahagyni a békegalambot, abbahagyni az orosz direktívák és propagandának a szajkozását az állami médiákban, paksot elvetni - odázni, és most minimális befektetéssel, de beállni a sorba. Aztán a háború után, európa ha az orosz nyer, akkor közösen az USA-val kievickél belőle, mivel az orosznak is piac kell, és nem állig fegyveres szomszédok, akikkel üzleteni nem lehet, de egyik fél se akarja megtámadni a másikat. Ha ukrajna nyer, vagy kompromisszumos megoldás születik, akkor sem állunk rosszabbul mint Europa többi része. Amig nem ez a történik addig páriaként csak kevesebb pénz áramlik az országba, a forint leimflálódik a béke segge alá és tönkremegy a gazdaság. (ezt a fasz üzemanyagstoppal stb) már amúgy is kibillentették a piaci folyamatok alól, ugyanakkor magyarországra is a piaci folyamatok hatnak is aztán meg kurvára nehéz lesz.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 741
66 422
113
Szóval szerinted a lengyelek alapvetően oroszbarátok csak a nyugat a nyakukra ültette Kaczinskit meg PiS-t. o_O
Ez a humor rovat?
"Lengyelország angolszász-mentesítése"
He? Ezt hogy képzeled? :D Lo. az "angolszászok" nélkül is megmaradna annak, ami, mert ez állami/nemzeti érdeke... Lo. alapvető érdeke, hogy Oo. ne nyomuljon Nyugat felé, és gyenge maradjon... Ezt még Orbán is elmondta. Ez így volt, és így is marad. Oo. érdeke meg az, hogy Lo. gyengüljön, és kiessen, mint meghatározó regionális középhatalom... A két ország között soha nem volt közös nevező. Soha. A német-lengyel viszony meg már nem olyan, mint a hidegháború előtt volt, de ettől függetlenül igen, érdeke Lo-nak az, hogy Németország ne kokettáljon Oo-al gazdaságilag (attól tartani nem kell, hogy No. expanziót folytatna, vagy ilyesmi, a modern No.- azért más mint az 1945 előtti, szerencsére), ami a Köztes- és Kelet-Európa rovására menne (illetve részben ment is, lásd az energiahordozók ügyét).

Lengyelország és a lengyel nép sorsa mindig az, hogy az önálló lengyel élettérhez akkorára kell nőniük, amely terület mindig beleütközik az orosz és a német érdekekbe, ezért rendre háborúba és vesztes háborúba sodródnak.
Nem az a lényeg, hogy én mit akarok, hanem az, hogy a lengyelek olyan önállóságot akarnak maguknak, ami paradox módon mindig a vesztüket hozza el.
Ez Lengyelország történelmi és geopolitikai realitása.
Persze teljesen más lenne a helyzet, ha a lengyelek Mikronézia, a Száhel-övezet, netán az Aleut-szigetek népe lennének, de a sors úgy hozta, hogy ők az oroszok és a németek közé vannak beékelődve.
"Az Egyesült Királyság felbomlása"
? :D Miért bomlana fel? Ha a hidegháború alatti, viszonylag heves észak-ír balhé következtében nem bomlott fel, akkor most miért?
Attól, hogy a Hidegháború alatt a heves észak-ír balhé alatt az UK nem bomlott fel, nem jelenti azt, hogy az Egyesült Királyság az öröklétnek készült.
Ami a Hidegháború negyven éve alatt nem ment végbe, az simán végbemehet az elkövetkező évtizedekben.

Az USA nem fog kivonulni, sőt erősíti majd au EU függést tőle.
Ez a "törököt fogtam, nem ereszt" tipikus esete. Az ilyen egyre jobban bemerevített függelmi viszonyok önmaguk legnagyobb ellenségei. Attól, hogy az USA egyre jobban köti le erőit a határaitól távol, egyre nagyobb kitettségi deficitet halmoz fel, ami csak fokozza az amúgy elkerülhetetlen összeomlás idejére várható veszteséget. Addig pedig fokozza az ellenszenvet is, hiszen ami a jelenkori politikacsináló generáció egyes képviselőinek még támogatás, a következő generációknak már lehet, hogy minden gond forrásaként azonosítható ellenségképpé válik.
A kínai tengely álom, amelynek nincs értelmes megoldása, mert két egymással gazdasági háborúban álló rendszer csatája. Az EU-nak kína kell piacnak, kínának meg az EU, de sok esetben azonos árúcikket akar egymásnak eladni. Kínának nyersanyag kell és piac, az EU-nak pedig kínából nincs nyersanyag igény, csak piac
Az Európa-Kína tengely egy a földön megtalálható természetes geopolitikai-gazdasági potenciálkülönbség eredője, amihez valós, tradícionális kontinentális útvonalak is tartoznak. A Selyemút nem véletlenül adja magát.
Érdekesség, hogy ennek a terészetes kapcsolatnak nem része sem az USA, sem az UK.

Középeuropa régiot nem lehet nemzetállamokkal csinálni, különösen mikor mindegyik más nagyhatalomhoz húz, és ráadásul autoriter államokként probál némelyik politikak tábor országonként műküdni,
Közép-Európa alapvetően önmagukban koherens, de egymással konkurens, erős identitástudatú, gyarmatokkal nem rendelkező, hagyományosan gyarmati státuszba csúszó nemzetállamok zónája.
A globális nagypolitika ütközőzónája. Csatatér, de ugyanakkor átjáróház államok térsége.
Fenmaradásuk zálóga, hogy közvetítő szerepre alkalmasak lehetnek. Már amelyik. A jelenkori Szlovákia például hegyi embereknek adott ország, olyanoknak akik mellett elment az elmúlt 1000 év, hiszen a világtörténelem mindig a síkvidékeken, folyók mentén (és részben a tengekerek) zajlik.
Az ilyen államok alkotta és hagyományosan két világ határán billegő Közép-Európa tehát csak és kizárólag akkor juthat fontosabb (önfenntartó) szerephez, ha a közvetlen közelében lévő hatalmi erőközpontok között mozog.
Ilyenek a kontinens vezető hatalmai, mint Franciaország, Németország, Oroszország, Törökország.
Az angolszászok számára a térség nem közvetítő, csak lerabolható és kihasználható gyaramati sziget, illetve konfliktus generáló és eszkaláló ék.

És itt visszajutunk oda, hogy a legkisebb rossz számunkra, ha a képletből kivonódik az angolszász befolyás.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 083
50 242
113
Annyit még hozzátennék, hogy természetesen öröm lenne minden európában és europai Unióban gondolkodó számára, ha az USA befolyás eltünne a földrészünkről és az orosz nyersanyag és az európai gyártás egy globális gazdasági erő összpontosítás lenne a világon. De addig el kell jutni. A jelen háború során az agresszor oroszokkal szemben szinte teljesen egységesen fellépett az EU (és persze amerika is, de eltérő értékrenddel, értékkel, célokkal). A mi célunknak kéne hogy legyen, elagott inkurrenciában lévő fegyverekkel, és lőszerrel is segíteni Ukraját ezzel visszatérni az Európa mainstreamba, amit elvár az Unio és az USA is. Ezzel források nyilnának meg előttünk, mivel a háború óta (és Orbán illiberális faszsága miatt) csak forrásokat veszit magyarország, és nyer helyette a közép európa térség sok más tagállama. Márpedig források nélkül kurva nehéz lesz a recessziós éveket legyőzni. Ezért kell Ukrajnát segíteni ameddig segiti európa, abbahagyni a békegalambot, abbahagyni az orosz direktívák és propagandának a szajkozását az állami médiákban, paksot elvetni - odázni, és most minimális befektetéssel, de beállni a sorba. Aztán a háború után, európa ha az orosz nyer, akkor közösen az USA-val kievickél belőle, mivel az orosznak is piac kell, és nem állig fegyveres szomszédok, akikkel üzleteni nem lehet, de egyik fél se akarja megtámadni a másikat. Ha ukrajna nyer, vagy kompromisszumos megoldás születik, akkor sem állunk rosszabbul mint Europa többi része. Amig nem ez a történik addig páriaként csak kevesebb pénz áramlik az országba, a forint leimflálódik a béke segge alá és tönkremegy a gazdaság. (ezt a fasz üzemanyagstoppal stb) már amúgy is kibillentették a piaci folyamatok alól, ugyanakkor magyarországra is a piaci folyamatok hatnak is aztán meg kurvára nehéz lesz.
Tehát azért kéne segítenünk ukrajnát fegyverekkel (is), mert így szerzünk majd jó pontot az EU vezetésénél és [lapozok] így térünk vissza az európai mainstreambe. Amely egyenes út a forrásokhoz, amellyel majd jól kibekkeljük a közeledő recessziót.

Értem. Jól működött a COVID idején is. Ja nem :)
Majd most akkor jól fog működni? Megígérte neked ursula meg a díszes csőcselék, hogy most akkor már TÉNYLEG utalják azt, amivel tartoznak??

Te ezeket álmodod, vagy mondják neked, hogy leírd?
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 342
20 927
113
Annyit még hozzátennék, hogy természetesen öröm lenne minden európában és europai Unióban gondolkodó számára, ha az USA befolyás eltünne a földrészünkről és az orosz nyersanyag és az európai gyártás egy globális gazdasági erő összpontosítás lenne a világon. De addig el kell jutni. A jelen háború során az agresszor oroszokkal szemben szinte teljesen egységesen fellépett az EU (és persze amerika is, de eltérő értékrenddel, értékkel, célokkal). A mi célunknak kéne hogy legyen, elagott inkurrenciában lévő fegyverekkel, és lőszerrel is segíteni Ukraját ezzel visszatérni az Európa mainstreamba, amit elvár az Unio és az USA is. Ezzel források nyilnának meg előttünk, mivel a háború óta (és Orbán illiberális faszsága miatt) csak forrásokat veszit magyarország, és nyer helyette a közép európa térség sok más tagállama. Márpedig források nélkül kurva nehéz lesz a recessziós éveket legyőzni. Ezért kell Ukrajnát segíteni ameddig segiti európa, abbahagyni a békegalambot, abbahagyni az orosz direktívák és propagandának a szajkozását az állami médiákban, paksot elvetni - odázni, és most minimális befektetéssel, de beállni a sorba. Aztán a háború után, európa ha az orosz nyer, akkor közösen az USA-val kievickél belőle, mivel az orosznak is piac kell, és nem állig fegyveres szomszédok, akikkel üzleteni nem lehet, de egyik fél se akarja megtámadni a másikat. Ha ukrajna nyer, vagy kompromisszumos megoldás születik, akkor sem állunk rosszabbul mint Europa többi része. Amig nem ez a történik addig páriaként csak kevesebb pénz áramlik az országba, a forint leimflálódik a béke segge alá és tönkremegy a gazdaság. (ezt a fasz üzemanyagstoppal stb) már amúgy is kibillentették a piaci folyamatok alól, ugyanakkor magyarországra is a piaci folyamatok hatnak is aztán meg kurvára nehéz lesz.
Paksot elvetni? Áramot meg majd mindenki otthon a szobabiciklin előállítja. Vedd már észre,hogy az orosz most rakja le az alapjait egy egészen más mutatványnak,és olyan nincs hogyha nyer,márcsak azért is mert minden ász nála van,tehát biztos hogy nyer. Ami utána jön az meg vesszőfutás lesz azoknak,akik most tolják az ukránokat. Pillants ki a csigaházból,mert ez a narratíva,amit ábrándozol nem működik.